Results for UGP 1, Södertörn
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | UGP 1 - 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tvlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangr | Sdertrns SS | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 18 r |
Sponsor: Familjen Bergqvist |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Antlv | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 32.03 | 1:07.70 | |||||
2 | Daniel Sjblom Ahlstrm | 1998 | Sprvgen Simfrening | 32.12 | 1:08.39 | |||||
3 | Nikolaus Siotis | 2000 | Jrflla Simsllskap | 34.82 | 1:15.14 | |||||
4 | Nikola Despotovic | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 36.88 | 1:17.63 | |||||
5 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.43 | 1:18.40 | |||||
6 | Fredrik Olsson | 1999 | Jrflla Simsllskap | 36.22 | 1:18.70 | |||||
7 | Eddie Eriksson | 1999 | IF land | 36.80 | 1:19.47 | |||||
8 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 37.85 | 1:21.36 | |||||
9 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 38.24 | 1:21.37 | |||||
10 | Samuel Bladin | 1999 | Sprvgen Simfrening | 39.37 | 1:24.69 | |||||
11 | Oskar Hgglund | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 40.10 | 1:27.07 | |||||
12 | Max Josefsson | 2000 | IF land | 42.36 | 1:28.61 | |||||
13 | Frej-Oskar Wikstrm | 1999 | IF land | 44.86 | 1:36.35 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r |
Sponsor: Familjen Bergqvist |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Frde | 2001 | Jrflla Simsllskap | 34.55 | 1:14.43 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Sprvgen Simfrening | 33.84 | 1:14.81 | |||||
3 | Sebastian Soume | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 35.32 | 1:15.24 | |||||
4 | Linus Nykvist | 2001 | Jrflla Simsllskap | 37.15 | 1:18.47 | |||||
5 | Axel Moureau | 2001 | Sdertlje Simsllskap | 36.64 | 1:18.70 | |||||
6 | Anton Adelw | 2001 | Jrflla Simsllskap | 36.77 | 1:19.52 | |||||
7 | Markus Charlton | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 37.63 | 1:19.63 | |||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 37.44 | 1:20.38 | |||||
9 | Martin Hallbck | 2001 | Sprvgen Simfrening | 38.49 | 1:22.86 | |||||
10 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.05 | 1:27.21 | |||||
11 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsllskap | 41.67 | 1:29.33 | |||||
12 | Linus Eriksson | 2001 | IF land | 43.66 | 1:32.97 | |||||
13 | Gustav Sjqvist | 2001 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 42.85 | 1:33.64 | |||||
14 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsllskap | 43.42 | 1:33.75 | |||||
15 | Pelle Andersson | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 44.93 | 1:40.17 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r |
Sponsor: Familjen Bergqvist |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.77 | 1:14.52 | |||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Sprvgen Simfrening | 35.35 | 1:15.02 | |||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Jrflla Simsllskap | 35.73 | 1:16.10 | |||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 36.64 | 1:18.51 | |||||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Sprvgen Simfrening | 37.29 | 1:19.14 | |||||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.78 | 1:19.70 | |||||
7 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 40.69 | 1:24.15 | |||||
8 | Douglas Reuterskild | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.86 | 1:25.03 | |||||
9 | Aaron OMalley | 2002 | Sprvgen Simfrening | 40.84 | 1:26.05 | |||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 41.35 | 1:27.12 | |||||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 40.55 | 1:28.49 | |||||
12 | Matteus Sandstrm | 2002 | Wisby Simsllskap | 42.94 | 1:32.36 | |||||
13 | Jonathan Plsson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 43.05 | 1:32.95 | |||||
14 | ke Swahn | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 43.62 | 1:33.95 | |||||
15 | Anton Hgbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.67 | 1:34.85 | |||||
16 | Arian Parsa | 2002 | Jrflla Simsllskap | 43.63 | 1:36.81 | |||||
17 | Casper Runfjll | 2002 | Sdertlje Simsllskap | 44.74 | 1:37.09 | |||||
18 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 44.75 | 1:37.53 | |||||
19 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 46.26 | 1:38.52 | |||||
- | Markus Larsson | 2002 | Jrflla Simsllskap | DNS | ||||||
- | Theodor Fridh | 2002 | Sdertrns Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre |
Sponsor: Familjen Bergqvist |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Majta | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 37.40 | 1:18.90 | |||||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 37.69 | 1:19.32 | |||||
3 | Gustav Annas | 2003 | Sprvgen Simfrening | 39.62 | 1:25.99 | |||||
4 | Marcus Nykvist | 2004 | Jrflla Simsllskap | 40.45 | 1:26.05 | |||||
5 | Viktor Malmring | 2003 | Sprvgen Simfrening | 42.70 | 1:30.94 | |||||
6 | Adam Hansson Dyln | 2003 | Sprvgen Simfrening | 41.99 | 1:31.54 | |||||
7 | Emil Gunnarsson | 2004 | Sdertrns Simsllskap | 43.52 | 1:33.84 | |||||
8 | Jannis Siotis | 2003 | Jrflla Simsllskap | 43.13 | 1:34.35 | |||||
9 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.32 | 1:35.52 | |||||
10 | Oscar Fllman | 2003 | Sdertlje Simsllskap | 45.47 | 1:35.95 | |||||
11 | Isak Wallstrm-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.01 | 1:36.23 | |||||
12 | Anton Hglund | 2004 | Wisby Simsllskap | 46.49 | 1:38.18 | |||||
13 | Daniel Parsa | 2003 | Jrflla Simsllskap | 46.22 | 1:38.32 | |||||
14 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsllskap | 46.24 | 1:38.73 | |||||
15 | Oliver Erneholm | 2003 | Jrflla Simsllskap | 46.12 | 1:38.75 | |||||
16 | Kevin Hellman | 2005 | Sdertrns Simsllskap | 46.87 | 1:39.47 | |||||
17 | Markus Annas | 2004 | Sprvgen Simfrening | 46.04 | 1:39.63 | |||||
18 | Jesper Holmstrm | 2003 | Sprvgen Simfrening | 45.87 | 1:40.15 | |||||
19 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Jrflla Simsllskap | 48.24 | 1:41.08 | |||||
20 | Victor Bckstrm | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.85 | 1:41.94 | |||||
21 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.62 | 1:42.81 | |||||
22 | Aron Alexanderson | 2003 | Sprvgen Simfrening | 47.56 | 1:43.23 | |||||
23 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.25 | 1:43.26 | |||||
24 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.26 | 1:43.42 | |||||
25 | Johan Thorm Rova | 2004 | Sdertlje Simsllskap | 47.60 | 1:43.46 | |||||
26 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.14 | 1:44.48 | |||||
27 | Jack Sjberg | 2005 | Wisby Simsllskap | 50.54 | 1:44.74 | |||||
28 | Bjrn Essen | 2006 | Sdertrns Simsllskap | 56.52 | 2:00.95 | |||||
- | Daner Tapia | 2005 | Sdertrns Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Sdertrns Simsllskap | Utskriftstid | 09:23 |