2019-08-18   09:45:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Yngre 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 6/2 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  08:34   
  Arrangör  Örebro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler 
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:27.94 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.27   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            30.32   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            32.03   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            32.12   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            32.15   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            32.44   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            32.77   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.97   
Felix W.persson  2003  Simklubben S 02            33.08   
10  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            33.22   
11  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            33.33   
12  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            33.45   
13  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            33.95   
14  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.33   
15  Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            35.09   
16  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            35.40   
17  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            35.43   
18  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.64   
19  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            36.03   
20  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            36.17   
21  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            36.34   
22  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            36.35   
23  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.54   
24  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            36.66   
25  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            36.85   
26  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.55   
27  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            37.82   
28  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            38.13   
29  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            38.33   
30  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            38.35   
31  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.42   
32  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            38.58   
33  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.79   
34  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            39.70   
35  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            39.82   
36  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            40.09   
37  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            40.48   
38  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            40.67   
39  Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap            41.49   
40  Leo Hovbrandt  2003  Göteborg Sim            41.69   
41  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            41.97   
42  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            43.60   
43  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            43.86   
44  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            45.56   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            DNS   
Albin Åslund  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  08:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner