Results for Alm Brand Bank Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 februar 2016 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 13 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.35 | ||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:13.84 | ||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.01 | ||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.20 | ||||||
5 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.58 | ||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:17.68 | ||||||
7 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.48 | ||||||
9 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.57 | ||||||
10 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.76 | ||||||
11 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.91 | ||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:22.86 | ||||||
13 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.95 | ||||||
14 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.61 | ||||||
15 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:26.73 | ||||||
16 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.70 | ||||||
17 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:27.95 | ||||||
18 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.84 | ||||||
19 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.10 | ||||||
20 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.87 | ||||||
21 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:34.98 | ||||||
22 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:39.15 | ||||||
23 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:39.87 | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.43 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.51 | ||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.14 | ||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.26 | ||||||
5 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:24.44 | ||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.07 | ||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:29.86 | ||||||
8 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:12.44 | ||||||
- | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.89 | ||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:30.12 | ||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:31.05 | ||||||
4 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:33.24 | ||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.37 | ||||||
6 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:35.50 | ||||||
7 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:36.11 | ||||||
8 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.62 | ||||||
9 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:43.74 | ||||||
10 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:46.83 | ||||||
11 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:01.41 | ||||||
- | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ryg ej afsl ryglig | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:43.15 | ||||||
2 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:44.51 | ||||||
3 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:49.81 | ||||||
4 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:50.27 | ||||||
5 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:56.97 | ||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:46.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:14 |