2019-10-15   02:07:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Bank Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            4:48.29   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            5:03.49   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            5:04.17   
Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub            5:10.54   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            5:11.77   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            5:13.90   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            5:17.00   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            5:17.31   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:21.74   
10  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            5:25.39   
11  Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            5:57.87   
12  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            6:40.37   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            5:42.43   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            6:11.68   
Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            6:53.71   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            6:20.35   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            6:21.04   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            6:25.94   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            6:26.23   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            6:34.48   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            6:35.05   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            6:38.48   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            6:39.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:27.61   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            4:37.22   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:41.77   
Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            4:42.04   
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            5:22.56   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            5:41.08   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            5:02.80   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            5:05.49   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            5:24.23   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            5:43.34   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            5:48.36   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            5:17.11   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            5:40.75   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            5:48.30   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            6:16.28   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            6:36.98   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            7:07.96   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            7:21.12   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            5:56.11   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            6:26.37   
Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            6:39.83   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            6:43.99   
Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub            6:46.00   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            2:30.33   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            2:35.40   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            2:35.54   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.89   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:37.74   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            2:38.23   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:41.19   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            2:44.26   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            2:45.81   
10  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            2:46.03   
11  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.89   
12  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.14  MD1 
12  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:47.14  MD2 
14  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:48.71   
15  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            2:50.10   
16  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            2:50.17   
17  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            2:51.48   
18  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:51.98   
19  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            2:57.06   
20  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            3:09.24   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v125m 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:51.08   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            2:52.28   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:53.40   
Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            2:55.28   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            3:04.60   
Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            3:12.41   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Sv på maven v25m 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            2:52.72   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            3:00.27   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:10.09   
Ditte Jensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:18.10   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            3:27.88   
Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:30.56   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:30.70   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Cecilie G. Mortensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v75m 
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v150m 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:08.26   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:27.41   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:30.80   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            3:34.03   
Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            3:39.72   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:43.70   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:45.86   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            3:46.29   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            3:47.53   
10  Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:49.07   
11  Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            3:52.25   
12  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            3:58.25   
Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  Ej forst bevæg v75m 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:20.65   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:42.52   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            4:02.64   
Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            4:19.46   
Sofie Tuxen  2007  Sigma Swim Allerød            4:58.42   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forts bev v150m 
Mynte Ring  2007  Sigma Swim Allerød            DSQ  Ej forts bev v150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            2:29.00   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:29.74   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:30.90   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:34.72   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:36.47   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            2:40.40   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            2:42.69   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:43.62   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            2:52.26   
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v50m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:34.75   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:49.23   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            2:51.58   
Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            2:51.76   
Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            3:05.92   
Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v50m 
Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Ej forst bevøg v50m 
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v75m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            3:05.87   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            3:06.17   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            3:21.49   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            3:38.16   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            3:45.62   
Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            4:10.64   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej forst bevæg v175m 
Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Ej forst bevæg v100m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.93   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:57.79   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            3:13.20   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            3:22.75   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            3:30.61   
Jonathan S. Samuelsson  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:39.43  MD1 
Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:39.43  MD2 
Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:40.31   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            3:49.27   
10  Oliver Norvold  2005  Sigma Swim Allerød            3:58.21   
Joakim K. Christoffersen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Conrad Holten Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v50m 
Frej Zachariasen  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej forst bevæg v75m 
Tobias Askhøj  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej forst bevæg v150m 
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v75m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:27.33   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:27.81   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:30.91   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:56.24   
Louis Giesel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:04.68   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            4:06.21   
Anders Skriver Frandsen  2006  Sigma Swim Allerød            4:57.76   
Jens Christian Tjagvad  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v175m 
David Johannes Dahl  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v175m 
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forst bevæg v175m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            29.27   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.02   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            30.18   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.52   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.69   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            30.72   
Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            30.92   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            31.39   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.44   
10  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            31.89   
11  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            31.98  OD1 
12  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            31.98  OD2 
13  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            32.20   
14  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            32.24   
15  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            32.34   
16  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            32.37   
17  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            32.56   
18  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            34.38  OD2 
19  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            35.03   
20  Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            35.32   
21  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            35.94   
22  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            37.93   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            31.66   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            33.03   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            34.00   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            34.33   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            34.72   
Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            38.52   
Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            40.38   
Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            43.71   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            52.13   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            34.05   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            34.38  OD1 
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            35.31   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            36.38   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            36.80   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            43.57   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            49.47   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            42.16   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            43.04   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            44.02   
Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            53.62   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:09 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.75   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            26.89   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            27.11   
Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub            27.57   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            27.75   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            27.87   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            27.93   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            28.04   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            28.37   
10  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            28.46   
11  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            28.90   
12  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            28.96   
13  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            28.98   
14  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            29.11   
15  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            29.46   
16  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            29.72   
17  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            29.77   
18  Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            30.00   
19  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            30.05   
20  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            30.16   
21  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            31.00   
22  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            31.05   
23  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            31.68   
24  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            32.48   
25  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            33.57   
26  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            34.43   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            29.89   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            30.20   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            31.35   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            31.86   
Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            33.72   
Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            34.93   
Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            37.89   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            41.31   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            34.29   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            35.82   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            40.56   
Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub            43.20   
Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            44.11   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Galsøe  2005  Hillerød Svømmeklub            37.14   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            41.20   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            42.25   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            44.90   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            39.77   
Christian Quist  2007  Korsør Sv & Livr. Klub            41.46   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            43.16   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            43.88   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            48.01   
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub            1:06.20   
Kasper Naver  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:24 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:31.63   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            2:35.50   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            2:37.23   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:42.00   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            2:44.07   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:49.26   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            2:51.93   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            2:55.51   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:56.76   
10  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub            2:57.07   
11  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            2:59.43   
12  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            3:05.09   
13  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            3:07.54   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            2:52.95   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:55.74   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            3:10.52   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            3:14.24   
Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub            3:45.86   
Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            3:47.03   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            3:00.81   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            3:10.49   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            3:11.17   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:16.59   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            3:21.72   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            3:24.00   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            3:29.92   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            3:35.00   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            3:51.72   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:30.80   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            3:43.33   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:43.64   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:45.32   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:52.04   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:56.73   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:49.63   
Isabella Christensen  2007  Sigma Swim Allerød            4:36.07   
Julie Sand Gottlieb  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DSQ  Crawl efter 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            2:23.37   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:24.34   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.72   
Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub            2:32.19   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:33.64   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            2:34.33   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:34.47   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            2:34.68   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            2:35.39   
10  Christoffer Daugbjerg  2001  Hillerød Svømmeklub            2:39.55   
11  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            2:40.93   
12  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:41.76   
13  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            2:42.36   
14  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:44.98   
15  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            2:48.57   
16  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            2:52.79   
17  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            2:56.61   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            2:43.12   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:46.37   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            2:46.82   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:53.45   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:58.96   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            2:55.67   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            3:27.34   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            3:49.62   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            3:57.40   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:05.14   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            3:16.89   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            3:16.97   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            3:27.11   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            3:30.76   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            3:32.61   
Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:34.12   
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød            3:34.61   
Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:40.58   
10  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub            3:41.41   
11  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            3:45.45   
Jonathan S. Samuelsson  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Asynkrone arme v25m 
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:36.06   
Mathias Dalhøj Paulsen  2006  Sigma Swim Birkerød            3:36.68   
Jens Christian Tjagvad  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.71   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.64   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            2:53.43   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:56.40   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            2:59.30   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            2:59.32   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:03.56   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            3:11.26   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:12.48   
10  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            3:13.21   
11  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:21.31   
12  Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:22.24   
13  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            3:30.85   
14  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            3:31.60   
15  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            3:31.87   
16  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            3:38.03   
17  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            3:38.54   
18  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            3:42.65   
19  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            3:57.70   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            2:56.70   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            3:03.79   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            3:11.92   
Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            4:08.04   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            3:23.40   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            3:36.56   
Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            3:39.92   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            3:40.19   
Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:41.52   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            3:52.89   
Cecilie G. Mortensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:53.53   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            3:54.80   
Ditte Jensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            4:04.12   
10  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            4:09.51   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Asynk arme eft start 
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:22.64   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:47.07   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            4:06.18   
Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            4:11.41   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            4:13.65   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:59.23   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:59.84   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            4:02.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:37.63   
Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            2:45.28   
Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            2:56.75   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.05   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.74   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            3:05.98   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            3:15.61   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 flyben efter 25m 
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 flyben efter 25m 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            3:04.25   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            3:05.22   
Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub            3:25.61   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            3:44.64   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            3:29.41   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            3:32.37   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            3:39.99   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            3:49.01   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej samt berør v100m 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:31.93   
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:55.61   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            4:01.27   
Oliver Norvold  2005  Sigma Swim Allerød            4:18.49   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            4:24.82   
Johan Galsøe  2005  Hillerød Svømmeklub            4:28.61   
Tobias Askhøj  2005  Ringsted Svømme Klub            4:34.38   
Conrad Holten Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Asynk arme v150m 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Johannes Dahl  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:01.85   
Louis Giesel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:19.63   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            4:25.44   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:26.67   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:32.03   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:39.14   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej synkron v150m 
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend v125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            1:03.63   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.42   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.76   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:05.04   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.27   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.67   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            1:06.37   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.64   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:06.91  OD1 
10  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            1:07.36   
11  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:07.38   
12  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.80   
13  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            1:08.78   
14  Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:08.91   
15  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:09.39   
16  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:09.40  OD1 
17  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:09.40  OD2 
18  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:09.66   
19  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            1:09.75   
20  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            1:10.59  MD1 
21  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:12.23   
22  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:13.18   
23  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:14.38   
24  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:14.41   
25  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.74   
26  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:16.25   
27  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:18.75   
28  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:19.08   
29  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:21.50   
30  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            1:22.76   
31  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            1:27.41   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:06.91  OD2 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:09.16   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            1:09.21   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:12.35   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:13.59   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            1:14.05   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            1:14.24   
Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            1:16.31   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            1:16.95   
10  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            1:25.83   
11  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:26.55   
12  Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:28.99   
13  Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:43.21   
14  Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            1:43.56   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            1:10.59  MD2 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            1:15.54   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:19.60   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:20.56   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            1:21.12   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:24.51   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            1:27.51   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            1:34.18   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            1:55.10   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            1:54.00   
Isabella Christensen  2007  Sigma Swim Allerød            1:59.10   
Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            1:59.57   
Mynte Ring  2007  Sigma Swim Allerød            2:05.83   
Sofie Tuxen  2007  Sigma Swim Allerød            2:17.32   
Julie Sand Gottlieb  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  16:03   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            58.53   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            58.62   
Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub            58.64   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:00.60   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            1:00.64   
Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub            1:01.54   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            1:01.76   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:02.30   
Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            1:03.06   
10  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:03.37   
11  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:03.48   
12  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:03.56   
13  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            1:03.62   
14  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            1:03.69   
15  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            1:04.39   
16  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.20   
17  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:06.35   
18  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            1:06.42   
19  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            1:06.95   
20  Christoffer Daugbjerg  2001  Hillerød Svømmeklub            1:07.26   
21  Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            1:07.51   
22  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:10.11  MD1 
23  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            1:10.11  MD2 
24  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            1:10.83   
25  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            1:15.05   
26  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            1:16.05   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:04.89   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            1:06.16   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:08.89   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            1:10.39   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            1:10.61   
Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            1:13.21   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:13.46   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.65   
Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub            1:14.96   
10  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            1:16.84   
11  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            1:18.10   
12  Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            1:23.97   
13  Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            1:33.31   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            1:10.64   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            1:15.75   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            1:17.81   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:19.41   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:20.82   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:28.30   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            1:29.90   
Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:31.55   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            1:36.01   
10  Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:40.77   
11  Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub            1:42.02   
Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            1:14.99   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            1:18.44   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            1:23.07   
Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub            1:28.40   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            1:28.79   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:30.18   
Frej Zachariasen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:36.33   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            1:36.74   
Tobias Askhøj  2005  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Quist  2007  Korsør Sv & Livr. Klub            1:38.57   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            1:43.39   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            1:43.78   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            1:49.36   
Anders Skriver Frandsen  2006  Sigma Swim Allerød            2:14.88   
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub            2:40.09   
Kasper Naver  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
Willads Holm  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Afsæt på bund v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:03 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            39.55   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            40.06   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            40.77   
Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            41.54   
Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            43.25  MD1 
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            43.25  MD2 
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            45.63   
Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            46.46   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            48.71   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            42.04   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            43.26   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            45.15   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            45.85   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            46.83   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            46.98   
Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            52.73   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:06.67   
Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:19.05   
Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Crawl arme eft start 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            43.25  MD3 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            49.56   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            54.15   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            58.80   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            1:07.05   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            DSQ  2 flyben efter start 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            50.84   
Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            54.99   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            55.05   
Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            58.06   
Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            1:01.71   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:03.15   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:10.24   
Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            1:11.64   
Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            1:11.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            32.45   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            34.49   
Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            35.08   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            36.59   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            37.83   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            37.92   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            38.84   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            39.05   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            39.16   
10  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            39.89   
11  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            40.42   
12  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            41.18   
13  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            41.53   
14  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            41.80   
15  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            43.04   
16  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            45.03   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            36.56   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            41.18   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            42.60   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            43.06   
Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub            43.53   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            44.31   
Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            51.57   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            57.31   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            56.54   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            56.56   
Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            58.42   
Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:06.84   
Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Arme bag hoften 
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød            48.73   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            50.05   
Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            52.20   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            52.25   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            53.06   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            54.63   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            58.67   
Joakim K. Christoffersen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            56.35   
Mathias Dalhøj Paulsen  2006  Sigma Swim Birkerød            56.66   
Willads Holm  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            1:03.95   
Christian Quist  2007  Korsør Sv & Livr. Klub            1:07.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            2:46.61   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.35   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:50.44   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:50.75   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:54.76   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:57.49   
                     
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            3:36.47   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Brystben i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.60   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            2:28.40   
Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.25   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.99   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            3:02.22   
Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            3:07.26   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            3:31.01   
                     
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            2:50.80   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            3:02.59   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:48 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Ag1 Piger 1  2003  Sigma Swim            2:12.40   
  Maria Lund  2003      34.54        34.54   
  Julie K Rose  2003      37.24        1:11.78   
  Therese Sand Frederiksen  2003      31.23        1:43.01   
  Ingrid Lindemann  2003      29.39        2:12.40   
                     
Køge Piger  2003  Køge Svømmeklub            2:13.51   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      33.64        33.64   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      36.93        1:10.57   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      34.50        1:45.07   
  Naya Modin Thomsen  2003      28.44        2:13.51   
                     
Tornado-Tøzerne  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:14.27   
  Clara Carlquist  2003      34.39        34.39   
  Hannah Höesch  2003      38.59        1:12.98   
  Sofie Maagøe  2003      31.42        1:44.40   
  Naja Thomsen  2003      29.87        2:14.27   
                     
Helsingør K3 Piger 2  2003  Helsingør Svømmeklub            2:18.81   
  Cornelia Vâmosi  2004      36.67        36.67   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      36.59        1:13.26   
  Linnea Hietala  2004      34.14        1:47.40   
  Olivia Ida Madsen  2003      31.41        2:18.81   
                     
Sigma Ag1 Piger 2  2003  Sigma Swim            2:20.77   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      34.86        34.86   
  Esther Marie Heunicke  2003      37.58        1:12.44   
  Laura Boutrup  2003      38.31        1:50.75   
  Cornelia Bergqvist  2003      30.02        2:20.77   
                     
Helsingør K3 Piger 1  2002  Helsingør Svømmeklub            2:21.32   
  Johanna Juul Bay-Smidt  2002      35.22        35.22   
  Karoline Christensen  2002      41.05        1:16.27   
  Mathilde Schrøder  2002      33.21        1:49.48   
  Fiona Burmester  2003      31.84        2:21.32   
                     
Køge Seje Piger  2003  Køge Svømmeklub            2:28.76   
  Line Nøhr Petersen  2003      37.47        37.47   
  Benedicte Them Jensen  2004      39.62        1:17.09   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      38.42        1:55.51   
  Clara Dreier  2004      33.25        2:28.76   
                     
Ringsted 1 Piger  2002  Ringsted Svømme Klub            2:29.50   
  Josephine Wismann  2002      40.24        40.24   
  Signe T. Pedersen  2002      41.52        1:21.76   
  Cathrine Wismann  2002      36.46        1:58.22   
  Maria Szokody  2002      31.28        2:29.50   
                     
Sigma Ag2 Ladies 1  2004  Sigma Swim            2:31.45   
  Katrine Bonefeld  2004      40.39        40.39   
  Signe Krag Andersen  2004      42.05        1:22.44   
  Kajsa G. Christensen  2004      35.90        1:58.34   
  Emma Stoltz  2004      33.11        2:31.45   
                     
10  Hillerød Piger 1  2002  Hillerød Svømmeklub            2:31.76   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      42.26        42.26   
  Frida Uldall  2003      40.18        1:22.44   
  Johanne Baes Aaholst  2004      36.03        1:58.47   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      33.29        2:31.76   
                     
11  Helsingør K3 Piger 3  2003  Helsingør Svømmeklub            2:40.22   
  Mathilde Hedager  2004      38.47        38.47   
  Amalie Kolstrup-Timm  2003      46.90        1:25.37   
  Ellen A. Skov  2003      40.14        2:05.51   
  Ulrikke Juul Søeborg  2003      34.71        2:40.22   
                     
12  Køge Stærke Piger  2003  Køge Svømmeklub            2:47.57   
  Elisabeth Them Jensen  2004      40.94        40.94   
  Silje Gärtner  2003      44.92        1:25.86   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      43.85        2:09.71   
  Olivia Mai Gustafson  2005      37.86        2:47.57   
                     
13  Ksl Piger 1  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            2:51.56   
  Katrine Langholm Jensen  2004      44.82        44.82   
  Malene Gjermandsen  2003      50.94        1:35.76   
  Madeleine Thornsen  2001      34.28        2:10.04   
  Mathilde Mørk Hansen  2004      41.52        2:51.56   
                     
14  Ringsted 2 Gr1 Piger  2002  Ringsted Svømme Klub            2:57.45   
  Sophie Grandjean  2003      40.44        40.44   
  Astrid Nørret Schmidt  2002      46.22        1:26.66   
  Malou Heegaard  2002      40.20        2:06.86   
  Emma Skjold Sørensen  2004      50.59        2:57.45   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helsingør K3 Piger 4  2005  Helsingør Svømmeklub            2:39.59   
  Emmely Östman Pedersen  2005      43.02        43.02   
  Johanne Weber  2005      43.21        1:26.23   
  Caroline Villum Færch  2005      37.50        2:03.73   
  Caroline Trøjgaard  2005      35.86        2:39.59   
                     
Hovedstad Talentpiger 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.78   
  Nanette Skou Clausen  2005      43.92        43.92   
  Agnete Høyer  2005      47.12        1:31.04   
  Ditte Jensen  2005      41.55        2:12.59   
  Coco Lee Fuhrmann  2006      32.19        2:44.78   
                     
Hovedstad Talentpiger 3  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:01.31   
  Mathilde Møller  2007      45.59        45.59   
  Charlotte Dreyer Riis  2006      51.72        1:37.31   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      46.19        2:23.50   
  Malu Melody Christensen  2006      37.81        3:01.31   
                     
Sigma Allerød Ag3 1 Damer  2005  Sigma Swim Allerød            3:01.45   
  Mathilde Friis Autzen  2005      43.54        43.54   
  Caroline Bach Mindested  2005      45.34        1:28.88   
  Cecilie Rud  2006      54.29        2:23.17   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      38.28        3:01.45   
                     
Hovedstad Talentpiger 2  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:03.84   
  Matilde Maagøe  2007      44.89        44.89   
  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006      51.61        1:36.50   
  Cecilie G. Mortensen  2005      51.42        2:27.92   
  Else K. Haunstrup Larsen  2005      35.92        3:03.84   
                     
Sigma Allerød Ag3 2 Damer  2006  Sigma Swim Allerød            3:13.49   
  Laura Lind-Christensen  2006      52.15        52.15   
  Linnea Funk Larsen  2007      54.28        1:46.43   
  Julie Gersby  2006      46.00        2:32.43   
  Astrid Mulipola  2006      41.06        3:13.49   
                     
Ringsted 3 Piger  2005  Ringsted Svømme Klub            3:30.78   
  Astrid Kruuse  2005      56.26        56.26   
  Sascha Haste  2007      1:08.96        2:05.22   
  Malene Reynolds  2005      48.62        2:53.84   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      36.94        3:30.78   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Ag1 Drenge 1  2002  Sigma Swim            2:03.92  OD1 
  Emil Kildahl Døssing  2002      32.83        32.83   
  Niels Skovbye Brandt  2002      36.15        1:08.98   
  Frederik Eg Ibsen  2002      27.98        1:36.96   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      26.96        2:03.92   
                     
Hillerød Drenge 1  1998  Hillerød Svømmeklub            2:03.92  OD2 
  Christoffer Daugbjerg  2001      33.65        33.65   
  Victor Kjærsgaard  1998      31.91        1:05.56   
  Frederik Clausen  2001      31.96        1:37.52   
  Pedja Kuzmanovic  2002      26.40        2:03.92   
                     
Hovedstadens Halvhjerner  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:03.92  OD3 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      31.29        31.29   
  Jeppe Seelig Larsen  2002      37.32        1:08.61   
  Bertram Dreyer Riis  2002      28.94        1:37.55   
  Alfred Klarskov  2002      26.37        2:03.92   
                     
Helsingør Drenge 1  2000  Helsingør Svømmeklub            2:07.62   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      33.71        33.71   
  Matthæus Vàmosi  2000      34.58        1:08.29   
  Emil Tönshoff  2000      30.97        1:39.26   
  Sander Andkjær Doberck  2000      28.36        2:07.62   
                     
Sigma Ag2 Boys 1  2003  Sigma Swim            2:13.18   
  Christoffer Rekling  2003      35.92        35.92   
  Daniel Garne Larsen  2003      36.19        1:12.11   
  Lucas Emil Christensen  2003      31.48        1:43.59   
  Christian Boutrup  2003      29.59        2:13.18   
                     
Helsingør Drenge 2  1999  Helsingør Svømmeklub            2:13.70   
  Adrian Roed Schønning  2000      35.69        35.69   
  Mattias Houen  2002      36.93        1:12.62   
  Kim Emil K. Petersen  1999      31.14        1:43.76   
  Laurids Holme  2000      29.94        2:13.70   
                     
Ringsted 1 Drenge  2002  Ringsted Svømme Klub            2:14.33   
  Joakim Mortensen  2002      36.85        36.85   
  Silas Lykke  2003      41.84        1:18.69   
  Alexander Søgaard  2002      29.81        1:48.50   
  Frederik Møller  2002      25.83        2:14.33   
                     
Køge Seje Drenge  2000  Køge Svømmeklub            2:16.07   
  Kristian Heinz Buskov  2000      38.38        38.38   
  Victor Lund  2002      36.67        1:15.05   
  Jonathan Eskildsen  2003      32.73        1:47.78   
  August Ryom  2002      28.29        2:16.07   
                     
Hillerød Drenge 2  2001  Hillerød Svømmeklub            2:17.84   
  Christian Galsøe  2002      36.21        36.21   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      39.28        1:15.49   
  Carl Adelsten Kirchhoff  2002      34.07        1:49.56   
  Simon Blidarevic  2002      28.28        2:17.84   
                     
10  Sigma Ag1 Drenge 2  2001  Sigma Swim            2:19.55   
  Mathias Riff Alexandersen  2001      34.84        34.84   
  Nicholas Svane  2002      42.65        1:17.49   
  Mathias Holm  2001      31.73        1:49.22   
  Nicklas Taylor  2002      30.33        2:19.55   
                     
11  Hillerød Drenge 3  2002  Hillerød Svømmeklub            2:25.15   
  Oscar Lykke Fischer  2002      36.75        36.75   
  Mikkel Kronborg Riis  2002      39.84        1:16.59   
  Villads Kruse  2003      34.62        1:51.21   
  Noel Willem Pihl  2002      33.94        2:25.15   
                     
12  Køge Stærke Drenge  2001  Køge Svømmeklub            2:33.77   
  Mikkel Roed  2004      39.20        39.20   
  Oliver Schultz  2004      46.28        1:25.48   
  Emil Krohn Olsen  2001      35.57        2:01.05   
  Johan Krohn Olsen  2001      32.72        2:33.77   
                     
13  Sigma Ag2 Boys 2  2003  Sigma Swim            2:40.48   
  Jakob Legaard  2003      38.77        38.77   
  Frederik Bach Mindested  2003      39.55        1:18.32   
  Oscar Jensen  2003      43.50        2:01.82   
  William Leander Agerskov  2004      38.66        2:40.48   
                     
14  Ksl Drenge 1  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            2:51.84   
  Nicolai Quist  2003      41.99        41.99   
  Oliver Schou Krogsgaard  2003      56.73        1:38.72   
  Kristoffer Koch Pedersen  2001      34.34        2:13.06   
  Noah Olsson  2003      38.78        2:51.84   
                     
15  Hillerød Drenge 4  2003  Hillerød Svømmeklub            2:57.00   
  Johan Galsøe  2005      49.81        49.81   
  Gustav Larsen  2003      50.59        1:40.40   
  Morten Lindblom Andersen  2005      40.66        2:21.06   
  Louie Uldall  2005      35.94        2:57.00   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Allerød Ag3 1 Herrer  2004  Sigma Swim Allerød            3:05.30   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      42.52        42.52   
  Oliver Norvold  2005      56.27        1:38.79   
  Malthe Funk Larsen  2005      48.53        2:27.32   
  Magnus Løfquist  2005      37.98        3:05.30   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:08.00   
  Gustav Abildgaard  2005      47.24        47.24   
  Magnus Steen Andersen  2006      56.53        1:43.77   
  Mikkel Andersen  2005      42.82        2:26.59   
  Karl Korfix Barlebo  2006      41.41        3:08.00   
                     
Ringsted 2 Drenge  2004  Ringsted Svømme Klub            3:15.63   
  Jakob Stærmose  2005      53.28        53.28   
  Adam Bugge Frandsen  2005      54.12        1:47.40   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      49.91        2:37.31   
  Magnus Guul  2005      38.32        3:15.63   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:15.70   
  Gustav Steen Andersen  2006      47.30        47.30   
  David Johannes Dahl  2006      54.21        1:41.51   
  Vincent Eddy Fabricius  2005      50.95        2:32.46   
  William Folkmann  2006      43.24        3:15.70   
                     
Sigma Allerød Ag3 2 Herrer  2004  Sigma Swim Allerød            3:23.57   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      43.92        43.92   
  Noah Anker-Møller  2006      1:00.08        1:44.00   
  Frederik Gersby  2006      59.18        2:43.18   
  Victor Bornemann  2004      40.39        3:23.57   
                     
Ringsted 3 Drenge  2004  Ringsted Svømme Klub            3:27.09   
  Mikkel Holm Pedersen  2004      54.93        54.93   
  Victor Hemmingsen  2006      1:05.16        2:00.09   
  Jeremy William Millard  2005      50.84        2:50.93   
  Tobias Mølbak  2004      36.16        3:27.09   
                     
Hovedstadens Drenge 3  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Louis Giesel  2006      55.16        55.16   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      54.95        1:50.11   
  Conrad Holten Hansen  2005      49.62        2:39.73   
                     
Ksl Drenge 2  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Arme ned under hofte 
  Christian Quist  2007      57.28        57.28   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler 13 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            5:37.83   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            5:39.65   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:41.88   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            5:48.31   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            5:48.52   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            5:51.35   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            5:55.33   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:59.13   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            6:02.84   
10  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            6:09.03   
                     
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            6:19.43   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            6:30.90   
                     
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            7:26.50   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            7:35.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            5:29.71   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            6:06.40   
                     
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            5:46.08   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            6:05.66   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            6:07.45   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            6:58.27   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            DSQ  2 arm u vand 225m br 
                     
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            7:35.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:58 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.56   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.83   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            35.68  MD2 
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            36.07   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            36.25   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            37.46   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            38.20   
Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            38.43   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            39.68   
10  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            40.30   
11  Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            41.03   
12  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            45.78   
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            34.87   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            35.68  MD1 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            37.04   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            37.25   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            37.82   
Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            38.08   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            40.93   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            40.95   
Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            42.67   
10  Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub            45.67   
11  Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            52.72   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            42.79   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            43.46   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  svøm på mave v 25 m 
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub            1:09.36   
Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  svøm mave 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.32   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            32.63   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            32.81   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            33.05   
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            33.50   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            33.79   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            34.29   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            34.36   
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            34.85   
10  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            35.10   
11  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            35.23   
12  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            36.28   
13  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            37.27   
14  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            37.34   
15  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            37.54   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            34.96   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            35.86   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            37.73   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            50.33   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            DSQ  fuld neddyk v ind 50 
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            36.95   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            46.37   
Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            47.82   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            47.93   
Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            51.82   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            38.74   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            41.13   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            43.49   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            45.11   
Oliver Norvold  2005  Sigma Swim Allerød            48.70   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub            DSQ  står på bund 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            2:16.81   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:18.48   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:22.85   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:23.42   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            2:25.01   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            2:25.35   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:27.88   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            2:28.10   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:30.34   
10  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            2:31.08   
11  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            2:31.84   
12  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            2:33.67   
13  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            2:34.29  OD2 
14  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.62   
15  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            2:35.87   
16  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            2:40.23   
17  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            2:41.54   
18  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            2:46.37   
19  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            2:47.93   
20  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:49.29   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            2:37.75   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            2:44.18   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            2:47.12   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            2:51.50   
Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            3:09.42   
Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            3:46.02   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            4:05.90   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            2:34.29  OD1 
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            2:49.10   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            2:52.95   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            2:53.37   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            3:02.96   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:07.55   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            3:18.59   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            3:34.55   
Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub            3:54.17   
10  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            4:18.10   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            3:14.63   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            3:17.66   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            3:19.02   
Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            3:19.69   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            3:25.70   
Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:26.40   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            3:28.67   
Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            3:34.74   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:45.73   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            3:30.75   
Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            4:08.89   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            4:12.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:15   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            2:04.22   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:06.71   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            2:10.12   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            2:11.77   
Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            2:13.25   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            2:15.18   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:15.90   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:16.36   
Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub            2:16.38   
10  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:16.45   
11  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            2:25.75   
12  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            2:28.51   
13  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            2:29.70   
14  Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            2:31.08   
15  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            2:33.14   
16  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            2:37.64   
17  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            2:39.01   
18  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            2:47.03   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:23.59   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            2:26.51   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            2:32.25   
Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            2:54.68   
Noah Olsson  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            3:03.55   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            2:56.69   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            2:57.16   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            3:01.92   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            3:14.40   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            3:21.60   
Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            3:30.79   
Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            2:52.05   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            2:58.66   
Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub            3:11.64   
Tobias Askhøj  2005  Ringsted Svømme Klub            3:17.58   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            3:38.64   
Felix Diem  2005  Ringsted Svømme Klub            3:55.79   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            3:28.76   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            3:52.78   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            4:02.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:15 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            1:12.35   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:13.84   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            1:16.34   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:16.70  OD1 
Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:16.70  OD2 
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.67   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:19.64   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:25.34   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            1:46.42   
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:31.01   
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            1:29.58   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            1:45.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.45   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:06.42   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            1:07.84   
Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.91   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:10.03   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:10.18  OD1 
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:10.18  OD2 
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:12.37   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            1:15.10   
10  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.68   
11  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:16.56   
12  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:16.87   
13  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            1:18.57   
14  Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            1:19.69   
15  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            1:19.88   
                     
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:18.57   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:21.94   
                     
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            1:29.63   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            1:45.97   
                     
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            1:35.66   
Johan Galsøe  2005  Hillerød Svømmeklub            2:08.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub          4:45.16  9:42.48   
                     
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub          4:58.18  10:01.16   
                     
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub          5:02.27  10:07.54   
                     
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød          5:09.64  10:21.05   
                     
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød          5:18.92  10:30.44   
                     
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød          5:20.45  10:30.78   
                     
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød          5:31.36  11:06.22   
                     
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub          5:31.57  11:12.83   
                     
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub          5:44.33  11:39.63   
                     
10  Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub          6:47.03  12:57.79   
                     
                     
 
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød          5:40.08  11:17.82   
                     
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  07 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  19:59 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  07 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub          4:53.77  9:47.96   
                     
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød          4:53.60  9:49.38   
                     
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub          5:05.55  10:20.10