2019-08-20   08:33:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Bank Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            1:03.63   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.42   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.76   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:05.04   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.27   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.67   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            1:06.37   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.64   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:06.91  OD1 
10  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            1:07.36   
11  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:07.38   
12  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.80   
13  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            1:08.78   
14  Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:08.91   
15  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:09.39   
16  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:09.40  OD1 
17  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:09.40  OD2 
18  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:09.66   
19  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            1:09.75   
20  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            1:10.59  MD1 
21  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:12.23   
22  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:13.18   
23  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:14.38   
24  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:14.41   
25  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.74   
26  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:16.25   
27  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:18.75   
28  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:19.08   
29  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:21.50   
30  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            1:22.76   
31  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            1:27.41   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:06.91  OD2 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:09.16   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            1:09.21   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:12.35   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:13.59   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            1:14.05   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            1:14.24   
Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            1:16.31   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            1:16.95   
10  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            1:25.83   
11  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:26.55   
12  Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:28.99   
13  Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:43.21   
14  Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            1:43.56   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            1:10.59  MD2 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            1:15.54   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:19.60   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:20.56   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            1:21.12   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:24.51   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            1:27.51   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            1:34.18   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            1:55.10   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            1:54.00   
Isabella Christensen  2007  Sigma Swim Allerød            1:59.10   
Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            1:59.57   
Mynte Ring  2007  Sigma Swim Allerød            2:05.83   
Sofie Tuxen  2007  Sigma Swim Allerød            2:17.32   
Julie Sand Gottlieb  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  15:34 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark