2019-10-24   00:00:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Bank Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            39.55   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            40.06   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            40.77   
Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            41.54   
Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            43.25  MD1 
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            43.25  MD2 
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            45.63   
Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            46.46   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            48.71   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            42.04   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            43.26   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            45.15   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            45.85   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            46.83   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            46.98   
Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            52.73   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:06.67   
Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            1:19.05   
Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Crawl arme eft start 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            43.25  MD3 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            49.56   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            54.15   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            58.80   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            1:07.05   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            DSQ  2 flyben efter start 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            50.84   
Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            54.99   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            55.05   
Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            58.06   
Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            1:01.71   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:03.15   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:10.24   
Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            1:11.64   
Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            1:11.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:23 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark