Results for Alm Brand Bank Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 februar 2016 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:27.61 | ||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 4:37.22 | ||||||
3 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.77 | ||||||
4 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:42.04 | ||||||
5 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 5:22.56 | ||||||
6 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:41.08 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:02.80 | ||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:05.49 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:24.23 | ||||||
4 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:43.34 | ||||||
5 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:48.36 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 5:17.11 | ||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:40.75 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:48.30 | ||||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 6:16.28 | ||||||
5 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 6:36.98 | ||||||
6 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 7:07.96 | ||||||
7 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 7:21.12 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 5:56.11 | ||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 6:26.37 | ||||||
3 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 6:39.83 | ||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 6:43.99 | ||||||
5 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 6:46.00 | ||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:32 |