2019-10-21   00:41:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Bank Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Bank Cup    Udskriftsdato  06 februar 2016   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 februar 2016         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            29.27   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.02   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            30.18   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.52   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.69   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            30.72   
Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            30.92   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            31.39   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.44   
10  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            31.89   
11  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            31.98  OD1 
12  Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            31.98  OD2 
13  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            32.20   
14  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            32.24   
15  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            32.34   
16  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            32.37   
17  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            32.56   
18  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            34.38  OD2 
19  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            35.03   
20  Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            35.32   
21  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            35.94   
22  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            37.93   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            31.66   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            33.03   
Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            34.00   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            34.33   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            34.72   
Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            38.52   
Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            40.38   
Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            43.71   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            52.13   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            34.05   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            34.38  OD1 
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            35.31   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            36.38   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            36.80   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            43.57   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            49.47   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            42.16   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            43.04   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            44.02   
Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            53.62   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  06 februar 2016 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark