2019-12-12   23:48:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Louna Kasvio  2006              43.64   
  Cetus Espoo  44.99                 
Wilma Sundt  2006              44.81   
  Cetus Espoo  44.75                 
Malva Salmelin  2006              45.97   
  Salon Uimarit  46.58                 
Malin Lindblom  2006              47.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  48.63                 
Enni Tammilehto  2006              47.35   
  Vanders  50.17                 
Jenni Korkeamäki  2007              49.90   
  Cetus Espoo  56.23                 
Heli Kuisma  2006              50.25   
  Hyvinkään Uimaseura  47.40                 
Essi Pyykkö  2006              52.89   
  Salon Uimarit  52.41                 
Kia Mäennenä  2006              55.06   
  Cetus Espoo  1:11.00                 
10  Ninja Brelo  2006              56.99   
  Cetus Espoo  55.98                 
Oona Sarlin  2006              DSQ   
  Vanders  52.69                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hanna Martola  2005              43.12   
  Cetus Espoo  44.07                 
Anniina Ahonen  2005              44.05   
  Hyvinkään Uimaseura  47.14                 
Veera Korsoff  2005              44.55   
  Helsingfors Simsällskap  44.38                 
Siri Kaskeala  2005              46.16   
  Cetus Espoo  47.61                 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Pälsi  2004              33.80   
  Helsingfors Simsällskap  34.71                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004              38.47   
  Cetus Espoo  39.37                 
Jutta Jauhiainen  2004              39.20   
  Cetus Espoo  42.83                 
Nessa Järvinen  2004              39.22   
  Uimaseura Aquila  40.20                 
Vlada Guljajeva  2004              39.81   
  Hyvinkään Uimaseura  40.18                 
Ciara Wacklin  2004              40.82   
  Cetus Espoo  40.53                 
Iisa Karpela  2004              40.91   
  Cetus Espoo  44.20                 
Diana Valero De La Iglesia  2004              49.77   
  Cetus Espoo  52.11                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:49 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mio Heinola  2005              40.33   
  Nummelan Kisaajat  44.04                 
Tomi Silander  2006              43.74   
  Cetus Espoo  45.46                 
Paavo Nenonen  2005              43.80   
  Cetus Espoo  44.38                 
Aron Forslund  2005              44.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.14                 
Nico Peltonen  2005              44.64   
  Hyvinkään Uimaseura  44.79                 
Jimi Kojo  2005              44.72   
  Uimaseura Aquila  46.87                 
Aaron Pirinen  2005              45.55   
  Järvenpään Uintiklubi  51.30                 
Heikki Ianes  2005              46.94   
  Simmis Wanda                   
Leo Heinola  2006              48.79   
  Cetus Espoo  55.06                 
10  Veeti Salminen  2006              49.28   
  Someron Esa  49.34                 
11  Niko Nokikuru  2005              49.95   
  Riihimäen Uimaseura  51.63                 
12  Ilja Belov  2007              50.22   
  Simmis Wanda                   
13  Ivan Gavrilov  2005              53.82   
  Cetus Espoo                   
14  Joonatan Lipiäinen  2005              55.81   
  Vanders  54.93                 
15  Kaapo Tuomainen  2008              1:07.62   
  Salon Uimarit  1:03.78                 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Onni Äijälä  2004              34.84   
  Hyvinkään Uimaseura  34.81                 
Joonas Maaranen  2004              39.36   
  Hyvinkään Uimaseura  41.84                 
Akseli Maaranen  2004              41.80   
  Hyvinkään Uimaseura  44.54                 
Yufei Meng  2004              45.80   
  Cetus Espoo  48.05                 
Daniel Bun  2004              46.88   
  Riihimäen Uimaseura  52.41                 
Nuutti Laitinen  2004              47.39   
  Cetus Espoo  48.58                 
Justus Holtari  2004              48.58   
  Cetus Espoo  50.41                 
Roope Tuomainen  2004              53.22   
  Salon Uimarit  53.59                 
Henri Kyber  2004              DNS   
  Vanders  55.92                 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Leevi Ylikulppi  2003              37.95   
  Cetus Espoo  37.36                 
Niklas Rantapää  2003              39.74   
  Cetus Espoo  41.73                 
Tony Heinola  2003              42.29   
  Cetus Espoo  44.09                 
Alexander Huhtala  2003              43.25   
  Cetus Espoo  44.48                 
Niko Akkanen  2003              46.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
Oskari Suominen  2003              53.97   
  Salon Uimarit  1:01.60                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:49 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Peltola  2003      36.77  1:19.92  2:11.45    3:01.91   
  Cetus Espoo  3:06.49                 
                     
Lotta Lehtoila  2003      36.62  1:24.45  2:17.16    3:09.45   
  ORCA Helsinki  3:12.33                 
                     
Nicole Sundell  2003      42.96  1:33.75  2:26.72    3:18.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Stella Freystätter  2003              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  3:24.88                 
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pilvi Pietikäinen  2002      38.77  1:22.86  2:08.61    2:56.20   
  Cetus Espoo  2:58.57                 
                     
Viivi Vaajanen  2002      36.95  1:23.41  2:13.99    3:00.14   
  ORCA Helsinki  3:00.90                 
                     
Anita Mickelsson  2001      38.19  1:28.55  2:26.59    3:25.99   
  ORCA Helsinki                   
                     
Anniina Kallio  2002              DNF   
  Raision Urheilijat  2:25.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:49 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mihail Khanoukaev  2002      37.69  1:21.66  2:07.53    2:51.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Leo Mikkonen  2002      37.39  1:22.34  2:10.97    2:56.52   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kasper Vaittinen  2001      37.35  1:19.14  2:03.58    2:48.31   
  Cetus Espoo                   
                     
Henrik Martola  2000      37.02  1:21.98  2:10.07    2:57.95   
  Cetus Espoo  3:04.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:02 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Leppähaara  2005      34.19        1:12.05   
  Nummelan Kisaajat  1:14.65                 
                     
Kira Lindroos  2005      35.34        1:13.68   
  Cetus Espoo  1:13.57                 
                     
Tuuli Pippuri  2005      36.40        1:14.42   
  Cetus Espoo  1:14.52                 
                     
Daniella Guth  2005      36.25        1:16.82   
  Cetus Espoo  1:15.08                 
                     
Ada Hakkarainen  2005      37.34        1:16.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.23                 
                     
Celina Siggberg  2005      37.79        1:18.79   
  Cetus Espoo  1:22.18                 
                     
Elina Ryynänen  2005      38.00        1:19.73   
  Vanders  1:19.14                 
                     
Hanna Martola  2005      37.95        1:20.13   
  Cetus Espoo  1:23.09                 
                     
Siiri Pekkala  2005      37.35        1:20.54   
  Vanders  1:17.32                 
                     
10  Nicole Haakana  2005      38.72        1:21.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.50                 
                     
11  Maija Hinkkala  2005      38.11        1:21.35   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.94                 
                     
12  Veera Korsoff  2005      38.73        1:21.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.58                 
                     
13  Anna Hakkarainen  2005      38.82        1:21.52   
  Cetus Espoo  1:22.76                 
                     
14  Ellen Kettunen  2005      39.04        1:21.95   
  Cetus Espoo  1:24.15                 
                     
15  Sofia Morais  2005      38.59        1:22.43   
  Cetus Espoo  1:22.42                 
                     
16  Anniina Ahonen  2005      38.13        1:22.82   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.49                 
                     
17  Malin Lindblom  2006      40.17        1:24.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:33.58                 
                     
18  Olivia Turtiainen  2005      39.40        1:24.31   
  Cetus Espoo  1:31.28                 
                     
19  Inka Vahtola  2005      40.05        1:24.76   
  Cetus Espoo  1:26.47                 
                     
20  Anna Lehmusvaara  2005      40.59        1:24.98   
  Vanders  1:26.41                 
                     
21  Jonna Marjatta Laitinen  2005      41.78        1:30.10   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.88                 
                     
22  Vilja Saarinen  2005      41.14        1:31.72   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.32                 
                     
23  Saara Seppälä  2005      43.40        1:33.12   
  Nummelan Kisaajat  1:39.48                 
                     
24  Venla Varvikko  2005      43.44        1:33.61   
  Cetus Espoo  1:36.04                 
                     
25  Siri Kaskeala  2005      43.98        1:34.49   
  Cetus Espoo  1:38.79                 
                     
26  Saana Perkkiö  2005      43.16        1:35.34   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.03                 
                     
27  Essi Pyykkö  2006      46.77        1:35.48   
  Salon Uimarit  1:35.86                 
                     
28  Malva Salmelin  2006      43.24        1:35.91   
  Salon Uimarit  1:35.51                 
                     
29  Rina Rantanen  2005      43.38        1:36.33   
  Cetus Espoo  1:37.91                 
                     
30  Enni Tammilehto  2006      44.44        1:36.96   
  Vanders  1:42.31                 
                     
31  Janica Nieminen  2005      43.52        1:37.88   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.02                 
                     
32  Juulia Lindfors  2005      44.74        1:39.52   
  Cetus Espoo  1:43.35                 
                     
33  Isabella Hale  2005      48.31        1:42.28   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Lily Päivänen  2006      47.94        1:44.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Siiri Ruponen  2005      48.33        1:44.61   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.11                 
                     
36  Oona Sarlin  2006      48.99        1:46.24   
  Vanders  1:53.87                 
                     
37  Kia Mäennenä  2006      50.04        1:46.89   
  Cetus Espoo  1:51.28                 
                     
38  Jenni Korkeamäki  2007      49.20        1:48.93   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Isabella Juhola  2005      50.02        1:50.56   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Ninja Brelo  2006      51.60        1:53.99   
  Cetus Espoo  1:50.81                 
                     
41  Emmi Halonen  2006      54.22        1:56.41   
  Vanders                   
                     
Jenni Kurki  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:30.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Kellberg  2003      31.24        1:05.45   
  Cetus Espoo  1:05.00                 
                     
Sofia Långström  2003      31.89        1:07.42   
  Cetus Espoo  1:08.44                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003      32.40        1:07.62   
  Cetus Espoo  1:08.47                 
                     
Ida Lehtovaara  2003      32.61        1:08.06   
  Uimaseura Aquila  1:08.26                 
                     
Helmiina Toivonen  2004      33.01        1:08.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.49                 
                     
Milla Hyttinen  2003      33.09        1:09.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.03                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003      33.35        1:09.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.82                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004      33.94        1:10.68   
  Cetus Espoo  1:10.72                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004      34.00        1:11.07   
  Cetus Espoo  1:11.49                 
                     
10  Kaarin Rapinoja  2003      34.49        1:11.54   
  Cetus Espoo  1:13.38                 
                     
11  Aamu Änkilä  2004      34.57        1:11.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.95                 
                     
12  Milla-lotta Tapanainen  2003      35.48        1:11.93   
  Cetus Espoo  1:14.46                 
                     
13  Nicole Yisrael  2004      33.97        1:12.20   
  Vanders  1:15.76                 
                     
14  Stefania Pavlidi  2003      35.24        1:12.28   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.03                 
                     
15  Emma Johansson  2003      34.50        1:12.53   
  Cetus Espoo  1:12.12                 
                     
16  Cindy Palm  2003      34.56        1:12.80   
  Cetus Espoo  1:14.05                 
                     
17  Helmi Ahonen  2003      34.28        1:13.00   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.61                 
                     
18  Helmi Haverinen  2004      34.26        1:13.30   
  Cetus Espoo  1:14.00                 
                     
19  Iina Von Schrowe  2003      34.92        1:13.50   
  Cetus Espoo  1:15.15                 
                     
20  Josephine Otis  2004      35.74        1:13.96   
  Cetus Espoo  1:13.94                 
                     
21  Pinja Nieminen  2004      34.85        1:14.19   
  Cetus Espoo  1:16.31                 
                     
22  Tiiu Korhonen  2003      35.21        1:14.56   
  Uimaseura Aquila  1:14.54                 
                     
23  Essi Salokorpi  2003      36.23        1:14.73   
  Cetus Espoo  1:12.10                 
                     
24  Saga Kovanen  2004      36.75        1:14.89   
  Cetus Espoo  1:14.26                 
                     
25  Enni Silvennoinen  2003      36.48        1:15.34   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.87                 
                     
26  Diana Seiger  2003      35.75        1:15.36   
  Cetus Espoo  1:19.29                 
                     
27  Greta Beszteri  2004      36.27        1:15.63   
  Cetus Espoo  1:16.96                 
                     
28  Veera Laakkonen  2003      35.98        1:15.80   
  Kampuksen Plaani  1:17.75                 
                     
29  Nessa Järvinen  2004      36.08        1:16.07   
  Uimaseura Aquila  1:16.58                 
                     
30  Iida Herrala  2004      36.60        1:17.42   
  Vanders  1:20.48                 
                     
31  Vlada Guljajeva  2004      36.97        1:18.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.63                 
                     
32  Julia Tuura  2004      38.23        1:18.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.11                 
                     
33  Saga Jatkola  2004      37.06        1:19.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.00                 
                     
34  Liisa Penttinen  2003      38.67        1:19.28   
  Nummelan Kisaajat  1:18.53                 
                     
35  Iida Savulahti  2004      37.84        1:19.58   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.50                 
                     
36  Martina Uusitalo  2003      38.53        1:19.77   
  Cetus Espoo  1:19.84                 
                     
37  Aliina Karvonen  2004      38.83        1:19.96   
  Simmis Wanda  1:18.69                 
                     
38  Annika Alanen  2003      37.27        1:21.12   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.23                 
                     
39  Janita Severinkangas  2004      38.11        1:21.26   
  Cetus Espoo  1:24.26                 
                     
40  Helmi Lehtonen  2004      38.72        1:21.39   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.78                 
                     
41  Iisa Karpela  2004      38.86        1:21.41   
  Cetus Espoo  1:20.04                 
                     
42  Nicole Sundell  2003      38.29        1:21.42   
  Cetus Espoo  1:19.74                 
                     
43  Alexandra Nikkinen  2003      38.96        1:21.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.05                 
                     
44  Wilma Savonen  2004      38.99        1:21.91   
  Cetus Espoo  1:20.65                 
                     
45  Odessa Haikara  2004      40.11        1:22.43   
  Cetus Espoo  1:32.45                 
                     
46  Nea Grundström  2003      38.54        1:22.46   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Anna-maria Siivonen  2004      39.69        1:24.10   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.62                 
                     
48  Sohvi Seppänen  2003      39.72        1:24.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.26                 
                     
49  Anna Mattila  2004      39.29        1:24.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.94                 
                     
50  Tiia Kuisma  2003      38.42        1:24.52   
  Hyvinkään Uimaseura  1:24.66                 
                     
51  Kedilyn Pulk  2003      41.16        1:25.34   
  Cetus Espoo  1:36.54                 
                     
52  Emilia Myllykoski  2003      40.45        1:25.37   
  Simmis Wanda  1:26.64                 
                     
53  Helmi Rönnholm  2003      40.99        1:25.62   
  Cetus Espoo  1:24.42                 
                     
54  Sade Lukkaroinen  2004      41.05        1:26.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.76                 
                     
55  Wunsen Jämsen  2003      38.77        1:27.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:28.49                 
                     
56  Anni Holm  2004      40.87        1:27.40   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.26                 
                     
57  Liina-milana Isotalo  2003      40.93        1:28.00   
  Salon Uimarit  1:28.04                 
                     
58  Vilma Mäkelä  2003      41.78        1:30.37   
  Cetus Espoo  1:38.61                 
                     
59  Meri Kultaranta  2004      41.87        1:31.52   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.63                 
                     
60  Katarina Kobycheva  2004      43.06        1:34.10   
  Cetus Espoo  1:35.65                 
                     
61  Diana Valero De La Iglesia  2004      45.24        1:36.15   
  Cetus Espoo  1:39.29                 
                     
62  Sara Korpineva  2003      44.49        1:37.39   
  Salon Uimarit  1:38.04                 
                     
63  Erika Korpela  2003      45.00        1:38.19   
  Salon Uimarit  1:34.44                 
                     
64  Edit Kull  2003      45.48        1:40.29   
  Cetus Espoo                   
                     
65  Annika Idman  2004      46.04        1:43.89   
  Cetus Espoo  1:41.70                 
                     
66  Vilmiina Weckman  2004      49.09        1:48.97   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.60                 
                     
Cinja Åvist  2003              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.36                 
                     
Roosa Pilsari  2003              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.94                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peppi Siirtola  2002      28.86        1:00.63   
  Cetus Espoo  1:01.12                 
                     
Emilia Flyckt  2001      29.73        1:03.73   
  Cetus Espoo  1:01.70                 
                     
Ida Slöör  2001      30.37        1:03.85   
  Cetus Espoo  1:03.97                 
                     
Sara Virtanen  2002      30.64        1:03.96   
  Swimming Jyväskylä  1:04.52                 
                     
Linda Simula  2001      30.33        1:04.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.02                 
                     
Meri Lauronen  2002      30.67        1:04.89   
  Uimaseura Aquila  1:04.09                 
                     
Isabel Hagelin  2001      30.25        1:05.39   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.83                 
                     
Nelli Ohvo  2001      31.34        1:05.94   
  Cetus Espoo  1:03.91                 
                     
Veera Heikkinen  2001      31.07        1:05.95   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.80                 
                     
10  Sanna Putkonen  2001      32.07        1:06.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.01                 
                     
11  Venla Salminen  2002      31.94        1:06.17   
  Cetus Espoo  1:05.38                 
                     
12  Eevi Kotiranta  2001      31.82        1:07.23   
  Uimaseura Aquila  1:05.70                 
                     
13  Riia Hiltunen  2002      32.42        1:07.69   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.26                 
                     
14  Lena Maula  2002      32.81        1:08.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.12                 
                     
15  Elisabeth Marie Salm  2002      32.44        1:08.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.58                 
                     
16  Lotta Linnea Partanen  2001      32.93        1:09.19   
  Nummelan Kisaajat  1:07.88                 
                     
17  Pilvi Kilpeläinen  2002      32.80        1:09.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.98                 
                     
18  Hilda Harle  2001      32.17        1:09.60   
  ORCA Helsinki  1:12.72                 
                     
19  Katariina Kivi  2001      33.54        1:09.70   
  Järvenpään Uintiklubi  1:10.60                 
                     
20  Johanna Vieraankivi  2001      33.70        1:10.29   
  Cetus Espoo  1:10.92                 
                     
20  Oona Siltala  2002      33.45        1:10.29   
  Cetus Espoo  1:10.22                 
                     
22  Laura Väisänen  2001      33.29        1:10.36   
  Uimaseura Aquila  1:09.16                 
                     
23  Aino Lehtinen  2001      33.43        1:10.72   
  Cetus Espoo  1:12.73                 
                     
24  Sini Hirvonen  2001      34.04        1:11.02   
  Cetus Espoo  1:13.88                 
                     
25  Lisa Maula  2001      33.71        1:11.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.87                 
                     
26  Matilda Laurila  2001      33.16        1:11.30   
  Someron Esa  1:09.90                 
                     
27  Jonna Tiesmäki  2001      33.62        1:11.52   
  Cetus Espoo  1:10.60                 
                     
28  Aino-olivia Arola  2002      33.47        1:11.83   
  Uimaseura Aquila  1:14.11                 
                     
29  Nella Korpela  2002      34.16        1:12.06   
  Cetus Espoo  1:10.94                 
                     
30  Jenni Alanen  2002      35.43        1:13.11   
  Cetus Espoo  1:17.92                 
                     
31  Nikita Ravalt  2002      35.81        1:13.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.01                 
                     
32  Rosalia Turunen  2002      33.44        1:13.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.35                 
                     
33  Vilja Laaksonen  2002      34.93        1:14.71   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.32                 
                     
34  Milli Kosunen  2002      35.69        1:16.39   
  Cetus Espoo  1:15.91                 
                     
35  Annika Heiskanen  2001      37.80        1:17.34   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.80                 
                     
36  Marleen Mikk  2002      36.44        1:18.08   
  Cetus Espoo  1:18.82                 
                     
37  Oona Piekkala  2002      36.41        1:18.42   
  Cetus Espoo  1:15.20                 
                     
38  Maria Hemmi  2002      38.09        1:19.46   
  Cetus Espoo  1:21.28                 
                     
39  Cami Wacklin  2002      38.70        1:21.80   
  Cetus Espoo  1:22.32                 
                     
40  Nora Pennanen  2002      37.79        1:22.31   
  Cetus Espoo  1:30.66                 
                     
41  Emma Laasonen  2002      40.02        1:23.02   
  Cetus Espoo  1:21.23                 
                     
42  Laura Pitkänen  2002      40.16        1:30.48   
  Järvenpään Uintiklubi  1:28.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:35 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Onni Äijälä  2004      32.87        1:09.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:08.81                 
                     
Alexander Nyman  2004      35.15        1:14.66   
  Hyvinkään Uimaseura  1:15.11                 
                     
Akseli Leppänen  2004      36.02        1:14.95   
  Cetus Espoo  1:14.97                 
                     
Veerti Juurakko  2004      36.14        1:17.17   
  Cetus Espoo  1:17.96                 
                     
Verneri Lehtovaara  2004      36.58        1:18.21   
  Salon Uimarit  1:15.36                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004      38.08        1:19.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.63                 
                     
Joona Kuitu  2004      38.68        1:20.31   
  Vanders  1:23.33                 
                     
Matti Nätti  2004      37.75        1:20.38   
  Vanders  1:22.51                 
                     
Viktor Asklöf  2004      37.17        1:20.77   
  Cetus Espoo  1:20.95                 
                     
10  Richard Ramstedt  2004      38.93        1:20.91   
  Cetus Espoo  1:22.23                 
                     
11  Ukko-pekka Luomala  2004      37.92        1:21.36   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.98                 
                     
12  Rony Kulju  2004      39.50        1:22.21   
  Vanders  1:22.20                 
                     
13  Olli Havia  2004      38.23        1:22.59   
  Salon Uimarit  1:20.54                 
                     
14  Yufei Meng  2004      39.49        1:24.56   
  Cetus Espoo  1:31.47                 
                     
15  Tomi Silander  2006      41.03        1:25.59   
  Cetus Espoo  1:33.83                 
                     
16  Jimi Kojo  2005      40.83        1:25.79   
  Uimaseura Aquila  1:27.50                 
                     
17  Joona Saarnio  2004      40.62        1:27.93   
  Järvenpään Uintiklubi  1:35.61                 
                     
18  Joonas Maaranen  2004      40.52        1:28.10   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.12                 
                     
19  Miko Mikkola  2004      42.38        1:29.50   
  Simmis Wanda  1:29.64                 
                     
20  Heikki Ianes  2005      44.09        1:30.29   
  Simmis Wanda  1:34.19                 
                     
21  Daniel Bun  2004      40.30        1:30.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.84                 
                     
22  Roope Tuomainen  2004      42.20        1:31.23   
  Salon Uimarit  1:33.63                 
                     
23  Samuel Saari  2004      44.65        1:31.33   
  Cetus Espoo  1:44.65                 
                     
24  Nuutti Laitinen  2004      42.47        1:31.47   
  Cetus Espoo  1:33.33                 
                     
25  Aron Forslund  2005      43.29        1:31.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
26  Jesse Virkkala  2004      42.39        1:31.92   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.96                 
                     
27  Samuli Masalin  2004      42.62        1:32.24   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Leo Karttunen  2004      43.19        1:33.61   
  Cetus Espoo  1:31.56                 
                     
29  Grigory Poryadin  2004      45.34        1:34.46   
  Cetus Espoo  1:50.33                 
                     
30  Leo Heinola  2006      44.89        1:34.85   
  Cetus Espoo  1:43.63                 
                     
31  Justus Holtari  2004      44.18        1:35.83   
  Cetus Espoo  1:42.24                 
                     
32  Risto Kallström  2006      44.73        1:37.20   
  Cetus Espoo  1:30.67                 
                     
33  Eeli Partanen  2005      44.02        1:38.25   
  Cetus Espoo  1:36.26                 
                     
34  Lucas Lönnblad  2004      45.69        1:40.11   
  Cetus Espoo  1:51.47                 
                     
35  Ivan Gavrilov  2005      53.53        1:58.89   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Joonatan Lipiäinen  2005      52.52        2:03.80   
  Vanders                   
                     
Anton Petrov  2004              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.38                 
                     
Henri Kyber  2004              DNS   
  Vanders                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002      27.59        57.17   
  Cetus Espoo  57.74                 
                     
Oscar Skjäl  2002      29.53        1:02.65   
  Cetus Espoo  1:03.65                 
                     
Elias Kukkonen  2002      29.70        1:02.83   
  ORCA Helsinki  1:17.90                 
                     
Elias Filippovits  2002      30.72        1:04.05   
  ORCA Helsinki  1:07.02                 
                     
Onni-kalle Luomala  2002      30.11        1:04.45   
  Järvenpään Uintiklubi  1:05.24                 
                     
Danila Shishinin  2002      31.71        1:05.43   
  ORCA Helsinki  1:07.03                 
                     
Veikka Saren  2002      31.90        1:05.86   
  Someron Esa  1:06.96                 
                     
Leo Mikkonen  2002      31.96        1:06.34   
  Cetus Espoo  1:06.50                 
                     
Rasmus Söderholm  2002      32.07        1:06.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.07                 
                     
10  Max Åström  2002      31.53        1:07.06   
  Cetus Espoo  1:09.24                 
                     
11  Lari Tumanoff  2003      33.00        1:07.34   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.96                 
                     
12  Henri Heikkilä  2003      32.90        1:08.30   
  Uimaseura Aquila  1:08.03                 
                     
13  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      31.86        1:08.99   
  Cetus Espoo  1:10.38                 
                     
14  Max Eriksson  2002      33.18        1:09.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.43                 
                     
15  Ville Savulahti  2003      33.85        1:09.67   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.38                 
                     
16  Mathias Lindfors  2002      33.49        1:10.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.57                 
                     
17  Kalle Kauppinen  2002      33.24        1:11.12   
  ORCA Helsinki  1:12.88                 
                     
18  Luukas Vainio  2003      33.27        1:11.29   
  Cetus Espoo  1:11.40                 
                     
19  Isak Jatkola  2003      34.17        1:11.60   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.64                 
                     
20  Leevi Ylikulppi  2003      1:11.79        1:11.79   
  Cetus Espoo  1:11.88                 
                     
21  Niklas Hatakka  2003      34.15        1:12.31   
  Cetus Espoo  1:11.46                 
                     
22  Leo Parviainen  2003      35.18        1:12.50   
  Nummelan Kisaajat  1:12.63                 
                     
23  Tino Lukkaroinen  2002      34.34        1:13.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.34                 
                     
24  Elis Fokin  2003      35.38        1:13.27   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.22                 
                     
25  Elias Jääskeläinen  2002      35.44        1:13.72   
  Cetus Espoo  1:16.31                 
                     
26  Jerry Roine  2002      34.81        1:13.76   
  Järvenpään Uintiklubi  1:38.46                 
                     
27  Roni Severinkangas  2003      34.06        1:15.33   
  Cetus Espoo  1:16.86                 
                     
28  Niklas Rantapää  2003      36.30        1:15.41   
  Cetus Espoo  1:16.27                 
                     
29  Leevi Kervinen  2003      35.46        1:15.57   
  Uimaseura Aquila  1:16.28                 
                     
30  Aarne Myllynen  2002      35.22        1:15.68   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.60                 
                     
31  Aaron Utulahti  2002      35.55        1:15.77   
  Nummelan Kisaajat  1:17.86                 
                     
32  Kasimir Riihelä  2002      35.38        1:15.97   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.71                 
                     
33  Petri Shkolny  2003      34.55        1:16.10   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.04                 
                     
34  Matias Ola  2002      36.39        1:16.19   
  ORCA Helsinki  1:18.38                 
                     
35  Olavi Männistö  2003      36.20        1:16.45   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.62                 
                     
36  Tuomas Peltola  2003      36.57        1:17.28   
  Cetus Espoo  1:19.18                 
                     
37  Henry Nyman  2003      37.02        1:18.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.40                 
                     
38  Oskari Repo  2003      37.41        1:18.70   
  Cetus Espoo  1:22.34                 
                     
39  Karri Suuronen  2003      36.98        1:18.74   
  Cetus Espoo  1:22.21                 
                     
40  Kasper Holopainen  2003      37.93        1:18.76   
  Nummelan Kisaajat  1:18.63                 
                     
41  Oscar Taht  2003      37.31        1:20.01   
  Simmis Wanda  1:17.07                 
                     
42  Tony Heinola  2003      38.04        1:20.06   
  Cetus Espoo  1:20.50                 
                     
43  Aleksi Alanko  2003      38.28        1:20.72   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.83                 
                     
44  Santtu Kosunen  2003      37.09        1:20.97   
  Cetus Espoo  1:23.08                 
                     
45  Alexander Huhtala  2003      39.48        1:21.89   
  Cetus Espoo  1:22.63                 
                     
46  Konsta Pekkala  2003      39.11        1:23.54   
  Vanders  1:27.31                 
                     
47  Sebastian Bun  2002      39.48        1:24.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.49                 
                     
48  Manu Rosendahl  2003      39.50        1:24.89   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.52                 
                     
49  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      40.25        1:27.55   
  Cetus Espoo  1:24.35                 
                     
50  Aapo Rasinmäki  2003      42.97        1:29.37   
  Riihimäen Uimaseura  1:35.70                 
                     
51  Henry Vaga  2003      42.83        1:32.01   
  Salon Uimarit  1:36.19                 
                     
52  Oskari Suominen  2003      42.85        1:32.02   
  Salon Uimarit  1:44.30                 
                     
53  Joonatan Kuivalainen  2003      45.49        1:36.48   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.62                 
                     
54  Olli Paukola  2003      45.48        1:36.60   
  Riihimäen Uimaseura  1:37.29                 
                     
55  Chris Veide  2003      49.23        1:46.23   
  Riihimäen Uimaseura  1:48.79                 
                     
Mattias Janhunen  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:26.93                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sergey Kuznetsov  2000      25.69        53.62   
  Cetus Espoo  53.08                 
                     
Georgy Babenov  2000      27.30        57.74   
  ORCA Helsinki  57.95                 
                     
Aleksej Belfer  2000      27.28        59.01   
  ORCA Helsinki  57.69                 
                     
Alex Lassila  2000      28.59        59.70   
  Cetus Espoo  1:00.12                 
                     
Herman Widbom  2001      29.20        59.72   
  Cetus Espoo  1:00.60                 
                     
Jere Ruuhonen  2001      28.34        1:00.69   
  Cetus Espoo  1:00.62                 
                     
Saku Suomalainen  2001      29.19        1:00.83   
  Cetus Espoo  1:00.93                 
                     
Atte Alila  2001      29.18        1:00.86   
  Uimaseura Aquila  1:01.10                 
                     
Timi Torkkel  2001      28.68        1:01.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.67                 
                     
10  Joona Ruuskanen  2000      28.15        1:01.61   
  Cetus Espoo  1:03.06                 
                     
11  Isak Gramén  2001      29.58        1:02.29   
  Cetus Espoo  1:00.19                 
                     
12  Eemil Kylmä  2001      29.61        1:02.41   
  Cetus Espoo  1:02.96                 
                     
13  Atso Iivanainen  2000      29.69        1:02.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.47                 
                     
14  Ruslan Panschin  2001      29.75        1:03.44   
  ORCA Helsinki  1:07.52                 
                     
15  Niklas Linnanen  2001      30.35        1:03.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.68                 
                     
16  Juha Jernvall  2000      29.71        1:03.62   
  Uimaseura Aquila  1:03.85                 
                     
17  Atte Lasmio  2001      31.07        1:03.91   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.30                 
                     
18  Teemu Annala  2001      30.76        1:04.07   
  Cetus Espoo  1:03.96                 
                     
19  Pyry Nurminen  2001      29.92        1:04.14   
  ORCA Helsinki  1:03.41                 
                     
20  Otso Helstelä  2000      30.22        1:04.17   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.54                 
                     
21  Ivan Turbin  2001      30.28        1:04.21   
  Cetus Espoo  1:06.16                 
                     
22  Eetu Partanen  2001      31.51        1:06.44   
  Cetus Espoo  1:06.08                 
                     
23  Herkko Lajas  2001      34.37        1:07.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:08.11                 
                     
24  Tatu Jentze  2001      31.87        1:07.79   
  Cetus Espoo  1:09.29                 
                     
25  Harald Åström  2001      32.98        1:08.27   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.88                 
                     
26  Pyry Kurunsaari  2001      32.15        1:09.31   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Victor Branea  2001      32.86        1:10.38   
  Cetus Espoo  1:14.87                 
                     
28  Niilo Olander  2001      33.33        1:10.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
29  Kasper Nyman  2001      33.64        1:10.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.70                 
                     
30  Iikka Rajala  2001      34.65        1:11.40   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.79                 
                     
31  Veikka Weckman  2001      36.01        1:15.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.55                 
                     
32  Eero Jääskeläinen  2001      35.35        1:15.23   
  Cetus Espoo  1:14.92                 
                     
Rasmus Rutanen  2001              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:37   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juulia Käräjämies  2003      39.58  1:22.99  2:08.06    2:52.88   
  Nummelan Kisaajat  3:07.73                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003      40.30  1:25.91  2:14.45    3:02.25   
  Cetus Espoo  3:02.25                 
                     
Lotta Pälsi  2004      40.97  1:28.44  2:17.70    3:05.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Winona Forslund  2003      43.64  1:31.73  2:21.37    3:07.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:24.79                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003      41.32  1:29.10  2:19.21    3:09.67   
  Helsingfors Simsällskap  3:11.61                 
                     
Emma Johansson  2003      46.51  1:36.58  2:28.26    3:17.71   
  Cetus Espoo                   
                     
Veera Laakkonen  2003      44.33  1:36.22  2:29.01    3:19.09   
  Kampuksen Plaani                   
                     
Emmi Partanen  2003      46.38  1:39.02  2:32.65    3:25.13   
  Cetus Espoo  3:26.05                 
                     
Ciara Wacklin  2004      48.95  1:42.32  2:35.29    3:28.36   
  Cetus Espoo  3:31.13                 
                     
10  Susanna Kuisma  2003      48.52  1:41.85  2:36.23    3:29.10   
  Hyvinkään Uimaseura  3:39.09                 
                     
11  Erika Korpela  2003      49.33  1:44.62  2:42.04    3:35.53   
  Salon Uimarit  3:31.88                 
                     
12  Lotta Heinimäki  2003      52.29  1:51.54  2:52.62    3:52.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Sara Korpineva  2003      56.18  1:54.87  2:56.32    3:55.68   
  Salon Uimarit                   
                     
14  Miia Äikäs  2003      54.81  1:57.78  3:02.57    4:03.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Emmi Aarresuo  2003      57.06  2:01.92  3:08.92    4:11.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Ruottu  2001      37.22  1:20.92  2:05.08    2:47.74   
  Riihimäen Uimaseura  2:46.30                 
                     
Pinja Paulomo  2002      42.04  1:28.44  2:15.47    3:02.29   
  Cetus Espoo  3:00.58                 
                     
Jonna Vasara  2002      41.26  1:28.36  2:17.38    3:06.19   
  Cetus Espoo  3:09.09                 
                     
Verna Rostedt  2002      41.98  1:28.82  2:18.48    3:07.43   
  Cetus Espoo  3:04.61                 
                     
Anni Savolainen  2002      42.43  1:30.69  2:19.83    3:08.53   
  Cetus Espoo  3:06.03                 
                     
Martta Kitinoja  2001      41.50  1:30.03  2:20.89    3:11.08   
  Riihimäen Uimaseura  3:07.18                 
                     
Nella Korpela  2002      44.48  1:34.81  2:25.77    3:14.73   
  Cetus Espoo  3:17.79                 
                     
Riia Hiltunen  2002      45.17  1:35.92  2:26.94    3:18.39   
  Riihimäen Uimaseura  3:19.89                 
                     
Sini Hirvonen  2001      44.80  1:35.84  2:27.80    3:18.78   
  Cetus Espoo  3:14.08                 
                     
Mirka Mettinen  2002              DNS   
  Cetus Espoo  2:56.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:37 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:41   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskar Turunen  2003      41.92  1:29.04  2:17.63    3:04.66   
  Riihimäen Uimaseura  3:01.19                 
                     
Aleksi Koprinen  2003      42.51  1:30.22  2:18.00    3:05.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viljami Töhönen  2002      43.63  1:33.26  2:25.09    3:18.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Tino Lukkaroinen  2002      45.10  1:38.30  2:33.06    3:26.84   
  Riihimäen Uimaseura  3:35.62                 
                     
Sebastian Bun  2002      47.62  1:40.93  2:37.08    3:31.45   
  Riihimäen Uimaseura  3:34.47                 
                     
Kasimir Riihelä  2002      52.02  1:51.38  2:52.01    3:51.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Topias Ojanen  2002      57.58  1:59.92  3:08.44    4:14.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Krapf  2001      37.42  1:21.94  2:07.85    2:53.95   
  Helsingfors Simsällskap  2:55.91                 
                     
Atte Lasmio  2001      39.28  1:24.77  2:11.58    2:55.68   
  Riihimäen Uimaseura  2:55.34                 
                     
Konsta Seppä  2001      39.77  1:24.84  2:10.73    2:56.31   
  Riihimäen Uimaseura  3:00.96                 
                     
Niklas Linnanen  2001      39.10  1:26.05  2:11.44    2:56.61   
  Helsingfors Simsällskap  3:03.05                 
                     
Tatu Jentze  2001      41.87  1:29.96  2:20.54    3:09.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Kristoffer Kulju  2001      43.28  1:31.45  2:20.98    3:10.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:15.48                 
                     
Christofor Pavlidi  2001      43.28  1:33.56  2:23.98    3:14.43   
  Helsingfors Simsällskap  3:14.70                 
                     
Atso Iivanainen  2000      44.62  1:33.92  2:24.23    3:14.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mikko Kuosmanen  2000      42.34  1:32.04  2:24.10    3:16.73   
  Riihimäen Uimaseura  3:06.06                 
                     
10  Veikka Weckman  2001      47.88  1:41.70  2:35.18    3:26.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eetu Isosuo  2000              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:19   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Leppähaara  2005      40.42        1:23.03   
  Nummelan Kisaajat  1:26.89                 
                     
Daniella Guth  2005      43.27        1:28.23   
  Cetus Espoo  1:29.11                 
                     
Inka Vahtola  2005      44.26        1:29.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Tuuli Pippuri  2005      44.03        1:30.26   
  Cetus Espoo  1:30.90                 
                     
Sofia Morais  2005      43.02        1:30.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Hakkarainen  2005      44.43        1:30.94   
  Cetus Espoo  1:33.57                 
                     
Silja Villanen  2005      43.42        1:31.11   
  Salon Uimarit  1:30.78                 
                     
Ada Hakkarainen  2005      47.12        1:35.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.71                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005      47.13        1:36.00   
  Vanders  1:38.81                 
                     
10  Nicole Haakana  2005      47.82        1:37.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Maija Hinkkala  2005      46.99        1:37.95   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.26                 
                     
12  Kukka Peill  2005      48.83        1:39.91   
  Cetus Espoo  1:42.88                 
                     
13  Celina Siggberg  2005      49.38        1:41.32   
  Cetus Espoo  1:42.20                 
                     
14  Säde Ryynänen  2005      50.79        1:42.78   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Vilja Saarinen  2005      50.33        1:43.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.12                 
                     
16  Ellen Kettunen  2005      50.47        1:44.06   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Jonna Marjatta Laitinen  2005      50.83        1:45.90   
  Hyvinkään Uimaseura  1:43.44                 
                     
18  Jasmin Savonen  2005      52.07        1:46.04   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Venla Varvikko  2005      53.39        1:51.07   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Siiri Ruponen  2005      1:04.43        2:12.71   
  Riihimäen Uimaseura  2:15.24                 
                     
Kira Lindroos  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:30.34                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Roosa Tuomainen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  1:38.38                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Saana Perkkiö  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  2:06.73                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Kellberg  2003      35.41        1:12.76   
  Cetus Espoo  1:09.78                 
                     
Emma Johansson  2003      39.07        1:21.15   
  Cetus Espoo  1:19.19                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      40.42        1:22.58   
  Cetus Espoo  1:23.96                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004      40.88        1:23.12   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.65                 
                     
Stefania Pavlidi  2003      41.11        1:23.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.77                 
                     
Helmi Haverinen  2004      40.38        1:23.84   
  Cetus Espoo  1:23.53                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003      40.71        1:23.95   
  Cetus Espoo  1:26.54                 
                     
Aamu Änkilä  2004      42.26        1:24.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.20                 
                     
Iina Von Schrowe  2003      41.39        1:24.40   
  Cetus Espoo  1:23.28                 
                     
10  Cindy Palm  2003      41.16        1:25.02   
  Cetus Espoo  1:24.69                 
                     
11  Diana Seiger  2003      41.13        1:25.99   
  Cetus Espoo  1:27.80                 
                     
12  Helmiina Toivonen  2004      42.38        1:26.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.00                 
                     
13  Saga Jatkola  2004      42.14        1:26.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.00                 
                     
14  Ronja Hellberg  2003      43.99        1:26.70   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.34                 
                     
15  Pinja Nieminen  2004      41.98        1:26.97   
  Cetus Espoo  1:28.54                 
                     
16  Dina Sadojevic Jelacik  2004      42.53        1:27.57   
  Cetus Espoo  1:25.40                 
                     
17  Milla-lotta Tapanainen  2003      43.87        1:28.20   
  Cetus Espoo  1:30.94                 
                     
18  Martina Uusitalo  2003      44.31        1:29.49   
  Cetus Espoo  1:29.11                 
                     
19  Iida Herrala  2004      43.41        1:30.17   
  Vanders  1:33.41                 
                     
20  Aliina Karvonen  2004      45.33        1:31.90   
  Simmis Wanda  1:35.05                 
                     
21  Iida Savulahti  2004      44.68        1:33.55   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.21                 
                     
22  Wilma Savonen  2004      44.83        1:34.33   
  Cetus Espoo  1:34.14                 
                     
23  Wunsen Jämsen  2003      45.26        1:34.46   
  Järvenpään Uintiklubi  1:33.10                 
                     
24  Julia Tuura  2004      46.03        1:34.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.56                 
                     
25  Anna Mattila  2004      47.62        1:36.35   
  Helsingfors Simsällskap  1:36.44                 
                     
26  Josephine Otis  2004      48.42        1:38.86   
  Cetus Espoo  1:31.18                 
                     
27  Sanna Valkonen  2003      49.95        1:38.90   
  Cetus Espoo  1:40.15                 
                     
28  Tiia Kuisma  2003      48.06        1:39.94   
  Hyvinkään Uimaseura  1:40.48                 
                     
29  Verna Haravuori  2004      48.96        1:41.01   
  Järvenpään Uintiklubi  1:43.72                 
                     
30  Alexandra Nikkinen  2003      50.73        1:42.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.17                 
                     
31  Vilmiina Weckman  2004      49.80        1:43.07   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.78                 
                     
32  Liina-milana Isotalo  2003      48.93        1:44.64   
  Salon Uimarit  1:40.19                 
                     
33  Janita Severinkangas  2004      52.06        1:44.74   
  Cetus Espoo  1:46.52                 
                     
34  Heidi Malinen  2003      50.73        1:46.15   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.84                 
                     
35  Emilia Myllykoski  2003      52.87        1:49.03   
  Simmis Wanda  1:51.94                 
                     
36  Sade Lukkaroinen  2004      54.02        1:49.62   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.86                 
                     
37  Meri Kultaranta  2004      53.36        1:50.61   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.40                 
                     
Cinja Åvist  2003              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.22                 
                     
Siiri Tevä  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:44.46                 
                     
Aida Pasma  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.62                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Ciara Wacklin  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:26.86                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Edit Kull  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Tiiu Korhonen  2003              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:34.68                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paula Peltola  2001      31.78        1:05.75   
  Aurajoen Uinti  1:05.15                 
                     
Emilie Pärnänen  2002      32.33        1:06.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.22                 
                     
Peppi Siirtola  2002      33.93        1:11.52   
  Cetus Espoo  1:09.57                 
                     
Ida Slöör  2001      34.46        1:12.44   
  Cetus Espoo  1:09.55                 
                     
Pilvi Kilpeläinen  2002      35.77        1:14.39   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.55                 
                     
Emilia Flyckt  2001      34.62        1:14.40   
  Cetus Espoo  1:19.15                 
                     
Nelli Ohvo  2001      36.53        1:14.74   
  Cetus Espoo  1:11.82                 
                     
Linda Simula  2001      36.09        1:15.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.90                 
                     
Vilma Norja  2002      37.91        1:16.96   
  Cetus Espoo  1:17.79                 
                     
10  Veera Heikkinen  2001      36.63        1:17.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.46                 
                     
11  Cia Wacklin  2001      38.23        1:19.22   
  Cetus Espoo  1:17.14                 
                     
12  Aino Ruottu  2001      38.56        1:19.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.83                 
                     
13  Vilma Hottinen  2002      38.07        1:20.67   
  Vanders  1:20.35                 
                     
14  Johanna Vieraankivi  2001      39.19        1:21.10   
  Cetus Espoo  1:21.91                 
                     
15  Siiri Friman  2001      39.70        1:23.76   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.53                 
                     
16  Vilja Laaksonen  2002      40.84        1:25.42   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.18                 
                     
17  Milli Kosunen  2002      42.37        1:26.46   
  Cetus Espoo  1:29.41                 
                     
18  Oona Siltala  2002      42.13        1:26.56   
  Cetus Espoo  1:27.11                 
                     
19  Negiin Javadi  2002      43.79        1:28.42   
  Cetus Espoo  1:26.08                 
                     
20  Annika Heiskanen  2001      43.50        1:29.13   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.33                 
                     
21  Katariina Kivi  2001      43.35        1:29.42   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
22  Cami Wacklin  2002      43.88        1:30.86   
  Cetus Espoo  1:28.86                 
                     
23  Martta Kitinoja  2001      44.86        1:33.07   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.45                 
                     
24  Nelli Peltoniemi  2002      44.91        1:34.70   
  Cetus Espoo  1:35.37                 
                     
25  Julia Harjula  2001      45.75        1:34.72   
  Kampuksen Plaani                   
                     
26  Laura Pitkänen  2002      43.97        1:35.78   
  Järvenpään Uintiklubi  1:38.74                 
                     
27  Sanni Luostarinen  2002      49.89        1:43.52   
  Järvenpään Uintiklubi  1:46.05                 
                     
Millariina Bruce  2001              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:14.48                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:19 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Verneri Lehtovaara  2004      41.71        1:26.72   
  Salon Uimarit  1:27.53                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004      42.60        1:27.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.73                 
                     
Alexander Nyman  2004      44.13        1:30.86   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.51                 
                     
Veerti Juurakko  2004      45.35        1:32.03   
  Cetus Espoo  1:32.89                 
                     
Joona Kuitu  2004      45.51        1:32.62   
  Vanders  1:41.81                 
                     
Waldemar Palombi  2004      46.83        1:34.23   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.10                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004      46.61        1:36.81   
  Cetus Espoo  1:32.98                 
                     
Olli Havia  2004      47.61        1:40.53   
  Salon Uimarit  1:38.97                 
                     
Viktor Asklöf  2004      48.42        1:42.14   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Joona Saarnio  2004      46.48        1:43.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Richard Ramstedt  2004      51.49        1:43.65   
  Cetus Espoo  1:37.10                 
                     
12  Samuli Masalin  2004      49.46        1:44.85   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Anton Petrov  2004      54.95        1:51.52   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.66                 
                     
14  Jesse Virkkala  2004      54.59        1:52.42   
  Riihimäen Uimaseura  2:04.26                 
                     
15  Yash Nagal  2004      1:00.13        2:03.57   
  Cetus Espoo  2:07.99                 
                     
Akseli Leppänen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:23.87                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002      35.50        1:12.38   
  Cetus Espoo  1:11.52                 
                     
Oscar Skjäl  2002      35.51        1:13.04   
  Cetus Espoo  1:10.31                 
                     
Veikka Saren  2002      36.22        1:14.30   
  Someron Esa  1:15.77                 
                     
Rasmus Söderholm  2002      37.29        1:16.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.52                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      38.02        1:17.13   
  Cetus Espoo  1:16.83                 
                     
Leo Mikkonen  2002      37.70        1:17.58   
  Cetus Espoo  1:16.49                 
                     
Niklas Hatakka  2003      37.95        1:17.98   
  Cetus Espoo  1:17.21                 
                     
Onni-kalle Luomala  2002      38.45        1:19.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.26                 
                     
Danila Shishinin  2002      38.49        1:19.94   
  ORCA Helsinki  1:19.95                 
                     
10  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      38.97        1:20.47   
  Cetus Espoo  1:21.59                 
                     
11  Aarne Myllynen  2002      39.83        1:21.40   
  Järvenpään Uintiklubi  1:21.35                 
                     
12  Kalle Kauppinen  2002      41.53        1:24.07   
  ORCA Helsinki  1:23.83                 
                     
13  Leo Parviainen  2003      40.58        1:24.10   
  Nummelan Kisaajat  1:23.25                 
                     
14  Leevi Ylikulppi  2003      40.74        1:24.72   
  Cetus Espoo  1:20.66                 
                     
15  Julius Nyberg  2002      41.56        1:24.80   
  Jämsänkosken Ilves  1:28.45                 
                     
16  Max Eriksson  2002      41.19        1:24.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.50                 
                     
17  Luukas Vainio  2003      41.42        1:26.27   
  Cetus Espoo  1:24.97                 
                     
18  Elias Jääskeläinen  2002      42.29        1:26.35   
  Cetus Espoo  1:32.92                 
                     
19  Max Åström  2002      41.21        1:26.51   
  Cetus Espoo  1:23.46                 
                     
20  Kasper Holopainen  2003      42.93        1:27.54   
  Nummelan Kisaajat  1:28.05                 
                     
21  Ville Savulahti  2003      43.79        1:27.66   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.07                 
                     
22  Jerry Roine  2002      42.68        1:27.94   
  Järvenpään Uintiklubi  1:37.49                 
                     
23  Roni Severinkangas  2003      42.04        1:28.52   
  Cetus Espoo  1:29.22                 
                     
24  Otto Sormunen  2002      43.01        1:28.70   
  Cetus Espoo  1:31.33                 
                     
25  Elis Fokin  2003      43.19        1:28.94   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.38                 
                     
26  Leevi Kervinen  2003      43.88        1:29.31   
  Uimaseura Aquila  1:29.20                 
                     
27  Mathias Lindfors  2002      44.06        1:30.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.04                 
                     
28  Kalle Seppä  2003      44.95        1:30.76   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.43                 
                     
29  Matias Rasinmäki  2003      43.28        1:30.89   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Alexander Huhtala  2003      44.84        1:31.18   
  Cetus Espoo  1:36.68                 
                     
31  Aaron Utulahti  2002      43.12        1:31.73   
  Nummelan Kisaajat  1:32.51                 
                     
32  Tony Heinola  2003      45.18        1:32.73   
  Cetus Espoo  1:36.21                 
                     
33  Tuomas Peltola  2003      44.44        1:33.23   
  Cetus Espoo  1:36.07                 
                     
34  Henry Nyman  2003      47.02        1:34.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:39.93                 
                     
35  Olavi Männistö  2003      1:35.28        1:35.28   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.41                 
                     
36  Karri Suuronen  2003      48.11        1:35.93   
  Cetus Espoo  1:36.20                 
                     
37  Oscar Taht  2003      46.28        1:36.09   
  Simmis Wanda  1:31.82                 
                     
38  Petri Shkolny  2003      45.80        1:37.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.34                 
                     
39  Rasmus Mykkänen  2003      48.86        1:38.17   
  Cetus Espoo  1:40.43                 
                     
40  Viljami Töhönen  2002      48.17        1:39.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.95                 
                     
41  Sam Zamanimehr  2003      49.80        1:41.76   
  Cetus Espoo  1:45.42                 
                     
42  Santtu Kosunen  2003      48.58        1:43.61   
  Cetus Espoo  1:42.73                 
                     
43  Aleksi Alanko  2003      50.82        1:45.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.35                 
                     
44  Manu Rosendahl  2003      54.30        1:50.67   
  Riihimäen Uimaseura  1:55.70                 
                     
45  Joonatan Kuivalainen  2003      55.95        1:53.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:59.66                 
                     
46  Olli Paukola  2003      57.17        1:55.52   
  Riihimäen Uimaseura  2:00.32                 
                     
47  Aapo Rasinmäki  2003      1:00.50        2:02.46   
  Riihimäen Uimaseura  2:05.53                 
                     
48  Chris Veide  2003      1:04.02        2:08.49   
  Riihimäen Uimaseura  2:13.50                 
                     
Henry Vaga  2003              DNS   
  Salon Uimarit  1:53.85                 
                     
Mattias Janhunen  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:34.89                 
                     
Mikael Virtanen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.23                 
                     
Isak Jatkola  2003              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Hölttä  2000      31.81        1:04.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.76                 
                     
Isak Gramén  2001      32.53        1:06.35   
  Cetus Espoo  1:04.62                 
                     
Saku Suomalainen  2001      34.52        1:09.51   
  Cetus Espoo  1:09.28                 
                     
Kasper Vaittinen  2001      34.17        1:10.86   
  Cetus Espoo  1:10.95                 
                     
Alex Lassila  2000      34.80        1:11.17   
  Cetus Espoo  1:11.21                 
                     
Teemu Annala  2001      35.41        1:11.57   
  Cetus Espoo  1:10.91                 
                     
Ville Särkkä  2000      34.99        1:11.89   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.62                 
                     
Lauri Jämsén  2000      33.76        1:12.48   
  Järvenpään Uintiklubi  1:10.18                 
                     
Anton Heinonen  2000      34.37        1:12.66   
  Nummelan Kisaajat  1:10.49                 
                     
10  Atte Alila  2001      35.15        1:12.73   
  Uimaseura Aquila  1:10.82                 
                     
11  Timi Torkkel  2001      35.38        1:12.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.80                 
                     
12  Joona Ruuskanen  2000      35.40        1:14.20   
  Cetus Espoo  1:11.54                 
                     
13  Ruslan Panschin  2001      36.29        1:15.83   
  ORCA Helsinki  1:16.49                 
                     
14  Kristoffer Kulju  2001      40.31        1:20.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.43                 
                     
15  Herkko Lajas  2001      41.24        1:24.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.03                 
                     
16  Eetu Partanen  2001      41.08        1:24.62   
  Cetus Espoo  1:21.33                 
                     
17  Iikka Rajala  2001      1:25.16        1:25.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.97                 
                     
18  Samuli Hartikainen  2001      42.92        1:26.88   
  Cetus Espoo  1:25.31                 
                     
19  Victor Branea  2001      43.96        1:29.74   
  Cetus Espoo  1:31.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:47 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 tammikuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Louna Kasvio  2006              42.02   
  Cetus Espoo  40.97                 
Malin Lindblom  2006              42.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.25                 
Susanna Ryynänen  2006              44.44   
  Vanders  45.28                 
Wilma Sundt  2006              47.82   
  Cetus Espoo  49.58                 
Heli Kuisma  2006              51.28   
  Hyvinkään Uimaseura  48.40                 
Essi Pyykkö  2006              1:02.18   
  Salon Uimarit  59.92                 
Malva Salmelin  2006              DNS   
  Salon Uimarit  58.34                 
Annaliina Mänttäri  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  53.05                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maija Hinkkala  2005              40.41   
  Riihimäen Uimaseura  40.97                 
Kira Lindroos  2005              41.37   
  Cetus Espoo  41.64                 
Celina Siggberg  2005              42.09   
  Cetus Espoo  46.35                 
Sofia Morais  2005              42.38   
  Cetus Espoo  39.89                 
Silja Villanen  2005              43.12   
  Salon Uimarit  43.80                 
Siiri Pekkala  2005              43.17   
  Vanders  40.47                 
Anniina Ahonen  2005              44.75   
  Hyvinkään Uimaseura  46.03                 
Vilja Saarinen  2005              45.65   
  Riihimäen Uimaseura  46.16                 
Anna Hakkarainen  2005              45.82   
  Cetus Espoo  44.76                 
10  Inka Vahtola  2005              47.34   
  Cetus Espoo                   
11  Roosa Tuomainen  2005              48.42   
  Salon Uimarit  49.18                 
12  Rina Rantanen  2005              51.05   
  Cetus Espoo  55.96                 
13  Janica Nieminen  2005              51.09   
  Hyvinkään Uimaseura  52.36                 
14  Jenni Kurki  2005              52.89   
  Simmis Wanda  50.46                 
15  Kukka Peill  2005              53.11   
  Cetus Espoo  50.67                 
16  Juulia Lindfors  2005              1:00.72   
  Cetus Espoo  1:08.70                 
Saara Seppälä  2005              DNF   
  Nummelan Kisaajat  49.96                 
Daniella Guth  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  40.92                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Pälsi  2004              31.59   
  Helsingfors Simsällskap  32.14                 
Josephine Otis  2004              36.96   
  Cetus Espoo  38.84                 
Helmi Lehtonen  2004              37.50   
  Järvenpään Uintiklubi  39.15                 
Nessa Järvinen  2004              37.91   
  Uimaseura Aquila  38.22                 
Vlada Guljajeva  2004              40.36   
  Hyvinkään Uimaseura  40.52                 
Odessa Haikara  2004              45.28   
  Cetus Espoo  50.04                 
Katarina Kobycheva  2004              50.45   
  Cetus Espoo  52.47                 
Meri Kultaranta  2004              55.97   
  Riihimäen Uimaseura  51.82                 
Annika Idman  2004              56.81   
  Cetus Espoo                   
Iisa Karpela  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  45.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sade Lukkaroinen  2004        &nbs