Results for Speedo Carnival
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Aamujakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 30 tammikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:47 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 tammikuu 2016 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 41.71 | 1:26.72 | ||||||
Salon Uimarit | 1:27.53 | |||||||||
2 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 42.60 | 1:27.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.73 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 44.13 | 1:30.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:33.51 | |||||||||
4 | Veerti Juurakko | 2004 | 45.35 | 1:32.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.89 | |||||||||
5 | Joona Kuitu | 2004 | 45.51 | 1:32.62 | ||||||
Vanders | 1:41.81 | |||||||||
6 | Waldemar Palombi | 2004 | 46.83 | 1:34.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.10 | |||||||||
7 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 46.61 | 1:36.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.98 | |||||||||
8 | Olli Havia | 2004 | 47.61 | 1:40.53 | ||||||
Salon Uimarit | 1:38.97 | |||||||||
9 | Viktor Asklöf | 2004 | 48.42 | 1:42.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Joona Saarnio | 2004 | 46.48 | 1:43.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Richard Ramstedt | 2004 | 51.49 | 1:43.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.10 | |||||||||
12 | Samuli Masalin | 2004 | 49.46 | 1:44.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Anton Petrov | 2004 | 54.95 | 1:51.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.66 | |||||||||
14 | Jesse Virkkala | 2004 | 54.59 | 1:52.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:04.26 | |||||||||
15 | Yash Nagal | 2004 | 1:00.13 | 2:03.57 | ||||||
Cetus Espoo | 2:07.99 | |||||||||
- | Akseli Leppänen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:23.87 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 35.50 | 1:12.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.52 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 35.51 | 1:13.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
3 | Veikka Saren | 2002 | 36.22 | 1:14.30 | ||||||
Someron Esa | 1:15.77 | |||||||||
4 | Rasmus Söderholm | 2002 | 37.29 | 1:16.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.52 | |||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 38.02 | 1:17.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.83 | |||||||||
6 | Leo Mikkonen | 2002 | 37.70 | 1:17.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.49 | |||||||||
7 | Niklas Hatakka | 2003 | 37.95 | 1:17.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.21 | |||||||||
8 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 38.45 | 1:19.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:18.26 | |||||||||
9 | Danila Shishinin | 2002 | 38.49 | 1:19.94 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:19.95 | |||||||||
10 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 38.97 | 1:20.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.59 | |||||||||
11 | Aarne Myllynen | 2002 | 39.83 | 1:21.40 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.35 | |||||||||
12 | Kalle Kauppinen | 2002 | 41.53 | 1:24.07 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.83 | |||||||||
13 | Leo Parviainen | 2003 | 40.58 | 1:24.10 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:23.25 | |||||||||
14 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 40.74 | 1:24.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.66 | |||||||||
15 | Julius Nyberg | 2002 | 41.56 | 1:24.80 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:28.45 | |||||||||
16 | Max Eriksson | 2002 | 41.19 | 1:24.81 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:30.50 | |||||||||
17 | Luukas Vainio | 2003 | 41.42 | 1:26.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.97 | |||||||||
18 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 42.29 | 1:26.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.92 | |||||||||
19 | Max Åström | 2002 | 41.21 | 1:26.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.46 | |||||||||
20 | Kasper Holopainen | 2003 | 42.93 | 1:27.54 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:28.05 | |||||||||
21 | Ville Savulahti | 2003 | 43.79 | 1:27.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.07 | |||||||||
22 | Jerry Roine | 2002 | 42.68 | 1:27.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:37.49 | |||||||||
23 | Roni Severinkangas | 2003 | 42.04 | 1:28.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.22 | |||||||||
24 | Otto Sormunen | 2002 | 43.01 | 1:28.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.33 | |||||||||
25 | Elis Fokin | 2003 | 43.19 | 1:28.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.38 | |||||||||
26 | Leevi Kervinen | 2003 | 43.88 | 1:29.31 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:29.20 | |||||||||
27 | Mathias Lindfors | 2002 | 44.06 | 1:30.15 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.04 | |||||||||
28 | Kalle Seppä | 2003 | 44.95 | 1:30.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.43 | |||||||||
29 | Matias Rasinmäki | 2003 | 43.28 | 1:30.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Alexander Huhtala | 2003 | 44.84 | 1:31.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.68 | |||||||||
31 | Aaron Utulahti | 2002 | 43.12 | 1:31.73 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:32.51 | |||||||||
32 | Tony Heinola | 2003 | 45.18 | 1:32.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.21 | |||||||||
33 | Tuomas Peltola | 2003 | 44.44 | 1:33.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.07 | |||||||||
34 | Henry Nyman | 2003 | 47.02 | 1:34.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:39.93 | |||||||||
35 | Olavi Männistö | 2003 | 1:35.28 | 1:35.28 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.41 | |||||||||
36 | Karri Suuronen | 2003 | 48.11 | 1:35.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.20 | |||||||||
37 | Oscar Taht | 2003 | 46.28 | 1:36.09 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.82 | |||||||||
38 | Petri Shkolny | 2003 | 45.80 | 1:37.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.34 | |||||||||
39 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 48.86 | 1:38.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.43 | |||||||||
40 | Viljami Töhönen | 2002 | 48.17 | 1:39.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.95 | |||||||||
41 | Sam Zamanimehr | 2003 | 49.80 | 1:41.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.42 | |||||||||
42 | Santtu Kosunen | 2003 | 48.58 | 1:43.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.73 | |||||||||
43 | Aleksi Alanko | 2003 | 50.82 | 1:45.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.35 | |||||||||
44 | Manu Rosendahl | 2003 | 54.30 | 1:50.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:55.70 | |||||||||
45 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 55.95 | 1:53.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:59.66 | |||||||||
46 | Olli Paukola | 2003 | 57.17 | 1:55.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:00.32 | |||||||||
47 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 1:00.50 | 2:02.46 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:05.53 | |||||||||
48 | Chris Veide | 2003 | 1:04.02 | 2:08.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:13.50 | |||||||||
- | Henry Vaga | 2003 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | 1:53.85 | |||||||||
- | Mattias Janhunen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:34.89 | |||||||||
- | Mikael Virtanen | 2002 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.23 | |||||||||
- | Isak Jatkola | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 31.81 | 1:04.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.76 | |||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 32.53 | 1:06.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.62 | |||||||||
3 | Saku Suomalainen | 2001 | 34.52 | 1:09.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.28 | |||||||||
4 | Kasper Vaittinen | 2001 | 34.17 | 1:10.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.95 | |||||||||
5 | Alex Lassila | 2000 | 34.80 | 1:11.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.21 | |||||||||
6 | Teemu Annala | 2001 | 35.41 | 1:11.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.91 | |||||||||
7 | Ville Särkkä | 2000 | 34.99 | 1:11.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.62 | |||||||||
8 | Lauri Jämsén | 2000 | 33.76 | 1:12.48 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.18 | |||||||||
9 | Anton Heinonen | 2000 | 34.37 | 1:12.66 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:10.49 | |||||||||
10 | Atte Alila | 2001 | 35.15 | 1:12.73 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:10.82 | |||||||||
11 | Timi Torkkel | 2001 | 35.38 | 1:12.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:12.80 | |||||||||
12 | Joona Ruuskanen | 2000 | 35.40 | 1:14.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.54 | |||||||||
13 | Ruslan Panschin | 2001 | 36.29 | 1:15.83 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:16.49 | |||||||||
14 | Kristoffer Kulju | 2001 | 40.31 | 1:20.32 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.43 | |||||||||
15 | Herkko Lajas | 2001 | 41.24 | 1:24.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.03 | |||||||||
16 | Eetu Partanen | 2001 | 41.08 | 1:24.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.33 | |||||||||
17 | Iikka Rajala | 2001 | 1:25.16 | 1:25.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.97 | |||||||||
18 | Samuli Hartikainen | 2001 | 42.92 | 1:26.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.31 | |||||||||
19 | Victor Branea | 2001 | 43.96 | 1:29.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.17 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 30 tammikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:47 |