2021-04-15   13:21:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Västerås Meet 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Linnéa Englund  2003    595  32.01  1:14.66  1:54.58    2:29.89   
  Karlstads Simsällskap  2:24.03                 
                     
Edith Jernstedt  2002    586  31.80  1:11.49  1:54.28    2:30.66   
  Västerås Simsällskap  2:29.84                 
                     
Filippa Sterling  2002    584  32.67  1:12.21  1:54.71    2:30.80   
  Västerås Simsällskap  2:25.03                 
                     
Filippa Malmström  2003    516  33.10  1:13.38  2:00.40    2:37.19   
  Södertälje Simsällskap  2:29.41                 
                     
Elvira Mörtstrand  2003    500  32.74  1:14.50  2:02.51    2:38.83   
  Västerås Simsällskap  2:34.09                 
                     
Matilda Lantz  2002    492  34.03  1:17.48  2:02.32    2:39.67   
  Upsala Simsällskap  2:34.88                 
                     
Isa Lundgren Sonnergren  2004    475  33.44  1:16.46  2:04.50    2:41.58   
  Simklubben Neptun  2:40.68                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    444  33.14  1:20.25  2:08.21    2:45.24   
  Karlstads Simsällskap  2:41.20                 
                     
Nadia Welin-Berger  2002    440  33.76  1:18.29  2:06.05    2:45.75   
  Södertälje Simsällskap  2:37.36                 
                     
10  Clara Florén  2002    438  35.72  1:20.14  2:08.06    2:45.97   
  Gävle Simsällskap  2:42.90                 
                     
11  Elin Bergman  2003    422  37.02  1:20.55  2:08.81    2:48.03   
  Väsby Simsällskap  2:43.92                 
                     
12  Anna Westborg  2002    416  33.87  1:16.18  2:09.52    2:48.84   
  Skuru Idrottsklubb  2:43.17                 
                     
13  Tuva Björkén  2003    409  37.98  1:27.26  2:10.94    2:49.80   
  Väsby Simsällskap  2:43.48                 
                     
14  Madicken Eriksson  2003    402  36.18  1:21.87  2:11.29    2:50.86   
  Simklubben Neptun  2:51.35                 
                     
15  Freja Nordeman  2003    401  36.94  1:21.48  2:13.41    2:50.98   
  Simklubben Neptun  2:45.52                 
                     
16  Lina Rehnman  2002    396  35.46  1:23.86  2:14.10    2:51.66   
  Västerås Simsällskap  2:49.75                 
                     
16  Linnea Yu Hammarsten  2002    396  35.53  1:19.80  2:10.23    2:51.66   
  Södertälje Simsällskap  2:44.73                 
                     
18  Erica Sundholm  2002    395  37.20  1:22.29  2:11.34    2:51.82   
  Simklubben Neptun  2:46.78                 
                     
19  Helmi Swanson  2004    391  37.77  1:24.64  2:12.60    2:52.43   
  Gävle Simsällskap  2:41.30                 
                     
20  Anna Krysén  2003    378  37.90  1:23.55  2:15.45    2:54.29   
  Ludvika Simsällskap  2:44.48                 
                     
21  Sofia Båvenäs  2002    368  36.75  1:23.63  2:15.70    2:55.90   
  Västerås Simsällskap  2:48.20                 
                     
22  Felicia Rogell  2003    367  39.10  1:23.99  2:15.88    2:56.06   
  Västerås Simsällskap  2:54.04                 
                     
23  Alva Hagström  2003    319  41.58  1:32.54  2:24.07    3:04.41   
  Simklubben Neptun  2:48.72                 
                     
Josefine Åhlund  2002              DSQ   
  Örebro Simallians  2:54.01                 
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hannah Brunzell  2001    633  32.29  1:10.70  1:51.31    2:26.85   
  Västerås Simsällskap  2:18.31                 
                     
Mathilda Eriksson  2001    568  31.20  1:10.31  1:57.85    2:32.23   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:28.04                 
                     
Astrid Eriksson  2001    494  33.58  1:16.31  2:02.78    2:39.53   
  Turebergs Simklubb  2:31.66                 
                     
Emmy Östling  2001    463  34.37  1:16.44  2:06.78    2:43.00   
  Falu Simsällskap  2:37.81                 
                     
Linnea Lindgren  2001    432  33.99  1:18.85  2:08.56    2:46.81   
  Väsby Simsällskap  2:39.79                 
                     
Saga Grandelius  2001    427  35.78  1:20.89  2:08.28    2:47.39   
  Karlskoga Simförening  2:43.35                 
                     
Clara Lönnberg  2001    416  35.11  1:19.04  2:07.91    2:48.84   
  Strängnäs Simklubb  2:38.77                 
                     
Wilma Wennerberg  2001    413  33.71  1:19.53  2:10.38    2:49.27   
  Strängnäs Simklubb  2:38.17                 
                     
Matilda Pfeiff  2001    401  35.35  1:19.13  2:08.33    2:51.00   
  Väsby Simsällskap  2:39.43                 
                     
10  Ida Lindblom  2001    393  33.03  1:17.40  2:10.85    2:52.15   
  Sala Simsällskap  2:41.50                 
                     
11  Elina Carlsson  2001    376  35.73  1:23.98  2:17.31    2:54.67   
  Gävle Simsällskap  2:46.23                 
                     
12  Salma Gabot  2001    375  36.80  1:21.91  2:13.88    2:54.76   
  Örebro Simallians  2:51.10                 
                     
13  Sanna Lekberg  2001    364  35.23  1:23.92  2:15.59    2:56.54   
  Karlskoga Simförening  2:50.29                 
                     
14  Caroline Andersson  2001    355  34.76  1:19.44  2:15.24    2:58.07   
  Säffle Simsällskap  2:47.94                 
                     
15  Alice Ericson  2001    354  36.14  1:23.51  2:16.19    2:58.16   
  Gävle Simsällskap  2:49.94                 
                     
Frida Gustafsson  2001              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.28                 
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sara Junevik  2000    594  30.39  1:11.33  1:56.37    2:30.00   
  Falu Simsällskap  2:21.21                 
                     
Josefin Ossmyr  1999    552  33.08  1:14.41  1:57.80    2:33.74   
  Tyresö Simsällskap  2:29.22                 
                     
Jennie Isaksen  2000    524  32.85  1:15.46  2:00.71    2:36.40   
  Eskilstuna Simklubb  2:32.43                 
                     
Frida Lannhard  2000    519  33.97  1:15.30  2:00.90    2:36.85   
  Ludvika Simsällskap  2:25.81                 
                     
Linnéa Sandh  2000    504  30.85  1:14.28  2:03.54    2:38.39   
  Järfälla Simsällskap  2:31.72                 
                     
Rebecka Loikala  2000    501  32.36  1:12.54  2:02.30    2:38.72   
  Eskilstuna Simklubb  2:35.24                 
                     
Solène Arnou  2000    500  34.38  1:17.36  2:02.12    2:38.80   
  Södertälje Simsällskap  2:33.81                 
                     
Elin Södersten  2000    493  37.02  1:18.24  2:04.62    2:39.64   
  Järfälla Simsällskap  2:30.04                 
                     
Tilde Levander  2000    479  35.57  1:19.22  2:05.97    2:41.19   
  Järfälla Simsällskap  2:40.90                 
                     
10  Sarah Wallin  2000    477  33.17  1:18.53  2:02.82    2:41.34   
  Ludvika Simsällskap  2:27.57                 
                     
11  Linnea Fundberg  1999    467  33.45  1:16.89  2:07.74    2:42.47   
  Eskilstuna Simklubb  2:39.93                 
                     
12  Alexandra Kinell  2000    467  34.20  1:17.75  2:05.12    2:42.48   
  Karlskoga Simförening  2:38.55                 
                     
13  Ebba Vongheer  2000    448  34.84  1:17.83  2:06.62    2:44.71   
  Västerås Simsällskap  2:35.57                 
                     
14  Michaela Mattsson  1999    443  33.31  1:17.25  2:06.85    2:45.36   
  Simklubben Neptun  2:36.88                 
                     
15  Agnes Humling  2000    421  36.18  1:21.94  2:10.21    2:48.16   
  Gävle Simsällskap  2:36.26                 
                     
16  Tina Huslid  2000    409  32.67  1:15.39  2:08.35    2:49.87   
  Södertälje Simsällskap  2:37.80                 
                     
17  Nora Laine  2000    380  36.49  1:24.53  2:12.43    2:54.07   
  Eskilstuna Simklubb  2:43.91                 
                     
Adina Nyström  1999              DSQ   
  Strängnäs Simklubb  2:39.57                 
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lisa Eriksson  1998    629  30.39  1:09.18  1:52.88    2:27.15   
  Strängnäs Simklubb  2:21.25                 
                     
Elin Svärd  1998    578  32.15  1:11.47  1:55.55    2:31.34   
  Falu Simsällskap  2:20.28                 
                     
Elvira Eklund-Ramböl  1997    570  32.56  1:11.84  1:56.23    2:32.10   
  Karlstads Simsällskap  2:27.32                 
                     
Clara Wiman  1996    561  32.88  1:13.61  1:56.76    2:32.90   
  Västerås Simsällskap  2:21.26                 
                     
Petra Johansson  1997    549  31.65  1:13.77  1:59.05    2:33.95   
  Säffle Simsällskap  2:31.85                 
                     
Erica Christensen Weistrand  1997    480  32.27  1:17.26  2:02.25    2:41.02   
  Södertälje Simsällskap  2:30.18                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  10:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner