2021-04-16   01:34:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Västerås Meet 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Filippa Sterling  2002    558  35.30  1:13.58  1:52.95    2:30.67   
  Västerås Simsällskap  2:23.83                 
                     
Edith Jernstedt  2002    556  35.46  1:14.10  1:52.94    2:30.80   
  Västerås Simsällskap  2:27.02                 
                     
Julia Holmberg  2002    534  36.66  1:14.94  1:55.18    2:32.91   
  Västerås Simsällskap  2:35.89                 
                     
Michelle Träff  2002    468  36.77  1:17.21  1:58.50    2:39.75   
  Karlstads Simsällskap  2:36.97                 
                     
Roya Tittelbach  2003    465  36.33  1:16.82  1:59.32    2:40.02   
  Väsby Simsällskap  2:38.82                 
                     
Elvira Dalin  2003    459  38.28  1:18.14  2:00.50    2:40.75   
  Sala Simsällskap  2:39.67                 
                     
Anna Westborg  2002    455  37.42  1:18.36  1:59.84    2:41.26   
  Skuru Idrottsklubb  2:33.09                 
                     
Elvira Mörtstrand  2003    443  38.91  1:20.56  2:02.51    2:42.68   
  Västerås Simsällskap  2:34.04                 
                     
Isa Lundgren Sonnergren  2004    427  38.59  1:20.77  2:03.60    2:44.70   
  Simklubben Neptun  2:41.53                 
                     
10  Sophie Bladin  2002    414  38.76  1:20.79  2:03.85    2:46.39   
  Simklubben Neptun  2:43.63                 
                     
11  Linnea Yu Hammarsten  2002    371  40.58  1:25.71  2:10.46    2:52.64   
  Södertälje Simsällskap  2:42.02                 
                     
12  Josefin Almgren  2002    366    1:23.75  2:09.63    2:53.42   
  Skuru Idrottsklubb  2:47.55                 
                     
13  Felicia Rogell  2003    361  41.22  1:26.00  2:11.00    2:54.09   
  Västerås Simsällskap  2:45.03                 
                     
14  Hanna Degerlund  2004    355  41.98  1:26.72  2:10.77    2:55.09   
  Västerås Simsällskap  2:48.78                 
                     
15  Tove Pettersson  2004    352  40.00  1:25.20  2:11.72    2:55.68   
  Väsby Simsällskap  2:58.19                 
                     
16  Sofia Båvenäs  2002    346  41.55  1:26.22  2:11.83    2:56.66   
  Västerås Simsällskap  2:47.24                 
                     
17  Vilma Lindberg  2004    343  40.95  1:26.16  2:12.30    2:57.21   
  Södertälje Simsällskap  2:50.61                 
                     
18  Josefine Åhlund  2002    341  42.42  1:26.45  2:11.64    2:57.44   
  Örebro Simallians  2:41.52                 
                     
19  Cassandra Sjösten  2003    334  42.44  1:28.26  2:14.50    2:58.73   
  Sala Simsällskap  2:52.29                 
                     
20  Clara Gustavson  2003    331  41.36  1:26.80  2:14.17    2:59.27   
  Karlstads Simsällskap  3:10.10                 
                     
21  Alva Abrahamsson  2004    325  41.10  1:26.25  2:14.16    3:00.26   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.17                 
                     
22  Jennifer Titus  2002    315  42.21  1:28.72  2:17.14    3:02.27   
  Örebro Simallians  2:50.84                 
                     
23  Hedda Wallberg  2003    310  43.27  1:30.28  2:18.25    3:03.13   
  Simklubben Neptun  2:55.71                 
                     
24  Izabella Kullman  2002    297  44.74  1:31.75  2:19.46    3:05.93   
  Eskilstuna Simklubb  3:04.64                 
                     
25  Josefin Fundberg  2004    293  42.39  1:31.15      3:06.73   
  Eskilstuna Simklubb  3:02.77                 
                     
26  Anna Wainikka  2004    292  43.27  1:30.82  2:19.41    3:06.90   
  Simklubben Neptun  2:59.77                 
                     
27  Hedda Sköld  2002    289  43.72  1:31.11  2:20.15    3:07.49   
  Wisby Simsällskap  2:57.62                 
                     
28  Alva Hagström  2003    274  43.88  1:33.15  2:22.88    3:10.80   
  Simklubben Neptun  3:01.41                 
                     
Alma Norgren  2004              DNS   
  Bålsta Simklubb  3:10.05                 
                     
Anna Frisk Garcia  2002              DSQ   
  Väsby Simsällskap  2:35.94                 
                     
Oliwia Kantecki  2003              DSQ   
  Väsby Simsällskap  2:57.17                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Tova Andersson  2001    523  35.15  1:13.84  1:53.85    2:33.89   
  Väsby Simsällskap  2:25.27                 
                     
Mathilda Eriksson  2001    490  36.85  1:16.74  1:56.36    2:37.27   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:23.94                 
                     
Emmy Östling  2001    486  37.72  1:17.79  1:58.22    2:37.71   
  Falu Simsällskap  2:32.55                 
                     
Sandra Bergerstam  2001    446  38.54  1:19.74  2:01.18    2:42.31   
  Järfälla Simsällskap  2:36.56                 
                     
Ida Lindblom  2001    397  38.99  1:22.27  2:06.21    2:48.79   
  Sala Simsällskap  2:36.05                 
                     
Caroline Andersson  2001    380  40.31  1:23.43  2:07.75    2:51.23   
  Säffle Simsällskap  2:39.46                 
                     
Salma Gabot  2001    374  40.70  1:25.31  2:10.43    2:52.14   
  Örebro Simallians  2:41.74                 
                     
Alice Ericson  2001    364  39.97  1:24.28  2:10.14    2:53.72   
  Gävle Simsällskap  2:46.27                 
                     
Walda Jonsson  2001    363  41.03  1:25.98  2:10.66    2:53.87   
  Bålsta Simklubb  2:46.88                 
                     
10  Tilda Wik  2001    351  39.92  1:24.91  2:10.79    2:55.87   
  Eskilstuna Simklubb  2:44.15                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emma Bergkvist  2000    583  34.10  1:11.57  1:50.17    2:28.44   
  Strängnäs Simklubb  2:26.39                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    522  35.48  1:14.21  1:54.22    2:34.00   
  Eskilstuna Simklubb  2:34.30                 
                     
Ajla Omic  1999    520  35.58  1:14.31  1:54.49    2:34.25   
  Filipstads Simklubb  2:31.58                 
                     
Klara Eriksson  2000    508  35.69  1:14.51  1:55.11    2:35.38   
  Nyköpings Simsällskap  2:25.24                 
                     
Rebecka Loikala  2000    503  36.59  1:16.21  1:56.60    2:35.90   
  Eskilstuna Simklubb  2:34.35                 
                     
Rebecka Östh  1999    478  35.04  1:15.40  1:57.52    2:38.64   
  Ludvika Simsällskap  2:29.52                 
                     
Andréa Persson  1999    467  37.20  1:18.08  1:58.78    2:39.81   
  Västerås Simsällskap  2:43.05                 
                     
Solène Arnou  2000    456  38.65  1:19.73  2:00.67    2:41.12   
  Södertälje Simsällskap  2:33.58                 
                     
Sara Andersson  2000    448  37.39  1:17.61  1:59.53    2:42.04   
  Simklubben Neptun  2:33.87                 
                     
10  Cecilia Czarnecki  1999    446  37.27  1:18.77  2:01.16    2:42.32   
  Ludvika Simsällskap  2:31.57                 
                     
11  Elin Lindgren  2000    438  38.04  1:19.31  2:01.66    2:43.35   
  Västerås Simsällskap  2:35.02                 
                     
12  Amanda Kullman  2000    436  37.71  1:19.32  2:02.11    2:43.58   
  Eskilstuna Simklubb  2:38.02                 
                     
13  Lovisa Sved  2000    433  36.09  1:17.43  2:00.66    2:43.86   
  Upsala Simsällskap  2:34.96                 
                     
14  Michaela Mattsson  1999    393  39.34  1:22.24  2:05.69    2:49.34   
  Simklubben Neptun  2:35.92                 
                     
15  Nelly Åkerblom  2000    384  37.06  1:20.27  2:05.95    2:50.67   
  Skuru Idrottsklubb  2:31.56                 
                     
16  Alva Westling  1999    379  40.57  1:25.31  2:08.93    2:51.39   
  Norrtälje Simklubb  2:41.85                 
                     
17  Terese Engström  1999    363  41.47  1:25.36  2:10.59    2:53.80   
  Örebro Simallians  2:53.91                 
                     
18  Tilde Eklind  1999    341  41.35  1:25.71  2:12.63    2:57.45   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.86                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Frida Berggren  1994    603  34.53  1:12.12  1:49.66    2:26.79   
  Västerås Simsällskap  2:19.42                 
                     
Lina Berggren  1998    490  37.22  1:17.20  1:57.75    2:37.26   
  Västerås Simsällskap  2:34.04                 
                     
Petra Johansson  1997    423  39.91  1:22.19  2:03.70    2:45.26   
  Säffle Simsällskap  2:37.44                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner