2019-10-19   05:17:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  23:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Krøyer Svendsen  1997    713  1:00.59  2:03.25  3:05.41    4:06.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:55.43                 
                     
Mads Holm  1998    697  58.86  2:01.75  3:05.81    4:08.18   
  Nakskov Svømme Klub  4:05.32                 
                     
Viktor Holm  1996    696  1:00.09  2:03.31  3:07.45    4:08.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:02.40                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    695  59.79  2:02.67  3:06.07    4:08.36   
  Sigma Swim Birkerød  3:59.85                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    680  58.97  2:02.37  3:06.91    4:10.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:13.30                 
                     
Giano Grillo  1998    652  1:00.33  2:04.75  3:09.98    4:13.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:04.19                 
                     
Lukas Storm  1999    651  1:00.63  2:05.30  3:09.70    4:13.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.54                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    636  59.97  2:05.36  3:09.83    4:15.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.97                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    636  1:00.63  2:06.53  3:13.24    4:15.80   
  Køge Svømmeklub  4:22.10                 
                     
10  Hannibal Steenfos  1996    631  1:01.44  2:07.19  3:12.22    4:16.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:13.35                 
                     
11  Andreas Mårtensson  1997    629  1:01.32  2:08.24  3:13.04    4:16.82   
  Sigma Swim Allerød  4:02.06                 
                     
12  Sebastian Tullberg  2000    628  59.87  2:05.19  3:12.13    4:16.98   
  Sigma Swim Birkerød  4:22.71                 
                     
13  Mads Rishøj  1999    609  1:02.23  2:08.27  3:15.17    4:19.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:18.45                 
                     
14  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    607  1:01.04  2:07.02  3:14.53    4:19.78   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.83                 
                     
15  Peter Vangsgaard  2000    601  1:02.70  2:09.61  3:16.32    4:20.64   
  Gentofte Svømme Klub  4:13.95                 
                     
16  Mads Midtbøll  1998    597  1:01.47  2:07.90  3:14.97    4:21.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:09.97                 
                     
17  Anton Borring Andersen  1999    597  1:01.60  2:07.36  3:14.60    4:21.33   
  Sigma Swim Allerød  4:07.06                 
                     
18  Emil Hedegaard  1999    596  1:00.52  2:07.58  3:14.70    4:21.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:18.72                 
                     
19  Andreas Kaas Elmgreen  1999    595  1:04.71  2:13.17  3:18.11    4:21.58   
  Lyngby Svømmeklub  4:14.69                 
                     
20  Alexander Aslak Nørgaard  2000    591  1:01.83  2:07.51  3:14.75    4:22.13   
  Søllerød Svømmeklub  4:28.51                 
                     
21  William Lehn-Schiøler  2000    588  1:02.50  2:10.69  3:16.52    4:22.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:14.13                 
                     
22  Mathias Nielsen  1999    579  1:01.04  2:06.31  3:14.54    4:23.97   
  Køge Svømmeklub  4:08.99                 
                     
23  Emil Engels Henriksen  1999    579  1:02.90  2:09.50  3:17.31    4:24.03   
  Sigma Swim Allerød  4:13.83                 
                     
24  Christian Andersen  1999    575  1:02.27  2:10.13  3:19.63    4:24.54   
  Søllerød Svømmeklub  4:22.11                 
                     
25  Magnus Lundgren  1996    569  1:01.13  2:07.73  3:16.80    4:25.44   
  Køge Svømmeklub  4:08.69                 
                     
26  Nikolai Skelsager  1996    568  1:02.07  2:09.31  3:18.21    4:25.73   
  Slangerup Svømmeklub  4:12.92                 
                     
27  William Matras  1998    557  1:01.74  2:09.72  3:18.57    4:27.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:16.05                 
                     
28  Ferdinand Wahl  2000    554  1:03.56  2:12.06  3:20.57    4:27.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:20.25                 
                     
29  Casper Davidsen  1999    551  1:02.28  2:10.31  3:20.60    4:28.30   
  Vest-Brøndby  4:22.88                 
                     
30  Gustav Frydensberg  1999    514  1:04.88  2:15.26  3:25.86    4:34.61   
  Lyngby Svømmeklub  4:33.36                 
                     
31  Mads Lünell Bruhn  1998    509  1:04.31  2:15.13  3:26.94    4:35.58   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:26.81                 
                     
32  Oliver Schiellerup  2000    502  1:05.37  2:15.31  3:25.97    4:36.79   
  Sigma Swim Birkerød  4:39.49                 
                     
33  Kasper Bitzer  2000    502  1:06.11  2:17.18  3:28.18    4:36.80   
  Korsør Sv & Livr. Klub  4:30.08                 
                     
34  Daniel Schytte  2000    481  1:04.93  2:16.31  3:28.85    4:40.79   
  Ringsted Svømme Klub  4:31.40                 
                     
35  Jeppe Mathiassen  2000    478  1:05.66  2:16.62  3:27.99    4:41.42   
  Lyngby Svømmeklub  4:39.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark