2019-10-21   00:34:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  23:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sarah Bro  1996    762          29.62  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  29.88                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    710          30.32   
  Gentofte Svømme Klub  30.57                 
Katharina Nekhorochko  2000    681          30.75   
  Sigma Swim Allerød  31.14                 
Anna Brandt Nielsen  1998    679          30.78   
  Lyngby Svømmeklub  30.28                 
Emma Anne Ljungstrøm  1999    654          31.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.33                 
Sara Sylvest  2000    635          31.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.84                 
Sophie Amalie Schøn  1999    618          31.76   
  Lyngby Svømmeklub  30.43                 
Marina Heller Hansen  1994    613          31.85  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  31.53                 
Victoria Bierre  2000    609          31.91  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.77                 
10  Maja Nielsen  1996    596          32.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.27                 
11  Katrine Stampe  2000    588          32.29   
  Sigma Swim Allerød  31.97                 
12  Kristine Barrett  1998    583          32.38   
  Greve Svømmeklub  31.80                 
13  Emma Maagøe  1999    569          32.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.73                 
14  Frederikke Jensen  2000    566          32.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.03                 
15  Frederikke Mertins  2000    563          32.77   
  Hvidovre Svømme Klub  32.49                 
16  Emilie Hørlykke  1998    545          33.12   
  Lyngby Svømmeklub  33.20                 
17  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    544          33.13   
  Slangerup Svømmeklub  33.93                 
18  Alberte Kjærsgaard  2001    539          33.24   
  Hillerød Svømmeklub  34.52                 
19  Sofie Brøgger  2000    534          33.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.37                 
20  Sofie Nielsen  2001    534          33.35   
  Slagelse Svømmeklub  35.05                 
21  Isa Hovmand  2000    526          33.51   
  Svømmeklubben Syd  32.81                 
21  Stine Eskebo Nielsen  2001    526          33.51   
  Vest-Brøndby  34.14                 
23  Caroline Amalie Duus  1998    523          33.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.39                 
24  Sara Krell Refn  1999    522          33.60   
  Farum Svømmeklub  33.73                 
25  Cecilie Elkjær  2001    515          33.75   
  Hvidovre Svømme Klub  33.34                 
26  Camille Erichsen  2001    512          33.82   
  Sigma Swim Birkerød  32.67                 
27  Julie Stampe Meier  2001    509          33.87   
  Sigma Swim Birkerød  32.55                 
28  Mathilde Olsen  1998    503          34.01   
  Hvidovre Svømme Klub  32.65                 
29  Mia Wennecke  1999    502          34.04   
  Helsingør Svømmeklub  32.55                 
30  Thea Laurberg Simonsen  1997    487          34.38   
  Lyngby Svømmeklub  32.91                 
31  Zenia Aarestrup  2001    483          34.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.64                 
32  Ingrid Bo Andersen  2001    481          34.53   
  Roskilde Svømning  34.62                 
33  Cecilie Jørgensen  1998    480          34.54   
  Helsinge Svømmeklub  32.98                 
34  Sofie W. Krattet  2000    472          34.74   
  Helsinge Svømmeklub  35.48                 
35  Emilia Harlund  1999    454          35.19   
  Nakskov Svømme Klub  33.75                 
36  Sofie Andersen  2001    449          35.33   
  Slagelse Svømmeklub  34.43                 
37  Katja Korbo Petersson  2001    448          35.34   
  JGI Svømning  33.26                 
37  Sarah Missing  2001    448          35.34   
  Vest-Brøndby  34.65                 
39  Sofie Louise Nimb  2001    448          35.36   
  Lyngby Svømmeklub  33.65                 
40  Anna Andersen  2001    445          35.44   
  Ishøj Svømme Klub  34.67                 
41  Pernille Pedersen  2001    443          35.49   
  Køge Svømmeklub  33.84                 
42  Frederikke Petri  2001    430          35.83   
  Søllerød Svømmeklub  35.27                 
43  Nina Corydon-Petersen  1999    424          36.00   
  Roskilde Svømning  35.78                 
44  Camilla Taylor  2000    403          36.63   
  Sigma Swim Allerød  34.53                 
Frederikke Houen  1998                Afmeldt 
  Helsingør Svømmeklub  32.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark