2021-04-17   10:35:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 och Bråhögssprinten

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Start 09:00

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 och Bråhögsprinten    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Staffanstorp    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.19  1:14.36  1:57.32    2:41.82   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    41.27  1:30.96  2:22.69    3:12.12   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    38.81  1:30.92  2:25.33    3:15.87   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    43.78  1:38.05  2:31.72    3:26.59   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    44.39  1:41.92  2:44.58    3:45.24   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    44.75  1:40.03  2:43.88    3:48.52   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    35.07  1:18.19  2:05.65    2:55.05   
Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon    36.36  1:20.52  2:10.48    3:03.18   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    39.44  1:24.05  2:14.66    3:07.02   
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    36.66  1:24.92  2:23.60    3:27.45   
Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    45.86  1:42.20  2:42.17    3:41.78   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    31.00  1:07.19  1:45.18    2:25.50   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.20  1:13.06  1:57.21    2:41.06   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.82  1:16.40  2:02.03    2:50.89   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    30.64  1:05.41  1:41.50    2:18.86   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner