2019-08-24   16:46:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub            27.47   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            28.18   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap            28.78   
Elin Thörner  1998  Karlstads Simsällskap            30.34   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            31.22   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            31.24   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            32.00   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            32.51   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.04   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            30.35   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            31.41   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            31.61   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            32.10   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            32.24   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            32.66   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            32.82   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            31.30   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            31.72   
Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            31.74   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            32.01   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            32.13   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.29   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.58   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            32.63   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.49   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.39   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            34.31   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            35.17   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            35.38   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            36.92   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            37.13   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            39.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner