2019-08-24   05:42:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Helsingborgs Simsällskap            23.24   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            23.63   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            25.11   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.16   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            25.63   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            25.78   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            26.00   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.05   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            26.35   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            26.39   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            26.60   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            26.83   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            26.95   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            26.96   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            27.04   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            27.61   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            27.64   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            28.13   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            29.91   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            30.11   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            30.29   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub            31.29   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            31.90   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            29.45   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            30.06   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.29   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            31.05   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            32.22   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            32.36   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            32.50   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            32.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner