2019-08-21   21:04:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub            27.76   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            28.23   
Stina Gardell  1990  Spårvägen Simförening            28.81   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.11   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            30.66   
Elin Thörner  1998  Karlstads Simsällskap            30.67   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            30.94   
Julie Victoria Christensen  1998  Sandefjord Svømmeklubb            31.52   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            31.83   
10  Mia Leisten  1999  Karlstads Simsällskap            32.09   
11  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            32.26   
12  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            32.81   
13  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            33.40   
14  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            34.39   
15  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            34.94   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            29.82   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            30.46   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            31.06   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            31.47   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            31.57   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            31.66   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            32.08   
Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb            32.37   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            32.43   
10  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            32.64   
11  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            32.82   
12  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.85   
13  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            32.99   
14  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            33.01   
15  Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb            33.10   
16  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            33.21   
17  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb            33.27   
18  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            33.56   
19  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            34.42   
20  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            35.33   
21  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            35.57   
22  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            36.48   
23  Stine Forsstrom  2000  Haldens Svømmeklub            37.96   
24  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            40.94   
25  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            40.95   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aleksandra Liverød  2002  Sandefjord Svømmeklubb            30.64   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            31.64   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            31.85   
Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            31.96   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.21   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            32.44   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            32.57   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            32.60   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.77   
10  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            33.28   
11  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            33.49   
11  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            33.49   
13  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            33.65   
14  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            33.81   
15  Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            34.44   
16  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            34.75   
17  Aoife Hjelm  2002  Simklubben Elfsborg            34.87   
18  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            35.12   
19  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            35.79   
20  Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            36.02   
21  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            36.23   
22  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            36.55   
23  Silje Katrine Waddell  2003  Sandefjord Svømmeklubb            37.31   
24  Linnéa Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            38.71   
25  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            40.98   
26  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            42.89   
27  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            43.70   
28  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            48.73   
29  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            50.28   
Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.55   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.45   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            33.68   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            34.92   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            35.18   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            35.99   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            37.12   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            37.32   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            38.52   
10  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            39.73   
11  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            41.25   
12  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            41.71   
13  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            42.06   
14  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            42.43   
15  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            43.34   
16  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            43.82   
17  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            44.62   
18  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            44.90   
19  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            45.23   
20  Daniella Abboud  2004  Varberg Sim            46.60   
21  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            48.10   
22  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            48.51   
23  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            48.78   
24  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            49.13   
25  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            50.26   
26  Ella Larsson  2005  Varberg Sim            50.89   
27  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            51.50   
28  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            51.75   
29  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            52.48   
30  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            52.58   
31  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            52.90   
32  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            53.00   
33  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            53.35   
34  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            53.74   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner