2019-10-22   02:02:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap    27.93        58.02   
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    28.46        58.02   
Viktor Jönsson  1986  Simklubben Elfsborg    28.56        59.95   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    30.62        1:01.96   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    31.92        1:05.96   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    31.81        1:06.23   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    32.92        1:06.96   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    33.09        1:07.43   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    33.66        1:09.21   
10  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    33.40        1:12.27   
11  Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg    35.42        1:13.22   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    31.33        1:04.74   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim    33.23        1:07.93   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    33.25        1:08.92   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub    33.82        1:09.11   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    34.45        1:10.62   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    36.40        1:17.26   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    37.34        1:17.39   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    32.57        1:06.70   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    37.77        1:18.08   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    38.66        1:18.88   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    39.35        1:19.31   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub    38.67        1:21.30   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    40.52        1:21.50   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub    39.24        1:21.87   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb    39.88        1:24.03  Deltar ej i final 
Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub    42.78        1:28.03   
10  Alex Tudt  2002  Varberg Sim    46.01        1:33.87   
11  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    45.73        1:34.24   
12  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    47.39        1:34.68   
13  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    46.74        1:34.88   
14  Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb    47.99        1:36.08  Deltar ej i final 
15  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    47.01        1:37.27   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    38.31        1:19.29   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    39.19        1:20.42   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    40.22        1:22.02   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    40.91        1:22.41   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    40.55        1:22.53   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    41.60        1:24.07   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    41.39        1:25.27   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    41.81        1:27.07   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    46.37        1:33.17   
10  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    45.97        1:34.40   
11  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    47.66        1:35.87   
12  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    48.60        1:37.71   
13  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    47.93        1:38.07   
14  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    47.55        1:38.82   
15  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    48.59        1:39.50   
16  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    52.47        1:46.22   
17  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    52.50        1:46.59   
18  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    51.51        1:46.71   
19  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    53.12        1:49.61   
20  David Happe  2006  Uddevalla Sim    56.01        1:54.14   
21  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    55.80        1:56.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner