2019-10-15   02:13:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub    33.90        1:09.42   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.79        1:09.42   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    34.13        1:09.47   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim    33.18        1:10.34   
Ajla Omic  1999  Karlstads Simsällskap    34.78        1:11.60   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    36.67        1:17.01   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    37.58        1:18.01   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    33.29        1:08.52   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    33.88        1:09.49   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub    34.30        1:09.54   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    35.55        1:12.75   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim    36.25        1:14.24   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    35.92        1:14.33   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    36.02        1:15.26   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub    37.41        1:17.28   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    37.08        1:17.47   
10  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    37.83        1:17.98   
11  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    38.53        1:18.74   
12  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim    38.72        1:18.85   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    38.13        1:19.02   
14  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    37.41        1:19.50   
15  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    39.21        1:21.24   
16  Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    39.45        1:21.29   
17  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    39.01        1:23.19   
18  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund    41.39        1:25.02   
19  Stine Forsstrom  2000  Haldens Svømmeklub    40.83        1:25.83   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    35.33        1:11.65   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    34.95        1:12.61   
Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub    36.23        1:12.64   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    35.88        1:13.16   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    36.48        1:14.36   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    36.64        1:15.11   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub    37.81        1:15.83   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    37.36        1:16.87   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    38.64        1:17.89   
10  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    39.22        1:17.92   
11  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub    37.94        1:18.59   
12  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.05        1:18.67   
13  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    38.79        1:19.04   
14  Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    38.37        1:19.19   
15  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    40.25        1:22.14   
16  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    40.81        1:23.33   
17  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg    40.03        1:23.40   
18  Linnéa Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim    42.19        1:29.73   
19  Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim    45.86        1:32.54   
20  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    47.46        1:36.85   
21  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim    46.87        1:39.17   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben Elfsborg            DNS   
Elena Runfors  2002  S77 Stenungsund            DNS   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund    36.21        1:16.11   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    36.96        1:16.32   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    37.41        1:17.19   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    37.93        1:18.47   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    38.58        1:20.38   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    42.43        1:27.88   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    43.17        1:28.66   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    42.71        1:29.56   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    43.45        1:30.26   
10  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    44.99        1:30.97   
11  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    45.67        1:33.20   
12  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    46.37        1:34.92   
13  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    47.45        1:36.56   
14  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    47.17        1:37.03   
15  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    47.88        1:37.45   
16  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    48.15        1:37.90   
17  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    48.03        1:37.98   
18  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    52.34        1:42.90   
19  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    50.76        1:43.25   
20  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    50.86        1:43.76   
21  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    52.29        1:43.95   
22  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    52.65        1:43.99   
23  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    51.38        1:44.29   
24  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    50.00        1:44.30   
25  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    55.27        1:46.12   
26  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    53.14        1:48.54   
27  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    54.64        1:49.02   
28  Ella Larsson  2005  Varberg Sim    53.99        1:49.91   
29  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    56.31        1:56.64   
30  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    1:02.09        2:04.92   
31  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim    1:01.09        2:07.52   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            DSQ   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DSQ   
Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            DSQ   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner