2019-11-20   09:04:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:55   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    27.34  1:01.85  1:41.30    2:14.01   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    32.63  1:09.91  1:49.49    2:22.61   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    30.78  1:06.59  1:50.11    2:22.70   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    31.51  1:11.09  1:53.92    2:26.49   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    29.42  1:06.16  1:52.69    2:26.53   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub    29.98  1:05.85  1:47.12    2:18.56   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    32.05  1:08.43  1:48.32    2:20.62   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    31.48  1:08.03  1:50.36    2:22.85   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    30.50  1:07.98  1:51.45    2:23.83   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub    31.52  1:08.68  1:52.39    2:24.79   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.58  1:12.17  1:52.40    2:26.19   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    31.09  1:09.05  1:53.04    2:26.60   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    32.21  1:13.76  1:55.66    2:27.91   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    31.50  1:11.53  1:52.09    2:25.68   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    32.11  1:11.61  1:57.04    2:30.41   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg    31.86  1:12.11  1:58.40    2:30.87   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    33.86  1:10.76  1:58.83    2:32.70   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    40.14  1:24.07  2:07.21    2:44.20   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    38.15  1:20.97  2:09.10    2:44.69   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim    36.60  1:24.18  2:10.68    2:50.72   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    41.31  1:26.50  2:13.34    2:50.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner