2017-12-13   06:34:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub            27.76   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            28.23   
Stina Gardell  1990  Spårvägen Simförening            28.81   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.11   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            30.66   
Elin Thörner  1998  Karlstads Simsällskap            30.67   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            30.94   
Julie Victoria Christensen  1998  Sandefjord Svømmeklubb            31.52   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            31.83   
10  Mia Leisten  1999  Karlstads Simsällskap            32.09   
11  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            32.26   
12  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            32.81   
13  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            33.40   
14  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            34.39   
15  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            34.94   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            29.82   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            30.46   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            31.06   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            31.47   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            31.57   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            31.66   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            32.08   
Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb            32.37   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            32.43   
10  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            32.64   
11  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            32.82   
12  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.85   
13  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            32.99   
14  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            33.01   
15  Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb            33.10   
16  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            33.21   
17  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb            33.27   
18  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            33.56   
19  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            34.42   
20  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            35.33   
21  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            35.57   
22  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            36.48   
23  Stine Forsstrom  2000  Haldens Svømmeklub            37.96   
24  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            40.94   
25  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            40.95   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aleksandra Liverød  2002  Sandefjord Svømmeklubb            30.64   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            31.64   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            31.85   
Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            31.96   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.21   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            32.44   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            32.57   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            32.60   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.77   
10  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            33.28   
11  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            33.49   
11  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            33.49   
13  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            33.65   
14  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            33.81   
15  Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            34.44   
16  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            34.75   
17  Aoife Hjelm  2002  Simklubben Elfsborg            34.87   
18  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            35.12   
19  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            35.79   
20  Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            36.02   
21  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            36.23   
22  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            36.55   
23  Silje Katrine Waddell  2003  Sandefjord Svømmeklubb            37.31   
24  Linnéa Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            38.71   
25  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            40.98   
26  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            42.89   
27  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            43.70   
28  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            48.73   
29  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            50.28   
Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.55   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.45   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            33.68   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            34.92   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            35.18   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            35.99   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            37.12   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            37.32   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            38.52   
10  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            39.73   
11  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            41.25   
12  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            41.71   
13  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            42.06   
14  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            42.43   
15  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            43.34   
16  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            43.82   
17  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            44.62   
18  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            44.90   
19  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            45.23   
20  Daniella Abboud  2004  Varberg Sim            46.60   
21  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            48.10   
22  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            48.51   
23  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            48.78   
24  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            49.13   
25  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            50.26   
26  Ella Larsson  2005  Varberg Sim            50.89   
27  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            51.50   
28  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            51.75   
29  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            52.48   
30  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            52.58   
31  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            52.90   
32  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            53.00   
33  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            53.35   
34  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            53.74   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub            27.47   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            28.18   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap            28.78   
Elin Thörner  1998  Karlstads Simsällskap            30.34   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            31.22   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            31.24   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            32.00   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            32.51   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.04   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            30.35   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            31.41   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            31.61   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            32.10   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            32.24   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            32.66   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            32.82   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            31.30   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            31.72   
Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            31.74   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            32.01   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            32.13   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.29   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.58   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            32.63   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.49   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.39   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            34.31   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            35.17   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            35.38   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            36.92   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            37.13   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            39.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap            24.72   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.04   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            25.64   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.65   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            25.68   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.86   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.87   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            27.98   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            28.08   
10  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            28.28   
11  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            28.41   
12  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            28.67   
13  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            28.74   
13  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            28.74   
15  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            29.23   
16  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            29.78   
17  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            29.90   
18  Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            32.72   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            27.82   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            28.78   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            28.89   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            29.31   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            29.39   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            29.53   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            29.69   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            29.81   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            30.04   
10  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            30.20   
11  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            30.54   
12  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            30.75   
13  Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg            31.35   
14  William Dahl  2001  Haldens Svømmeklub            31.47   
15  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.71   
16  Alexander Olafsson  2000  Sandefjord Svømmeklubb            32.27   
17  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            33.29   
18  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            34.57   
19  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            34.81   
20  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            35.74   
21  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            36.30   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            30.16   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            30.27   
Max Leisten  2002  Karlstads Simsällskap            30.76   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            32.25   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            32.37   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            33.62   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb            34.52   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            35.86   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            37.48   
10  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            37.80   
11  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            38.97   
12  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            40.07   
13  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            41.36   
14  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            42.69   
15  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            44.45   
16  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            45.40   
17  Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb            48.42   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            32.66   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            33.36   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            34.09   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            36.18   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            37.09   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            37.80   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            38.68   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            38.69   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            38.80   
10  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            41.26   
11  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            43.81   
12  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            44.05   
13  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            44.70   
14  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            44.88   
15  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            44.96   
16  Marcus Nilsson  2004  Varberg Sim            46.37   
17  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            46.54   
18  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            48.72   
19  Max Jilek  2006  Varberg Sim            51.13   
20  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            52.16   
21  David Happe  2006  Uddevalla Sim            52.30   
22  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            59.47   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap            24.68   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            25.11   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            25.70   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            26.04   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.44   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.98   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            28.17   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            28.83   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            28.13   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            28.56   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            28.86   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            29.61   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            29.66   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            29.92   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            30.21   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            30.30   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            30.11   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            30.23   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            31.86   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            31.93   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            34.87   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            36.54   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            36.59   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            36.83   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            32.43   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            33.36   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            34.15   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            36.85   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            38.34   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            38.86   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            38.92   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            39.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:20 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            29.21   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            31.99   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            32.24   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            32.33   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            32.83   
Ajla Omic  1999  Karlstads Simsällskap            33.65   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            34.19   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            34.20   
Julie Victoria Christensen  1998  Sandefjord Svømmeklubb            34.62   
10  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            35.15   
11  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            35.61   
12  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            36.90   
13  Mia Leisten  1999  Karlstads Simsällskap            36.96   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            31.14   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            32.60   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.73   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            33.78   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            34.10   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            34.29   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            34.32   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            34.71   
Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svømmeklubb            34.94   
10  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            34.97   
11  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            35.82   
12  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            36.19   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            36.49   
14  Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb            36.58   
15  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            36.81   
16  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb            36.98   
17  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            37.04   
18  Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb            37.05   
19  Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            37.15   
20  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            37.48   
21  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            38.11   
22  Stine Forsstrom  2000  Haldens Svømmeklub            38.24   
23  Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund            38.47   
24  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            38.57   
25  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            39.03   
26  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            39.17   
27  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            39.46   
28  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            42.72   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            33.55   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            33.74   
Aleksandra Liverød  2002  Sandefjord Svømmeklubb            33.75   
Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            34.24   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            34.88   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            34.98   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            35.30   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            35.42   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            35.86   
10  Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            36.38   
11  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            36.39   
12  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            36.62   
13  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            36.70   
14  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            37.07   
15  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            39.17   
16  Linnéa Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            39.46   
17  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            39.85   
18  Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            41.63   
19  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            44.59   
20  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            45.20   
21  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            45.85   
22  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            50.22   
23  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            50.59   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            35.05   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            35.25   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            36.49   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            36.68   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            38.74   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            40.08   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            40.97   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            41.79   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            42.51   
10  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            43.07   
11  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            43.16   
12  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            43.99   
13  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            44.38   
14  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            44.66   
15  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            44.76   
16  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            45.08   
17  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            45.93   
18  Madelene Bergqvist  2005  Lysekils Simsällskap            46.38   
19  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            47.39   
20  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            47.44   
21  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            47.54   
22  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            47.77   
23  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            47.79   
24  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            48.20   
25  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            48.63   
25  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            48.63   
27  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            49.32   
28  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            50.40   
29  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            50.99   
30  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            52.10   
31  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            52.52   
32  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            52.65   
33  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            53.68   
34  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            53.88   
35  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            55.14   
36  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            56.98   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Ella Larsson  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            28.75   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            31.86   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            32.24   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            32.34   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            32.94   
Ajla Omic  1999  Karlstads Simsällskap            33.61   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            34.00   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            34.02   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            30.75   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            32.48   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            33.37   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            33.91   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            35.06   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            35.28   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            36.05   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            36.24   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            33.10   
Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            33.54   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            33.59   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            34.03   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            34.74   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            34.97   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            34.97   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            35.29   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.82   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            34.04   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            35.19   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            35.41   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            39.09   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            39.12   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            39.93   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            40.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:29 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim            26.42   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            27.62   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            28.05   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            28.06   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            28.82   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            29.68   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            29.87   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.28   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            30.48   
10  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            31.08   
11  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            32.23   
12  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            32.65   
13  Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            34.80   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            30.90   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            31.52   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            31.98   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            32.25   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            32.53   
Alexander Olafsson  2000  Sandefjord Svømmeklubb            32.62   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            33.62   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            34.20   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.30   
10  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            34.78   
11  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            35.86   
12  Magnus Olsen Kallar  2001  Haldens Svømmeklub            37.11   
13  Aleksander Fjellstad  2001  Haldens Svømmeklub            41.59   
14  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            42.14   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.13   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            34.33   
Max Leisten  2002  Karlstads Simsällskap            34.61   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            35.74   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            36.02   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            37.01   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub            37.05   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb            37.20   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            37.67   
10  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            38.45   
11  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            40.70   
12  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            41.15   
13  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            42.46   
14  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            42.58   
15  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            42.95   
16  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            43.84   
17  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            44.31   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            36.74   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            36.85   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            37.16   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            37.57   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            39.01   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            39.72   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            40.14   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            42.25   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            43.44   
10  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            44.14   
11  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            44.76   
12  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            44.87   
13  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            45.25   
14  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            46.13   
15  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            46.30   
16  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            47.04   
17  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            48.89   
18  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            50.50   
19  David Happe  2006  Uddevalla Sim            51.55   
20  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            54.97   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            DSQ   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim            26.27   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            26.30   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            27.69   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            28.45   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            29.03   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            29.36   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.10   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            30.68   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            30.38   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            31.09   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            31.39   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            31.79   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            33.65   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.01   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            34.95   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.57   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            33.23   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            35.19   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            35.27   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            35.84   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub            36.46   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            38.19   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            38.27   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            36.20   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            36.21   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            36.33   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            36.84   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            38.81   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            38.99   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            39.64   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            45.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap            31.73   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            35.50   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            36.34   
Mia Leisten  1999  Karlstads Simsällskap            40.50   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            42.06   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            42.38   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            34.99   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            36.39   
Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svømmeklubb            36.46   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            36.48   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            36.57   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            36.70   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            36.76   
Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            37.69   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            37.71   
10  Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb            37.87   
11  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            38.62   
12  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            39.09   
13  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            39.11   
14  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            39.13   
15  Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            40.61   
16  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            41.09   
17  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            41.15   
18  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            43.21   
19  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            43.39   
20  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            43.63   
21  Dorte Nordgård  2001  Haldens Svømmeklub            43.86   
22  Stine Forsstrom  2000  Haldens Svømmeklub            44.72   
23  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            45.30   
Henriette Ræstad  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            36.10   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            36.32   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            36.94   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            38.00   
Silje Katrine Waddell  2003  Sandefjord Svømmeklubb            38.24   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            38.94   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            39.82   
Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            39.87   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            40.55   
10  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            40.56   
11  Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            41.19   
12  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            41.86   
13  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            42.07   
14  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            42.14   
15  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            42.65   
16  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            42.89   
17  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            44.07   
18  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            45.89   
19  Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            45.95   
20  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            50.19   
21  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            51.34   
22  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            54.07   
Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            40.43   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            40.97   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            44.70   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            44.75   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            45.37   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            45.78   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            45.92   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            45.97   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            46.52   
10  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            47.03   
11  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            47.64   
12  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            47.78   
13  Daniella Abboud  2004  Varberg Sim            48.25   
14  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            49.22   
15  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            49.36   
16  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            49.92   
17  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            50.25   
18  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            50.90   
19  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            51.07   
20  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            51.62   
21  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            51.92   
22  Nadja Båth  2004  Varberg Sim            52.39   
23  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            54.51   
24  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            54.58   
25  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            55.26   
26  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            55.67   
27  Julia Fredriksson  2005  Simklubben Vänersborg            55.76   
28  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            57.59   
29  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            57.86   
30  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            58.14   
31  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            58.35   
32  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            59.13   
33  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            59.53   
34  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            59.65   
35  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            1:00.42   
36  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            1:08.16   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Ella Larsson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap            32.35   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            35.67   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            40.51   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            41.81   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            34.38   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            35.18   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            35.44   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            35.70   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            36.89   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            37.19   
Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            37.34   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            38.31   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            35.04   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            35.28   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            37.77   
Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            38.03   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            38.44   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            38.57   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            38.93   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            40.58   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            39.35   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            40.86   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            43.35   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            43.47   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            43.52   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            44.27   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            44.42   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            47.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.67   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            30.63   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            30.70   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            30.99   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            32.12   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            32.54   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            33.91   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            37.63   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            38.27   
10  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            38.50   
11  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            45.97   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg            31.57   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            32.78   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            33.12   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            33.24   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            33.39   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            33.61   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            35.54   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            35.63   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            37.35   
10  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            37.40   
11  William Dahl  2001  Haldens Svømmeklub            37.42   
12  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            37.61   
13  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            37.82   
14  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            39.59   
15  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            40.47   
16  Magnus Olsen Kallar  2001  Haldens Svømmeklub            44.84   
17  Aleksander Fjellstad  2001  Haldens Svømmeklub            45.95   
18  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            48.98   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            33.76   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            36.51   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            38.11   
Max Leisten  2002  Karlstads Simsällskap            38.41   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            38.49   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            38.62   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            40.41   
Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            41.61   
Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb            44.73   
10  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            45.21   
11  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            45.42   
12  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            46.62   
13  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            48.31   
14  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            49.62   
15  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            49.74   
16  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            50.77   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            38.59   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            40.15   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            40.51   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            42.04   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            44.52   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            45.10   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            45.14   
Marcus Nilsson  2004  Varberg Sim            48.66   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim            49.22   
10  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            49.25   
11  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            49.39   
12  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            50.08   
13  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            51.40   
14  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            52.85   
15  Max Jilek  2006  Varberg Sim            53.03   
16  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            53.98   
17  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            54.09   
18  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            57.01   
19  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            58.26   
20  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            59.28   
21  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            1:02.75   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:59 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.45   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            30.07   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            30.39   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            30.85   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            32.40   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            32.49   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            35.18   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            35.35   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg            32.01   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            32.77   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            33.00   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            33.02   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            33.06   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            33.49   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            35.28   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            36.40   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            33.50   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            35.58   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            36.03   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            38.23   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            38.39   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            40.25   
Alex Tudt  2002  Varberg Sim            43.72   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            43.88   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            38.60   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            40.30   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            41.46   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            41.96   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            43.35   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            44.45   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            45.07   
Marcus Nilsson  2004  Varberg Sim            48.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.36   
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            26.39   
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub            27.05   
Stina Gardell  1990  Spårvägen Simförening            27.22   
Elin Thörner  1998  Karlstads Simsällskap            28.78   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            28.88   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            29.00   
Mia Leisten  1999  Karlstads Simsällskap            29.59   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            29.91   
10  Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            29.95   
11  Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            30.05   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            30.20   
13  Julie Victoria Christensen  1998  Sandefjord Svømmeklubb            30.21   
14  Ajla Omic  1999  Karlstads Simsällskap            30.42   
15  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            30.49   
16  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            30.93   
17  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            32.14   
18  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            33.95   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            28.71   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            28.73   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            28.94   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            29.13   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            29.80   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            29.88   
Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb            30.13   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            30.21   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            30.43   
10  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            30.46   
10  Kristin Venstad  2001  Sandefjord Svømmeklubb            30.46   
12  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            30.47   
13  Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            30.48   
14  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            30.49   
15  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            30.53   
16  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.59   
17  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb            30.69   
18  Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svømmeklubb            30.80   
19  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            30.91   
20  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            31.04   
21  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            31.25   
22  Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb            31.34   
23  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            31.67   
24  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            31.80   
25  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            32.21   
26  Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            32.25   
27  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            32.90   
28  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            32.92   
29  Dorte Nordgård  2001  Haldens Svømmeklub            33.34   
30  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            33.48   
31  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            33.90   
32  Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund            33.96   
33  Stine Forsstrom  2000  Haldens Svømmeklub            34.28   
34  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            35.39   
Henriette Ræstad  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            28.93   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            29.43   
Aleksandra Liverød  2002  Sandefjord Svømmeklubb            29.58   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            29.76   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            29.96   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            29.98   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            30.51   
Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            30.67   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            30.98   
10  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            31.31   
11  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            31.71   
12  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            31.86   
13  Silje Katrine Waddell  2003  Sandefjord Svømmeklubb            31.91   
14  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            32.08   
15  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            32.23   
16  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            32.32   
17  Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            32.33   
18  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            32.63   
19  Linnéa Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            32.85   
20  Aoife Hjelm  2002  Simklubben Elfsborg            32.92   
21  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            32.94   
22  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            33.07   
23  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            34.32   
24  Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            35.08   
25  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            37.75   
26  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            39.33   
27  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            41.16   
28  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            41.51   
Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            DNS   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
Thyra Haugland-Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            30.05   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            30.16   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            30.28   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            31.73   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            32.80   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.96   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            33.35   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            33.58   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.79   
10  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            35.29   
11  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            35.66   
12  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            35.95   
13  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            36.07   
14  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            36.90   
15  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            36.99   
16  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            37.32   
17  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            37.50   
18  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            37.78   
19  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            37.90   
20  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            38.47   
21  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            38.66   
22  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            39.21   
23  Madelene Bergqvist  2005  Lysekils Simsällskap            39.25   
24  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            40.45   
25  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            40.68   
26  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            40.92   
27  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            40.97   
28  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            41.14   
29  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            41.37   
30  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            41.39   
31  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            41.77   
32  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            42.24   
33  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            42.99   
34  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            43.09   
35  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            43.14   
36  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            43.66   
37  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            44.40   
38  Ella Larsson  2005  Varberg Sim            44.79   
39  Nadja Båth  2004  Varberg Sim            44.81   
40  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            45.71   
41  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            46.10   
42  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            48.05   
43  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            50.53   
Julia Fredriksson  2005  Simklubben Vänersborg            DNS   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.04   
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            26.15   
Amalie Mikkelsen  1997  Gladsaxe Svømmeklub            26.48   
Stina Gardell  1990  Spårvägen Simförening            27.28   
Elin Thörner  1998  Karlstads Simsällskap            28.36   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            28.55   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            28.87   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            30.03   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            28.19   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            28.28   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            28.53   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            29.25   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            29.62   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            30.11   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            30.23   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            30.30   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            28.15   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            29.21   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            29.33   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            29.49   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            29.71   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            29.76   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            30.15   
Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            30.60   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            29.31   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            29.64   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            29.72   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.78   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            31.80   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            32.80   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.86   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            34.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:13 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Helsingborgs Simsällskap            23.00   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            23.60   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            24.76   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            25.03   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            25.84   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            25.85   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            25.97   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.05   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            26.30   
10  Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.39   
11  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            26.42   
12  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            26.50   
13  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            26.72   
14  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            27.08   
15  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            27.53   
16  Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            27.62   
17  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            27.70   
18  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            28.23   
19  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            32.63   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            25.84   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            26.97   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            27.01   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            27.08   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            27.21   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            27.33   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            27.34   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            27.46   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            27.76   
10  Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg            27.95   
11  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.20   
12  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            28.34   
13  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            28.37   
14  William Dahl  2001  Haldens Svømmeklub            28.86   
15  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            28.93   
16  Alexander Olafsson  2000  Sandefjord Svømmeklubb            29.11   
17  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            29.52   
18  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            29.67   
19  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            30.44   
20  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            31.16   
21  Magnus Olsen Kallar  2001  Haldens Svømmeklub            31.17   
22  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            32.46   
23  Aleksander Fjellstad  2001  Haldens Svømmeklub            32.87   
24  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            35.24   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Leisten  2002  Karlstads Simsällskap            27.94   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            28.14   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            28.43   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            29.69   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            30.34   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            30.65   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub            31.40   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb            31.40   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            31.42   
10  Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            31.70   
11  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            31.98   
12  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            32.67   
13  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            33.44   
14  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            33.60   
14  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            33.60   
16  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            34.71   
17  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            35.36   
18  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            36.71   
19  Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb            37.68   
20  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            37.85   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            29.80   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            30.71   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.85   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            31.27   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            32.26   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            32.85   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            33.00   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            33.31   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            33.55   
10  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            34.87   
11  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            35.22   
12  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            35.86   
13  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            36.52   
14  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            37.83   
15  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            38.84   
16  Marcus Nilsson  2004  Varberg Sim            39.08   
17  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            39.31   
18  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            39.82   
19  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            39.97   
20  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            40.21   
21  Max Jilek  2006  Varberg Sim            41.09   
22  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            41.50   
23  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            42.07   
24  David Happe  2006  Uddevalla Sim            42.34   
25  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            45.04   
26  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            48.56   
27  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            51.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  11 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Helsingborgs Simsällskap            23.24   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            23.63   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            25.11   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.16   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            25.63   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            25.78   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            26.00   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.05   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            26.35   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            26.39   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            26.60   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            26.83   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            26.95   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            26.96   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            27.04   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            27.61   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            27.64   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            28.13   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            29.91   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            30.11   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            30.29   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub            31.29   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            31.90   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            29.45   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            30.06   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.29   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            31.05   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            32.22   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            32.36   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            32.50   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            32.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:59   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstad Damer1 [2016]  1999  Karlstads Simsällskap            4:08.27   
  Elvira Eklund-Ramböl  1997      29.85  1:01.09      1:01.09   
  Elin Thörner  1998      28.83  1:00.05      2:01.14   
  Michelle Träff  2002      30.29  1:04.61      3:05.75   
  Isabelle Rydahl  2003      29.61  1:02.52      4:08.27   
                     
Eskilstuna Damer Lag 1  1999  Eskilstuna Simklubb            4:09.05   
  Rebecka Loikala  2000      29.67  1:02.40      1:02.40   
  Jennie Isaksen  2000      29.95  1:02.28      2:04.68   
  Katarina Lindoff  2000      30.54  1:03.90      3:08.58   
  Linnea Fundberg  1999      28.84  1:00.47      4:09.05   
                     
Elfsborg Damer 1  2000  Simklubben Elfsborg            4:09.72   
  Emelie Melin  2000      29.68  1:01.54      1:01.54   
  Tilda Öman  2000      29.54  1:01.98      2:03.52   
  Tindra Aminoff  2003      30.32  1:02.81      3:06.33   
  Filippa Trollsfjord  2001      29.98  1:03.39      4:09.72   
                     
Uddevalla Damer 1  2000  Uddevalla Sim            4:16.46   
  Hilda Andersson  1999      29.97  1:01.60      1:01.60   
  Matilda Larsson  1998      30.63  1:04.96      2:06.56   
  Elin Gustafson  1999      29.99  1:02.95      3:09.51   
  Thilda Larsson  1999      31.36  1:06.95      4:16.46   
                     
Eskilstuna Damer Lag 2  1999  Eskilstuna Simklubb            4:19.03   
  Tilda Wik  2001      31.39  1:05.00      1:05.00   
  Emilia Loikala  2000      30.69  1:06.02      2:11.02   
  Amanda Kullman  2000      30.38  1:04.31      3:15.33   
  Sofia Bjälevik  1999      30.38  1:03.70      4:19.03   
                     
Karlstad Damer2 [2016]  1999  Karlstads Simsällskap            4:19.30   
  Mia Leisten  1999      30.52  1:04.85      1:04.85   
  Solveig Ramallo  1993      31.14  1:04.63      2:09.48   
  Emma Hjort  2000      30.86  1:05.14      3:14.62   
  Ajla Omic  1999      31.07  1:04.68      4:19.30   
                     
S 77 Damer Lag 1  2002  S77 Stenungsund            4:23.39   
  Alva Back  2002      30.45  1:03.22      1:03.22   
  Wilma Bergman  2002      31.96  1:06.99      2:10.21   
  Lisa Bergman  2002      31.63  1:06.84      3:17.05   
  Gabriella Milusic  2004      31.00  1:06.34      4:23.39   
                     
Uddevalla Damer 2  2000  Uddevalla Sim            4:25.55   
  Maja Palmqvist  1998      31.32  1:05.82      1:05.82   
  Marit Cuperus  2002      31.12  1:05.65      2:11.47   
  Gabriella Sanftleben  1999      31.52  1:05.97      3:17.44   
  Lovisa Alsop  2001      31.68  1:08.11      4:25.55   
                     
Elfsborg Damer 2  2000  Simklubben Elfsborg            4:28.17   
  Linea Holström  2000      31.77  1:05.66      1:05.66   
  Linn Koivuluoma  2003      32.00  1:06.62      2:12.28   
  Sofia Åstedt  2003      31.61  1:07.25      3:19.53   
  Elin Trollsfjord  2001      32.34  1:08.64      4:28.17   
                     
10  Karlstad Damer3 [2016]  2000  Karlstads Simsällskap            4:39.24   
  Michaela Thyberg  2000      31.79  1:08.06      1:08.06   
  Emmy Hedin  2001      32.38  1:09.23      2:17.29   
  Clara Gustavson  2003      32.71  1:10.04      3:27.33   
  Ingrid Hellgren  2003      34.63  1:11.91      4:39.24   
                     
11  Varberg Damer [2001]  2001  Varberg Sim            4:39.76   
  Clara Balslev  2001      31.69  1:07.95      1:07.95   
  Molly Bengtsson  2001      32.04  1:07.34      2:15.29   
  Cornelia Almqvist  2002      33.60  1:13.65      3:28.94   
  Ronja Berggren  2003      33.27  1:10.82      4:39.76   
                     
12  Elfsborg Damer 3 [2001]  2001  Simklubben Elfsborg            4:44.10   
  Nelly Askengren Stråhle  2003      34.38  1:12.27      1:12.27   
  Alma Johansson  2001      32.02  1:07.28      2:19.55   
  Hannah Lornell  2000      34.42  1:14.40      3:33.95   
  Cajsa Askengren  2002      33.50  1:10.15      4:44.10   
                     
13  Uddevalla Damer 3  2000  Uddevalla Sim            4:52.36   
  Tilda Nilsson  2001      32.25  1:07.23      1:07.23   
  Alicia Nestorin  2002      34.11  1:11.59      2:18.82   
  Linnéa Hammarqvist  2003      35.12  1:13.73      3:32.55   
  Alma Drapkin  2002      37.96  1:19.81      4:52.36   
                     
14  S 77 Damer Lag 2  2000  S77 Stenungsund            5:01.80   
  Amanda Löfdahl  2001      35.52  1:14.66      1:14.66   
  Linnéa Ahlmark  2000      35.50  1:13.75      2:28.41   
  Elina Ryding  2000      37.64  1:19.07      3:47.48   
  Ellen Olofsson  2000      35.01  1:14.32      5:01.80   
                     
15  Varberg Damer [2003]  2003  Varberg Sim            5:47.14   
  Alexandra Olausson  2003      35.49  1:16.16      1:16.16   
  Ellie Geigel  2003      32.26  1:09.64      2:25.80   
  Märta Arnqvist  2005      46.20  1:38.20      4:04.00   
  Emma Johansson  2005      47.49  1:43.14      5:47.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:59 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:13   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Elfsborg Herrar 1  2000  Simklubben Elfsborg            3:37.39   
  William Reinholdsson  1997      26.78  54.84      54.84   
  Anes Cavka  1999      26.17  54.44      1:49.28   
  Viktor Jönsson  1986      24.16  52.35      2:41.63   
  Adam Albringer  1999      26.84  55.76      3:37.39   
                     
Uddevalla Herr 1  1999  Uddevalla Sim            3:41.90   
  Rick Cuperus  1999      27.57  57.05      57.05   
  Kalle Svensson  1997      25.34  53.46      1:50.51   
  Steven Angelo Larsson  1998      25.32  54.76      2:45.27   
  Alexander Assor  2000      26.78  56.63      3:41.90   
                     
Karlstad Herrar  2000  Karlstads Simsällskap            3:44.41   
  Erik Gissén  1992      24.62  51.39      51.39   
  August Mathisen  2001      27.62  57.88      1:49.27   
  Linus Andersson  2001      27.31  58.20      2:47.47   
  David Albringer  2001      27.14  56.94      3:44.41   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  Eskilstuna Simklubb            3:47.59   
  William Brand  1998      26.29  54.17      54.17   
  Eldin Kadic  1999      27.02  57.98      1:52.15   
  Axel Witt  2000      28.78  1:00.40      2:52.55   
  Karl Lindoff  1998      25.50  55.04      3:47.59   
                     
Elfsborg Herrar 2  1995  Simklubben Elfsborg            3:54.91   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      28.46  59.52      59.52   
  Anton Lornell  1998      27.76  57.91      1:57.43   
  William Westerlund Holappa  1999      27.11  56.42      2:53.85   
  Elias Hyvönen  2000      28.63  1:01.06      3:54.91   
                     
Varberg Herrar 1  1995  Varberg Sim            3:56.25   
  Jakob Sundén  1995      27.00  57.70      57.70   
  Albin Larsson  1998      26.41  57.77      1:55.47   
  Hjalmar Löfvenborg  1999      28.16  58.73      2:54.20   
  Erik Josefson  2000      29.23  1:02.05      3:56.25   
                     
Uddevalla Herr 2  2000  Uddevalla Sim            3:56.94   
  Axel Gustavsson  2000      28.02  58.10      58.10   
  Gabriel Hansson  2000      28.62  59.61      1:57.71   
  Jakob Josephson  2002      29.12  1:00.82      2:58.53   
  Oskar Gustafson  2002      27.80  58.41      3:56.94   
                     
S 77 Herrar Lag 1  1995  S77 Stenungsund            4:06.45   
  Jacob Alexandersson  1995      28.51  59.00      59.00   
  Jesper Holmdahl  1999      29.00  1:01.50      2:00.50   
  Linus Holmdahl  2001      28.26  59.37      2:59.87   
  Markus Börjesson  2001      31.19  1:06.58      4:06.45   
                     
Karlstad Herrar Lag2  2001  Karlstads Simsällskap            4:19.77   
  Max Leisten  2002      30.44  1:03.10      1:03.10   
  Filip Myringby  2001      30.84  1:05.41      2:08.51   
  Samuel Vestin  2002      31.90  1:06.34      3:14.85   
  Ludvig Mathisen  2003      30.91  1:04.92      4:19.77   
                     
10  Varberg Herrar Lag 2  1999  Varberg Sim            4:27.59   
  Noa Carlenius  2002      29.44  1:01.55      1:01.55   
  Daniel Andersson  1999      29.68  1:02.45      2:04.00   
  Viking Josefson  2002      33.98  1:13.02      3:17.02   
  Pelle Huldén  2002      33.88  1:10.57      4:27.59   
                     
11  Elfsborg Herrar 3  1999  Simklubben Elfsborg            4:27.79   
  Jonathan Arvidsson  2000      29.65  1:02.17      1:02.17   
  David Engström  2001      30.35  1:03.86      2:06.03   
  Kevin Söderqvist  2004      33.42  1:09.01      3:15.04   
  Gustav Askengren  2004      34.11  1:12.75      4:27.79   
                     
12  Vänersborg Herrar [1916]  2000  Simklubben Vänersborg            4:46.42   
  Isak Malm  1998      29.09  1:02.20      1:02.20   
  Alexander Lundberg  2002      31.53  1:06.68      2:08.88   
  Filip Dahlqvist  1997      33.84  1:14.09      3:22.97   
  Felix Persson  2000      36.97  1:23.45      4:46.42   
                     
13  Karlstad Herrar Lag3  2000  Karlstads Simsällskap            5:14.96   
  Marcus Bülund  2004      40.52  1:26.99      1:26.99   
  Axel Rönnquist  2001      32.65  1:08.91      2:35.90   
  Elias Sjölander  2003      36.62  1:17.13      3:53.03   
  Filip Hedin  2003      38.57  1:21.93      5:14.96   
                     
14  Varberg Herrar Lag3  1999  Varberg Sim            5:45.88   
  Alex Tudt  2002      35.39  1:15.00      1:15.00   
  Samuel Lövenklev  2003      37.17  1:19.62      2:34.62   
  Max Jilek  2006      44.13  1:38.96      4:13.58   
  Lucas Axelsson  2005      43.46  1:32.30      5:45.88   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:13 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Dam D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Flickor 1  2004  Uddevalla Sim            2:06.22   
  Sofia Abrahamsson  2005      29.80        29.80   
  Evelina Wester  2004      31.09        1:00.89   
  Hilda Eriksson  2004      31.55        1:32.44   
  Lina Nielsen  2005      33.78        2:06.22   
                     
Uddevalla Flickor 2  2004  Uddevalla Sim            2:17.29   
  Tilde Nordström  2004      34.22        34.22   
  Juni Karfunkel  2004      33.22        1:07.44   
  Jennifer Persson  2004      33.89        1:41.33   
  Isabell Holmgren  2004      35.96        2:17.29   
                     
Varberg Damer Röd  2005  Varberg Sim            2:26.22   
  Emmie Dahlgren  2004      36.04        36.04   
  Filippa Sjögren  2006      35.91        1:11.95   
  Nikki Berggren  2005      36.31        1:48.26   
  Alva Tingstorp  2005      37.96        2:26.22   
                     
Varberg Damer Vit  2005  Varberg Sim            2:44.31   
  Olivia Leijon  2005      40.69        40.69   
  Ronja Gustafsson  2006      42.03        1:22.72   
  Maria Balslev  2004      39.80        2:02.52   
  Freja Gustafsson  2004      41.79        2:44.31   
                     
Varberg Damer Grön  2005  Varberg Sim            2:52.69   
  Felicia Ceveryd  2005      41.60        41.60   
  Sanna Sjunnesson  2004      43.97        1:25.57   
  Ella Larsson  2005      43.46        2:09.03   
  Nadja Båth  2004      43.66        2:52.69   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 12, 4X50m Frisim Herr D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Varberg Herrar Vit  2005  Varberg Sim            2:05.74   
  Malte Almqvist  2004      30.82        30.82   
  Teo Mravac  2004      30.13        1:00.95   
  Arvid Kvorning  2005      32.55        1:33.50   
  Julius Andersson  2005      32.24        2:05.74   
                     
Uddevalla Pojkar 1  2004  Uddevalla Sim            2:12.11   
  Filip Aronsson  2004      31.02        31.02   
  Elias Robertsson  2004      32.66        1:03.68   
  Anton Olsson  2004      32.70        1:36.38   
  Petter Lundberg  2005      35.73        2:12.11   
                     
Varberg Herrar Röd  2005  Varberg Sim            2:33.36   
  Alfred Hedberg  2004      37.51        37.51   
  Marcus Nilsson  2004      39.41        1:16.92   
  Seth Svensson  2005      40.41        1:57.33   
  Kailan Jimenez  2005      36.03        2:33.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:22 
 
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Helsingborgs Simsällskap    24.48        50.64   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    26.31        54.85   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim    26.22        54.92   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    26.60        55.44   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    26.52        55.87   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    27.10        56.59   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    28.11        57.33   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    28.01        57.50   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    28.02        57.73   
10  Albin Larsson  1998  Varberg Sim    27.48        57.80   
11  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    27.96        58.05   
12  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    28.23        58.76   
13  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    27.45        58.78   
14  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    28.59        58.83   
15  Mikkel Lunde Svendsen  1999  Haldens Svømmeklub    28.76        59.23   
16  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    29.22        1:00.23   
17  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    28.67        1:00.47   
18  Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg    28.88        1:01.33   
19  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    29.59        1:01.77   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub    26.68        55.26   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    27.40        57.39   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    27.76        58.18   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub    28.20        58.22   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim    28.19        58.65   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    28.90        59.49   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    28.99        1:00.25   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    29.07        1:00.75   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    29.27        1:00.77   
10  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    29.01        1:01.03   
11  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    29.35        1:01.45   
12  Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg    29.45        1:01.48   
13  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    29.81        1:01.92   
14  William Dahl  2001  Haldens Svømmeklub    30.28        1:02.91   
15  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    30.03        1:03.21   
16  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    30.70        1:03.42   
17  Alexander Olafsson  2000  Sandefjord Svømmeklubb    30.48        1:03.68  Deltar ej i final 
18  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    31.25        1:05.96   
19  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    31.84        1:06.26   
20  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    32.23        1:07.33   
21  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    32.68        1:07.77   
22  Magnus Olsen Kallar  2001  Haldens Svømmeklub    32.33        1:08.74   
23  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    37.99        1:19.85   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    28.38        58.36   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    28.98        59.75   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    29.17        1:01.20   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    31.91        1:05.47   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    31.63        1:05.53   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    31.84        1:06.75   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb    32.95        1:06.99  Deltar ej i final 
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub    32.02        1:08.96   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub    32.49        1:09.06   
10  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    34.75        1:11.27   
11  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    34.68        1:11.98   
12  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    35.15        1:12.55   
13  Alex Tudt  2002  Varberg Sim    35.98        1:13.54   
14  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    36.87        1:16.83   
15  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub    36.33        1:17.55   
16  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    36.73        1:19.01   
16  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    38.30        1:19.01   
18  Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb    39.19        1:21.68  Deltar ej i final 
19  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    39.95        1:23.64   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    31.44        1:05.56   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    32.12        1:06.23   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    32.52        1:06.65   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    32.11        1:08.16   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    34.49        1:11.55   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    34.03        1:12.34   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    34.84        1:12.38   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    34.53        1:12.42   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    35.31        1:13.16   
10  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    37.04        1:16.75   
11  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    35.95        1:18.95   
12  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    36.79        1:19.21   
13  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    39.85        1:23.00   
14  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    40.79        1:24.21   
15  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    41.26        1:27.37   
16  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    41.97        1:27.83   
17  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    43.51        1:28.46   
18  Marcus Nilsson  2004  Varberg Sim    41.41        1:29.65   
19  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    43.38        1:29.73   
20  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    40.62        1:29.93   
21  Max Jilek  2006  Varberg Sim    42.40        1:31.56   
22  David Happe  2006  Uddevalla Sim    46.27        1:38.08   
23  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    50.88        1:51.54   
24  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    51.58        1:53.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Helsingborgs Simsällskap    24.05        50.67   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    26.18        53.96   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    25.78        54.23   
Anes Cavka