2018-10-19   18:39:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Helsingborgs Simsällskap            23.00   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            23.60   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            24.76   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            25.03   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            25.84   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            25.85   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            25.97   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.05   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            26.30   
10  Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.39   
11  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            26.42   
12  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            26.50   
13  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            26.72   
14  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            27.08   
15  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            27.53   
16  Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            27.62   
17  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            27.70   
18  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            28.23   
19  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            32.63   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            25.84   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            26.97   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            27.01   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            27.08   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            27.21   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            27.33   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            27.34   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            27.46   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            27.76   
10  Elias Hyvönen  2000  Simklubben Elfsborg            27.95   
11  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.20   
12  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            28.34   
13  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            28.37   
14  William Dahl  2001  Haldens Svømmeklub            28.86   
15  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            28.93   
16  Alexander Olafsson  2000  Sandefjord Svømmeklubb            29.11   
17  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            29.52   
18  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            29.67   
19  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            30.44   
20  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            31.16   
21  Magnus Olsen Kallar  2001  Haldens Svømmeklub            31.17   
22  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            32.46   
23  Aleksander Fjellstad  2001  Haldens Svømmeklub            32.87   
24  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            35.24   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Leisten  2002  Karlstads Simsällskap            27.94   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            28.14   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            28.43   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            29.69   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            30.34   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            30.65   
Andreas Forsstrøm  2002  Haldens Svømmeklub            31.40   
Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb            31.40   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            31.42   
10  Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            31.70   
11  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            31.98   
12  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            32.67   
13  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            33.44   
14  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            33.60   
14  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            33.60   
16  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            34.71   
17  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            35.36   
18  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            36.71   
19  Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb            37.68   
20  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            37.85   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            29.80   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            30.71   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.85   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            31.27   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            32.26   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            32.85   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            33.00   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            33.31   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            33.55   
10  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            34.87   
11  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            35.22   
12  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            35.86   
13  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            36.52   
14  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            37.83   
15  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            38.84   
16  Marcus Nilsson  2004  Varberg Sim            39.08   
17  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            39.31   
18  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            39.82   
19  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            39.97   
20  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            40.21   
21  Max Jilek  2006  Varberg Sim            41.09   
22  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            41.50   
23  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            42.07   
24  David Happe  2006  Uddevalla Sim            42.34   
25  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            45.04   
26  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            48.56   
27  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            51.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner