Resultat för Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:48 |
|
|
Järjestäjä |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.64 2015-08-03 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.64 2015-08-03 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
743 |
27.84 |
|
|
|
1:01.80 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
704 |
29.96 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
696 |
29.80 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
628 |
30.52 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
616 |
30.76 |
|
|
|
1:05.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alma Lumio |
1999 |
|
589 |
31.09 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
582 |
30.88 |
|
|
|
1:07.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
579 |
31.63 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Puomila |
1992 |
|
580 |
31.03 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
572 |
31.83 |
|
|
|
1:07.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Heini Hammar |
1999 |
|
557 |
32.06 |
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sini Niemi |
1993 |
|
536 |
31.58 |
|
|
|
1:08.91 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
530 |
32.19 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
530 |
32.47 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
525 |
31.92 |
|
|
|
1:09.36 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
525 |
32.03 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:48 |
|