2019-11-14   18:54:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Saturday morning

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 kesäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  TaTU ja UiTa         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 kesäkuu 2016         
 
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    386  35.57  1:18.08  1:59.83    2:36.52   
  Lahden Uimaseura  2:41.73                 
                     
Danil Seksenov  2004    317  33.63  1:16.86  2:09.73    2:47.13   
  Vanders  2:47.74                 
                     
Taavi Backman  2004    298  37.70  1:20.48  2:13.27    2:50.63   
  Lahden Uimaseura  3:00.04                 
                     
Pavel Pankratov  2004    297  37.37  1:20.17  2:11.86    2:50.77   
  TaTu Tampere  2:51.26                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    284  36.84  1:21.72  2:12.75    2:53.32   
  Oulun Uinti 1906  2:53.19                 
                     
Lassi Niemi  2004    280  36.23  1:21.86  2:15.04    2:54.17   
  TaTu Tampere  2:53.10                 
                     
Onni Äijälä  2004    276  33.58  1:18.21  2:13.63    2:55.08   
  Hyvinkään Uimaseura  2:48.78                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    266  36.11  1:20.52  2:15.55    2:57.16   
  Aurajoen Uinti  2:57.40                 
                     
Juuso Leppänen  2004    261  37.60  1:25.04  2:17.52    2:58.31   
  Aurajoen Uinti  3:14.09                 
                     
10  Roope Ollikainen  2004    260  39.87  1:25.68  2:17.26    2:58.46   
  Porin Uimaseura  2:51.21                 
                     
11  Veikka Ijäs  2004    255  39.82  1:26.56  2:19.43    2:59.73   
  Oulun Lohet  2:57.72                 
                     
12  Konsta Kallio  2004    250  37.54  1:23.25  2:19.23    3:00.75   
  Uinti Tampere  3:09.56                 
                     
13  Akseli Soini  2004    248  37.17  1:24.80  2:21.83    3:01.37   
  Rauman Uimaseura  3:07.47                 
                     
14  Cedric Decena  2004    247  37.66  1:21.77  2:16.81    3:01.53   
  Oulun Lohet  3:11.86                 
                     
15  Aapo Kinnunen  2004    245  38.96  1:26.33  2:22.23    3:02.10   
  Raision Urheilijat  3:02.38                 
                     
16  Joakim Kuhlberg  2004    244  41.38  1:24.66  2:21.86    3:02.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:11.21                 
                     
17  Akseli Leppänen  2004    237  41.48  1:28.82  2:22.40    3:04.18   
  Cetus Espoo  3:01.33                 
                     
18  Miro Birkstedt  2004    236  42.31  1:26.21  2:24.85    3:04.47   
  TaTu Tampere  3:11.08                 
                     
19  Eetu Salo  2004    234  40.96  1:29.01  2:25.35    3:04.77   
  Kouvolan Uimarit  3:06.32                 
                     
20  Aapo Koskinen  2004    231  46.64  1:32.43  2:24.67    3:05.70   
  Lahden Uimaseura  3:04.63                 
                     
21  Elmeri Kuulasmaa  2004    229  44.07  1:35.81  2:25.72    3:06.10   
  Swimming Club Rovaniemi  3:11.27                 
                     
22  Veerti Juurakko  2004    228  44.54  1:33.94  2:26.19    3:06.46   
  Cetus Espoo  3:11.29                 
                     
23  Akseli Kotti  2004    226  43.43  1:33.37  2:29.06    3:07.08   
  TaTu Tampere  3:09.68                 
                     
24  Einari Palmu  2004    223  43.10  1:27.91  2:27.59    3:07.78   
  Aurajoen Uinti  3:13.15                 
                     
25  Markus Veckman  2004    223  40.46  1:26.15  2:26.65    3:07.99   
  Swimming Jyväskylä  3:10.11                 
                     
26  Alexander Nyman  2004    217  43.79  1:32.64  2:28.83    3:09.64   
  Hyvinkään Uimaseura  3:09.18                 
                     
27  Vili Rantasuo  2004    216  41.75  1:31.16  2:24.66    3:09.85   
  Oulun Lohet  3:10.75                 
                     
28  Jesse Hyppönen  2004    215  40.18  1:31.23  2:26.92    3:10.12   
  Lahden Kaleva  3:07.69                 
                     
29  Eero Leino  2004    205  40.24  1:28.12  2:28.94    3:13.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:09.31                 
                     
30  Jaakko Pihlava  2004    203  46.30  1:34.21  2:31.53    3:13.78   
  Aurajoen Uinti  3:09.11                 
                     
31  Topias Kupiainen  2004    203  40.53  1:32.23  2:31.29    3:13.95   
  Nokian Pyry  3:13.93                 
                     
32  Filip Jåfs  2004    198  40.28  1:29.52  2:31.88    3:15.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.41                 
                     
33  Matti Nätti  2004    180  40.50  1:31.91  2:35.64    3:21.55   
  Vanders  3:14.25                 
                     
Jesse Lintusalo  2004              DSQ   
  Vanders  3:14.36                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Joona Kuitu  2004              DSQ   
  Vanders  3:12.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Onni Mäkimartti  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  3:14.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Verneri Lehtovaara  2004              DSQ   
  Salon Uimarit  3:06.86                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 kesäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner