2019-11-18   11:40:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Arena Vilunda Knatte 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            43.34   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            47.65   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            50.52   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            50.65   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            51.11   
Hannah Kinane  2006  Järfälla Simsällskap            51.14   
Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            51.21   
Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            51.69   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            51.70   
10  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            52.55   
11  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            53.19   
12  Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            53.95   
13  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            54.66   
14  Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb            55.07   
15  Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            55.19   
16  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            55.70   
17  Mira Wallin  2006  Järfälla Simsällskap            56.22   
18  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb            56.34   
19  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            56.67   
20  Irem Erdogan  2006  Järfälla Simsällskap            57.07   
21  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap            57.43   
22  Ella Renholm  2006  Väsby Simsällskap            57.77   
23  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            58.03   
24  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            58.13   
25  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            58.28   
26  Ebba Westring  2006  Järfälla Simsällskap            58.46   
27  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            58.53   
28  Elsa Forsberg  2006  Järfälla Simsällskap            58.61   
28  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            58.61   
30  Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            58.98   
31  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            59.21   
32  Linnea Johansson  2007  Järfälla Simsällskap            59.25   
33  Jessika Watanabe  2006  Järfälla Simsällskap            59.53   
34  Rose Li  2006  Täby Sim            59.54   
35  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            1:00.26   
36  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            1:00.53   
37  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.36   
38  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            1:01.57   
39  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap            1:03.13   
40  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            1:03.20   
41  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            1:03.94   
42  Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap            1:05.31   
43  Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            1:05.80   
44  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            1:06.97   
45  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            1:08.58   
46  Elin Brorsson  2007  Väsby Simsällskap            1:08.98   
47  Lovisa Jalvinger  2007  Turebergs Simklubb            1:09.15   
48  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            1:09.26   
49  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:10.01   
50  Olivia Markhill  2006  Väsby Simsällskap            1:10.61   
51  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            1:10.82   
52  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:17.85   
Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap            DNS   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Carolina Norén  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Roxi Atashi  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            38.59   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            42.70   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            42.87   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            43.05   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            44.14   
Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.32   
Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            48.48   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            48.49   
Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            49.57   
10  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            49.79   
11  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening            50.13   
12  Tindra Karlsson Winander  2005  Järfälla Simsällskap            51.41   
13  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            51.59   
14  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            52.27   
15  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            52.93   
16  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            52.99   
17  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap            53.43   
18  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            53.50   
19  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            53.55   
20  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.80   
21  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            54.07   
22  Agnes Hällgren  2005  Södertälje Simsällskap            54.25   
23  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            54.41   
24  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            54.46   
25  Anabelle Llorca  2005  Simklubben Neptun            55.04   
26  Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            55.11   
27  Milana Gheorghiu  2005  Turebergs Simklubb            55.75   
28  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            55.96   
29  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap            56.09   
30  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim            56.52   
31  Nathalie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            56.57   
32  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap            56.72   
33  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            56.85   
34  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            57.02   
35  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            57.08   
36  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            57.19   
37  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            57.24   
38  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            58.00   
39  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.06   
40  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.24   
41  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            58.86   
42  Elle Wincent  2005  Simklubben Neptun            59.51   
43  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            59.55   
44  Anna Peric  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            59.79   
45  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            1:05.81   
Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb            DNS   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Darcey Bailey  2004  Täby Sim            DSQ   
Hanna Iwarson  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            48.44   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            49.02   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            49.41   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            49.73   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            49.77   
Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap            49.85   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            50.50   
Zion Vaamonde  2006  Spårvägen Simförening            50.55   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            51.11   
10  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            51.33   
11  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            51.51   
12  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            51.83   
13  Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            53.89   
14  Oscar Sjöberg  2007  Järfälla Simsällskap            54.53   
15  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            54.57   
16  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            55.43   
17  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            57.33   
18  Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            57.57   
19  Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap            57.87   
20  Sixten Ersson  2007  Täby Sim            58.99   
21  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            59.14   
22  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            1:00.24   
23  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap            1:00.40   
24  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            1:02.17   
25  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            1:02.39   
26  Hugo Palmstierna  2006  Väsby Simsällskap            1:03.26   
27  Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            1:03.64   
28  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            1:04.72   
29  Jakob Stenbom  2006  Väsby Simsällskap            1:06.74   
Colin Rosén  2008  Väsby Simsällskap            DSQ   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            DSQ   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            DSQ   
Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            42.38   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            42.84   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening            44.25   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            45.41   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            48.05   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            49.21   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            50.10   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            50.44   
Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            51.49   
10  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            51.55   
11  John Ström  2004  Spårvägen Simförening            52.29   
12  Adrian Riahi  2005  Täby Sim            52.59   
13  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap            53.54   
14  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            55.86   
15  Axel Backlund  2005  Turebergs Simklubb            56.11   
16  Vincent Wettergren  2005  Turebergs Simklubb            57.54   
17  Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb            58.47   
18  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap            58.91   
19  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            1:01.87   
20  Alexander Holm  2005  Turebergs Simklubb            1:02.02   
21  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            1:03.73   
Gustav Moritz  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Melvin Abrander  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
William Hammar Sjöberg  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    37.88        1:20.78   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    41.32        1:28.26   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening    42.18        1:30.99   
Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap    43.23        1:31.93   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    43.96        1:35.89   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    47.43        1:36.77   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap    47.48        1:38.12   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap    46.82        1:40.63   
Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap    46.38        1:43.07   
10  Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap    48.40        1:43.44   
11  Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap    50.50        1:49.96   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun    33.83        1:11.09   
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    33.16        1:11.17   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    33.33        1:11.51   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    33.80        1:12.16   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    35.47        1:13.48   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.00        1:13.58   
Dina Larsson  2004  Täby Sim    35.25        1:14.98   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    36.23        1:15.02   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun    35.73        1:15.06   
10  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    35.70        1:15.17   
11  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    35.49        1:15.74   
12  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    36.76        1:15.78   
13  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    35.62        1:15.90   
14  Louise Franks  2005  Täby Sim    36.00        1:16.87   
15  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    36.76        1:17.48   
16  Clara Ersson  2004  Täby Sim    36.61        1:18.02   
17  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    37.35        1:18.17   
18  Darcey Bailey  2004  Täby Sim    37.29        1:18.69   
19  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    38.28        1:19.32   
20  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    37.63        1:19.42   
21  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    37.72        1:19.75   
22  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    37.14        1:20.37   
23  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    36.71        1:20.60   
24  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    39.17        1:20.76   
25  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun    38.86        1:22.19   
26  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    39.58        1:22.50   
27  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    38.80        1:22.77   
28  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    39.69        1:22.80   
29  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    39.58        1:23.19   
30  Alice Davies  2004  Täby Sim    39.48        1:23.53   
31  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    40.07        1:23.66   
31  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    39.78        1:23.66   
33  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    39.99        1:23.92   
34  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun    41.73        1:24.08   
35  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    38.71        1:24.09   
36  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    40.30        1:24.68   
37  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    40.35        1:25.45   
38  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    40.17        1:25.68   
39  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    42.03        1:26.42   
40  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap    40.55        1:26.52   
41  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.29        1:26.55   
42  Hannah Haux  2004  Täby Sim    42.02        1:26.79   
43  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun    42.63        1:26.98   
44  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    42.06        1:27.55   
45  Edla Lowbrink  2004  Täby Sim    40.59        1:27.93   
46  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    41.44        1:28.08   
47  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    41.67        1:28.32   
48  Junie Lindgren  2004  Täby Sim    41.32        1:28.34   
49  Irma Malmström  2004  Täby Sim    41.13        1:28.48   
50  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening    42.84        1:28.56   
51  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap    42.03        1:29.01   
52  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    43.77        1:29.11   
53  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap    43.17        1:29.37   
54  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    40.76        1:29.56   
55  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap    44.01        1:29.58   
56  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    42.22        1:29.86   
57  Tea Blomqvist  2005  Turebergs Simklubb    44.54        1:30.23   
58  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    42.54        1:30.94   
59  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    42.35        1:31.77   
60  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening    46.03        1:33.12   
61  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb    43.48        1:33.23   
62  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    45.89        1:33.41   
63  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap    45.70        1:33.44   
64  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    42.85        1:33.48   
65  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun    43.87        1:33.57   
66  Tilda Svärd  2005  Täby Sim    43.45        1:33.62   
67  Hanna Iwarson  2005  Järfälla Simsällskap    41.69        1:33.69   
68  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    44.29        1:34.03   
69  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.98        1:37.22   
70  Clara Taberman  2004  Täby Sim    43.94        1:37.62   
71  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap    45.81        1:40.40   
72  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    45.41        1:40.89   
73  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    48.71        1:41.22   
74  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    48.25        1:42.20   
75  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    48.40        1:43.12   
76  Linn Bergman  2005  Järfälla Simsällskap    48.14        1:43.17   
77  Tindra Karlsson Winander  2005  Järfälla Simsällskap    47.19        1:44.84   
78  Alma Hjelm  2005  Järfälla Simsällskap    48.68        1:45.02   
79  Natalie Tesfai  2005  Järfälla Simsällskap    48.71        1:46.40   
80  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap    48.02        1:47.48   
81  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    50.29        1:47.95   
82  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap    50.62        1:51.19   
83  Isabelle Skytt  2005  Järfälla Simsällskap    52.20        1:54.72   
84  Cecilia Eklund  2005  Järfälla Simsällskap    53.75        1:54.89   
Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb            DNS   
Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            DNS   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Emma Sommar  2004  Täby Sim            DSQ   
Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Tilda Weman  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    41.48        1:23.71   
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    38.37        1:24.35   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    40.22        1:26.59   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    43.48        1:29.66   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim    44.14        1:30.61   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    45.73        1:35.94   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening    48.92        1:41.61   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening    47.87        1:43.85   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap    54.19        1:57.14   
Zion Vaamonde  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.34        1:09.60   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    33.68        1:10.75   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    34.77        1:13.97   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    36.51        1:16.53   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    35.61        1:16.90   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    36.70        1:17.32   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    37.67        1:17.91   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.92        1:18.03   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    37.40        1:18.10   
10  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    39.22        1:21.60   
11  Paul Frayon  2004  Täby Sim    37.61        1:21.94   
12  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap    38.87        1:22.30   
13  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    38.58        1:22.83   
14  Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    35.55        1:23.07   
15  Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    38.63        1:23.99   
16  David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    39.20        1:24.67   
17  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    40.71        1:26.07   
18  Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    41.64        1:27.38   
19  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    42.58        1:27.53   
20  Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb    40.79        1:27.94   
21  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    41.42        1:29.61   
22  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.96        1:29.73   
23  Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    42.22        1:30.02   
24  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb    43.10        1:30.79   
25  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    43.33        1:31.41   
26  Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening    43.01        1:32.08   
27  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    43.69        1:32.27   
28  Jerren Abeyratne  2004  Järfälla Simsällskap    43.91        1:32.47   
29  Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap    42.76        1:32.59   
30  Adam Halldin  2004  Järfälla Simsällskap    44.26        1:33.23   
31  Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    43.71        1:33.40   
32  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap    41.37        1:33.98   
33  Love Bergman  2004  Täby Sim    43.88        1:36.61   
34  Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap    44.99        1:38.04   
35  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    45.57        1:38.80   
36  Victor Ljungström  2005  Järfälla Simsällskap    47.27        1:39.23   
37  Vincent Wettergren  2005  Turebergs Simklubb    48.27        1:41.39   
38  Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    46.13        1:41.85   
39  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb    48.43        1:44.54   
40  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    48.82        1:44.70   
41  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    51.09        1:47.86   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            45.01   
Hannah Kinane  2006  Järfälla Simsällskap            45.26   
Mira Wallin  2006  Järfälla Simsällskap            45.97   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            46.37   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            46.53   
Elsa Svan  2007  Väsby Simsällskap            46.60   
Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            46.81   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            47.61   
Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            48.70   
10  Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            48.97   
11  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            49.14   
12  Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            49.24   
13  Emma Alsén  2007  Täby Sim            49.37   
14  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            49.47   
15  Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap            49.71   
16  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            49.86   
17  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            50.08   
17  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap            50.08   
19  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            50.55   
20  Ella Renholm  2006  Väsby Simsällskap            50.76   
21  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            51.14   
22  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            51.47   
23  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            51.64   
24  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            51.97   
25  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap            52.13   
26  Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            52.66   
27  Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            52.70   
28  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            52.80   
29  Ebba Westring  2006  Järfälla Simsällskap            52.86   
30  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb            52.97   
31  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            53.30   
32  Kajsa Henriksson  2007  Järfälla Simsällskap            53.41   
33  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap            53.92   
34  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            54.30   
35  Irem Erdogan  2006  Järfälla Simsällskap            54.98   
36  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            55.21   
37  Jessika Watanabe  2006  Järfälla Simsällskap            55.83   
38  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            56.02   
39  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            57.61   
40  Alice Du Hane  2006  Södertörns Simsällskap            58.32   
41  Fanny Karls  2007  Väsby Simsällskap            59.34   
42  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            59.68   
43  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:00.08   
44  Lovisa Jalvinger  2007  Turebergs Simklubb            1:02.31   
45  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            1:03.36   
46  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:10.67   
Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            DNS   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Sara Hansen  2007  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            38.14   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            39.45   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            40.10   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            41.19   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            42.40   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            42.53   
Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            43.60   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            44.05   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            44.40   
10  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.88   
11  Hannah Haux  2004  Täby Sim            45.26   
12  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            45.62   
13  Lovisa Klouda  2004  Turebergs Simklubb            45.68   
14  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            45.93   
15  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            46.57   
16  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            46.73   
17  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            46.82   
18  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            47.05   
19  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            47.70   
20  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            47.81   
21  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            47.92   
22  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            48.88   
23  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            49.38   
24  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            49.80   
25  Agnes Hällgren  2005  Södertälje Simsällskap            49.98   
26  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            51.25   
27  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            51.44   
28  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            51.59   
28  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            51.59   
30  Anabelle Llorca  2005  Simklubben Neptun            52.12   
31  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            52.15   
32  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            52.85   
33  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            53.06   
34  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            53.31   
35  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening            53.33   
36  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.23   
37  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            54.28   
38  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.63   
39  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap            54.86   
40  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            56.52   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Elle Wincent  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Nathalie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            40.59   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            44.17   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            44.23   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            44.92   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            46.15   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            47.12   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            47.23   
Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap            47.40   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening            48.01   
10  Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            48.04   
11  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            48.41   
12  Joel Hogg  2007  Täby Sim            48.81   
13  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            49.14   
14  Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            49.51   
15  Henry Israelsson  2006  Järfälla Simsällskap            50.17   
16  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            50.35   
17  Jan Danovskij  2007  Täby Sim            50.66   
18  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            50.83   
19  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            51.91   
20  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            52.13   
21  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            52.51   
22  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            54.21   
23  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            56.27   
24  Jacob Pettersson  2008  Väsby Simsällskap            58.85   
25  Colin Rosén  2008  Väsby Simsällskap            1:02.61   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            DSQ   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Zion Vaamonde  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            39.55   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            41.20   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            41.46   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            43.38   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening            44.51   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            44.73   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            46.08   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.47   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap            47.75   
10  Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            48.51   
11  Adrian Riahi  2005  Täby Sim            48.61   
12  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            49.39   
13  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            51.03   
14  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            51.56   
15  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            51.60   
16  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            52.46   
17  John Ström  2004  Spårvägen Simförening            53.27   
18  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap            53.58   
19  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            54.47   
20  Axel Backlund  2005  Turebergs Simklubb            54.98   
21  Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap            56.68   
22  Love Bergman  2004  Täby Sim            57.36   
Adam Halldin  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Melvin Abrander  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap            34.87   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            36.07   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            36.57   
Dina Larsson  2004  Täby Sim            37.17   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            37.39   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            37.78   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            38.20   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            38.46   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            38.69   
10  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            39.08   
11  Filippa Bolling  2004  Täby Sim            39.29   
12  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            39.45   
13  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            39.90   
14  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            40.22   
15  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            41.21   
16  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            41.27   
17  Elina Hellgren  2004  Täby Sim            41.64   
18  Clara Ersson  2004  Täby Sim            41.96   
19  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            42.45   
20  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            42.51   
21  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            42.87   
22  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            43.14   
23  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            43.20   
23  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            43.20   
25  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            43.30   
26  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            43.34   
27  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            43.68   
28  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            43.87   
29  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            44.02   
30  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            44.36   
31  Alice Davies  2004  Täby Sim            44.52   
32  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            44.55   
33  Erika Aronsson  2005  Täby Sim            44.59   
34  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            44.64   
35  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            44.79   
36  Louise Franks  2005  Täby Sim            45.00   
37  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            45.17   
38  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            45.29   
39  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            45.67   
40  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            46.16   
41  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            46.17   
42  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            46.20   
43  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            46.34   
44  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            46.99   
45  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.24   
46  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            47.34   
47  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            47.91   
48  Emma Sommar  2004  Täby Sim            47.97   
49  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            48.16   
50  Junie Lindgren  2004  Täby Sim            48.23   
51  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            48.51   
52  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            48.89   
53  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            50.07   
54  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            51.05   
55  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            51.35   
56  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            51.51   
57  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            51.78   
58  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            52.07   
59  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            52.30   
60  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            53.06   
60  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            53.06   
62  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            53.21   
63  Tilda Svärd  2005  Täby Sim            54.70   
64  Elle Wincent  2005  Simklubben Neptun            54.77   
65  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            55.90   
66  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim            57.31   
67  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            58.46   
68  Anabelle Llorca  2005  Simklubben Neptun            58.80   
69  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            59.28   
70  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            1:01.17   
71  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            1:01.64   
72  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            1:07.68   
Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            DNS   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            DSQ   
Tea Blomqvist  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            36.99   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            38.00   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            38.06   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            38.41   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            38.77   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            40.26   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            40.43   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            41.33   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            42.57   
10  Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            43.06   
11  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            44.15   
12  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            44.90   
13  Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening            44.99   
14  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            45.03   
15  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            45.89   
16  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap            45.92   
17  Jerren Abeyratne  2004  Järfälla Simsällskap            46.09   
18  Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening            46.16   
19  David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            46.65   
20  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap            47.88   
21  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            48.38   
22  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            52.18   
23  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap            52.48   
24  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            59.43   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            DSQ   
Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            18.18   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            18.27   
Hannah Kinane  2006  Järfälla Simsällskap            19.15   
Mira Wallin  2006  Järfälla Simsällskap            20.06   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            20.12   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            20.79   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            21.14   
Elsa Svan  2007  Väsby Simsällskap            21.16   
Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            21.19   
10  Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            21.33   
11  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            21.47   
12  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            21.56   
13  Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            21.66   
14  Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            21.85   
15  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap            22.19   
16  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap            22.31   
17  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            22.83   
18  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            23.27   
19  Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            23.37   
20  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            23.50   
21  Emma Alsén  2007  Täby Sim            23.75   
22  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap            24.31   
23  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            24.42   
24  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            24.46   
25  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            25.35   
26  Rose Li  2006  Täby Sim            25.66   
27  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            25.78   
28  Ebba Westring  2006  Järfälla Simsällskap            26.12   
29  Sara Hansen  2007  Järfälla Simsällskap            26.43   
30  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            26.58   
31  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            27.38   
32  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            27.91   
33  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            28.96   
34  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            32.13   
Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:03 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            17.65   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            18.83   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            18.90   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            20.46   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            20.64   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            20.79   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            20.86   
Joel Hogg  2007  Täby Sim            20.86  TLB 
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            21.43   
10  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            21.43  TLB 
11  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            22.20   
12  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            22.40   
13  Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap            22.59   
14  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            23.01   
15  Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            23.22   
16  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            23.94   
17  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            24.14   
18  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            24.21   
19  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            24.32   
20  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            29.12   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:10 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Kinane  2006  Järfälla Simsällskap            36.67   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            37.31   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            39.71   
Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            41.03   
Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            41.03   
Mira Wallin  2006  Järfälla Simsällskap            41.11   
Elsa Svan  2007  Väsby Simsällskap            41.40   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            42.09   
Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            42.19   
10  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            42.21   
11  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            42.22   
12  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            42.46   
13  Rose Li  2006  Täby Sim            44.79   
14  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb            44.86   
15  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            45.01   
16  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.55   
17  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            45.75   
18  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            45.82   
19  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            45.95   
20  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb            46.10   
21  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            46.17   
22  Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            46.19   
23  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            46.27   
24  Emma Alsén  2007  Täby Sim            46.64   
25  Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            46.74   
26  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            46.83   
27  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap            46.96   
28  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            47.33   
29  Jessika Watanabe  2006  Järfälla Simsällskap            47.34   
30  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            47.65   
31  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            47.89   
32  Maria Klingenstierna  2006  Turebergs Simklubb            48.12   
33  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.31   
34  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            48.80   
35  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            49.05   
36  Alice Du Hane  2006  Södertörns Simsällskap            49.20   
37  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap            49.50   
38  Ebba Westring  2006  Järfälla Simsällskap            49.60   
39  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.95   
40  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap            50.59   
41  Carolina Norén  2006  Turebergs Simklubb            50.73   
42  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            51.36   
43  Irem Erdogan  2006  Järfälla Simsällskap            51.66   
44  Sara Hansen  2007  Järfälla Simsällskap            51.73   
45  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            51.94   
46  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            52.91   
47  Moa Ohlson  2006  Järfälla Simsällskap            53.24   
48  Fanny Karls  2007  Väsby Simsällskap            53.28   
49  Olivia Markhill  2006  Väsby Simsällskap            53.54   
50  Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            53.65   
51  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            53.86   
52  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            54.73   
53  Elsa Ohlson  2008  Järfälla Simsällskap            54.90   
54  Roxi Atashi  2006  Väsby Simsällskap            57.24   
55  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb            57.47   
56  Elvira Sjöblom Hallner  2007  Järfälla Simsällskap            57.80   
57  Lilly Winblad  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.19   
Kajsa Henriksson  2007  Järfälla Simsällskap            DNS   
Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            32.53   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            32.87   
Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            33.08   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            33.47   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            35.34   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            36.08   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            36.19   
Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.77   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            36.97   
10  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            37.23   
11  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            37.30   
12  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            37.33   
13  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            37.64   
14  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            38.21   
15  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            39.85   
16  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            39.89   
17  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim            40.10   
18  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            40.16   
19  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            40.28   
20  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            40.49   
21  Clara Taberman  2004  Täby Sim            41.30   
22  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            41.37   
23  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            41.44   
24  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            41.76   
25  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap            41.81   
26  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            41.82   
27  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            41.97   
28  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            42.11   
29  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            42.13   
30  Lovisa Klouda  2004  Turebergs Simklubb            42.32   
31  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            42.62   
32  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.69   
33  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            42.78   
34  Yael Khoury Weissmann  2004  Turebergs Simklubb            43.35   
35  Milana Gheorghiu  2005  Turebergs Simklubb            43.68   
36  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            44.36   
37  Anabelle Llorca  2005  Simklubben Neptun            44.39   
38  Elle Wincent  2005  Simklubben Neptun            44.51   
39  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.76   
40  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            45.53   
41  Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            45.55   
42  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            45.97   
43  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            46.28   
44  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            46.36   
45  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.77   
46  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            47.24   
47  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            47.37   
48  Nathalie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            47.73   
49  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap            47.79   
50  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening            47.90   
51  Agnes Hällgren  2005  Södertälje Simsällskap            48.31   
52  Anna Peric  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.00   
53  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            50.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  15:32   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            33.79   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            37.79   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            39.25   
Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap            39.27   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            39.50   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            39.62   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            39.68   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            39.92   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            40.12   
10  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            40.86   
11  Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            41.35   
12  Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            42.08   
13  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            42.87   
14  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap            43.54   
15  Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            44.06   
16  Jan Danovskij  2007  Täby Sim            44.07   
17  Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening            44.10   
18  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            44.13   
19  Henry Israelsson  2006  Järfälla Simsällskap            44.74   
20  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            44.79   
21  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            45.27   
22  Sixten Ersson  2007  Täby Sim            46.15   
23  William Lundberg  2007  Järfälla Simsällskap            46.46   
24  Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap            46.57   
25  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            47.63   
26  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap            47.67   
27  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            48.14   
28  Emil Stenport  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.60   
29  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            48.74   
30  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            50.88   
31  Daniel Wu  2007  Turebergs Simklubb            53.23   
32  Jacob Pettersson  2008  Väsby Simsällskap            53.98   
33  Victor Sundberg  2006  Järfälla Simsällskap            57.79   
34  Hugo Palmstierna  2006  Väsby Simsällskap            59.00   
Henrik Fjellström  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Joel Hogg  2007  Täby Sim            DSQ   
Oscar Sjöberg  2007  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            32.84   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            34.39   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            35.35   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            37.45   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            38.45   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb            38.66   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening            39.46   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap            39.63   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening            39.91   
10  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            40.25   
11  Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening            40.53   
12  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.95   
13  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            41.20   
14  Adam Halldin  2004  Järfälla Simsällskap            42.09   
15  Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            42.31   
16  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            43.44   
17  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            43.48   
18  William Hammar Sjöberg  2004  Turebergs Simklubb            43.53   
19  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap            44.04   
20  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            45.05   
21  Gustav Moritz  2004  Turebergs Simklubb            45.47   
22  John Ström  2004  Spårvägen Simförening            46.02   
23  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            46.46   
24  Alexander Holm  2005  Turebergs Simklubb            48.43   
25  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            49.36   
Oliver Osowski Sell  2005  Väsby Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    43.80        1:33.34   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening    49.44        1:46.44   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim    50.42        1:46.48   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    51.70        1:48.61   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap    52.27        1:52.31   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap    53.12        1:53.73   
Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap    1:01.00        2:07.99   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:02.24        2:10.08   
Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:03.58        2:12.52   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    38.74        1:24.19   
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    40.41        1:25.98   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    41.48        1:28.58   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    44.51        1:33.33   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun    45.42        1:35.26   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    44.56        1:35.39   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    46.39        1:35.94   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun    45.24        1:37.35   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    46.87        1:37.66   
10  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    46.44        1:39.20   
11  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    46.16        1:39.30   
11  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    46.46        1:39.30   
13  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    47.47        1:39.80   
14  Dina Larsson  2004  Täby Sim    47.31        1:39.93   
15  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    48.36        1:41.27   
16  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    48.84        1:43.14   
17  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    49.49        1:44.20   
18  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    48.41        1:44.65   
19  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    49.62        1:45.08   
20  Alice Davies  2004  Täby Sim    49.41        1:45.29   
21  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    50.64        1:45.84   
22  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    50.42        1:46.12   
23  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    50.35        1:46.57   
24  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    50.07        1:46.97   
25  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    50.91        1:47.11   
26  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    50.43        1:47.50   
27  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun    50.65        1:47.93   
28  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap    52.81        1:48.20   
29  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.17        1:48.28   
30  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    51.95        1:48.32   
31  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    49.80        1:49.15   
32  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap    51.24        1:49.17   
33  Erika Aronsson  2005  Täby Sim    53.37        1:49.32   
34  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    50.50        1:49.39   
35  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    52.89        1:49.75   
36  Hannah Haux  2004  Täby Sim    52.41        1:50.04   
37  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening    52.48        1:50.42   
38  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    52.91        1:50.58   
39  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun    53.00        1:50.93   
40  Edla Lowbrink  2004  Täby Sim    51.79        1:52.93   
41  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    54.65        1:54.03   
42  Tindra Karlsson Winander  2005  Järfälla Simsällskap    53.68        1:54.23   
43  Hanna Iwarson  2005  Järfälla Simsällskap    53.09        1:54.37   
44  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    55.25        1:54.55   
45  Clara Taberman  2004  Täby Sim    55.26        1:54.56   
46  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap    54.69        1:55.30   
47  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    54.40        1:55.74   
48  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    55.36        1:55.89   
49  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    52.83        1:56.09   
50  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    54.27        1:56.38   
51  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb    54.48        1:57.29   
52  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    57.41        2:00.89   
53  Junie Lindgren  2004  Täby Sim    56.72        2:00.96   
54  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    59.28        2:02.40   
55  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    59.95        2:03.20   
56  Tilda Svärd  2005  Täby Sim    58.34        2:03.88   
57  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:00.98        2:09.93   
58  Irma Malmström  2004  Täby Sim    1:00.29        2:10.02   
59  Alma Hjelm  2005  Järfälla Simsällskap    1:02.05        2:11.23   
60  Isabelle Skytt  2005  Järfälla Simsällskap    1:06.53        2:19.18   
Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            DSQ   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim    52.21        1:47.10   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    52.45        1:48.36   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    54.46        1:55.11   
Zion Vaamonde  2006  Spårvägen Simförening    54.35        1:57.42   
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    56.59        2:01.09   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    43.17        1:31.99   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    44.05        1:33.23   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    44.54        1:33.63   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    44.89        1:34.28   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    45.02        1:34.43   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    46.03        1:37.46   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    46.02        1:39.93   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    47.36        1:40.17   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb    47.58        1:41.97   
10  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    49.86        1:45.58   
11  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    50.51        1:47.86   
12  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    52.24        1:48.12   
13  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    51.05        1:48.46   
14  Paul Frayon  2004  Täby Sim    50.67        1:49.94   
15  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    52.20        1:50.29   
16  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    53.10        1:51.10   
17  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap    52.01        1:52.41   
18  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap    53.43        1:53.86   
19  Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    54.28        1:55.01   
20  Jerren Abeyratne  2004  Järfälla Simsällskap    53.93        1:55.85   
21  Caspian Humble  2005  Täby Sim    54.11        1:58.09   
22  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    57.90        1:59.47   
23  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    57.66        2:01.41   
24  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    59.48        2:04.63   
25  Oliver Osowski Sell  2005  Väsby Simsällskap    58.19        2:06.36   
26  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    1:00.71        2:09.55   
Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    42.75        1:28.33   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    48.10        1:38.10   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening    47.68        1:39.14   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    54.04        1:47.81   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    39.63        1:21.13   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    40.27        1:22.49   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    39.90        1:22.59   
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    40.22        1:23.88   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    41.07        1:24.98   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    41.45        1:25.51   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    41.25        1:25.78   
Louise Franks  2005  Täby Sim    42.03        1:26.20   
Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    42.09        1:27.10   
10  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    42.05        1:27.82   
11  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    44.06        1:28.73   
12  Clara Ersson  2004  Täby Sim    43.04        1:29.09   
13  Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun    43.46        1:29.37   
14  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    43.87        1:30.23   
14  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    44.68        1:30.23   
16  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    44.10        1:30.83   
17  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    44.40        1:30.92   
18  Darcey Bailey  2004  Täby Sim    45.79        1:32.17   
19  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    44.60        1:32.42   
20  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    45.29        1:32.90   
21  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    45.24        1:32.99   
22  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    44.91        1:33.75   
23  Emma Sommar  2004  Täby Sim    45.24        1:33.91   
24  Erika Aronsson  2005  Täby Sim    45.01        1:33.97   
25  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    46.46        1:34.65   
26  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap    46.96        1:35.04   
27  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    46.81        1:35.50   
28  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    46.32        1:35.67   
29  Irma Malmström  2004  Täby Sim    47.90        1:36.52   
30  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap    47.82        1:37.81   
31  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.91        1:38.01   
32  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    47.84        1:38.04   
33  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    48.05        1:38.11   
34  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    49.10        1:38.28   
35  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    49.04        1:38.40   
36  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim    47.23        1:38.67   
37  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    48.58        1:39.10   
38  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    47.93        1:39.32   
39  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    49.21        1:39.47   
40  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening    49.47        1:39.58   
41  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    48.38        1:40.06   
42  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap    49.63        1:41.39   
43  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap    49.02        1:41.47   
44  Hanna Iwarson  2005  Järfälla Simsällskap    48.68        1:42.23   
45  Edla Lowbrink  2004  Täby Sim    49.12        1:43.06   
46  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    51.53        1:43.31   
47  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb    50.77        1:43.46   
48  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap    51.93        1:43.53   
49  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    52.10        1:44.96   
50  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    53.99        1:45.41   
51  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    53.21        1:46.27   
52  Tindra Karlsson Winander  2005  Järfälla Simsällskap    50.66        1:46.48   
53  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    51.71        1:46.73   
54  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    52.99        1:46.99   
55  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    52.50        1:47.71   
56  Alma Hjelm  2005  Järfälla Simsällskap    53.90        1:51.37   
57  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun    55.83        1:53.52   
58  Linn Bergman  2005  Järfälla Simsällskap    56.43        1:54.92   
59  Natalie Tesfai  2005  Järfälla Simsällskap    55.34        1:55.19   
60  Cecilia Eklund  2005  Järfälla Simsällskap    56.35        1:57.85   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Isabelle Skytt  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    44.17        1:32.73   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    47.23        1:35.39   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    47.15        1:36.20   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening    48.11        1:39.84   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    48.80        1:40.44   
Zion Vaamonde  2006  Spårvägen Simförening    50.17        1:44.48   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening    52.57        1:49.00   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    41.33        1:24.91   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    42.11        1:25.10   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    42.63        1:25.40   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    43.84        1:27.89   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    43.40        1:28.12   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    43.86        1:28.99   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    43.51        1:29.81   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    45.80        1:31.97   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    45.53        1:33.46   
10  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    45.29        1:34.05   
11  David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    46.44        1:35.45   
12  Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    47.45        1:35.95   
13  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    47.59        1:36.71   
14  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    47.21        1:36.79   
15  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    47.34        1:36.82   
16  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap    48.74        1:38.84   
17  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.62        1:43.87   
18  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    50.90        1:45.09   
19  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap    51.32        1:45.66   
20  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    51.59        1:45.90   
21  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    52.29        1:46.34   
22  Adam Halldin  2004  Järfälla Simsällskap    52.50        1:48.70   
23  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    52.90        1:48.85   
24  Victor Ljungström  2005  Järfälla Simsällskap    54.26        1:51.89   
25  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    58.47        1:56.33   
26  Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap    57.06        1:57.65   
Jerren Abeyratne  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Paul Frayon  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    40.55        1:26.99   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim    43.94        1:34.53   
Hannah Kinane  2006  Järfälla Simsällskap    45.66        1:37.22   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    47.10        1:38.13   
Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap    47.59        1:41.48   
Mira Wallin  2006  Järfälla Simsällskap    44.99        1:42.33   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    49.77        1:43.80   
Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap    50.18        1:46.12   
Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap    53.12        1:46.69   
10  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    48.87        1:47.21   
11  Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap    51.49        1:48.12   
11  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap    52.99        1:48.12   
13  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    52.10        1:48.16   
14  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap    51.06        1:49.07   
15  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap    50.39        1:50.61   
16  Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap    56.02        1:51.56   
17  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap    51.66        1:55.52   
18  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim    59.54        1:58.17   
19  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap    58.70        1:58.86   
20  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap    56.94        2:01.60   
21  Ebba Westring  2006  Järfälla Simsällskap    57.67        2:03.56   
22  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun    1:03.09        2:05.98   
23  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun    1:02.65        2:13.70   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            DSQ   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    36.69        1:19.74   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    38.82        1:21.91   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun    38.86        1:22.30   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    39.12        1:22.54   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    39.35        1:23.06   
Dina Larsson  2004  Täby Sim    39.25        1:23.50   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun    39.96        1:25.73   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    41.37        1:26.35   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    42.16        1:27.03   
10  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    40.98        1:27.75   
11  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    41.19        1:28.81   
12  Clara Ersson  2004  Täby Sim    43.15        1:28.96   
13  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    43.33        1:28.97   
14  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    41.91        1:29.22   
15  Louise Franks  2005  Täby Sim    41.49        1:30.59   
16  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    43.14        1:30.70   
17  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    43.35        1:30.90   
18  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    44.03        1:31.05   
19  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    44.73        1:32.02   
20  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    42.98        1:32.24   
21  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    45.72        1:32.92   
22  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    44.63        1:33.08   
23  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    44.47        1:33.99   
24  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    44.10        1:34.49   
25  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    45.35        1:34.91   
26  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    43.76        1:34.97   
27  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    46.14        1:35.54   
28  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    45.76        1:35.59   
29  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    47.09        1:35.65   
30  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap    45.15        1:36.15   
31  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.01        1:36.50   
32  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    45.63        1:37.00   
33  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    45.02        1:38.07   
34  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    45.64        1:38.16   
35  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun    47.02        1:38.75   
36  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    48.83        1:39.20   
37  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    48.44        1:39.93   
38  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    47.31        1:39.96   
39  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    49.11        1:40.35   
40  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    47.88        1:40.54   
41  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    50.10        1:40.86   
42  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening    47.44        1:41.64   
43  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap    48.45        1:42.12   
44  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    50.48        1:42.61   
45  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap    48.91        1:42.81   
46  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap    50.91        1:43.45   
47  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap    50.18        1:43.75   
48  Junie Lindgren  2004  Täby Sim    47.41        1:44.39   
49  Hanna Iwarson  2005  Järfälla Simsällskap    49.73        1:44.96   
50  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    53.08        1:45.13   
51  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    53.01        1:45.26   
52  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap    49.55        1:45.74   
53  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    50.77        1:46.43   
54  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun    52.20        1:46.47   
55  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    50.42        1:47.06   
56  Clara Taberman  2004  Täby Sim    52.99        1:47.89   
57  Tindra Karlsson Winander  2005  Järfälla Simsällskap    50.19        1:48.07   
58  Tilda Svärd  2005  Täby Sim    50.65        1:48.25   
59  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun    52.59        1:49.33   
60  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun    51.00        1:49.81   
61  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun    53.43        1:51.28   
62  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap    56.28        1:52.11   
63  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    55.71        1:52.58   
64  Elle Wincent  2005  Simklubben Neptun    52.41        1:52.70   
65  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun    56.07        1:53.13   
66  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun    52.18        1:53.44   
67  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    52.43        1:53.81   
68  Anabelle Llorca  2005  Simklubben Neptun    55.68        1:54.61   
69  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun    58.47        1:57.04   
70  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap    52.78        1:58.61   
71  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    59.68        1:58.83   
Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Cecilia Eklund  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Nathalie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:47 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim    42.27        1:28.52   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    44.30        1:33.56   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    46.40        1:37.23   
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    45.45        1:37.73   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap    50.04        1:41.35   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun    50.00        1:41.70   
Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap    50.58        1:42.58   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    48.59        1:42.67   
Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap    51.71        1:50.17   
10  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap    53.21        1:53.49   
11  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    54.40        1:53.56   
12  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening    54.67        1:58.26   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            DSQ   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Viktor Bagelius  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    39.70        1:23.46   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    39.26        1:23.80   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    40.17        1:23.98   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    40.41        1:24.08   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    41.19        1:25.67   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    41.32        1:29.70   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    42.50        1:29.97   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    44.32        1:31.86   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    43.91        1:32.64   
10  Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    42.91        1:33.31   
11  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    46.66        1:36.91   
12  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap    48.63        1:40.84   
13  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap    47.99        1:41.03   
14  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    49.31        1:41.56   
14  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    49.54        1:41.56   
16  Lukas Wiman  2004  Turebergs Simklubb    47.80        1:42.69   
17  Jerren Abeyratne  2004  Järfälla Simsällskap    47.07        1:43.39   
18  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    48.92        1:44.44   
19  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    50.92        1:45.87   
20  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    52.76        1:53.34   
21  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim    56.31        1:53.53   
22  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap    55.50        1:55.44   
23  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    57.07        1:55.85   
Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner