2019-12-06   00:23:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Arena Vilunda Knatte 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Nya Arena Vilunda Knatte 2016

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            43.34   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            47.65   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            50.52   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            50.65   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            51.11   
Hannah Kinane  2006  Järfälla Simsällskap            51.14   
Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            51.21   
Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            51.69   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            51.70   
10  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            52.55   
11  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            53.19   
12  Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            53.95   
13  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            54.66   
14  Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb            55.07   
15  Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            55.19   
16  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            55.70   
17  Mira Wallin  2006  Järfälla Simsällskap            56.22   
18  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb            56.34   
19  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            56.67   
20  Irem Erdogan  2006  Järfälla Simsällskap            57.07   
21  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap            57.43   
22  Ella Renholm  2006  Väsby Simsällskap            57.77   
23  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            58.03   
24  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            58.13   
25  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            58.28   
26  Ebba Westring  2006  Järfälla Simsällskap            58.46   
27  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            58.53   
28  Elsa Forsberg  2006  Järfälla Simsällskap            58.61   
28  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            58.61   
30  Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            58.98   
31  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            59.21   
32  Linnea Johansson  2007  Järfälla Simsällskap            59.25   
33  Jessika Watanabe  2006  Järfälla Simsällskap            59.53   
34  Rose Li  2006  Täby Sim            59.54   
35  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            1:00.26   
36  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            1:00.53   
37  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.36   
38  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            1:01.57   
39  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap            1:03.13   
40  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            1:03.20   
41  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            1:03.94   
42  Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap            1:05.31   
43  Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            1:05.80   
44  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            1:06.97   
45  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            1:08.58   
46  Elin Brorsson  2007  Väsby Simsällskap            1:08.98   
47  Lovisa Jalvinger  2007  Turebergs Simklubb            1:09.15   
48  Elin Hall  2006  Simklubben Neptun            1:09.26   
49  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:10.01   
50  Olivia Markhill  2006  Väsby Simsällskap            1:10.61   
51  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            1:10.82   
52  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:17.85   
Anna Svedenkrans  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap            DNS   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Carolina Norén  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
Roxi Atashi  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            38.59   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            42.70   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            42.87   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            43.05   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            44.14   
Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.32   
Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            48.48   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            48.49   
Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            49.57   
10  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            49.79   
11  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening            50.13   
12  Tindra Karlsson Winander  2005  Järfälla Simsällskap            51.41   
13  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            51.59   
14  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            52.27   
15  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            52.93   
16  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            52.99   
17  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap            53.43   
18  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            53.50   
19  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            53.55   
20  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.80   
21  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            54.07   
22  Agnes Hällgren  2005  Södertälje Simsällskap            54.25   
23  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            54.41   
24  Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            54.46   
25  Anabelle Llorca  2005  Simklubben Neptun            55.04   
26  Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            55.11   
27  Milana Gheorghiu  2005  Turebergs Simklubb            55.75   
28  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            55.96   
29  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap            56.09   
30  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim            56.52   
31  Nathalie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            56.57   
32  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap            56.72   
33  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            56.85   
34  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            57.02   
35  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            57.08   
36  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            57.19   
37  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            57.24   
38  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            58.00   
39  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.06   
40  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.24   
41  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            58.86   
42  Elle Wincent  2005  Simklubben Neptun            59.51   
43  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            59.55   
44  Anna Peric  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            59.79   
45  Elin Päivinen  2004  Södertälje Simsällskap            1:05.81   
Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb            DNS   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Darcey Bailey  2004  Täby Sim            DSQ   
Hanna Iwarson  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner