2019-10-18   16:49:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag (Birkerød)

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Swim Birkerød Årg    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2016         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Michelle Mortensen  2002    479  1:10.66  2:27.03  3:43.57    4:59.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:46.89                 
                     
Victoria Leth  2002    421  1:19.22  2:38.24  3:56.95    5:12.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:14.89                 
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Cornelia Bergqvist  2003    479  1:14.36  2:31.64  3:47.70    4:59.72   
  Sigma Swim Birkerød  5:01.72                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    475  1:14.48  2:31.92  3:47.99    5:00.51   
  Sigma Swim Birkerød  5:12.92                 
                     
Esther Else Grubert  2003    448  1:14.64  2:32.56  3:49.92    5:06.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:08.10                 
                     
Caroline Buhl Schrøder  2003    436  1:15.51  2:35.31  3:53.72    5:09.12  OD1 
  Sigma Swim Allerød  5:13.01                 
                     
Maria Lund  2003    436  1:15.71  2:35.34  3:53.83    5:09.12  OD2 
  Sigma Swim Birkerød  5:12.34                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    379  1:14.83  2:37.68  4:01.85    5:24.00   
  Sigma Swim Allerød  5:21.25                 
                     
Laura Boutrup  2003    370  1:17.90  2:41.05  4:04.79    5:26.61   
  Sigma Swim Birkerød  5:15.91                 
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kajsa G. Christensen  2004    374  1:16.69  2:39.00  4:02.43    5:25.48   
  Sigma Swim Birkerød  5:22.65                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark