2019-10-15   07:20:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag (Birkerød)

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Swim Birkerød Årg    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2016         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    600  1:03.07  2:09.87  3:11.43    4:11.55   
  Lyngby Svømmeklub  4:09.36                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    482  1:03.45  2:12.31  3:21.80    4:30.62   
  Sigma Swim Birkerød  4:39.68                 
                     
Laurits Kenskov  2001    447  1:04.34  2:14.48  3:25.91    4:37.57   
  Herlev Svømning  5:01.44                 
                     
Rasmus Nielsen  2001    381  1:07.57  2:22.41  3:38.29    4:52.56   
  Sigma Swim Allerød  4:54.67                 
                     
Mathias Holm  2001    335  1:10.65  2:28.60  3:47.75    5:05.49   
  Sigma Swim Birkerød  5:37.12                 
                     
Philip Hansen  2001    325  1:10.91  2:29.62  3:49.33    5:08.70   
  Herlev Svømning  5:09.78                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001    319  1:12.77  2:32.73  3:52.36    5:10.41   
  Sigma Swim Birkerød  5:30.45                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    481  1:04.31  2:13.86  3:23.62    4:30.89   
  Lyngby Svømmeklub  4:42.90                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    459  1:04.98  2:13.98  3:24.33    4:35.14   
  Herlev Svømning  4:47.76                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    424  1:06.55  2:19.29  3:32.22    4:42.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:57.96                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    413  1:08.80  2:20.52  3:32.87    4:44.82   
  Sigma Swim Birkerød  4:44.78                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    385  1:09.84  2:24.90  3:39.76    4:51.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:58.33                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002    382  1:09.66  2:24.96  3:39.33    4:52.44   
  Sigma Swim Allerød  4:55.40                 
                     
Oliver Steenberg  2002    353  1:13.55  2:31.69  3:47.08    5:00.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:06.43                 
                     
Nicklas Taylor  2002    332  1:11.95  2:30.65  3:48.38    5:06.42   
  Sigma Swim Allerød  5:20.53                 
                     
Mark Brandt  2002    319  1:14.40  2:33.27  3:52.52    5:10.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:11.76                 
                     
10  Mark Sumberg  2002    297  1:15.80  2:38.68  3:58.44    5:17.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:52.41                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Emil Christensen  2003    357  1:09.29  2:26.27  3:43.09    4:58.98   
  Sigma Swim Allerød  4:58.04                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    327  1:12.63  2:31.72  3:51.08    5:07.78   
  Sigma Swim Birkerød  5:44.83                 
                     
Zilas Aarestrup  2003    284  1:16.46  2:39.77  4:02.70    5:22.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:48.21                 
                     
Jakob Legaard  2003    281  1:16.21  2:39.21  4:03.35    5:23.74   
  Sigma Swim Allerød  6:34.34                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    228  1:23.68  2:53.03  4:22.05    5:47.43   
  Sigma Swim Allerød  5:43.34                 
                     
Oscar Jensen  2003    225  1:22.30  2:51.89  4:21.91    5:48.47   
  Sigma Swim Birkerød  5:48.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark