Results for Neptuniaden 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:13 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2016 |
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.06 | 1:05.66 | |||||
2 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.46 | 1:06.36 | |||||
3 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.99 | 1:06.75 | |||||
4 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 32.45 | 1:08.39 | |||||
5 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.76 | 1:08.96 | |||||
6 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.49 | 1:10.48 | |||||
7 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.34 | 1:10.69 | |||||
8 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 34.37 | 1:11.53 | |||||
9 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.05 | 1:11.86 | |||||
10 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.47 | 1:12.33 | |||||
11 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.64 | 1:12.43 | |||||
12 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.51 | 1:13.89 | |||||
13 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:14.33 | |||||
14 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.66 | 1:14.44 | |||||
15 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.71 | 1:14.71 | |||||
15 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.06 | 1:14.71 | |||||
17 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.10 | 1:14.84 | |||||
18 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.87 | 1:15.78 | |||||
19 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.88 | 1:15.82 | |||||
20 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.06 | 1:15.89 | |||||
21 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 37.18 | 1:16.34 | |||||
22 | Atte Lindholm | 2001 | Jyväskylän Uimaseura | 37.56 | 1:16.58 | |||||
23 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 37.85 | 1:17.57 | |||||
24 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.09 | 1:17.63 | |||||
25 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 37.97 | 1:17.82 | |||||
26 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.46 | 1:18.36 | |||||
27 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.40 | 1:18.62 | |||||
28 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.14 | 1:18.63 | |||||
29 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.79 | 1:19.64 | |||||
30 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 38.77 | 1:20.08 | |||||
31 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 40.24 | 1:20.86 | |||||
32 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.66 | 1:20.91 | |||||
33 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 40.17 | 1:21.45 | |||||
34 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.14 | 1:21.64 | |||||
35 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.60 | 1:21.65 | |||||
36 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.48 | 1:21.84 | |||||
37 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.80 | 1:22.31 | |||||
38 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.97 | 1:23.49 | |||||
39 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.17 | 1:23.65 | |||||
40 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 40.59 | 1:23.90 | |||||
41 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.03 | 1:24.23 | |||||
42 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.58 | 1:24.69 | |||||
43 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.89 | 1:26.18 | |||||
44 | Malcolm Kettisen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.64 | 1:26.34 | |||||
45 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.02 | 1:26.69 | |||||
46 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.32 | 1:26.94 | |||||
47 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.37 | 1:27.47 | |||||
48 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.54 | 1:28.03 | |||||
49 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.76 | 1:28.59 | |||||
50 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.88 | 1:28.66 | |||||
51 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.78 | 1:31.88 | |||||
52 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 48.07 | 1:38.50 | |||||
- | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:13 |