2019-08-19   00:20:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Gentofte Open 2016 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Annasofie Halling Olesen  1997  Roskilde Svømning    1:12.96  2:31.58  3:52.73    5:12.52   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:07.04  2:17.96  3:30.24    4:41.96   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:08.69  2:20.87  3:33.97    4:46.60   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    1:07.46  2:19.54  3:32.99    4:47.43   
SIF Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:07.28  2:20.54  3:35.76    4:50.62   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    1:08.93  2:23.68  3:38.76    4:52.23   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    1:10.29  2:25.91  3:42.33    4:56.89   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    1:10.82  2:27.12  3:43.83    4:57.94   
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub    1:07.48  2:24.00  3:41.23    4:58.46   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    1:09.63  2:25.54  3:42.86    5:00.14   
10  Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød    1:11.98  2:29.36  3:45.86    5:02.60   
11  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:12.91  2:30.00  3:48.67    5:06.39   
12  Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød    1:13.23  2:29.96  3:48.36    5:07.14   
13  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    1:11.73  2:31.23  3:52.43    5:13.49   
14  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    1:14.49  2:33.94  3:56.16    5:18.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    1:00.50  2:05.26  3:08.71    4:14.02   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:01.26  2:07.44  3:14.73    4:21.60   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    1:00.33  2:07.14  3:14.06    4:16.64   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    1:02.49  2:08.83  3:13.54    4:18.99   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.32  2:09.55  3:17.07    4:23.96   
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.82  2:10.54  3:20.50    4:30.68   
Julius Munk  2000  Helsingør Svømmeklub    1:07.03  2:16.53  3:25.16    4:32.16   
Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    1:05.42  2:16.47  3:28.61    4:39.33   
Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    1:05.91  2:16.99  3:29.05    4:39.76   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    1:07.60  2:22.58  3:36.05    4:47.03   
Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub    1:07.46  2:22.47  3:37.37    4:47.22   
10  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    1:07.86  2:22.62  3:39.93    4:57.52   
11  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub    1:10.18  2:27.29  3:44.73    5:00.51   
12  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub    1:17.67  2:48.48  4:23.01    5:54.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Andersen  1997  Ishøj Svømme Klub            35.73   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            35.84   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            36.07   
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            36.33   
Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub            37.73   
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.27   
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            38.34   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31            38.35   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub            38.44   
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub            38.84   
10  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31            39.39   
11  Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning            39.47   
12  Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub            40.00   
13  Caroline Høst Lorenzen  1999  Helsingør Svømmeklub            42.02   
14  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            43.60   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            36.92   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            37.28   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            37.47   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            38.02   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            38.09   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            38.55   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            38.73   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            40.07   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            40.15   
10  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            40.69   
11  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            41.03   
12  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            41.28   
12  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            41.28   
14  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.53   
15  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            41.60   
16  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            41.76   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            41.83   
18  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            41.85   
19  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            42.04   
20  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            42.17   
21  Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            42.25   
22  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            42.27   
23  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            42.49   
24  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            42.73   
25  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.02   
26  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            43.03   
27  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.24   
28  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            43.36   
29  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            43.66   
30  Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            43.76   
31  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            43.88   
31  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.88   
33  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            44.96   
34  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            44.98   
35  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub            45.71   
36  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            45.85   
37  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            46.08   
38  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            47.58   
39  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            47.74   
40  Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            48.01   
41  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning            48.51   
42  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            48.99   
43  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            49.23   
44  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            49.51   
45  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub            50.23   
46  Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            51.27   
47  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub            51.90   
48  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            52.15   
49  Tate Green  2006  Gentofte Svømme Klub            52.41   
50  Frederikke Vinderslev  2005  Gentofte Svømme Klub            53.45   
51  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            54.92   
52  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub            55.42   
53  Alma Bendix Dahl  2005  Helsingør Svømmeklub            55.80   
54  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            56.83   
55  Emilia Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub            59.39   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 flyben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:52   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jonas B. Sørensen  1993    493          33.69   
  Roskilde Svømning  35.19                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Riyan Salem  1998    593          31.68   
  Roskilde Svømning  31.31                 
Magnus Nygaard  2000    480          33.98   
  Slagelse Svømmeklub  35.08                 
Andreas Norup  1999    470          34.23   
  VAT Copenhagen-MK31  35.02                 
Ferdinand Wahl  2000    467          34.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.14                 
Kristian Torp  2000    426          35.37   
  Sigma Swim Birkerød  35.42                 
Rasmus Aavang Jensen  1998    399          36.15   
  Slagelse Svømmeklub  34.59                 
Jacob Holm  2000    392          36.37   
  Køge Svømmeklub  35.55                 
Johan Theis Møller  2000    341          38.07   
  Roskilde Svømning  40.71                 
Jonathan Forsberg Møller  2000    340          38.12   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  38.09                 
10  Joakim Palmqvist  1999    325          38.69   
  Roskilde Svømning  36.63                 
11  Laurids Holme  2000    267          41.31   
  Helsingør Svømmeklub  41.01                 
12  Kim Emil K. Petersen  1999    188          46.44   
  Helsingør Svømmeklub  45.00                 
13  Adrian Roed Schønning  2000    182          46.90   
  Helsingør Svømmeklub  46.38                 
Jakob Gersholm Baktoft  2000              DSQ  flyben 
  Roskilde Svømning  39.06                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    516          33.17   
  Gentofte Svømme Klub  33.67                 
Carl-Emil Lønborg  2002    482          33.95   
  Gentofte Svømme Klub  33.58                 
William Houen  2001    479          34.01   
  Helsingør Svømmeklub  36.57                 
Andreas Eklundh Sørensen  2001    465          34.35   
  Helsingør Svømmeklub  34.42                 
Carl Terp Larsen  2001    462          34.41   
  VAT Copenhagen-MK31  34.94                 
Jannick Lind  2001    421          35.49   
  Helsingør Svømmeklub  34.59                 
Daniel Hartkopf  2001    419          35.56   
  Køge Svømmeklub  36.47                 
Mert Kaya  2001    399          36.13   
  Køge Svømmeklub  1:08.35                 
Mohammed Ghizzaui  2003    388          36.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.22                 
10  Casper Koch Henriksen  2002    386          36.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.36                 
11  Leo Badaker  2002    363          37.29   
  Gentofte Svømme Klub  38.17                 
12  Mikkel Jørgensen  2003    336          38.26   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.08                 
13  Mattias Houen  2002    331          38.47   
  Helsingør Svømmeklub  38.72                 
14  Jonathan P. Hedager  2001    323          38.77   
  Helsingør Svømmeklub  40.32                 
15  Mads Bjørn Andersen  2001    322          38.81   
  Gentofte Svømme Klub  38.40                 
16  Christian Skinhøj  2001    317          39.02   
  Gentofte Svømme Klub  37.38                 
17  Alexander Marcus Englev  2004    310          39.33   
  Greve Svømmeklub  38.73                 
18  Marcus Ipsen  2002    300          39.75   
  Slagelse Svømmeklub  48.10                 
19  Mikkel Hansen  2003    298          39.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.49                 
20  Casper Koch  2002    297          39.87   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.01                 
21  Kevin Liang  2002    278          40.78   
  Ishøj Svømme Klub  44.91                 
22  Karl August B. Balle  2003    274          40.96   
  Gentofte Svømme Klub  40.69                 
23  Marco Knudsen  2003    272          41.04   
  Greve Svømmeklub  42.09                 
24  Mikkel Gummer  2002    271          41.12   
  Greve Svømmeklub  41.39                 
25  Joakim Køhn  2003    266          41.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  44.96                 
26  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    258          41.80   
  Greve Svømmeklub  43.30                 
27  Mathias Riff Alexandersen  2001    242          42.67   
  Sigma Swim Birkerød                   
28  Jesper Schiødt  2001    238          42.94   
  Helsingør Svømmeklub  43.78                 
29  William W. Kofoed  2001    229          43.47   
  Roskilde Svømning  43.21                 
30  Peter Vinge-Maigaard  2003    225          43.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.81                 
31  Jesper Funch Jørgensen  2003    220          44.06   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  47.98                 
32  Thorvald Bomholt Larsen  2003    219          44.10   
  Helsingør Svømmeklub  46.07                 
33  Carl Emil Lundgaard  2005    214          44.48   
  Gentofte Svømme Klub  45.06                 
34  Nicklas Taylor  2002    213          44.53   
  Sigma Swim Allerød  50.76                 
35  Esben Brasch Jensen  2003    210          44.75   
  Greve Svømmeklub  44.10                 
36  Affou Adlouni  2002    209          44.83   
  Roskilde Svømning                   
37  Lucas Burmester  2002    206          45.04   
  Helsingør Svømmeklub  48.05                 
38  Christopher G. Trandum  2003    204          45.22   
  Gentofte Svømme Klub  53.41                 
39  Oliver Breuner  2002    195          45.88   
  Roskilde Svømning  44.32                 
40  Thor Gudmand-Høyer  2002    193          46.02   
  Gentofte Svømme Klub  46.25                 
41  Julius Højgaard Allin  2003    185          46.70   
  Helsingør Svømmeklub  49.89                 
42  Bertram Nyegaard  2004    176          47.48   
  Roskilde Svømning  49.28                 
43  Penghao Ji  2003    171          47.88   
  Gentofte Svømme Klub  48.30                 
44  Bjørn Cramer Hansen  2004    171          47.89   
  Helsingør Svømmeklub  47.03                 
45  Alexander Griffin  2004    152          49.79   
  Gentofte Svømme Klub  53.19                 
46  Nicolai Schuster Gath  2003    137          51.60   
  Ishøj Svømme Klub  49.79                 
47  Frederik Stubbe Lundsby  2004    137          51.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
48  Sebastian Rasmussen  2003    121          53.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  52.19                 
49  Christian Skjold Jørgense  2004    112          55.18   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mads Rønn Olesen  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  46.41                 
Andreas Holst Lange  2002              DSQ  4 flyben 
  Gentofte Svømme Klub  46.20                 
Frederik Madsen  2002              DSQ  tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub  46.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:52 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            33.49   
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub            34.30   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            34.54   
Cassandra Thimmer  1999  Gentofte Svømme Klub            34.92   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning            35.09   
Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub            35.28   
Emilie Larsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.14   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub            37.67   
Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            39.22   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            32.25   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            32.42   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            33.37   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            33.63   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            34.13   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            34.38   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            34.72   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            34.76   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            35.49   
10  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            36.45   
11  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            36.50   
12  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.58   
12  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            36.58   
14  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            36.85   
15  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            37.54   
16  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            37.57   
17  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            37.58   
18  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            37.75   
19  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.06   
20  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            38.18   
21  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub            38.21   
22  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            38.28   
23  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            38.34   
24  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            38.51   
25  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            38.85   
26  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub            39.03   
27  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            39.06   
28  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            39.13   
29  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.69   
30  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            39.72   
31  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            39.77   
32  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.59   
33  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            41.07   
34  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.18   
35  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.30   
36  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            41.35   
37  Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            41.84   
37  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.84   
39  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            41.93   
40  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            43.05   
41  Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            43.25   
42  Tate Green  2006  Gentofte Svømme Klub            43.80   
43  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.41   
44  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.53   
45  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub            44.55   
46  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            44.66   
47  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            44.95   
48  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub            46.24   
49  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub            46.39   
50  Alma Bendix Dahl  2005  Helsingør Svømmeklub            46.48   
51  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            48.36   
Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:01   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.45   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.51   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31            32.32   
Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub            32.69   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            32.73   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            32.96   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            33.54   
Jonathan Forsberg Møller  2000  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.30   
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            37.09   
10  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            38.24   
11  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            38.51   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub            30.84   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            31.38   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            31.55   
Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            32.05   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            32.36   
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub            32.99   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            33.50   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            33.77   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939            34.45   
10  Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            34.59   
11  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            34.82   
12  Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub            34.93   
13  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.20   
14  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            35.34   
15  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            36.46   
16  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            36.48   
17  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning            36.53   
18  Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            36.62   
19  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            36.71   
20  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            36.90   
21  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            37.35   
22  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.49   
22  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            37.49   
24  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            37.72   
25  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            37.73   
26  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            37.80   
27  Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            38.41   
28  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            38.59   
29  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            38.63   
30  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            38.89   
31  Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            38.91   
32  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            38.94   
33  Mads Frederik Eilersen  2001  Gentofte Svømme Klub            39.18   
34  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            39.31   
35  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub            39.40   
36  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            39.46   
37  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            40.16   
38  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            40.37   
39  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            40.62   
40  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            40.73   
41  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub            41.08   
42  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            41.88   
43  Penghao Ji  2003  Gentofte Svømme Klub            42.65   
44  Matias Buus Hansen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.91   
45  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            44.84   
46  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            45.80   
47  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub            47.90   
48  Phillip Maxmølris  2004  Gentofte Svømme Klub            49.17   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tape 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:01 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    30.10        1:02.90   
Frederikke Houen  1998  Helsingør Svømmeklub    30.89        1:03.48   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.61        1:00.77   
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub    30.08        1:02.52   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.13        1:02.60   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    30.25        1:02.73   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning    30.63        1:05.08   
Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    31.55        1:05.12   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    31.62        1:05.51   
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub    31.27        1:05.65   
Cassandra Thimmer  1999  Gentofte Svømme Klub    32.32        1:06.35   
10  Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub    32.64        1:06.67   
11  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.91        1:06.78   
12  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    32.42        1:07.83   
13  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    32.53        1:08.19   
14  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    32.57        1:08.24   
14  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    32.57        1:08.24   
16  Emilie Larsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.96        1:08.46   
17  Camilla Taylor  2000  Sigma Swim Allerød    32.69        1:08.84   
18  Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    33.56        1:09.63   
19  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    33.52        1:10.67   
20  SIF Salomonsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    33.77        1:14.86   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    31.23        1:03.33   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    30.60        1:03.39   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    31.02        1:03.39   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    30.79        1:03.69   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    31.67        1:04.00   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    31.46        1:04.48   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    31.52        1:04.67   
Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.23        1:06.65   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.54        1:06.66   
10  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    32.05        1:07.04   
10  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    31.93        1:07.04   
12  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    32.19        1:07.12   
13  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    32.78        1:07.33   
14  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    32.73        1:07.48   
15  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    32.64        1:08.35   
16  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    33.08        1:08.54   
17  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.82        1:09.10   
18  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    33.43        1:09.25   
19  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    32.72        1:09.33   
20  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    33.05        1:09.69   
21  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.58        1:09.93   
22  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.75        1:10.24   
23  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    33.62        1:10.34   
24  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub    33.82        1:10.40   
25  Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub    34.48        1:11.08   
26  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    34.54        1:11.18   
27  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    33.95        1:11.26   
28  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    34.14        1:11.51   
29  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    34.41        1:11.71   
30  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.65        1:11.95   
30  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    34.45        1:11.95   
32  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.11        1:12.10   
33  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.91        1:12.27   
34  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub    35.57        1:13.15   
35  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.02        1:13.24   
36  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub    35.62        1:13.48   
37  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    35.37        1:14.08   
38  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    35.40        1:14.27   
39  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    35.43        1:14.34   
40  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    34.98        1:14.60   
41  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    35.10        1:15.08   
42  Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub    35.52        1:15.54   
43  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub    36.14        1:16.26   
44  Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    37.26        1:16.92   
45  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    36.37        1:17.38   
46  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    36.88        1:17.60   
47  Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    37.29        1:18.02   
48  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.30        1:18.36   
49  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:18.88   
50  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    37.95        1:19.23   
51  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.36        1:19.43   
52  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub    37.88        1:19.46   
53  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            1:20.45   
54  Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    38.98        1:21.62   
55  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.60        1:22.29   
56  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    39.57        1:24.13   
57  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.78        1:24.59   
58  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    39.67        1:27.12   
59  Alma Bendix Dahl  2005  Helsingør Svømmeklub    41.04        1:27.13   
60  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub    42.40        1:27.42   
61  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub    42.28        1:27.95   
62  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    41.05        1:28.40   
63  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    41.91        1:29.37   
64  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub    43.42        1:29.59   
65  Frederikke Vinderslev  2005  Gentofte Svømme Klub    43.23        1:33.10   
66  Emilia Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub    43.68        1:33.98   
67  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub    45.00        1:35.03   
68  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub    44.51        1:35.14   
69  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    44.92        1:37.04   
70  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    46.08        1:38.63   
Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            DNS   
Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    26.48        54.58   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    27.12        55.74   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    27.39        56.88   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning    28.12        57.96   
Mathias Marsengo  1997  Helsingør Svømmeklub    28.50        59.51   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    27.71        55.97   
Jon Riedel Pedersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.76        56.84   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    27.64        57.32   
Julius Munk  2000  Helsingør Svømmeklub    28.06        57.88   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.85        58.34   
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.22        58.74   
Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød    28.40        59.56   
Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    28.14        59.95   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.89        1:00.04   
10  Riyan Salem  1998  Roskilde Svømning    30.11        1:00.46   
11  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    29.61        1:00.60   
12  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    29.37        1:01.33   
13  Jonathan Forsberg Møller  2000  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.07        1:01.49   
14  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning    28.75        1:01.83   
15  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31    29.74        1:01.89   
16  Joakim Palmqvist  1999  Roskilde Svømning    29.64        1:02.06   
17  Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub    29.92        1:02.87   
18  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    30.54        1:03.19   
19  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub    30.21        1:03.38   
20  Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub    30.75        1:04.42   
21  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    31.13        1:04.46   
22  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31    30.13        1:05.12   
23  Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    31.36        1:05.64   
24  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub    31.68        1:06.03   
25  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            1:07.41   
26  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub    33.82        1:11.53   
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    27.71        56.37   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    28.39        57.44   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    28.18        57.91   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    28.33        58.68   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    28.99        59.84   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    29.43        1:00.29   
Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    29.90        1:01.49   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    29.79        1:01.74   
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    30.32        1:02.20   
10  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub    30.11        1:02.30   
11  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31    30.50        1:02.46   
12  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    30.67        1:02.48   
13  Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.85        1:03.22   
14  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    30.47        1:04.43   
15  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    31.96        1:04.50   
16  Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    32.07        1:05.03   
17  Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    32.03        1:05.27   
18  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    31.87        1:05.41   
19  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    30.85        1:05.43   
20  Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.36        1:05.75   
21  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    31.41        1:06.11   
21  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    31.32        1:06.11   
23  Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub    32.10        1:06.39   
24  Mads Frederik Eilersen  2001  Gentofte Svømme Klub    31.69        1:06.76   
25  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    32.14        1:07.27   
26  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    32.88        1:07.45   
27  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød    32.41        1:07.90   
28  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.70        1:08.16   
29  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31    33.04        1:08.69   
30  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    32.83        1:08.87   
31  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub    33.25        1:09.07   
32  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.28        1:09.12   
33  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    33.43        1:10.04   
34  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    33.87        1:10.11   
35  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub    33.54        1:10.15   
36  Nicolai Schuster Gath  2003  Ishøj Svømme Klub    32.91        1:10.46   
37  Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning    33.86        1:10.80   
38  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    33.79        1:11.02   
39  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    34.30        1:11.19   
40  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub    34.29        1:11.41   
41  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub    34.43        1:11.44   
42  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    34.05        1:11.52   
43  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.84        1:11.65   
44  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.36        1:12.22   
45  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    35.23        1:13.15   
46  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub    34.86        1:13.87   
47  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub    35.77        1:13.91   
48  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub    34.99        1:14.08   
49  Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub    35.86        1:14.31   
50  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    35.21        1:15.25   
51  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    35.75        1:15.97   
52  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    36.77        1:16.54   
53  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub    36.21        1:16.89   
54  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    36.54        1:17.40   
55  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.02        1:17.75   
56  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub    36.76        1:17.91   
57  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    36.30        1:18.76   
58  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    37.36        1:19.64   
59  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    38.74        1:20.87   
60  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    38.56        1:21.75   
61  Matias Buus Hansen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.76        1:22.62   
62  Phillip Maxmølris  2004  Gentofte Svømme Klub    40.73        1:26.40   
63  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    41.03        1:27.10   
64  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub    41.41        1:27.74   
65  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub    41.65        1:31.56   
Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub            DNS   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Christian Skjold Jørgense  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tape 
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  ttyvstart 
Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:06   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:14.24  2:35.41  4:12.22    5:23.80   
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub    1:17.41  2:41.94  4:15.67    5:30.65   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    1:20.94  2:48.21  4:18.45    5:32.37   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    1:19.81  2:52.22  4:33.11    5:52.06   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    1:19.24  2:45.16  4:34.99    5:54.35   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:14.25  2:43.38  4:32.25    5:57.11   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:18.95  2:43.09  4:11.84    5:28.17   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:20.91  2:52.72  4:31.03    5:48.67   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    1:22.25  2:59.07  4:32.87    5:50.71   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    1:26.17  2:55.82  4:40.94    6:06.07   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:24.01  3:00.18  4:43.85    6:07.66   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    1:29.35  3:06.51  4:46.27    6:10.97   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    1:20.64  2:54.53  4:47.88    6:12.71   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    1:23.07  2:57.66  4:51.39    6:16.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:06 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    1:03.57  2:21.26  3:47.25    4:51.93   
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.11  2:19.46  3:46.42    4:56.11   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    1:11.42  2:34.08  3:59.61    5:14.16   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.76  2:32.00  4:09.39    5:17.98   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    1:08.27  2:28.59  4:07.93    5:21.43   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning    1:08.65  2:31.02  4:04.89    5:23.66   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    1:14.36  2:36.78  4:12.15    5:28.19   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    1:07.66  2:25.88  3:54.78    5:08.97   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    1:06.26  2:23.11  4:00.97    5:12.53   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    1:08.63  2:32.05  4:03.11    5:12.58   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:18.58  2:42.69  4:21.83    5:40.04   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    1:15.58  2:48.85  4:24.92    5:41.91   
William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    1:14.97  2:42.74  4:27.57    5:43.37   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:27.82  2:54.45  4:34.76    5:54.58   
Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning    1:26.15  3:00.96  4:48.42    6:11.56   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    1:25.75  3:07.01  4:52.21    6:14.76   
10  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    1:21.64  3:02.64  4:56.74    6:15.05   
11  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    1:41.93  3:33.84  5:38.91    7:21.48   
Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Houen  1998  Helsingør Svømmeklub            30.46   
Silke Meyer  1998  Gentofte Svømme Klub            31.62   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning            31.65   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning            33.73   
Stine Boe Gad  1997  Roskilde Svømning            37.26   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub            30.70   
Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub            31.71   
Emilie Larsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling            31.88   
Cassandra Thimmer  1999  Gentofte Svømme Klub            32.22   
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            32.32   
Caroline Høst Lorenzen  1999  Helsingør Svømmeklub            32.43   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            33.06   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            33.41   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            33.66   
10  Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            33.74   
11  Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning            35.37   
12  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31            35.39   
13  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            36.40   
14  Line Helene Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub            39.36   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            30.97   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            31.61   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            32.68   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            32.73   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            33.27   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            33.32   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            33.38   
Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            33.83   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            34.14   
10  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            34.17   
11  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            34.20   
12  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.31   
13  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            34.45   
14  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.57   
15  Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            34.59   
16  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            34.99   
17  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            35.14   
18  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub            35.15   
19  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.25   
20  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            35.65   
21  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            36.32   
22  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            36.34   
23  Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            37.57   
24  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            37.67   
25  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            37.85   
26  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub            38.68   
27  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.69   
28  Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub            39.12   
29  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            39.37   
30  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            39.51   
31  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            39.67   
32  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            40.07   
33  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            40.13   
34  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            40.34   
35  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            40.39   
36  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            40.47   
37  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            40.48   
38  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.67   
39  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            41.13   
40  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            41.92   
41  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.97   
42  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            42.22   
43  Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            42.25   
44  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            42.50   
45  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.24   
46  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.97   
47  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            44.37   
48  Alma Bendix Dahl  2005  Helsingør Svømmeklub            44.48   
49  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            44.51   
50  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            44.91   
51  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning            46.64   
52  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub            47.60   
53  Monique Etsegenet Jensen  2003  Slagelse Svømmeklub            48.32   
54  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            49.18   
55  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub            50.56   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:49 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            28.63   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning            29.31   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            27.32   
Julius Munk  2000  Helsingør Svømmeklub            27.48   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.02   
Phillip Riis  1998  Roskilde Svømning            28.14   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31            29.65   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            29.70   
Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning            29.74   
Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            29.81   
Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub            29.96   
10  Jonathan Forsberg Møller  2000  Tune I.F. Svømmeafdeling            30.83   
11  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub            31.10   
12  Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            31.24   
12  Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            31.24   
14  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            31.86   
15  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            32.80   
16  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            33.00   
17  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            33.07   
18  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31            33.68   
19  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            34.00   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            28.11   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            29.48   
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub            29.78   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            30.15   
Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            30.48   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            30.54   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            31.00   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.00   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.16   
10  Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub            31.63   
11  Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            31.74   
12  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            31.80   
13  Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub            31.90   
14  Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling            31.94   
15  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub            32.52   
16  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            32.82   
17  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            33.28   
18  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.56   
19  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            33.68   
20  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            33.85   
21  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            34.06   
22  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            34.52   
23  Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            34.61   
24  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            34.77   
25  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            35.00   
26  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            35.15   
27  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub            35.55   
28  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            35.88   
29  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            35.98   
30  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            36.40   
31  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            36.55   
32  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            36.80   
33  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            37.13   
33  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            37.13   
35  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            37.43   
36  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning            37.59   
37  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            37.65   
38  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            38.01   
39  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            38.23   
40  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub            38.39   
41  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub            38.41   
42  Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            38.48   
43  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            38.79   
44  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            39.00   
45  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.93   
46  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            40.00   
47  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub            40.05   
48  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.39   
49  Penghao Ji  2003  Gentofte Svømme Klub            40.63   
50  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            42.74   
51  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            43.44   
52  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            44.15   
53  Matias Buus Hansen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.83   
54  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            56.02   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederikke Houen  1998  Helsingør Svømmeklub    32.64  1:08.38  1:45.04    2:21.23   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning    32.22  1:09.16  1:46.75    2:24.19   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.96  1:02.69  1:36.69    2:10.64   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    31.20  1:04.41  1:39.42    2:14.52   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    31.73  1:05.50  1:40.60    2:14.90   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.08  1:05.54  1:41.02    2:15.43   
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub    30.14  1:04.10  1:40.04    2:16.54   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    31.82  1:07.31  1:44.24    2:20.09   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    33.02  1:08.88  1:44.90    2:20.33   
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub    33.13  1:09.53  1:46.43    2:22.03   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød    34.00  1:10.26  1:46.81    2:23.33   
10  Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    33.85  1:10.24  1:47.61    2:24.46   
11  Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    33.40  1:10.41  1:48.59    2:26.86   
12  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    34.13  1:11.93  1:50.92    2:29.82   
13  Camilla Taylor  2000  Sigma Swim Allerød    34.27  1:11.82  1:51.13    2:30.36   
14  Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub    35.60  1:12.90  1:52.54    2:31.69   
15  Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    35.93  1:16.06  1:58.22    2:38.51   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    32.36  1:08.05  1:43.50    2:18.48   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    32.17  1:07.46  1:44.42    2:19.60   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    32.70  1:08.48  1:44.56    2:19.68   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    32.61  1:08.67  1:45.13    2:20.25   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    33.47  1:10.50  1:47.37    2:22.51   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    33.04  1:10.00  1:47.12    2:23.87   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    33.08  1:10.54  1:48.39    2:24.31   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    33.31  1:10.86  1:48.72    2:25.79   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    33.65  1:11.46  1:49.71    2:27.36   
10  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    34.33  1:11.28  1:49.69    2:28.18   
11  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.46  1:11.32  1:50.65    2:28.29   
12  Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub    34.75  1:12.34  1:51.53    2:29.72   
13  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    34.92  1:12.96  1:52.09    2:30.40   
14  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    34.32  1:14.37  1:53.26    2:30.73   
15  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    34.91  1:13.76  1:53.66    2:30.99   
16  Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub    35.64  1:15.63  1:55.47    2:33.47   
17  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.38  1:14.54  1:54.57    2:34.16   
18  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    35.49  1:15.66  1:56.30    2:34.29   
19  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    35.59  1:15.33  1:55.75    2:34.65   
20  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    35.14  1:15.68  1:56.22    2:35.25   
21  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub    35.76  1:16.11  1:57.17    2:35.56   
22  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub    35.21  1:15.87  1:56.52    2:35.81   
23  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    36.52  1:17.05  1:57.08    2:36.01   
24  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.71  1:17.70  1:58.80    2:36.53   
25  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    35.83  1:16.39  1:57.65    2:36.82   
26  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    36.05  1:16.69  1:57.55    2:37.34   
27  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.35  1:16.63  1:58.20    2:37.67   
28  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    35.18  1:14.98  1:57.02    2:38.55   
29  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub    37.69  1:19.74  2:00.83    2:39.29   
30  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub    36.09  1:17.16  1:59.14    2:40.48   
31  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.20  1:19.78  2:00.88    2:40.55   
32  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    36.48  1:17.57  1:59.89    2:41.97   
33  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    36.47  1:18.75  2:01.40    2:43.44   
34  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    36.87  1:18.79  2:02.28    2:44.44   
35  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub    37.46  1:19.93  2:03.62    2:46.41   
36  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    38.31  1:22.59  2:06.56    2:49.68   
37  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub    39.15  1:23.69  2:07.00    2:49.99   
38  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.68  1:21.65  2:08.31    2:50.67   
39  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    39.55  1:25.13  2:09.94    2:52.63   
40  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub    39.81  1:23.60  2:09.58    2:52.79   
41  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    38.44  1:22.39  2:08.29    2:52.89   
42  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.09  1:23.12  2:09.96    2:53.28   
43  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub    39.59  1:25.38  2:12.17    2:56.74   
44  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød    38.97  1:25.67  2:13.52    2:56.88   
45  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub    40.31  1:27.27  2:16.11    3:01.21   
46  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub    39.81  1:27.69  2:15.82    3:01.22   
47  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.90  1:28.38  2:16.81    3:01.63   
48  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    40.64  1:27.16  2:16.45    3:04.17   
49  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.26  1:30.99  2:22.08    3:09.66   
50  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub    43.34  1:35.06  2:26.71    3:13.22   
51  Alma Bendix Dahl  2005  Helsingør Svømmeklub    44.04  1:36.07  2:28.19    3:15.04   
52  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    44.85  1:35.95  2:29.16    3:17.81   
53  Monique Etsegenet Jensen  2003  Slagelse Svømmeklub    43.21  1:35.97  2:31.19    3:28.63   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    28.06  57.03  1:26.95    1:57.27   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    28.59  58.49  1:29.29    2:00.74   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    29.11  59.89  1:31.51    2:03.17   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning    29.46  1:01.84  1:35.49    2:09.29   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    28.72  59.96  1:30.38    2:00.43   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    28.95  1:00.60  1:32.07    2:02.67   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.20  1:01.00  1:33.76    2:05.12   
Jon Riedel Pedersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.99  1:00.60  1:33.30    2:07.26   
Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31    30.73  1:04.15  1:38.26    2:11.23   
Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød    30.14  1:03.14  1:37.86    2:11.30   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    30.51  1:04.00  1:38.76    2:11.90   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31    30.69  1:04.15  1:38.65    2:12.24   
Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub    31.86  1:07.57  1:43.60    2:16.00   
10  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    31.44  1:05.70  1:42.16    2:17.01   
11  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    31.30  1:06.04  1:41.64    2:17.49   
12  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub    31.64  1:05.89  1:41.78    2:17.75   
13  Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    32.51  1:07.90  1:44.90    2:20.64   
14  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31    31.80  1:08.75  1:47.99    2:26.19   
15  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub    33.56  1:11.27  1:50.17    2:26.20   
16  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub    33.57  1:12.60  1:54.64    2:35.41   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    28.81  59.07  1:29.82    2:00.91   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    29.71  1:01.80  1:34.27    2:06.51   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    29.83  1:02.32  1:36.04    2:07.89   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    29.63  1:02.08  1:35.69    2:08.04   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    30.36  1:03.72  1:38.22    2:11.35   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    31.06  1:04.50  1:39.05    2:12.41   
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    31.55  1:06.32  1:41.85    2:16.29   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.46  1:06.40  1:41.87    2:17.56   
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    31.23  1:06.28  1:42.37    2:17.73   
10  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    32.68  1:07.17  1:43.85    2:18.22   
11  Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    32.06  1:06.25  1:42.77    2:18.25   
12  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    31.65  1:05.51  1:41.52    2:18.39   
13  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub    30.93  1:05.69  1:43.10    2:20.77   
14  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.88  1:06.84  1:43.34    2:20.95   
15  Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub    32.81  1:09.14  1:46.39    2:21.37   
16  Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    32.83  1:09.72  1:46.63    2:21.64   
17  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.33  1:08.07  1:45.40    2:21.77   
18  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    32.69  1:09.06  1:47.22    2:24.40   
19  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    31.95  1:09.40  1:47.72    2:24.87   
20  Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    33.31  1:11.22  1:49.76    2:25.05   
21  Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub    33.42  1:11.03  1:49.54    2:25.43   
22  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    33.45  1:11.61  1:50.77    2:28.14   
23  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød    34.22  1:12.93  1:51.85    2:30.41   
24  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub    33.92  1:12.33  1:51.66    2:30.53   
25  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    34.73  1:13.48  1:53.40    2:31.10   
25  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub    34.87  1:14.12  1:53.63    2:31.10   
27  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.39  1:09.97  1:50.82    2:31.63   
28  Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning    34.50  1:13.93  1:54.87    2:32.61   
29  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    35.18  1:14.90  1:54.89    2:32.80   
30  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub    35.71  1:15.85  1:55.36    2:32.90   
31  Nicolai Schuster Gath  2003  Ishøj Svømme Klub    34.00  1:12.74  1:53.62    2:33.14   
32  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.79  1:15.26  1:55.86    2:33.49   
33  Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    33.97  1:12.52  1:53.11    2:33.91   
34  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.22  1:13.81  1:54.31    2:34.00   
35  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    36.00  1:16.18  1:55.28    2:34.14   
36  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31    34.72  1:13.87  1:54.52    2:34.66   
37  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub    36.67  1:16.53  1:59.05    2:35.30   
37  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    35.37  1:15.14  1:56.22    2:35.30   
39  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    36.24  1:16.35  1:56.61    2:35.39   
40  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.42  1:15.27  1:56.84    2:35.58   
41  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub    34.88  1:15.58  1:57.51    2:36.70   
42  Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    35.65  1:16.46  1:59.03    2:37.70   
43  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    34.34  1:14.48  1:56.31    2:38.01   
44  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.45  1:15.92  1:57.46    2:38.11   
45  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    35.20  1:15.85  1:57.76    2:38.58   
46  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub    35.24  1:15.82  1:58.73    2:38.59   
47  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.69  1:18.48  2:01.36    2:41.13   
48  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    37.11  1:18.74  2:01.87    2:43.05   
49  Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub    37.35  1:19.82  2:03.82    2:43.12   
50  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    38.05  1:20.53  2:04.02    2:45.49   
51  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    38.87  1:21.72  2:04.52    2:45.70   
52  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    39.53  1:21.99  2:05.59    2:46.69   
53  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    37.26  1:20.20  2:04.49    2:48.08   
54  Penghao Ji  2003  Gentofte Svømme Klub    39.80  1:24.09  2:08.85    2:50.45   
55  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub    41.91  1:27.17  2:13.30    2:57.40   
56  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    41.75  1:29.93  2:18.93    3:04.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    35.78        1:17.42   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    37.06        1:19.50   
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning    36.71        1:19.81   
Amalie Frederiksen  2001  Slagelse Svømmeklub    38.23        1:20.28   
Silke Meyer  1998  Gentofte Svømme Klub    39.17        1:21.71   
Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    38.75        1:24.35   
Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning    40.45        1:26.04   
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub    40.59        1:26.09   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    40.83        1:26.20   
10  Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning    39.84        1:27.70   
11  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    41.39        1:28.33   
12  Caroline Høst Lorenzen  1999  Helsingør Svømmeklub    41.98        1:28.53   
13  Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød    41.77        1:28.85   
14  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub    46.05        1:36.99   
14  Line Helene Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub    45.63        1:36.99   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    37.54        1:18.16   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    37.86        1:20.95   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    40.03        1:23.35   
Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub    41.23        1:27.52   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    42.00        1:27.63   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    42.40        1:28.04   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    41.77        1:28.34   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    42.21        1:28.39   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    41.89        1:28.68   
10  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    42.02        1:28.90   
11  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    42.69        1:29.11   
12  Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub    41.15        1:29.34   
13  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.19        1:29.53   
14  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    42.18        1:30.07   
15  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    43.33        1:30.75   
16  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub    43.88        1:30.76   
17  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    42.41        1:31.88   
18  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.46        1:31.89   
19  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    43.89        1:32.17   
20  Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    45.28        1:32.99   
21  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    44.98        1:34.20   
22  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.50        1:34.32   
23  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    45.04        1:34.68   
24  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    45.71        1:36.24   
25  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    45.66        1:36.29   
26  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    45.23        1:37.40   
27  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    47.02        1:37.63   
28  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub    46.50        1:39.11   
29  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub    47.11        1:39.20   
30  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub    47.42        1:41.99   
31  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub    49.20        1:43.11   
32  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub    46.72        1:43.79   
33  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    50.05        1:44.06   
34  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    49.62        1:44.26   
35  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    49.78        1:44.43   
36  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub    49.71        1:44.74   
37  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    50.61        1:49.01   
38  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    53.58        1:49.59   
39  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    53.36        1:50.49   
Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    35.43        1:16.53   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    34.80        1:12.63   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    34.96        1:12.75   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub    35.68        1:15.16   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    38.07        1:16.99   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen-MK31    35.24        1:17.00   
Matthæus Vámosi  2000  Helsingør Svømmeklub    36.73        1:17.95   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    36.91        1:18.01   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub    36.05        1:18.08   
Jonathan Forsberg Møller  2000  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.45        1:23.04   
10  Sander Andkjær Doberck  2000  Helsingør Svømmeklub    39.54        1:23.23   
11  Joakim Palmqvist  1999  Roskilde Svømning    39.92        1:25.33   
12  Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub    41.82        1:30.40   
13  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub    47.45        1:39.60   
14  Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub    45.05        1:40.33   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31    35.15        1:13.21   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    35.28        1:13.22   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    34.75        1:14.58   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    35.96        1:16.04   
Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    37.01        1:18.87   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    37.50        1:20.51   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.78        1:21.12   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    40.25        1:23.48   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    41.15        1:25.87   
10  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    40.75        1:26.00   
11  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    39.33        1:26.79   
12  Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub    40.56        1:26.97   
13  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    40.57        1:27.30   
14  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub    42.15        1:27.68   
15  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.32        1:29.55   
16  Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    42.51        1:30.14   
17  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    43.90        1:30.61   
18  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub    43.06        1:30.70   
19  Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    43.30        1:31.32   
20  Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    43.12        1:32.41   
21  Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    43.52        1:32.91   
22  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    44.86        1:33.08   
23  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    44.12        1:33.11   
24  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    43.65        1:33.54   
25  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    44.79        1:34.34   
26  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub    46.04        1:35.77   
27  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    45.82        1:36.52   
28  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    45.63        1:37.54   
29  Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub    46.83        1:38.41   
30  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød    45.55        1:39.30   
31  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub    47.47        1:40.62   
32  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub    49.01        1:43.47   
33  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    49.12        1:43.53   
34  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    48.81        1:44.46   
35  Nicolai Schuster Gath  2003  Ishøj Svømme Klub    52.58        1:50.21   
36  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    58.22        2:10.99   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ  2 flyben v 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub    36.13  1:14.20  1:53.37    2:30.87   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    36.85  1:15.04  1:53.76    2:32.04   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    37.01  1:15.02  1:53.96    2:32.49   
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.52  1:15.57  1:56.27    2:37.18   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    40.22  1:20.78  2:01.94    2:40.59   
Cassandra Thimmer  1999  Gentofte Svømme Klub    38.29  1:18.34  2:00.16    2:41.10   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    39.42  1:20.62  2:02.87    2:44.51   
Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    39.03  1:20.87  2:03.50    2:46.39   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    40.39  1:24.07  2:09.41    2:54.09   
Emilie Larsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling            DNS   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    36.42  1:15.12  1:54.46    2:32.13   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    37.78  1:17.93  1:59.30    2:38.75   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    36.30  1:17.08  1:59.13    2:39.54   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.67  1:17.59  2:00.84    2:42.57   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    37.88  1:18.51  2:00.72    2:43.04   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    39.81  1:23.33  2:06.59    2:47.81   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    41.19  1:24.88  2:08.36    2:49.51   
Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub    40.61  1:25.78  2:07.81    2:49.86   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub    41.36  1:25.15  2:08.84    2:50.18   
10  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    41.51  1:25.41  2:09.35    2:51.20   
11  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    40.76  1:25.55  2:09.95    2:52.19   
12  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub    41.43  1:24.93  2:09.52    2:52.21   
13  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub    41.94  1:26.30  2:10.18    2:52.42   
14  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    41.25  1:27.10  2:11.47    2:53.48   
15  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    41.66  1:26.50  2:11.17    2:53.54   
16  Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub    41.77  1:26.64  2:10.97    2:54.31   
17  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    42.22  1:26.97  2:11.60    2:55.01   
18  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    42.15  1:27.48  2:13.21    2:58.22   
19  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    42.04  1:27.42  2:13.72    2:58.42   
20  Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub    41.76  1:27.27  2:13.29    2:58.90   
21  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    43.15  1:28.10  2:14.53    2:59.31   
22  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    43.04  1:29.21  2:14.88    3:00.15   
23  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub    42.27  1:28.24  2:15.82    3:00.41   
24  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    41.56  1:27.50  2:14.89    3:02.21   
25  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub    42.71  1:29.05  2:16.20    3:02.22   
26  Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub    43.82  1:29.91  2:17.28    3:03.36   
27  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub    44.13  1:31.26  2:18.17    3:03.67   
28  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    42.87  1:30.56  2:18.06    3:04.74   
29  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    43.77  1:31.79  2:21.15    3:09.04   
30  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.68  1:33.58  2:24.39    3:12.30   
31  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    43.30  1:33.63  2:23.55    3:12.73   
32  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub    43.43  1:33.48  2:24.58    3:13.55   
33  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub    45.80  1:35.41  2:25.79    3:14.01   
34  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    45.51  1:35.58  2:27.28    3:17.79   
35  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    47.15  1:38.43  2:29.57    3:18.50   
36  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød    45.83  1:37.74  2:29.93    3:18.93   
37  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub    48.75  1:41.05  2:33.21    3:22.38   
38  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    49.81  1:44.25  2:37.62    3:29.37   
39  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    50.01  1:44.94  2:42.09    3:36.98   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jon Riedel Pedersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.18  1:09.03  1:45.39    2:21.46   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.14  1:11.77  1:49.43    2:25.57   
Oscar Fischer Kokholm  2000  Slagelse Svømmeklub    35.42  1:13.81  1:53.35    2:31.69   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    35.56  1:14.67  1:54.22    2:33.04   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub    37.26  1:17.34  1:57.07    2:36.65   
Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub    38.37  1:18.76  1:59.41    2:39.21   
Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning    37.01  1:18.37  2:02.87    2:46.84   
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub    43.00  1:28.33  2:14.34    2:57.73   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub    41.63  1:28.30  2:16.08    3:02.30   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    33.69  1:10.35  1:47.80    2:24.61   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    34.26  1:10.68  1:48.08    2:24.82   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    33.89  1:10.84  1:48.88    2:26.55   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    35.46  1:14.33  1:52.40    2:31.28   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub    36.10  1:14.82  1:53.89    2:32.36   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    37.11  1:15.74  1:55.16    2:32.62   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub    35.17  1:13.88  1:54.42    2:33.64   
Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    36.95  1:16.93  1:56.62    2:33.82   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    36.61  1:15.07  1:54.68    2:34.50   
10  Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    35.67  1:14.49  1:55.31    2:34.99   
11  Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    34.81  1:14.84  1:55.60    2:35.18   
12  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    37.22  1:16.42  1:56.19    2:36.05   
13  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    36.76  1:16.79  1:58.32    2:38.65   
14  Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub    37.48  1:18.18  1:59.50    2:39.51   
15  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    38.62  1:19.64  2:00.46    2:40.03   
16  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.54  1:20.05  2:01.78    2:41.13   
17  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    38.25  1:19.41  2:01.21    2:42.10   
18  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    38.09  1:19.18  2:00.98    2:42.22   
19  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    38.58  1:20.28  2:02.36    2:42.79   
20  Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    39.07  1:22.46  2:04.07    2:43.67   
21  Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    39.51  1:21.71  2:03.85    2:44.07   
22  Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    39.49  1:21.66  2:04.30    2:44.97   
23  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    40.16  1:22.96  2:06.42    2:49.16   
24  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    39.52  1:22.91  2:06.57    2:49.39   
25  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub    41.06  1:24.88  2:08.24    2:49.72   
26  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub    40.90  1:25.05  2:08.84    2:51.28   
27  Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    40.39  1:24.50  2:09.41    2:54.41   
28  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub    42.30  1:27.52  2:12.22    2:54.44   
29  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub    43.60  1:29.36  2:15.59    2:55.85   
30  Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    42.35  1:27.50  2:13.79    2:56.47   
31  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    42.74  1:28.11  2:13.25    2:56.69   
32  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.34  1:29.65  2:16.24    2:58.44   
33  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    42.62  1:27.84  2:14.18    2:59.96   
34  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub    44.03  1:29.81  2:16.46    3:00.85   
35  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    44.60  1:30.83  2:16.48    3:01.67   
36  Nicolai Schuster Gath  2003  Ishøj Svømme Klub    43.13  1:29.80  2:17.30    3:01.84   
37  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub    43.59  1:31.29  2:18.62    3:03.44   
38  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    45.29  1:31.93  2:20.11    3:04.28   
39  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    44.55  1:32.57  2:19.95    3:05.86   
40  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub    44.74  1:32.53  2:19.82    3:06.30   
41  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    44.98  1:32.78  2:20.67    3:07.85   
42  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    44.85  1:32.64  2:21.43    3:07.98   
43  Matias Buus Hansen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    45.60  1:34.22  2:23.93    3:13.31   
44  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub    45.38  1:34.52  2:24.69    3:14.39   
45  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    46.23  1:37.09  2:26.42    3:15.01   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Ej fortsat bev. 100m 
Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning            DSQ  Ej fortsat bev. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    34.68  1:12.44  1:52.55    2:34.74   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.62  1:14.37  2:00.34    2:50.05   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    35.68  1:18.40  2:03.46    2:45.34   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub    37.56  1:21.71  2:07.96    2:54.06   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    37.10  1:20.86  2:06.76    2:55.58   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.31  1:24.37  2:13.66    3:02.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julius Munk  2000  Helsingør Svømmeklub    30.18  1:04.33  1:39.89    2:15.53   
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.32  1:04.30  1:39.62    2:15.73   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.72  1:04.18  1:40.27    2:16.57   
Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    32.18  1:08.71  1:46.26    2:24.78   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.45  1:08.18  1:46.92    2:27.92   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.99  1:10.22  1:50.47    2:30.47   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    32.01  1:10.34  1:52.95    2:38.15   
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    32.58  1:10.93  1:52.23    2:32.88   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    34.29  1:13.82  1:55.74    2:38.74   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.03  1:14.47  1:59.93    2:46.33   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    38.63  1:23.24  2:09.63    2:52.16   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    36.65  1:20.60  2:07.14    2:52.84   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.92  1:22.59  2:12.67    3:03.04   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    37.83  1:28.34  2:23.51    3:13.21   
Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub            DSQ  Crawlben v. 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Stv 1 D  Swim Team Vestsjælland            4:14.47   
  Sofie Andersen  2001      30.33  1:02.17      1:02.17   
  Sofie Nielsen  2001      30.21  1:03.67      2:05.84   
  Amalie Frederiksen  2001      29.93  1:02.93      3:08.77   
  Patricia Andersen  2002      31.23  1:05.70      4:14.47   
                     
Gentofte Piger 1  Gentofte Svømme Klub            4:15.71   
  Caroline Waage Nowak  2001      30.42  1:03.35      1:03.35   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      31.03  1:04.42      2:07.77   
  Maria Munch-Menzer  2001      31.47  1:05.01      3:12.78   
  Alberte V. Bisgaard  2003      29.94  1:02.93      4:15.71   
                     
Køge Piger 1  2001  Køge Svømmeklub            4:23.53   
  Melanie Degner  2000      30.92  1:04.98      1:04.98   
  Naya Modin Thomsen  2003      31.91  1:07.82      2:12.80   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      31.70  1:05.32      3:18.12   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      31.25  1:05.41      4:23.53   
                     
Gentofte Piger 2  Gentofte Svømme Klub            4:27.71   
  Natalie Clara Petersen  2002      32.55  1:09.40      1:09.40   
  Cassandra Thimmer  1999      31.19  1:06.45      2:15.85   
  Clara Rybak-Andersen  2003      31.03  1:05.48      3:21.33   
  Emilie Holst Lange  2002      31.45  1:06.38      4:27.71   
                     
Mk 31 Piger 2  2002  VAT Copenhagen-MK31            4:39.99   
  Thippe de Neergaard  2003      32.19  1:06.80      1:06.80   
  Emma Zambrano Thorsen  2004      34.86  1:12.95      2:19.75   
  Cecilie Hjarsø  2001      32.44  1:10.28      3:30.03   
  Isabella Rosenberg  2003      32.69  1:09.96      4:39.99   
                     
Køge Piger 2  2001  Køge Svømmeklub            4:43.41   
  Karoline Kjær  2000      33.31  1:09.52      1:09.52   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      32.84  1:09.28      2:18.80   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      35.22  1:14.50      3:33.30   
  Line Nøhr Petersen  2003      33.46  1:10.11      4:43.41   
                     
Gentofte Piger 3  Gentofte Svømme Klub            4:47.40   
  Asta Poulsen Dolan  2004      34.61  1:12.09      1:12.09   
  Anne Sofie Evald  2004      33.96  1:11.88      2:23.97   
  Frederikke Falk-List  2004      34.02  1:11.30      3:35.27   
  Isabella Victoria Nimb  2004      34.35  1:12.13      4:47.40   
                     
Stv 2 D  Swim Team Vestsjælland            5:35.54   
  Line Helene Jensen  2001      34.37  1:12.74      1:12.74   
  Monique Etsegenet Jensen  2003      44.29  1:34.79      2:47.53   
  Maja Nykjær  2003      35.53  1:15.25      4:02.78   
  Sigrid B. Kristensen  2004      44.51  1:32.76      5:35.54   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Køge Drenge 1  2000  Køge Svømmeklub            3:39.08   
  Magnus Lundgren  1996      26.81  55.41      55.41   
  Mathias Nielsen  1999      26.46  54.63      1:50.04   
  Mads Hauge Sørensen  1997      26.10  55.70      2:45.74   
  Jacob Holst  1991      25.51  53.34      3:39.08   
                     
Kvik Drenge  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:52.06   
  Jon Riedel Pedersen  1998      27.23  57.14      57.14   
  Simon Krøyer Svendsen  1999      28.70  58.53      1:55.67   
  Mikkel Fogelberg Handberg  1998      27.85  57.76      2:53.43   
  Ferdinand Wahl  2000      28.00  58.63      3:52.06   
                     
Gentofte Drenge 1  Gentofte Svømme Klub            3:58.78   
  Christoffer Weiss  2001      28.58  59.73      59.73   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      28.25  58.62      1:58.35   
  Carl-Emil Lønborg  2002      28.20  59.45      2:57.80   
  Leo Badaker  2002      28.65  1:00.98      3:58.78   
                     
Køge Drenge 2  2000  Køge Svømmeklub            4:02.49   
  Thor B. Hansen  2000      29.51  1:02.03      1:02.03   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      28.20  58.17      2:00.20   
  Mert Kaya  2001      28.90  1:00.39      3:00.59   
  Rasmus Danielsen  2001      29.83  1:01.90      4:02.49   
                     
Stv 1 H  Swim Team Vestsjælland            4:05.31   
  Oscar Fischer Kokholm  2000      29.85  1:01.86      1:01.86   
  Frederik S. Løwe  2001      29.22  1:01.80      2:03.66   
  Kasper Bitzer  2000      28.46  59.67      3:03.33   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      28.83  1:01.98      4:05.31   
                     
Mk 31 Drenge 2  2000  VAT Copenhagen-MK31            4:10.29   
  Andreas Norup  1999      30.14  1:02.93      1:02.93   
  August Hertz Bugge  2000      29.57  1:04.49      2:07.42   
  Daniel Brylov  2000      29.03  1:00.39      3:07.81   
  Carl Terp Larsen  2001      30.04  1:02.48      4:10.29   
                     
Drenge Gti  2002  GTI            4:17.55   
  Mads Baltzer  2002      31.46  1:05.81      1:05.81   
  Mikkel Gummer  2002      31.66  1:06.77      2:12.58   
  Mads Enghave  2002      30.25  1:04.68      3:17.26   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      28.56  1:00.29      4:17.55   
                     
Gentofte Drenge 2  Gentofte Svømme Klub            4:20.96   
  Christian Skinhøj  2001      32.13  1:07.14      1:07.14   
  Mads Bjørn Andersen  2001      31.25  1:07.41      2:14.55   
  August Becktor  2001      29.24  1:03.60      3:18.15   
  Marcus Dessau  2002      29.52  1:02.81      4:20.96   
                     
Stv 2 H  Swim Team Vestsjælland            4:42.91   
  Magnus Nygaard  2000      30.73  1:04.43      1:04.43   
  Frederik Madsen  2002      32.56  1:09.16      2:13.59   
  Nicolai Quist  2003      36.67  1:17.31      3:30.90   
  Casper Madsen  2004      34.46  1:12.01      4:42.91   
                     
10  Gentofte Drenge 3  Gentofte Svømme Klub            4:45.12   
  Thor Gudmand-Høyer  2002      32.52  1:08.28      1:08.28   
  Anders Hvidt  2002      33.78  1:11.18      2:19.46   
  Oskar Luckow Larsen  2004      35.58  1:14.80      3:34.26   
  Christopher G. Trandum  2003      34.81  1:10.86      4:45.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:05 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  17 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    1:08.83  2:23.29  3:38.28    4:51.75   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:07.96  2:23.98  3:40.87    4:53.28   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    1:09.74  2:25.05  3:41.40    4:53.45   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:08.59  2:23.66  3:40.56    4:57.92   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:12.11  2:29.15  3:46.61    5:01.65   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    1:11.56  2:29.38  3:47.20    5:03.29   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    1:13.56  2:31.99  3:49.87    5:05.35   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    1:13.20  2:32.13  3:51.09    5:08.94   
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub    1:13.13  2:32.62  3:51.67    5:10.49   
10  Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:13.83  2:34.63  3:54.96    5:11.86   
11  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    1:13.07  2:33.59  3:54.57    5:12.45   
12  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    1:14.13  2:36.87  4:00.05    5:20.00   
13  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    1:15.05  2:37.21  4:01.22    5:22.97   
14  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    1:17.13  2:42.92  4:08.42    5:29.34   
15  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:19.26  2:46.01  4:12.89    5:31.29   
16  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:19.86  2:46.97  4:15.36    5:42.71   
17  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    1:24.58  2:56.89  4:30.02    5:59.87   
18  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød    1:27.60  3:04.29  4:42.37    6:13.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  17 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  17 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:13   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    560  1:04.76  2:13.81  3:20.55    4:26.92   
  Gentofte Svømme Klub  4:21.32                 
                     
Christoffer Weiss  2001    508  1:05.12  2:14.37  3:24.44    4:35.69   
  Gentofte Svømme Klub  4:31.27                 
                     
Leo Badaker  2002    497  1:05.34  2:16.58  3:28.45    4:37.79   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.40                 
                     
Mert Kaya  2001    470  1:07.51  2:19.92  3:32.78    4:42.86   
  Køge Svømmeklub  4:44.80                 
                     
Rasmus Danielsen  2001    466  1:08.26  2:20.53  3:33.05    4:43.81   
  Køge Svømmeklub  5:00.14                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    426  1:10.31  2:24.86  3:38.45    4:52.40   
  Greve Svømmeklub  6:12.91                 
                     
Joakim Køhn  2003    418  1:08.78  2:23.29  3:38.52    4:54.22   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:53.96                 
                     
Marcus Dessau  2002    416  1:08.33  2:22.69  3:38.30    4:54.70   
  Gentofte Svømme Klub  4:53.04                 
                     
Mattias Houen  2002    391  1:11.34  2:29.50  3:46.91    5:00.86   
  Helsingør Svømmeklub  5:19.37                 
                     
10  Daniel Hartkopf  2001    384  1:08.34  2:26.09  3:45.48    5:02.52   
  Køge Svømmeklub  4:45.35                 
                     
11  Christian Skinhøj  2001    364  1:11.01  2:28.60  3:49.08    5:08.08   
  Gentofte Svømme Klub  5:08.11                 
                     
12  Jesper Schiødt  2001    345  1:12.11  2:32.51  3:53.96    5:13.72   
  Helsingør Svømmeklub  5:36.40                 
                     
13  Mads Frederik Eilersen  2001    320  1:12.33  2:32.08  3:55.73    5:21.59   
  Gentofte Svømme Klub  5:08.00                 
                     
14  Andreas Holst Lange  2002    300  1:15.35  2:38.15  4:03.39    5:28.55   
  Gentofte Svømme Klub  5:44.06