Resultat för Gentofte Open 2016 - Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:12.96 | 2:31.58 | 3:52.73 | 5:12.52 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.04 | 2:17.96 | 3:30.24 | 4:41.96 | |||
2 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.69 | 2:20.87 | 3:33.97 | 4:46.60 | |||
3 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.46 | 2:19.54 | 3:32.99 | 4:47.43 | |||
4 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.28 | 2:20.54 | 3:35.76 | 4:50.62 | |||
5 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:08.93 | 2:23.68 | 3:38.76 | 4:52.23 | |||
6 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.29 | 2:25.91 | 3:42.33 | 4:56.89 | |||
7 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:10.82 | 2:27.12 | 3:43.83 | 4:57.94 | |||
8 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.48 | 2:24.00 | 3:41.23 | 4:58.46 | |||
9 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:09.63 | 2:25.54 | 3:42.86 | 5:00.14 | |||
10 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:11.98 | 2:29.36 | 3:45.86 | 5:02.60 | |||
11 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.91 | 2:30.00 | 3:48.67 | 5:06.39 | |||
12 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.23 | 2:29.96 | 3:48.36 | 5:07.14 | |||
13 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:11.73 | 2:31.23 | 3:52.43 | 5:13.49 | |||
14 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.49 | 2:33.94 | 3:56.16 | 5:18.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 1:00.50 | 2:05.26 | 3:08.71 | 4:14.02 | |||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:01.26 | 2:07.44 | 3:14.73 | 4:21.60 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:00.33 | 2:07.14 | 3:14.06 | 4:16.64 | |||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:02.49 | 2:08.83 | 3:13.54 | 4:18.99 | |||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.32 | 2:09.55 | 3:17.07 | 4:23.96 | |||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.82 | 2:10.54 | 3:20.50 | 4:30.68 | |||
5 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.03 | 2:16.53 | 3:25.16 | 4:32.16 | |||
6 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.42 | 2:16.47 | 3:28.61 | 4:39.33 | |||
7 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.91 | 2:16.99 | 3:29.05 | 4:39.76 | |||
8 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.60 | 2:22.58 | 3:36.05 | 4:47.03 | |||
9 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:07.46 | 2:22.47 | 3:37.37 | 4:47.22 | |||
10 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:07.86 | 2:22.62 | 3:39.93 | 4:57.52 | |||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.18 | 2:27.29 | 3:44.73 | 5:00.51 | |||
12 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.67 | 2:48.48 | 4:23.01 | 5:54.92 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 35.73 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.84 | ||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.07 | ||||||
3 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.33 | ||||||
4 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 37.73 | ||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.27 | ||||||
6 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 38.34 | ||||||
7 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.35 | ||||||
8 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.44 | ||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.84 | ||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.39 | ||||||
11 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 39.47 | ||||||
12 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.00 | ||||||
13 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.02 | ||||||
14 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.60 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.92 | ||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.28 | ||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.47 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.02 | ||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.09 | ||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 38.55 | ||||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.73 | ||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.07 | ||||||
9 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.15 | ||||||
10 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.69 | ||||||
11 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.03 | ||||||
12 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.28 | ||||||
12 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.28 | ||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.53 | ||||||
15 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.60 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.76 | ||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | ||||||
18 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 41.85 | ||||||
19 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.04 | ||||||
20 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.17 | ||||||
21 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.25 | ||||||
22 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | ||||||
23 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.49 | ||||||
24 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.73 | ||||||
25 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.02 | ||||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.03 | ||||||
27 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.24 | ||||||
28 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.36 | ||||||
29 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.66 | ||||||
30 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.76 | ||||||
31 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | ||||||
31 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.88 | ||||||
33 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 44.96 | ||||||
34 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.98 | ||||||
35 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 45.71 | ||||||
36 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.85 | ||||||
37 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 46.08 | ||||||
38 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.58 | ||||||
39 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.74 | ||||||
40 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 48.01 | ||||||
41 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 48.51 | ||||||
42 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 48.99 | ||||||
43 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.23 | ||||||
44 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.51 | ||||||
45 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 50.23 | ||||||
46 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 51.27 | ||||||
47 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 51.90 | ||||||
48 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 52.15 | ||||||
49 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 52.41 | ||||||
50 | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 53.45 | ||||||
51 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 54.92 | ||||||
52 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 55.42 | ||||||
53 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 55.80 | ||||||
54 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 56.83 | ||||||
55 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 59.39 | ||||||
- | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 flyben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 08:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 493 | 33.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.19 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Riyan Salem | 1998 | 593 | 31.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.31 | |||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 480 | 33.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | 470 | 34.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.02 | |||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 467 | 34.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.14 | |||||||||
5 | Kristian Torp | 2000 | 426 | 35.37 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.42 | |||||||||
6 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 399 | 36.15 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
7 | Jacob Holm | 2000 | 392 | 36.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
8 | Johan Theis Møller | 2000 | 341 | 38.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.71 | |||||||||
9 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 340 | 38.12 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.09 | |||||||||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | 325 | 38.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.63 | |||||||||
11 | Laurids Holme | 2000 | 267 | 41.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.01 | |||||||||
12 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 188 | 46.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.00 | |||||||||
13 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 182 | 46.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.38 | |||||||||
- | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | DSQ | flyben | ||||||
Roskilde Svømning | 39.06 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 516 | 33.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.67 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 482 | 33.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.58 | |||||||||
3 | William Houen | 2001 | 479 | 34.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 465 | 34.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | 462 | 34.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.94 | |||||||||
6 | Jannick Lind | 2001 | 421 | 35.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
7 | Daniel Hartkopf | 2001 | 419 | 35.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | 399 | 36.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
9 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 388 | 36.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.22 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 386 | 36.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.36 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 363 | 37.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.17 | |||||||||
12 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 336 | 38.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.08 | |||||||||
13 | Mattias Houen | 2002 | 331 | 38.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
14 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 323 | 38.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 322 | 38.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.40 | |||||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | 317 | 39.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.38 | |||||||||
17 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 310 | 39.33 | ||||||
Greve Svømmeklub | 38.73 | |||||||||
18 | Marcus Ipsen | 2002 | 300 | 39.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 48.10 | |||||||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | 298 | 39.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.49 | |||||||||
20 | Casper Koch | 2002 | 297 | 39.87 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.01 | |||||||||
21 | Kevin Liang | 2002 | 278 | 40.78 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 44.91 | |||||||||
22 | Karl August B. Balle | 2003 | 274 | 40.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.69 | |||||||||
23 | Marco Knudsen | 2003 | 272 | 41.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.09 | |||||||||
24 | Mikkel Gummer | 2002 | 271 | 41.12 | ||||||
Greve Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
25 | Joakim Køhn | 2003 | 266 | 41.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 44.96 | |||||||||
26 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 258 | 41.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.30 | |||||||||
27 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 242 | 42.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Jesper Schiødt | 2001 | 238 | 42.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.78 | |||||||||
29 | William W. Kofoed | 2001 | 229 | 43.47 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.21 | |||||||||
30 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 225 | 43.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.81 | |||||||||
31 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 220 | 44.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.98 | |||||||||
32 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 219 | 44.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.07 | |||||||||
33 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 214 | 44.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.06 | |||||||||
34 | Nicklas Taylor | 2002 | 213 | 44.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 50.76 | |||||||||
35 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 210 | 44.75 | ||||||
Greve Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
36 | Affou Adlouni | 2002 | 209 | 44.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Lucas Burmester | 2002 | 206 | 45.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.05 | |||||||||
38 | Christopher G. Trandum | 2003 | 204 | 45.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.41 | |||||||||
39 | Oliver Breuner | 2002 | 195 | 45.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.32 | |||||||||
40 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 193 | 46.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.25 | |||||||||
41 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 185 | 46.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.89 | |||||||||
42 | Bertram Nyegaard | 2004 | 176 | 47.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.28 | |||||||||
43 | Penghao Ji | 2003 | 171 | 47.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.30 | |||||||||
44 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 171 | 47.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.03 | |||||||||
45 | Alexander Griffin | 2004 | 152 | 49.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.19 | |||||||||
46 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 137 | 51.60 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 49.79 | |||||||||
47 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 137 | 51.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
48 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 121 | 53.71 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 52.19 | |||||||||
49 | Christian Skjold Jørgense | 2004 | 112 | 55.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Rønn Olesen | 2002 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.41 | |||||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | DSQ | 4 flyben | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.20 | |||||||||
- | Frederik Madsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 08:52 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.49 | ||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.30 | ||||||
3 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.54 | ||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.92 | ||||||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.09 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 35.28 | ||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.14 | ||||||
8 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 37.67 | ||||||
9 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.22 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 32.25 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.42 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.37 | ||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.63 | ||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.13 | ||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 34.38 | ||||||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | ||||||
8 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.76 | ||||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.49 | ||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.45 | ||||||
11 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.50 | ||||||
12 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.58 | ||||||
12 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.58 | ||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.85 | ||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.54 | ||||||
16 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.57 | ||||||
17 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.58 | ||||||
18 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.75 | ||||||
19 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.06 | ||||||
20 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.18 | ||||||
21 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 38.21 | ||||||
22 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.28 | ||||||
23 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | ||||||
24 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.51 | ||||||
25 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.85 | ||||||
26 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.03 | ||||||
27 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.06 | ||||||
28 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.13 | ||||||
29 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.69 | ||||||
30 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.72 | ||||||
31 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.77 | ||||||
32 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.59 | ||||||
33 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.07 | ||||||
34 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.18 | ||||||
35 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.30 | ||||||
36 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.35 | ||||||
37 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.84 | ||||||
37 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.84 | ||||||
39 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.93 | ||||||
40 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.05 | ||||||
41 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.25 | ||||||
42 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.80 | ||||||
43 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.41 | ||||||
44 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.53 | ||||||
45 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.55 | ||||||
46 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.66 | ||||||
47 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.95 | ||||||
48 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 46.24 | ||||||
49 | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.39 | ||||||
50 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 46.48 | ||||||
51 | Christine Heimann Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 48.36 | ||||||
- | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.45 | ||||||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | ||||||
3 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.32 | ||||||
4 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.69 | ||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.73 | ||||||
6 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 32.96 | ||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.54 | ||||||
8 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.30 | ||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.09 | ||||||
10 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.24 | ||||||
11 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.51 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.84 | ||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.38 | ||||||
3 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.55 | ||||||
4 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.05 | ||||||
5 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.36 | ||||||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.99 | ||||||
7 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.50 | ||||||
8 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.77 | ||||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.45 | ||||||
10 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.59 | ||||||
11 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.82 | ||||||
12 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.93 | ||||||
13 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.20 | ||||||
14 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.34 | ||||||
15 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.46 | ||||||
16 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.48 | ||||||
17 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.53 | ||||||
18 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.62 | ||||||
19 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.71 | ||||||
20 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.90 | ||||||
21 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.35 | ||||||
22 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.49 | ||||||
22 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.49 | ||||||
24 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.72 | ||||||
25 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.73 | ||||||
26 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.80 | ||||||
27 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.41 | ||||||
28 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.59 | ||||||
29 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.63 | ||||||
30 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.89 | ||||||
31 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.91 | ||||||
32 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.94 | ||||||
33 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | ||||||
34 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.31 | ||||||
35 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 39.40 | ||||||
36 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.46 | ||||||
37 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.16 | ||||||
38 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.37 | ||||||
39 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.62 | ||||||
40 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.73 | ||||||
41 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 41.08 | ||||||
42 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.88 | ||||||
43 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.65 | ||||||
44 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.91 | ||||||
45 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.84 | ||||||
46 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.80 | ||||||
47 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.90 | ||||||
48 | Phillip Maxmølris | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 49.17 | ||||||
- | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tape | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 30.10 | 1:02.90 | |||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.89 | 1:03.48 | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.61 | 1:00.77 | |||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.08 | 1:02.52 | |||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.13 | 1:02.60 | |||||
4 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.25 | 1:02.73 | |||||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.63 | 1:05.08 | |||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 31.55 | 1:05.12 | |||||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.62 | 1:05.51 | |||||
8 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.27 | 1:05.65 | |||||
9 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.32 | 1:06.35 | |||||
10 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.64 | 1:06.67 | |||||
11 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.91 | 1:06.78 | |||||
12 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.42 | 1:07.83 | |||||
13 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.53 | 1:08.19 | |||||
14 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.57 | 1:08.24 | |||||
14 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.57 | 1:08.24 | |||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.96 | 1:08.46 | |||||
17 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.69 | 1:08.84 | |||||
18 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.56 | 1:09.63 | |||||
19 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.52 | 1:10.67 | |||||
20 | SIF Salomonsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.77 | 1:14.86 | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.23 | 1:03.33 | |||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.60 | 1:03.39 | |||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.02 | 1:03.39 | |||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 30.79 | 1:03.69 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 31.67 | 1:04.00 | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.46 | 1:04.48 | |||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.52 | 1:04.67 | |||||
8 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.23 | 1:06.65 | |||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.54 | 1:06.66 | |||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.05 | 1:07.04 | |||||
10 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.93 | 1:07.04 | |||||
12 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.19 | 1:07.12 | |||||
13 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.78 | 1:07.33 | |||||
14 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.73 | 1:07.48 | |||||
15 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.64 | 1:08.35 | |||||
16 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.08 | 1:08.54 | |||||
17 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.82 | 1:09.10 | |||||
18 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.43 | 1:09.25 | |||||
19 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.72 | 1:09.33 | |||||
20 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.05 | 1:09.69 | |||||
21 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.58 | 1:09.93 | |||||
22 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.75 | 1:10.24 | |||||
23 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.62 | 1:10.34 | |||||
24 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | 1:10.40 | |||||
25 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.48 | 1:11.08 | |||||
26 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.54 | 1:11.18 | |||||
27 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.95 | 1:11.26 | |||||
28 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.14 | 1:11.51 | |||||
29 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.41 | 1:11.71 | |||||
30 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.65 | 1:11.95 | |||||
30 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.45 | 1:11.95 | |||||
32 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.11 | 1:12.10 | |||||
33 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.91 | 1:12.27 | |||||
34 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.57 | 1:13.15 | |||||
35 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.02 | 1:13.24 | |||||
36 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.62 | 1:13.48 | |||||
37 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.37 | 1:14.08 | |||||
38 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | 1:14.27 | |||||
39 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.43 | 1:14.34 | |||||
40 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | 1:14.60 | |||||
41 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.10 | 1:15.08 | |||||
42 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.52 | 1:15.54 | |||||
43 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.14 | 1:16.26 | |||||
44 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | 1:16.92 | |||||
45 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.37 | 1:17.38 | |||||
46 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 36.88 | 1:17.60 | |||||
47 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.29 | 1:18.02 | |||||
48 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.30 | 1:18.36 | |||||
49 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.88 | ||||||
50 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.95 | 1:19.23 | |||||
51 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.36 | 1:19.43 | |||||
52 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.88 | 1:19.46 | |||||
53 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.45 | ||||||
54 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.98 | 1:21.62 | |||||
55 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.60 | 1:22.29 | |||||
56 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 39.57 | 1:24.13 | |||||
57 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.78 | 1:24.59 | |||||
58 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.67 | 1:27.12 | |||||
59 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.04 | 1:27.13 | |||||
60 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 42.40 | 1:27.42 | |||||
61 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.28 | 1:27.95 | |||||
62 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | 1:28.40 | |||||
63 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 41.91 | 1:29.37 | |||||
64 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.42 | 1:29.59 | |||||
65 | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.23 | 1:33.10 | |||||
66 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.68 | 1:33.98 | |||||
67 | Christine Heimann Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.00 | 1:35.03 | |||||
68 | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.51 | 1:35.14 | |||||
69 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.92 | 1:37.04 | |||||
70 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.08 | 1:38.63 | |||||
- | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 26.48 | 54.58 | |||||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.12 | 55.74 | |||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 27.39 | 56.88 | |||||
4 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 28.12 | 57.96 | |||||
5 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 28.50 | 59.51 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 27.71 | 55.97 | |||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.76 | 56.84 | |||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.64 | 57.32 | |||||
4 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 28.06 | 57.88 | |||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.85 | 58.34 | |||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.22 | 58.74 | |||||
7 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.40 | 59.56 | |||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.14 | 59.95 | |||||
9 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.89 | 1:00.04 | |||||
10 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 30.11 | 1:00.46 | |||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.61 | 1:00.60 | |||||
12 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 29.37 | 1:01.33 | |||||
13 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.07 | 1:01.49 | |||||
14 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 28.75 | 1:01.83 | |||||
15 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.74 | 1:01.89 | |||||
16 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 29.64 | 1:02.06 | |||||
17 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.92 | 1:02.87 | |||||
18 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.54 | 1:03.19 | |||||
19 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.21 | 1:03.38 | |||||
20 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.75 | 1:04.42 | |||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.13 | 1:04.46 | |||||
22 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.13 | 1:05.12 | |||||
23 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.36 | 1:05.64 | |||||
24 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.68 | 1:06.03 | |||||
25 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.41 | ||||||
26 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | 1:11.53 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 27.71 | 56.37 | |||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.39 | 57.44 | |||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.18 | 57.91 | |||||
4 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.33 | 58.68 | |||||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.99 | 59.84 | |||||
6 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 29.43 | 1:00.29 | |||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.90 | 1:01.49 | |||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:01.74 | |||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.32 | 1:02.20 | |||||
10 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.11 | 1:02.30 | |||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.50 | 1:02.46 | |||||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.67 | 1:02.48 | |||||
13 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.85 | 1:03.22 | |||||
14 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | 1:04.43 | |||||
15 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.96 | 1:04.50 | |||||
16 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.07 | 1:05.03 | |||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.03 | 1:05.27 | |||||
18 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.87 | 1:05.41 | |||||
19 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 30.85 | 1:05.43 | |||||
20 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.36 | 1:05.75 | |||||
21 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.41 | 1:06.11 | |||||
21 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.32 | 1:06.11 | |||||
23 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.10 | 1:06.39 | |||||
24 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | 1:06.76 | |||||
25 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.14 | 1:07.27 | |||||
26 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 32.88 | 1:07.45 | |||||
27 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.41 | 1:07.90 | |||||
28 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.70 | 1:08.16 | |||||
29 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.04 | 1:08.69 | |||||
30 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.83 | 1:08.87 | |||||
31 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.25 | 1:09.07 | |||||
32 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.28 | 1:09.12 | |||||
33 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 33.43 | 1:10.04 | |||||
34 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.87 | 1:10.11 | |||||
35 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.54 | 1:10.15 | |||||
36 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 32.91 | 1:10.46 | |||||
37 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 33.86 | 1:10.80 | |||||
38 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.79 | 1:11.02 | |||||
39 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.30 | 1:11.19 | |||||
40 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | 1:11.41 | |||||
41 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.43 | 1:11.44 | |||||
42 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | 1:11.52 | |||||
43 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.84 | 1:11.65 | |||||
44 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.36 | 1:12.22 | |||||
45 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.23 | 1:13.15 | |||||
46 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 34.86 | 1:13.87 | |||||
47 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.77 | 1:13.91 | |||||
48 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.99 | 1:14.08 | |||||
49 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.86 | 1:14.31 | |||||
50 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 35.21 | 1:15.25 | |||||
51 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.75 | 1:15.97 | |||||
52 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.77 | 1:16.54 | |||||
53 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.21 | 1:16.89 | |||||
54 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.54 | 1:17.40 | |||||
55 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.02 | 1:17.75 | |||||
56 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.76 | 1:17.91 | |||||
57 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.30 | 1:18.76 | |||||
58 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.36 | 1:19.64 | |||||
59 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.74 | 1:20.87 | |||||
60 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:21.75 | |||||
61 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.76 | 1:22.62 | |||||
62 | Phillip Maxmølris | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.73 | 1:26.40 | |||||
63 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.03 | 1:27.10 | |||||
64 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.41 | 1:27.74 | |||||
65 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.65 | 1:31.56 | |||||
- | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christian Skjold Jørgense | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tape | |||||
- | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ttyvstart | |||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.24 | 2:35.41 | 4:12.22 | 5:23.80 | |||
2 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.41 | 2:41.94 | 4:15.67 | 5:30.65 | |||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:20.94 | 2:48.21 | 4:18.45 | 5:32.37 | |||
4 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:19.81 | 2:52.22 | 4:33.11 | 5:52.06 | |||
5 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.24 | 2:45.16 | 4:34.99 | 5:54.35 | |||
6 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.25 | 2:43.38 | 4:32.25 | 5:57.11 | |||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.95 | 2:43.09 | 4:11.84 | 5:28.17 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:20.91 | 2:52.72 | 4:31.03 | 5:48.67 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:22.25 | 2:59.07 | 4:32.87 | 5:50.71 | |||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:26.17 | 2:55.82 | 4:40.94 | 6:06.07 | |||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.01 | 3:00.18 | 4:43.85 | 6:07.66 | |||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:29.35 | 3:06.51 | 4:46.27 | 6:10.97 | |||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:20.64 | 2:54.53 | 4:47.88 | 6:12.71 | |||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 1:23.07 | 2:57.66 | 4:51.39 | 6:16.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:03.57 | 2:21.26 | 3:47.25 | 4:51.93 | |||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.11 | 2:19.46 | 3:46.42 | 4:56.11 | |||
3 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:11.42 | 2:34.08 | 3:59.61 | 5:14.16 | |||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.76 | 2:32.00 | 4:09.39 | 5:17.98 | |||
5 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:08.27 | 2:28.59 | 4:07.93 | 5:21.43 | |||
6 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:08.65 | 2:31.02 | 4:04.89 | 5:23.66 | |||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:14.36 | 2:36.78 | 4:12.15 | 5:28.19 | |||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.66 | 2:25.88 | 3:54.78 | 5:08.97 | |||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.26 | 2:23.11 | 4:00.97 | 5:12.53 | |||
3 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:08.63 | 2:32.05 | 4:03.11 | 5:12.58 | |||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.58 | 2:42.69 | 4:21.83 | 5:40.04 | |||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:15.58 | 2:48.85 | 4:24.92 | 5:41.91 | |||
6 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:14.97 | 2:42.74 | 4:27.57 | 5:43.37 | |||
7 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.82 | 2:54.45 | 4:34.76 | 5:54.58 | |||
8 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:26.15 | 3:00.96 | 4:48.42 | 6:11.56 | |||
9 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:25.75 | 3:07.01 | 4:52.21 | 6:14.76 | |||
10 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:21.64 | 3:02.64 | 4:56.74 | 6:15.05 | |||
11 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:41.93 | 3:33.84 | 5:38.91 | 7:21.48 | |||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.46 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.62 | ||||||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.65 | ||||||
4 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.73 | ||||||
5 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 37.26 | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.70 | ||||||
2 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.71 | ||||||
3 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.88 | ||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.22 | ||||||
5 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.32 | ||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.43 | ||||||
7 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.06 | ||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.41 | ||||||
9 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.66 | ||||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.74 | ||||||
11 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 35.37 | ||||||
12 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.39 | ||||||
13 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.40 | ||||||
14 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.36 | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.97 | ||||||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.61 | ||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.68 | ||||||
4 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.73 | ||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | ||||||
6 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.32 | ||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.38 | ||||||
8 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.83 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.14 | ||||||
10 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.17 | ||||||
11 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.20 | ||||||
12 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.31 | ||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | ||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.57 | ||||||
15 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.59 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.99 | ||||||
17 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.14 | ||||||
18 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.15 | ||||||
19 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.25 | ||||||
20 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.65 | ||||||
21 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.32 | ||||||
22 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.34 | ||||||
23 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.57 | ||||||
24 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.67 | ||||||
25 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.85 | ||||||
26 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 38.68 | ||||||
27 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.69 | ||||||
28 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.12 | ||||||
29 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.37 | ||||||
30 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.51 | ||||||
31 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.67 | ||||||
32 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.07 | ||||||
33 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.13 | ||||||
34 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.34 | ||||||
35 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.39 | ||||||
36 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.47 | ||||||
37 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.48 | ||||||
38 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.67 | ||||||
39 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.13 | ||||||
40 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.92 | ||||||
41 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.97 | ||||||
42 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 42.22 | ||||||
43 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.25 | ||||||
44 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.50 | ||||||
45 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.24 | ||||||
46 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.97 | ||||||
47 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 44.37 | ||||||
48 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.48 | ||||||
49 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.51 | ||||||
50 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 44.91 | ||||||
51 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 46.64 | ||||||
52 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 47.60 | ||||||
53 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.32 | ||||||
54 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 49.18 | ||||||
55 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 50.56 | ||||||
- | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.63 | ||||||
2 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 29.31 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 27.32 | ||||||
2 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.48 | ||||||
3 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | ||||||
4 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 28.14 | ||||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.65 | ||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.70 | ||||||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 29.74 | ||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.81 | ||||||
9 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.96 | ||||||
10 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.83 | ||||||
11 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.10 | ||||||
12 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.24 | ||||||
12 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.24 | ||||||
14 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.86 | ||||||
15 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.80 | ||||||
16 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.00 | ||||||
17 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.07 | ||||||
18 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.68 | ||||||
19 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.00 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.11 | ||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.48 | ||||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.78 | ||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.15 | ||||||
5 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.48 | ||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.54 | ||||||
7 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.00 | ||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.00 | ||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.16 | ||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 31.63 | ||||||
11 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.74 | ||||||
12 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.80 | ||||||
13 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 31.90 | ||||||
14 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.94 | ||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 32.52 | ||||||
16 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.82 | ||||||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.28 | ||||||
18 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.56 | ||||||
19 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | ||||||
20 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.85 | ||||||
21 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.06 | ||||||
22 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.52 | ||||||
23 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.61 | ||||||
24 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.77 | ||||||
25 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | ||||||
26 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.15 | ||||||
27 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.55 | ||||||
28 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.88 | ||||||
29 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.98 | ||||||
30 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.40 | ||||||
31 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.55 | ||||||
32 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.80 | ||||||
33 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.13 | ||||||
33 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.13 | ||||||
35 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.43 | ||||||
36 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.59 | ||||||
37 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.65 | ||||||
38 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.01 | ||||||
39 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.23 | ||||||
40 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 38.39 | ||||||
41 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 38.41 | ||||||
42 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.48 | ||||||
43 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.79 | ||||||
44 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.00 | ||||||
45 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.93 | ||||||
46 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.00 | ||||||
47 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 40.05 | ||||||
48 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.39 | ||||||
49 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.63 | ||||||
50 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.74 | ||||||
51 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.44 | ||||||
52 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.15 | ||||||
53 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.83 | ||||||
54 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 56.02 | ||||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.64 | 1:08.38 | 1:45.04 | 2:21.23 | |||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 32.22 | 1:09.16 | 1:46.75 | 2:24.19 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.96 | 1:02.69 | 1:36.69 | 2:10.64 | |||
2 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | 1:04.41 | 1:39.42 | 2:14.52 | |||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 31.73 | 1:05.50 | 1:40.60 | 2:14.90 | |||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.08 | 1:05.54 | 1:41.02 | 2:15.43 | |||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.14 | 1:04.10 | 1:40.04 | 2:16.54 | |||
6 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.82 | 1:07.31 | 1:44.24 | 2:20.09 | |||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.02 | 1:08.88 | 1:44.90 | 2:20.33 | |||
8 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.13 | 1:09.53 | 1:46.43 | 2:22.03 | |||
9 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.00 | 1:10.26 | 1:46.81 | 2:23.33 | |||
10 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.85 | 1:10.24 | 1:47.61 | 2:24.46 | |||
11 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 33.40 | 1:10.41 | 1:48.59 | 2:26.86 | |||
12 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.13 | 1:11.93 | 1:50.92 | 2:29.82 | |||
13 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.27 | 1:11.82 | 1:51.13 | 2:30.36 | |||
14 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.60 | 1:12.90 | 1:52.54 | 2:31.69 | |||
15 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 35.93 | 1:16.06 | 1:58.22 | 2:38.51 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.36 | 1:08.05 | 1:43.50 | 2:18.48 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.17 | 1:07.46 | 1:44.42 | 2:19.60 | |||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.70 | 1:08.48 | 1:44.56 | 2:19.68 | |||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.61 | 1:08.67 | 1:45.13 | 2:20.25 | |||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.47 | 1:10.50 | 1:47.37 | 2:22.51 | |||
6 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | 1:10.00 | 1:47.12 | 2:23.87 | |||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.08 | 1:10.54 | 1:48.39 | 2:24.31 | |||
8 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.31 | 1:10.86 | 1:48.72 | 2:25.79 | |||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.65 | 1:11.46 | 1:49.71 | 2:27.36 | |||
10 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.33 | 1:11.28 | 1:49.69 | 2:28.18 | |||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.46 | 1:11.32 | 1:50.65 | 2:28.29 | |||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.75 | 1:12.34 | 1:51.53 | 2:29.72 | |||
13 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.92 | 1:12.96 | 1:52.09 | 2:30.40 | |||
14 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.32 | 1:14.37 | 1:53.26 | 2:30.73 | |||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.91 | 1:13.76 | 1:53.66 | 2:30.99 | |||
16 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.64 | 1:15.63 | 1:55.47 | 2:33.47 | |||
17 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.38 | 1:14.54 | 1:54.57 | 2:34.16 | |||
18 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.49 | 1:15.66 | 1:56.30 | 2:34.29 | |||
19 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.59 | 1:15.33 | 1:55.75 | 2:34.65 | |||
20 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:15.68 | 1:56.22 | 2:35.25 | |||
21 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.76 | 1:16.11 | 1:57.17 | 2:35.56 | |||
22 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.21 | 1:15.87 | 1:56.52 | 2:35.81 | |||
23 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.52 | 1:17.05 | 1:57.08 | 2:36.01 | |||
24 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.71 | 1:17.70 | 1:58.80 | 2:36.53 | |||
25 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.83 | 1:16.39 | 1:57.65 | 2:36.82 | |||
26 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 36.05 | 1:16.69 | 1:57.55 | 2:37.34 | |||
27 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.35 | 1:16.63 | 1:58.20 | 2:37.67 | |||
28 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.18 | 1:14.98 | 1:57.02 | 2:38.55 | |||
29 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.69 | 1:19.74 | 2:00.83 | 2:39.29 | |||
30 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.09 | 1:17.16 | 1:59.14 | 2:40.48 | |||
31 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.20 | 1:19.78 | 2:00.88 | 2:40.55 | |||
32 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | 1:17.57 | 1:59.89 | 2:41.97 | |||
33 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.47 | 1:18.75 | 2:01.40 | 2:43.44 | |||
34 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:18.79 | 2:02.28 | 2:44.44 | |||
35 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | 1:19.93 | 2:03.62 | 2:46.41 | |||
36 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.31 | 1:22.59 | 2:06.56 | 2:49.68 | |||
37 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 39.15 | 1:23.69 | 2:07.00 | 2:49.99 | |||
38 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.68 | 1:21.65 | 2:08.31 | 2:50.67 | |||
39 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.55 | 1:25.13 | 2:09.94 | 2:52.63 | |||
40 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.81 | 1:23.60 | 2:09.58 | 2:52.79 | |||
41 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 38.44 | 1:22.39 | 2:08.29 | 2:52.89 | |||
42 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.09 | 1:23.12 | 2:09.96 | 2:53.28 | |||
43 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.59 | 1:25.38 | 2:12.17 | 2:56.74 | |||
44 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.97 | 1:25.67 | 2:13.52 | 2:56.88 | |||
45 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.31 | 1:27.27 | 2:16.11 | 3:01.21 | |||
46 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:27.69 | 2:15.82 | 3:01.22 | |||
47 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.90 | 1:28.38 | 2:16.81 | 3:01.63 | |||
48 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 40.64 | 1:27.16 | 2:16.45 | 3:04.17 | |||
49 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.26 | 1:30.99 | 2:22.08 | 3:09.66 | |||
50 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 43.34 | 1:35.06 | 2:26.71 | 3:13.22 | |||
51 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.04 | 1:36.07 | 2:28.19 | 3:15.04 | |||
52 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.85 | 1:35.95 | 2:29.16 | 3:17.81 | |||
53 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.21 | 1:35.97 | 2:31.19 | 3:28.63 | |||
- | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 28.06 | 57.03 | 1:26.95 | 1:57.27 | |||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.59 | 58.49 | 1:29.29 | 2:00.74 | |||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.11 | 59.89 | 1:31.51 | 2:03.17 | |||
4 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 29.46 | 1:01.84 | 1:35.49 | 2:09.29 | |||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.72 | 59.96 | 1:30.38 | 2:00.43 | |||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.95 | 1:00.60 | 1:32.07 | 2:02.67 | |||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | 1:01.00 | 1:33.76 | 2:05.12 | |||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.99 | 1:00.60 | 1:33.30 | 2:07.26 | |||
5 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.73 | 1:04.15 | 1:38.26 | 2:11.23 | |||
6 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.14 | 1:03.14 | 1:37.86 | 2:11.30 | |||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.51 | 1:04.00 | 1:38.76 | 2:11.90 | |||
8 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.69 | 1:04.15 | 1:38.65 | 2:12.24 | |||
9 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.86 | 1:07.57 | 1:43.60 | 2:16.00 | |||
10 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.44 | 1:05.70 | 1:42.16 | 2:17.01 | |||
11 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.30 | 1:06.04 | 1:41.64 | 2:17.49 | |||
12 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.64 | 1:05.89 | 1:41.78 | 2:17.75 | |||
13 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.51 | 1:07.90 | 1:44.90 | 2:20.64 | |||
14 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.80 | 1:08.75 | 1:47.99 | 2:26.19 | |||
15 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.56 | 1:11.27 | 1:50.17 | 2:26.20 | |||
16 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.57 | 1:12.60 | 1:54.64 | 2:35.41 | |||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.81 | 59.07 | 1:29.82 | 2:00.91 | |||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.71 | 1:01.80 | 1:34.27 | 2:06.51 | |||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.83 | 1:02.32 | 1:36.04 | 2:07.89 | |||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.63 | 1:02.08 | 1:35.69 | 2:08.04 | |||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.36 | 1:03.72 | 1:38.22 | 2:11.35 | |||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.06 | 1:04.50 | 1:39.05 | 2:12.41 | |||
7 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.55 | 1:06.32 | 1:41.85 | 2:16.29 | |||
8 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.46 | 1:06.40 | 1:41.87 | 2:17.56 | |||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.23 | 1:06.28 | 1:42.37 | 2:17.73 | |||
10 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.68 | 1:07.17 | 1:43.85 | 2:18.22 | |||
11 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.06 | 1:06.25 | 1:42.77 | 2:18.25 | |||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.65 | 1:05.51 | 1:41.52 | 2:18.39 | |||
13 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.93 | 1:05.69 | 1:43.10 | 2:20.77 | |||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.88 | 1:06.84 | 1:43.34 | 2:20.95 | |||
15 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.81 | 1:09.14 | 1:46.39 | 2:21.37 | |||
16 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | 1:09.72 | 1:46.63 | 2:21.64 | |||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.33 | 1:08.07 | 1:45.40 | 2:21.77 | |||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.69 | 1:09.06 | 1:47.22 | 2:24.40 | |||
19 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 31.95 | 1:09.40 | 1:47.72 | 2:24.87 | |||
20 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 33.31 | 1:11.22 | 1:49.76 | 2:25.05 | |||
21 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.42 | 1:11.03 | 1:49.54 | 2:25.43 | |||
22 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.45 | 1:11.61 | 1:50.77 | 2:28.14 | |||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.22 | 1:12.93 | 1:51.85 | 2:30.41 | |||
24 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.92 | 1:12.33 | 1:51.66 | 2:30.53 | |||
25 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.73 | 1:13.48 | 1:53.40 | 2:31.10 | |||
25 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.87 | 1:14.12 | 1:53.63 | 2:31.10 | |||
27 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.39 | 1:09.97 | 1:50.82 | 2:31.63 | |||
28 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 34.50 | 1:13.93 | 1:54.87 | 2:32.61 | |||
29 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.18 | 1:14.90 | 1:54.89 | 2:32.80 | |||
30 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.71 | 1:15.85 | 1:55.36 | 2:32.90 | |||
31 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 34.00 | 1:12.74 | 1:53.62 | 2:33.14 | |||
32 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.79 | 1:15.26 | 1:55.86 | 2:33.49 | |||
33 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.97 | 1:12.52 | 1:53.11 | 2:33.91 | |||
34 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.22 | 1:13.81 | 1:54.31 | 2:34.00 | |||
35 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | 1:16.18 | 1:55.28 | 2:34.14 | |||
36 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.72 | 1:13.87 | 1:54.52 | 2:34.66 | |||
37 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.67 | 1:16.53 | 1:59.05 | 2:35.30 | |||
37 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.37 | 1:15.14 | 1:56.22 | 2:35.30 | |||
39 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.24 | 1:16.35 | 1:56.61 | 2:35.39 | |||
40 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.42 | 1:15.27 | 1:56.84 | 2:35.58 | |||
41 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.88 | 1:15.58 | 1:57.51 | 2:36.70 | |||
42 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | 1:16.46 | 1:59.03 | 2:37.70 | |||
43 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.34 | 1:14.48 | 1:56.31 | 2:38.01 | |||
44 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.45 | 1:15.92 | 1:57.46 | 2:38.11 | |||
45 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 35.20 | 1:15.85 | 1:57.76 | 2:38.58 | |||
46 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.24 | 1:15.82 | 1:58.73 | 2:38.59 | |||
47 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.69 | 1:18.48 | 2:01.36 | 2:41.13 | |||
48 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.11 | 1:18.74 | 2:01.87 | 2:43.05 | |||
49 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.35 | 1:19.82 | 2:03.82 | 2:43.12 | |||
50 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.05 | 1:20.53 | 2:04.02 | 2:45.49 | |||
51 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.87 | 1:21.72 | 2:04.52 | 2:45.70 | |||
52 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.53 | 1:21.99 | 2:05.59 | 2:46.69 | |||
53 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.26 | 1:20.20 | 2:04.49 | 2:48.08 | |||
54 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.80 | 1:24.09 | 2:08.85 | 2:50.45 | |||
55 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.91 | 1:27.17 | 2:13.30 | 2:57.40 | |||
56 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.75 | 1:29.93 | 2:18.93 | 3:04.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.78 | 1:17.42 | |||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.06 | 1:19.50 | |||||
3 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.71 | 1:19.81 | |||||
4 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.23 | 1:20.28 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.17 | 1:21.71 | |||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 38.75 | 1:24.35 | |||||
7 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 40.45 | 1:26.04 | |||||
8 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.59 | 1:26.09 | |||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.83 | 1:26.20 | |||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 39.84 | 1:27.70 | |||||
11 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.39 | 1:28.33 | |||||
12 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.98 | 1:28.53 | |||||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.77 | 1:28.85 | |||||
14 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 46.05 | 1:36.99 | |||||
14 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 45.63 | 1:36.99 | |||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.54 | 1:18.16 | |||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.86 | 1:20.95 | |||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.03 | 1:23.35 | |||||
4 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.23 | 1:27.52 | |||||
5 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.00 | 1:27.63 | |||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.40 | 1:28.04 | |||||
7 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.77 | 1:28.34 | |||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.21 | 1:28.39 | |||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.89 | 1:28.68 | |||||
10 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.02 | 1:28.90 | |||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.69 | 1:29.11 | |||||
12 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.15 | 1:29.34 | |||||
13 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.19 | 1:29.53 | |||||
14 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.18 | 1:30.07 | |||||
15 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.33 | 1:30.75 | |||||
16 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | 1:30.76 | |||||
17 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.41 | 1:31.88 | |||||
18 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.46 | 1:31.89 | |||||
19 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.89 | 1:32.17 | |||||
20 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 45.28 | 1:32.99 | |||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.98 | 1:34.20 | |||||
22 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.50 | 1:34.32 | |||||
23 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 45.04 | 1:34.68 | |||||
24 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.71 | 1:36.24 | |||||
25 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.66 | 1:36.29 | |||||
26 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.23 | 1:37.40 | |||||
27 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.02 | 1:37.63 | |||||
28 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 46.50 | 1:39.11 | |||||
29 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.11 | 1:39.20 | |||||
30 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 47.42 | 1:41.99 | |||||
31 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 49.20 | 1:43.11 | |||||
32 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 46.72 | 1:43.79 | |||||
33 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.05 | 1:44.06 | |||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.62 | 1:44.26 | |||||
35 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 49.78 | 1:44.43 | |||||
36 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 49.71 | 1:44.74 | |||||
37 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.61 | 1:49.01 | |||||
38 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 53.58 | 1:49.59 | |||||
39 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 53.36 | 1:50.49 | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 35.43 | 1:16.53 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.80 | 1:12.63 | |||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.96 | 1:12.75 | |||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.68 | 1:15.16 | |||||
4 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.07 | 1:16.99 | |||||
5 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.24 | 1:17.00 | |||||
6 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.73 | 1:17.95 | |||||
7 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.91 | 1:18.01 | |||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.05 | 1:18.08 | |||||
9 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.45 | 1:23.04 | |||||
10 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.54 | 1:23.23 | |||||
11 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 39.92 | 1:25.33 | |||||
12 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.82 | 1:30.40 | |||||
13 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.45 | 1:39.60 | |||||
14 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.05 | 1:40.33 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.15 | 1:13.21 | |||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:13.22 | |||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.75 | 1:14.58 | |||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.96 | 1:16.04 | |||||
5 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.01 | 1:18.87 | |||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.50 | 1:20.51 | |||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.78 | 1:21.12 | |||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.25 | 1:23.48 | |||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 41.15 | 1:25.87 | |||||
10 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 40.75 | 1:26.00 | |||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.33 | 1:26.79 | |||||
12 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.56 | 1:26.97 | |||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.57 | 1:27.30 | |||||
14 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:27.68 | |||||
15 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.32 | 1:29.55 | |||||
16 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 42.51 | 1:30.14 | |||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.90 | 1:30.61 | |||||
18 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 43.06 | 1:30.70 | |||||
19 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 43.30 | 1:31.32 | |||||
20 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 43.12 | 1:32.41 | |||||
21 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.52 | 1:32.91 | |||||
22 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.86 | 1:33.08 | |||||
23 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.12 | 1:33.11 | |||||
24 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 43.65 | 1:33.54 | |||||
25 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 44.79 | 1:34.34 | |||||
26 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 46.04 | 1:35.77 | |||||
27 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.82 | 1:36.52 | |||||
28 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.63 | 1:37.54 | |||||
29 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 46.83 | 1:38.41 | |||||
30 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.55 | 1:39.30 | |||||
31 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.47 | 1:40.62 | |||||
32 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 49.01 | 1:43.47 | |||||
33 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.12 | 1:43.53 | |||||
34 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.81 | 1:44.46 | |||||
35 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 52.58 | 1:50.21 | |||||
36 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 58.22 | 2:10.99 | |||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | 2 flyben v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.13 | 1:14.20 | 1:53.37 | 2:30.87 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.85 | 1:15.04 | 1:53.76 | 2:32.04 | |||
3 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.01 | 1:15.02 | 1:53.96 | 2:32.49 | |||
4 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.52 | 1:15.57 | 1:56.27 | 2:37.18 | |||
5 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.22 | 1:20.78 | 2:01.94 | 2:40.59 | |||
6 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.29 | 1:18.34 | 2:00.16 | 2:41.10 | |||
7 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.42 | 1:20.62 | 2:02.87 | 2:44.51 | |||
8 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.03 | 1:20.87 | 2:03.50 | 2:46.39 | |||
9 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 40.39 | 1:24.07 | 2:09.41 | 2:54.09 | |||
- | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.42 | 1:15.12 | 1:54.46 | 2:32.13 | |||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.78 | 1:17.93 | 1:59.30 | 2:38.75 | |||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.30 | 1:17.08 | 1:59.13 | 2:39.54 | |||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.67 | 1:17.59 | 2:00.84 | 2:42.57 | |||
5 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.88 | 1:18.51 | 2:00.72 | 2:43.04 | |||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:23.33 | 2:06.59 | 2:47.81 | |||
7 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.19 | 1:24.88 | 2:08.36 | 2:49.51 | |||
8 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.61 | 1:25.78 | 2:07.81 | 2:49.86 | |||
9 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.36 | 1:25.15 | 2:08.84 | 2:50.18 | |||
10 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.51 | 1:25.41 | 2:09.35 | 2:51.20 | |||
11 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.76 | 1:25.55 | 2:09.95 | 2:52.19 | |||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.43 | 1:24.93 | 2:09.52 | 2:52.21 | |||
13 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.94 | 1:26.30 | 2:10.18 | 2:52.42 | |||
14 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:27.10 | 2:11.47 | 2:53.48 | |||
15 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.66 | 1:26.50 | 2:11.17 | 2:53.54 | |||
16 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.77 | 1:26.64 | 2:10.97 | 2:54.31 | |||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.22 | 1:26.97 | 2:11.60 | 2:55.01 | |||
18 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.15 | 1:27.48 | 2:13.21 | 2:58.22 | |||
19 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.04 | 1:27.42 | 2:13.72 | 2:58.42 | |||
20 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.76 | 1:27.27 | 2:13.29 | 2:58.90 | |||
21 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.15 | 1:28.10 | 2:14.53 | 2:59.31 | |||
22 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.04 | 1:29.21 | 2:14.88 | 3:00.15 | |||
23 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.27 | 1:28.24 | 2:15.82 | 3:00.41 | |||
24 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 41.56 | 1:27.50 | 2:14.89 | 3:02.21 | |||
25 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.71 | 1:29.05 | 2:16.20 | 3:02.22 | |||
26 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.82 | 1:29.91 | 2:17.28 | 3:03.36 | |||
27 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.13 | 1:31.26 | 2:18.17 | 3:03.67 | |||
28 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.87 | 1:30.56 | 2:18.06 | 3:04.74 | |||
29 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.77 | 1:31.79 | 2:21.15 | 3:09.04 | |||
30 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.68 | 1:33.58 | 2:24.39 | 3:12.30 | |||
31 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 43.30 | 1:33.63 | 2:23.55 | 3:12.73 | |||
32 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.43 | 1:33.48 | 2:24.58 | 3:13.55 | |||
33 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.80 | 1:35.41 | 2:25.79 | 3:14.01 | |||
34 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 45.51 | 1:35.58 | 2:27.28 | 3:17.79 | |||
35 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.15 | 1:38.43 | 2:29.57 | 3:18.50 | |||
36 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 45.83 | 1:37.74 | 2:29.93 | 3:18.93 | |||
37 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.75 | 1:41.05 | 2:33.21 | 3:22.38 | |||
38 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 49.81 | 1:44.25 | 2:37.62 | 3:29.37 | |||
39 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 50.01 | 1:44.94 | 2:42.09 | 3:36.98 | |||
- | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.18 | 1:09.03 | 1:45.39 | 2:21.46 | |||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.14 | 1:11.77 | 1:49.43 | 2:25.57 | |||
3 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.42 | 1:13.81 | 1:53.35 | 2:31.69 | |||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.56 | 1:14.67 | 1:54.22 | 2:33.04 | |||
5 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.26 | 1:17.34 | 1:57.07 | 2:36.65 | |||
6 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.37 | 1:18.76 | 1:59.41 | 2:39.21 | |||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 37.01 | 1:18.37 | 2:02.87 | 2:46.84 | |||
8 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.00 | 1:28.33 | 2:14.34 | 2:57.73 | |||
9 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.63 | 1:28.30 | 2:16.08 | 3:02.30 | |||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.69 | 1:10.35 | 1:47.80 | 2:24.61 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.26 | 1:10.68 | 1:48.08 | 2:24.82 | |||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.89 | 1:10.84 | 1:48.88 | 2:26.55 | |||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.46 | 1:14.33 | 1:52.40 | 2:31.28 | |||
5 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.10 | 1:14.82 | 1:53.89 | 2:32.36 | |||
6 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.11 | 1:15.74 | 1:55.16 | 2:32.62 | |||
7 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.17 | 1:13.88 | 1:54.42 | 2:33.64 | |||
8 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.95 | 1:16.93 | 1:56.62 | 2:33.82 | |||
9 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.61 | 1:15.07 | 1:54.68 | 2:34.50 | |||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.67 | 1:14.49 | 1:55.31 | 2:34.99 | |||
11 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.81 | 1:14.84 | 1:55.60 | 2:35.18 | |||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.22 | 1:16.42 | 1:56.19 | 2:36.05 | |||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.76 | 1:16.79 | 1:58.32 | 2:38.65 | |||
14 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.48 | 1:18.18 | 1:59.50 | 2:39.51 | |||
15 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.62 | 1:19.64 | 2:00.46 | 2:40.03 | |||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.54 | 1:20.05 | 2:01.78 | 2:41.13 | |||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.25 | 1:19.41 | 2:01.21 | 2:42.10 | |||
18 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 38.09 | 1:19.18 | 2:00.98 | 2:42.22 | |||
19 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.58 | 1:20.28 | 2:02.36 | 2:42.79 | |||
20 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.07 | 1:22.46 | 2:04.07 | 2:43.67 | |||
21 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 39.51 | 1:21.71 | 2:03.85 | 2:44.07 | |||
22 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.49 | 1:21.66 | 2:04.30 | 2:44.97 | |||
23 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:22.96 | 2:06.42 | 2:49.16 | |||
24 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.52 | 1:22.91 | 2:06.57 | 2:49.39 | |||
25 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.06 | 1:24.88 | 2:08.24 | 2:49.72 | |||
26 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.90 | 1:25.05 | 2:08.84 | 2:51.28 | |||
27 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.39 | 1:24.50 | 2:09.41 | 2:54.41 | |||
28 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.30 | 1:27.52 | 2:12.22 | 2:54.44 | |||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.60 | 1:29.36 | 2:15.59 | 2:55.85 | |||
30 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.35 | 1:27.50 | 2:13.79 | 2:56.47 | |||
31 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.74 | 1:28.11 | 2:13.25 | 2:56.69 | |||
32 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.34 | 1:29.65 | 2:16.24 | 2:58.44 | |||
33 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 42.62 | 1:27.84 | 2:14.18 | 2:59.96 | |||
34 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 44.03 | 1:29.81 | 2:16.46 | 3:00.85 | |||
35 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.60 | 1:30.83 | 2:16.48 | 3:01.67 | |||
36 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 43.13 | 1:29.80 | 2:17.30 | 3:01.84 | |||
37 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | 1:31.29 | 2:18.62 | 3:03.44 | |||
38 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.29 | 1:31.93 | 2:20.11 | 3:04.28 | |||
39 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.55 | 1:32.57 | 2:19.95 | 3:05.86 | |||
40 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 44.74 | 1:32.53 | 2:19.82 | 3:06.30 | |||
41 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 44.98 | 1:32.78 | 2:20.67 | 3:07.85 | |||
42 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.85 | 1:32.64 | 2:21.43 | 3:07.98 | |||
43 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.60 | 1:34.22 | 2:23.93 | 3:13.31 | |||
44 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.38 | 1:34.52 | 2:24.69 | 3:14.39 | |||
45 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.23 | 1:37.09 | 2:26.42 | 3:15.01 | |||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bev. 100m | |||||
- | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.68 | 1:12.44 | 1:52.55 | 2:34.74 | |||
2 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.62 | 1:14.37 | 2:00.34 | 2:50.05 | |||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.68 | 1:18.40 | 2:03.46 | 2:45.34 | |||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.56 | 1:21.71 | 2:07.96 | 2:54.06 | |||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.10 | 1:20.86 | 2:06.76 | 2:55.58 | |||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.31 | 1:24.37 | 2:13.66 | 3:02.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.18 | 1:04.33 | 1:39.89 | 2:15.53 | |||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.32 | 1:04.30 | 1:39.62 | 2:15.73 | |||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.72 | 1:04.18 | 1:40.27 | 2:16.57 | |||
4 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.18 | 1:08.71 | 1:46.26 | 2:24.78 | |||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.45 | 1:08.18 | 1:46.92 | 2:27.92 | |||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.99 | 1:10.22 | 1:50.47 | 2:30.47 | |||
7 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.01 | 1:10.34 | 1:52.95 | 2:38.15 | |||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.58 | 1:10.93 | 1:52.23 | 2:32.88 | |||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.29 | 1:13.82 | 1:55.74 | 2:38.74 | |||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.03 | 1:14.47 | 1:59.93 | 2:46.33 | |||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.63 | 1:23.24 | 2:09.63 | 2:52.16 | |||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.65 | 1:20.60 | 2:07.14 | 2:52.84 | |||
6 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.92 | 1:22.59 | 2:12.67 | 3:03.04 | |||
7 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.83 | 1:28.34 | 2:23.51 | 3:13.21 | |||
- | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | Crawlben v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Stv 1 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:14.47 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 30.33 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 30.21 | 1:03.67 | 2:05.84 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 29.93 | 1:02.93 | 3:08.77 | ||||||
Patricia Andersen | 2002 | 31.23 | 1:05.70 | 4:14.47 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:15.71 | ||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 30.42 | 1:03.35 | 1:03.35 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 31.03 | 1:04.42 | 2:07.77 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 31.47 | 1:05.01 | 3:12.78 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.94 | 1:02.93 | 4:15.71 | ||||||
3 | Køge Piger 1 | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:23.53 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 30.92 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 31.91 | 1:07.82 | 2:12.80 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 31.70 | 1:05.32 | 3:18.12 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 31.25 | 1:05.41 | 4:23.53 | ||||||
4 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:27.71 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 32.55 | 1:09.40 | 1:09.40 | ||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 31.19 | 1:06.45 | 2:15.85 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 31.03 | 1:05.48 | 3:21.33 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 31.45 | 1:06.38 | 4:27.71 | ||||||
5 | Mk 31 Piger 2 | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:39.99 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 32.19 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 34.86 | 1:12.95 | 2:19.75 | ||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 32.44 | 1:10.28 | 3:30.03 | ||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 32.69 | 1:09.96 | 4:39.99 | ||||||
6 | Køge Piger 2 | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:43.41 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 33.31 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 32.84 | 1:09.28 | 2:18.80 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 35.22 | 1:14.50 | 3:33.30 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 33.46 | 1:10.11 | 4:43.41 | ||||||
7 | Gentofte Piger 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:47.40 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 34.61 | 1:12.09 | 1:12.09 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 33.96 | 1:11.88 | 2:23.97 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 34.02 | 1:11.30 | 3:35.27 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 34.35 | 1:12.13 | 4:47.40 | ||||||
8 | Stv 2 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 5:35.54 | ||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 34.37 | 1:12.74 | 1:12.74 | ||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 44.29 | 1:34.79 | 2:47.53 | ||||||
Maja Nykjær | 2003 | 35.53 | 1:15.25 | 4:02.78 | ||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 44.51 | 1:32.76 | 5:35.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Køge Drenge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:39.08 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 26.81 | 55.41 | 55.41 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 26.46 | 54.63 | 1:50.04 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 26.10 | 55.70 | 2:45.74 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 25.51 | 53.34 | 3:39.08 | ||||||
2 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:52.06 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 27.23 | 57.14 | 57.14 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 28.70 | 58.53 | 1:55.67 | ||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 27.85 | 57.76 | 2:53.43 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 28.00 | 58.63 | 3:52.06 | ||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 3:58.78 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 28.58 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 28.25 | 58.62 | 1:58.35 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 28.20 | 59.45 | 2:57.80 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.65 | 1:00.98 | 3:58.78 | ||||||
4 | Køge Drenge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:02.49 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 29.51 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.20 | 58.17 | 2:00.20 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 28.90 | 1:00.39 | 3:00.59 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 29.83 | 1:01.90 | 4:02.49 | ||||||
5 | Stv 1 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:05.31 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 29.85 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 29.22 | 1:01.80 | 2:03.66 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 28.46 | 59.67 | 3:03.33 | ||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 28.83 | 1:01.98 | 4:05.31 | ||||||
6 | Mk 31 Drenge 2 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:10.29 | ||||||
Andreas Norup | 1999 | 30.14 | 1:02.93 | 1:02.93 | ||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 29.57 | 1:04.49 | 2:07.42 | ||||||
Daniel Brylov | 2000 | 29.03 | 1:00.39 | 3:07.81 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 30.04 | 1:02.48 | 4:10.29 | ||||||
7 | Drenge Gti | 2002 | GTI | 4:17.55 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 31.46 | 1:05.81 | 1:05.81 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 31.66 | 1:06.77 | 2:12.58 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 30.25 | 1:04.68 | 3:17.26 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 28.56 | 1:00.29 | 4:17.55 | ||||||
8 | Gentofte Drenge 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:20.96 | ||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 32.13 | 1:07.14 | 1:07.14 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 31.25 | 1:07.41 | 2:14.55 | ||||||
August Becktor | 2001 | 29.24 | 1:03.60 | 3:18.15 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 29.52 | 1:02.81 | 4:20.96 | ||||||
9 | Stv 2 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:42.91 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 30.73 | 1:04.43 | 1:04.43 | ||||||
Frederik Madsen | 2002 | 32.56 | 1:09.16 | 2:13.59 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 36.67 | 1:17.31 | 3:30.90 | ||||||
Casper Madsen | 2004 | 34.46 | 1:12.01 | 4:42.91 | ||||||
10 | Gentofte Drenge 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:45.12 | ||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 32.52 | 1:08.28 | 1:08.28 | ||||||
Anders Hvidt | 2002 | 33.78 | 1:11.18 | 2:19.46 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 35.58 | 1:14.80 | 3:34.26 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 34.81 | 1:10.86 | 4:45.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.83 | 2:23.29 | 3:38.28 | 4:51.75 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:07.96 | 2:23.98 | 3:40.87 | 4:53.28 | |||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.74 | 2:25.05 | 3:41.40 | 4:53.45 | |||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.59 | 2:23.66 | 3:40.56 | 4:57.92 | |||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.11 | 2:29.15 | 3:46.61 | 5:01.65 | |||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:11.56 | 2:29.38 | 3:47.20 | 5:03.29 | |||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.56 | 2:31.99 | 3:49.87 | 5:05.35 | |||
8 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.20 | 2:32.13 | 3:51.09 | 5:08.94 | |||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.13 | 2:32.62 | 3:51.67 | 5:10.49 | |||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.83 | 2:34.63 | 3:54.96 | 5:11.86 | |||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.07 | 2:33.59 | 3:54.57 | 5:12.45 | |||
12 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.13 | 2:36.87 | 4:00.05 | 5:20.00 | |||
13 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:15.05 | 2:37.21 | 4:01.22 | 5:22.97 | |||
14 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.13 | 2:42.92 | 4:08.42 | 5:29.34 | |||
15 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.26 | 2:46.01 | 4:12.89 | 5:31.29 | |||
16 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.86 | 2:46.97 | 4:15.36 | 5:42.71 | |||
17 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.58 | 2:56.89 | 4:30.02 | 5:59.87 | |||
18 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:27.60 | 3:04.29 | 4:42.37 | 6:13.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 560 | 1:04.76 | 2:13.81 | 3:20.55 | 4:26.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:21.32 | |||||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | 508 | 1:05.12 | 2:14.37 | 3:24.44 | 4:35.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:31.27 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 497 | 1:05.34 | 2:16.58 | 3:28.45 | 4:37.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:30.40 | |||||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | 470 | 1:07.51 | 2:19.92 | 3:32.78 | 4:42.86 | |||
Køge Svømmeklub | 4:44.80 | |||||||||
5 | Rasmus Danielsen | 2001 | 466 | 1:08.26 | 2:20.53 | 3:33.05 | 4:43.81 | |||
Køge Svømmeklub | 5:00.14 | |||||||||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 426 | 1:10.31 | 2:24.86 | 3:38.45 | 4:52.40 | |||
Greve Svømmeklub | 6:12.91 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 418 | 1:08.78 | 2:23.29 | 3:38.52 | 4:54.22 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:53.96 | |||||||||
8 | Marcus Dessau | 2002 | 416 | 1:08.33 | 2:22.69 | 3:38.30 | 4:54.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:53.04 | |||||||||
9 | Mattias Houen | 2002 | 391 | 1:11.34 | 2:29.50 | 3:46.91 | 5:00.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:19.37 | |||||||||
10 | Daniel Hartkopf | 2001 | 384 | 1:08.34 | 2:26.09 | 3:45.48 | 5:02.52 | |||
Køge Svømmeklub | 4:45.35 | |||||||||
11 | Christian Skinhøj | 2001 | 364 | 1:11.01 | 2:28.60 | 3:49.08 | 5:08.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:08.11 | |||||||||
12 | Jesper Schiødt | 2001 | 345 | 1:12.11 | 2:32.51 | 3:53.96 | 5:13.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:36.40 | |||||||||
13 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 320 | 1:12.33 | 2:32.08 | 3:55.73 | 5:21.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:08.00 | |||||||||
14 | Andreas Holst Lange | 2002 | 300 | 1:15.35 | 2:38.15 | 4:03.39 | 5:28.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:44.06 | |||||||||
15 | Bertram Nyegaard | 2004 | 263 | 1:20.64 | 2:48.17 | 4:16.51 | 5:43.35 | |||
Roskilde Svømning | 6:34.39 | |||||||||
16 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 254 | 1:17.21 | 2:46.88 | 4:17.07 | 5:47.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:30.00 | |||||||||
- | Mads Baltzer | 2002 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 5:09.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 476 | 32.87 | 1:11.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
2 | Josefine Boisen | 1996 | 391 | 34.67 | 1:16.52 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.35 | |||||||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | 305 | 36.95 | 1:23.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.63 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 501 | 33.50 | 1:10.46 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.26 | |||||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | 495 | 32.56 | 1:10.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
3 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 476 | 33.27 | 1:11.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.59 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 472 | 33.03 | 1:11.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
5 | Sofie Andersen | 2001 | 423 | 34.39 | 1:14.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.23 | |||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 422 | 33.90 | 1:14.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
7 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 410 | 35.07 | 1:15.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.81 | |||||||||
8 | Camilla Feldmann | 1999 | 399 | 33.83 | 1:15.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
9 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 369 | 33.92 | 1:18.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 369 | 36.06 | 1:18.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 486 | 32.90 | 1:11.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 458 | 34.19 | 1:12.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.37 | |||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 416 | 34.84 | 1:14.95 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
4 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 357 | 36.76 | 1:18.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 356 | 36.78 | 1:18.93 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.36 | |||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 323 | 36.68 | 1:21.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 305 | 37.01 | 1:23.10 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:20.28 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 302 | 38.07 | 1:23.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.42 | |||||||||
9 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 298 | 34.57 | 1:23.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
10 | Fiona Burmester | 2003 | 280 | 37.11 | 1:25.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.72 | |||||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 241 | 41.18 | 1:29.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.23 | |||||||||
12 | Celina Mehr | 2003 | 201 | 44.03 | 1:35.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:54.92 | |||||||||
13 | Freja Søndergaard | 2004 | 151 | 44.99 | 1:45.06 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.40 | |||||||||
14 | Caroline Gerlach | 2002 | 127 | 50.86 | 1:51.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:48.31 | |||||||||
- | Julie Wolter | 2003 | DSQ | Asymm. arme | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Wegener | 1997 | 455 | 29.67 | 1:04.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 590 | 27.93 | 59.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.08 | |||||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 541 | 29.12 | 1:01.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.63 | |||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 506 | 29.05 | 1:02.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 500 | 29.49 | 1:02.74 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 494 | 29.57 | 1:02.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.06 | |||||||||
6 | Kasper Bitzer | 2000 | 442 | 30.43 | 1:05.38 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:04.71 | |||||||||
7 | Johan Theis Møller | 2000 | 430 | 30.65 | 1:06.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.38 | |||||||||
8 | Lucas Hoffmann | 2000 | 417 | 30.79 | 1:06.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
9 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 408 | 31.70 | 1:07.13 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.30 | |||||||||
10 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 391 | 31.23 | 1:08.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.41 | |||||||||
11 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 378 | 31.70 | 1:08.86 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.71 | |||||||||
12 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 295 | 33.46 | 1:14.82 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.52 | |||||||||
13 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 288 | 33.54 | 1:15.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 283 | 35.61 | 1:15.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
15 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 279 | 33.74 | 1:16.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
16 | Laurids Holme | 2000 | 196 | 37.47 | 1:25.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 404 | 31.93 | 1:07.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 400 | 31.56 | 1:07.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.69 | |||||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | 387 | 32.27 | 1:08.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.46 | |||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 345 | 32.09 | 1:11.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.19 | |||||||||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | 341 | 33.38 | 1:11.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.19 | |||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 340 | 32.97 | 1:11.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.44 | |||||||||
7 | Marcus Ipsen | 2002 | 336 | 33.19 | 1:11.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 327 | 34.82 | 1:12.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 316 | 31.51 | 1:13.08 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:12.93 | |||||||||
10 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 311 | 33.39 | 1:13.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 295 | 34.31 | 1:14.78 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.65 | |||||||||
12 | Mikkel Ringer | 2001 | 286 | 34.48 | 1:15.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
13 | Affou Adlouni | 2002 | 268 | 34.86 | 1:17.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.40 | |||||||||
14 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 260 | 34.34 | 1:18.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.53 | |||||||||
15 | Mattias Houen | 2002 | 232 | 36.37 | 1:21.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.02 | |||||||||
16 | Lucas Burmester | 2002 | 229 | 36.98 | 1:21.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.96 | |||||||||
17 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 226 | 36.93 | 1:21.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
18 | Anders Hvidt | 2002 | 226 | 38.15 | 1:21.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.61 | |||||||||
19 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 225 | 36.70 | 1:21.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.10 | |||||||||
20 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 210 | 38.32 | 1:23.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.47 | |||||||||
21 | Nicholas Svane | 2002 | 189 | 39.85 | 1:26.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.86 | |||||||||
22 | Jesper Schiødt | 2001 | 179 | 38.70 | 1:28.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.51 | |||||||||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | 165 | 41.32 | 1:30.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.61 | |||||||||
24 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 160 | 41.74 | 1:31.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.36 | |||||||||
25 | Nicolai Quist | 2003 | 140 | 43.00 | 1:35.93 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:36.72 | |||||||||
26 | Oscar Jensen | 2003 | 111 | 47.56 | 1:43.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.40 | |||||||||
- | August Becktor | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.89 | |||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | DSQ | Brystarm under vand | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 512 | 32.34 | 1:12.63 | 2:01.36 | 2:37.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.14 | |||||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | 479 | 32.72 | 1:15.54 | 2:05.13 | 2:41.22 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.50 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 553 | 34.25 | 1:14.22 | 2:00.05 | 2:33.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.45 | |||||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | 546 | 34.68 | 1:16.15 | 1:59.43 | 2:34.26 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.88 | |||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 532 | 34.43 | 1:14.95 | 2:00.59 | 2:35.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.33 | |||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 507 | 35.56 | 1:18.06 | 2:01.76 | 2:38.13 | |||
Køge Svømmeklub | 2:40.76 | |||||||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | 465 | 36.66 | 1:18.67 | 2:03.45 | 2:42.83 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.57 | |||||||||
6 | Christina Christensen | 2001 | 461 | 34.71 | 1:19.44 | 2:06.16 | 2:43.20 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Karina Garne Larsen | 2000 | 452 | 36.43 | 1:19.84 | 2:07.29 | 2:44.30 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.62 | |||||||||
8 | Anna Andersen | 2001 | 427 | 36.16 | 1:17.66 | 2:06.86 | 2:47.52 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:42.69 | |||||||||
9 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 419 | 37.13 | 1:19.56 | 2:12.13 | 2:48.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.73 | |||||||||
10 | Karoline Kjær | 2000 | 401 | 36.12 | 1:18.15 | 2:12.27 | 2:51.06 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.12 | |||||||||
11 | Freja Petersen | 2000 | 367 | 38.44 | 1:22.78 | 2:16.97 | 2:56.12 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:00.00 | |||||||||
12 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 358 | 37.26 | 1:24.92 | 2:16.04 | 2:57.61 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.60 | |||||||||
13 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 338 | 40.25 | 1:28.21 | 2:20.65 | 3:00.99 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:03.00 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 486 | 35.85 | 1:16.31 | 2:06.54 | 2:40.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.04 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 484 | 35.55 | 1:18.90 | 2:07.33 | 2:40.65 | |||
Køge Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 431 | 35.16 | 1:19.21 | 2:09.21 | 2:47.00 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.40 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 416 | 34.11 | 1:18.28 | 2:11.22 | 2:48.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.79 | |||||||||
5 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 416 | 38.04 | 1:24.55 | 2:11.81 | 2:48.92 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.97 | |||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 407 | 38.17 | 1:23.73 | 2:12.05 | 2:50.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.01 | |||||||||
7 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 393 | 38.98 | 1:25.21 | 2:16.23 | 2:52.16 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:55.08 | |||||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | 385 | 38.06 | 1:24.31 | 2:13.76 | 2:53.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.92 | |||||||||
9 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 384 | 38.82 | 1:22.71 | 2:14.01 | 2:53.43 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:53.60 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 381 | 38.76 | 1:23.13 | 2:13.58 | 2:53.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.49 | |||||||||
11 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 374 | 38.59 | 1:23.24 | 2:16.19 | 2:54.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.66 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 369 | 40.66 | 1:26.21 | 2:16.58 | 2:55.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.60 | |||||||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | 361 | 38.69 | 1:23.80 | 2:16.91 | 2:57.14 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:04.38 | |||||||||
14 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 351 | 37.57 | 1:22.79 | 2:17.25 | 2:58.76 | |||
Køge Svømmeklub | 2:54.01 | |||||||||
15 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 348 | 38.69 | 1:28.45 | 2:20.07 | 2:59.23 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:04.56 | |||||||||
16 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 346 | 37.24 | 1:27.00 | 2:22.76 | 2:59.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:05.84 | |||||||||
17 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 341 | 42.95 | 1:30.13 | 2:19.21 | 3:00.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.60 | |||||||||
18 | Astrid Permin | 2003 | 335 | 39.69 | 1:26.49 | 2:22.10 | 3:01.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.28 | |||||||||
19 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 328 | 40.84 | 1:26.91 | 2:21.28 | 3:02.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.86 | |||||||||
20 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 327 | 44.07 | 1:30.47 | 2:22.83 | 3:03.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:12.22 | |||||||||
21 | Lærke Blond | 2003 | 320 | 40.91 | 1:34.24 | 2:21.80 | 3:04.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:10.22 | |||||||||
22 | Norah Szczepanski | 2003 | 308 | 40.34 | 1:27.44 | 2:25.16 | 3:06.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.14 | |||||||||
23 | Julie Wolter | 2003 | 308 | 40.91 | 1:34.35 | 2:27.87 | 3:06.77 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:00.55 | |||||||||
24 | Ellen A. Skov | 2003 | 303 | 39.14 | 1:27.63 | 2:24.97 | 3:07.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:05.37 | |||||||||
25 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 302 | 40.74 | 1:28.32 | 2:26.76 | 3:07.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.90 | |||||||||
26 | Caroline Villum Færch | 2005 | 297 | 40.39 | 1:32.75 | 2:23.96 | 3:09.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:13.43 | |||||||||
27 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 290 | 40.39 | 1:29.68 | 2:25.22 | 3:10.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:10.21 | |||||||||
28 | Johanne Weber | 2005 | 283 | 41.16 | 1:32.72 | 2:26.22 | 3:12.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:23.40 | |||||||||
29 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 281 | 39.76 | 1:30.62 | 2:27.07 | 3:12.50 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:15.82 | |||||||||
30 | Clara Schmedes | 2004 | 272 | 41.95 | 1:30.19 | 2:31.29 | 3:14.47 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:21.63 | |||||||||
31 | Signe Krag Andersen | 2004 | 254 | 42.85 | 1:36.22 | 2:33.23 | 3:19.05 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:19.03 | |||||||||
32 | Ida Mørk | 2004 | 244 | 43.78 | 1:34.79 | 2:35.02 | 3:21.64 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Frida Høj Andersen | 2005 | 204 | 54.76 | 1:48.03 | 2:46.39 | 3:33.98 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:34.04 | |||||||||
34 | Annika Britt Larsen | 2005 | 196 | 51.25 | 1:45.87 | 2:50.34 | 3:37.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:25.56 | |||||||||
35 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 171 | 55.76 | 1:51.42 | 2:57.11 | 3:47.01 | |||
Greve Svømmeklub | 3:44.85 | |||||||||
- | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 465 | 30.43 | 1:10.48 | 1:53.57 | 2:27.07 | |||
Roskilde Svømning | 2:34.14 | |||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 579 | 29.29 | 1:05.55 | 1:46.42 | 2:16.76 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.99 | |||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 563 | 28.53 | 1:03.50 | 1:46.97 | 2:18.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.90 | |||||||||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 559 | 29.52 | 1:04.81 | 1:46.20 | 2:18.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.46 | |||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 509 | 30.08 | 1:08.58 | 1:50.68 | 2:22.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.48 | |||||||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 457 | 31.25 | 1:08.56 | 1:55.25 | 2:27.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.34 | |||||||||
6 | Jacob Holm | 2000 | 435 | 32.86 | 1:13.31 | 1:55.16 | 2:30.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.35 | |||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 433 | 32.17 | 1:11.40 | 1:58.35 | 2:30.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.55 | |||||||||
8 | Thor B. Hansen | 2000 | 433 | 32.65 | 1:10.89 | 1:56.19 | 2:30.63 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.36 | |||||||||
9 | Joakim Palmqvist | 1999 | 398 | 32.63 | 1:11.37 | 1:58.98 | 2:34.86 | |||
Roskilde Svømning | 2:35.51 | |||||||||
10 | Andreas Norup | 1999 | 392 | 33.61 | 1:16.53 | 1:57.09 | 2:35.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.32 | |||||||||
11 | Matthæus Vámosi | 2000 | 354 | 33.86 | 1:16.42 | 2:00.93 | 2:41.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.18 | |||||||||
12 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 312 | 34.82 | 1:17.81 | 2:11.20 | 2:48.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.56 | |||||||||
13 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 311 | 34.80 | 1:18.14 | 2:11.23 | 2:48.14 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.47 | |||||||||
14 | Laurids Holme | 2000 | 279 | 37.61 | 1:26.27 | 2:16.75 | 2:54.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:34.20 | |||||||||
15 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 255 | 33.51 | 1:21.50 | 2:20.43 | 2:59.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.73 | |||||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | DSQ | Afsl. på mave i ryg | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.31 | |||||||||
- | Sander Andkjær Doberck | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.15 | |||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mert Kaya | 2001 | 477 | 31.74 | 1:10.02 | 1:52.89 | 2:25.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.52 | |||||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | 477 | 32.23 | 1:09.36 | 1:54.08 | 2:25.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.91 | |||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 394 | 32.82 | 1:14.31 | 1:58.48 | 2:35.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.14 | |||||||||
4 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 383 | 33.03 | 1:15.75 | 1:59.44 | 2:36.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:41.22 | |||||||||
5 | Christian Skinhøj | 2001 | 378 | 35.20 | 1:17.91 | 2:02.22 | 2:37.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.64 | |||||||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 375 | 33.32 | 1:13.70 | 2:00.64 | 2:37.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.21 | |||||||||
7 | Marcus Dessau | 2002 | 375 | 33.99 | 1:14.77 | 2:04.75 | 2:38.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.43 | |||||||||
8 | Mattias Houen | 2002 | 355 | 35.39 | 1:18.14 | 2:05.03 | 2:40.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.67 | |||||||||
9 | Marco Knudsen | 2003 | 336 | 37.92 | 1:20.28 | 2:09.67 | 2:43.96 | |||
Greve Svømmeklub | 2:50.53 | |||||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 332 | 39.42 | 1:19.96 | 2:07.15 | 2:44.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.77 | |||||||||
11 | Mikkel Hansen | 2003 | 294 | 37.18 | 1:22.61 | 2:13.05 | 2:51.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.16 | |||||||||
12 | Lucas Burmester | 2002 | 291 | 36.14 | 1:20.45 | 2:13.21 | 2:51.89 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.07 | |||||||||
13 | Jesper Schiødt | 2001 | 291 | 37.53 | 1:22.36 | 2:13.91 | 2:51.99 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:13.87 | |||||||||
14 | Kevin Liang | 2002 | 285 | 35.42 | 1:23.08 | 2:14.26 | 2:53.12 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:57.66 | |||||||||
15 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 274 | 38.46 | 1:25.46 | 2:18.44 | 2:55.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.39 | |||||||||
16 | Harald Riisager | 2003 | 273 | 42.34 | 1:28.49 | 2:18.05 | 2:55.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.23 | |||||||||
17 | Karl August B. Balle | 2003 | 271 | 38.23 | 1:26.17 | 2:15.02 | 2:56.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.77 | |||||||||
18 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 260 | 41.92 | 1:26.53 | 2:19.89 | 2:58.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:05.73 | |||||||||
19 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 258 | 38.02 | 1:25.63 | 2:19.77 | 2:59.03 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:03.68 | |||||||||
20 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 256 | 40.41 | 1:27.76 | 2:18.68 | 2:59.32 | |||
Greve Svømmeklub | 4:28.51 | |||||||||
21 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 252 | 36.98 | 1:26.68 | 2:20.05 | 3:00.45 | |||
Greve Svømmeklub | 3:03.59 | |||||||||
22 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 243 | 39.66 | 1:29.80 | 2:20.48 | 3:02.50 | |||
Greve Svømmeklub | 3:04.94 | |||||||||
23 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 234 | 40.47 | 1:26.16 | 2:26.88 | 3:04.85 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:08.44 | |||||||||
24 | Bertram Nyegaard | 2004 | 232 | 41.43 | 1:27.59 | 2:23.62 | 3:05.36 | |||
Roskilde Svømning | 3:12.65 | |||||||||
25 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 225 | 40.37 | 1:26.64 | 2:26.93 | 3:07.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.29 | |||||||||
26 | Emil Søby | 2004 | 223 | 42.81 | 1:29.07 | 2:26.05 | 3:07.81 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:04.34 | |||||||||
27 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 216 | 40.29 | 1:30.01 | 2:28.19 | 3:10.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:18.33 | |||||||||
28 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 175 | 45.88 | 1:37.10 | 2:35.12 | 3:23.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:29.94 | |||||||||
29 | Matias Buus Hansen | 2003 | 175 | 45.72 | 1:34.63 | 2:39.95 | 3:23.62 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:24.63 | |||||||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:40.06 | |||||||||
- | Marius Bugge | 2003 | DSQ | sv. på mave v 100 m | ||||||
Greve Svømmeklub | 3:12.07 | |||||||||
- | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:46.67 | |||||||||
- | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | DSQ | Asymm. ben i bryst | ||||||
Greve Svømmeklub | 3:21.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josefine Boisen | 1996 | 407 | 37.65 | 1:18.37 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.07 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 544 | 35.09 | 1:11.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
2 | Sofie Andersen | 2001 | 526 | 35.62 | 1:11.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 524 | 35.16 | 1:12.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
4 | Sofie Kornbek | 2000 | 512 | 35.25 | 1:12.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.70 | |||||||||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 503 | 36.34 | 1:13.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.16 | |||||||||
6 | Julie Stampe Meier | 2001 | 496 | 35.28 | 1:13.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.57 | |||||||||
7 | Amalie Frederiksen | 2001 | 470 | 36.08 | 1:14.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
8 | Cassandra Thimmer | 1999 | 468 | 37.10 | 1:14.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.49 | |||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 466 | 35.82 | 1:14.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.17 | |||||||||
10 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 463 | 37.26 | 1:15.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.09 | |||||||||
11 | Thit Bondo | 2000 | 455 | 37.27 | 1:15.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.06 | |||||||||
12 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 446 | 36.48 | 1:16.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.05 | |||||||||
13 | Anna Andersen | 2001 | 423 | 37.26 | 1:17.39 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:13.06 | |||||||||
14 | Karoline Kjær | 2000 | 413 | 38.17 | 1:18.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
15 | Camilla Taylor | 2000 | 381 | 37.69 | 1:20.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.42 | |||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 371 | 37.96 | 1:20.82 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.86 | |||||||||
17 | Volena Dimitrova | 1999 | 359 | 38.97 | 1:21.76 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:24.02 | |||||||||
18 | Line Helene Jensen | 2001 | 306 | 42.14 | 1:26.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:31.83 | |||||||||
19 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | 227 | 45.49 | 1:35.24 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.40 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 525 | 35.82 | 1:12.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.39 | |||||||||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 486 | 36.26 | 1:13.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.18 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 468 | 36.06 | 1:14.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.13 | |||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 459 | 37.01 | 1:15.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
5 | Emilie Holst Lange | 2002 | 449 | 36.82 | 1:15.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.07 | |||||||||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 443 | 37.91 | 1:16.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.23 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 435 | 36.99 | 1:16.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.99 | |||||||||
8 | Frederikke Falk-List | 2004 | 414 | 37.65 | 1:17.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.69 | |||||||||
9 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 403 | 37.98 | 1:18.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.36 | |||||||||
10 | Isabella Rosenberg | 2003 | 399 | 38.67 | 1:18.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.85 | |||||||||
11 | Amanda Hietala | 2002 | 384 | 39.17 | 1:19.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.69 | |||||||||
12 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 377 | 39.24 | 1:20.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 375 | 40.27 | 1:20.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.97 | |||||||||
14 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 370 | 38.90 | 1:20.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
15 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 369 | 40.44 | 1:21.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.52 | |||||||||
16 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 351 | 40.02 | 1:22.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.52 | |||||||||
17 | Fiona Burmester | 2003 | 345 | 40.49 | 1:22.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.50 | |||||||||
18 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 340 | 40.82 | 1:23.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.49 | |||||||||
19 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 338 | 40.70 | 1:23.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.90 | |||||||||
20 | Cornelia Vámosi | 2004 | 338 | 40.19 | 1:23.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.85 | |||||||||
21 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 332 | 40.33 | 1:23.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.96 | |||||||||
22 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 330 | 40.60 | 1:24.08 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:22.09 | |||||||||
23 | Mathilde Hedager | 2004 | 329 | 39.52 | 1:24.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
24 | Freja Stenbækgård | 2003 | 326 | 40.44 | 1:24.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
25 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 314 | 40.95 | 1:25.49 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.48 | |||||||||
26 | Liva Lund Hansen | 2005 | 313 | 41.42 | 1:25.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.02 | |||||||||
27 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 309 | 42.70 | 1:25.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.70 | |||||||||
28 | Astrid Permin | 2003 | 291 | 43.09 | 1:27.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.12 | |||||||||
29 | Caroline Gerlach | 2002 | 286 | 43.19 | 1:28.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.68 | |||||||||
30 | Pil Sylvander | 2003 | 279 | 42.36 | 1:28.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.55 | |||||||||
31 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 278 | 44.00 | 1:28.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.00 | |||||||||
32 | Norah Szczepanski | 2003 | 277 | 42.97 | 1:29.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.90 | |||||||||
33 | Clara Schmedes | 2004 | 272 | 43.94 | 1:29.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.03 | |||||||||
34 | Emma F. Rouse | 2004 | 270 | 43.50 | 1:29.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.45 | |||||||||
35 | Emma Clausen | 2003 | 264 | 44.70 | 1:30.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.82 | |||||||||
36 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 258 | 44.08 | 1:31.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.21 | |||||||||
37 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 257 | 43.67 | 1:31.41 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:38.35 | |||||||||
38 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 243 | 45.64 | 1:33.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.56 | |||||||||
39 | Annika Britt Larsen | 2005 | 232 | 48.36 | 1:34.46 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:38.71 | |||||||||
40 | Frida Høj Andersen | 2005 | 212 | 48.08 | 1:37.39 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:41.80 | |||||||||
41 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 208 | 49.03 | 1:38.04 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:43.99 | |||||||||
42 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 204 | 47.87 | 1:38.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.53 | |||||||||
43 | Celina Mehr | 2003 | 165 | 50.16 | 1:45.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.76 | |||||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 30.91 | 1:03.04 | |||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.41 | 1:03.86 | |||||
3 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.52 | 1:04.43 | |||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.32 | 1:04.77 | |||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.24 | 1:07.82 | |||||
6 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.41 | 1:10.06 | |||||
7 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.74 | 1:10.88 | |||||
8 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.90 | 1:12.44 | |||||
9 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.44 | 1:13.22 | |||||
10 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.62 | 1:17.42 | |||||
11 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 40.04 | 1:21.74 | |||||
12 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.19 | 1:22.35 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.80 | 1:06.66 | |||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.01 | 1:09.64 | |||||
3 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.63 | 1:10.11 | |||||
4 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.46 | 1:10.71 | |||||
5 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.77 | 1:10.96 | |||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.70 | 1:11.02 | |||||
7 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.58 | 1:11.78 | |||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.98 | 1:12.14 | |||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | 1:13.37 | |||||
10 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 35.81 | 1:13.40 | |||||
11 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.49 | 1:14.22 | |||||
12 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.32 | 1:14.24 | |||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.95 | 1:14.39 | |||||
14 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.30 | 1:15.51 | |||||
15 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.19 | 1:16.36 | |||||
16 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.61 | 1:16.52 | |||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.77 | 1:17.89 | |||||
18 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.78 | 1:18.52 | |||||
19 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.21 | 1:19.36 | |||||
20 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.39 | 1:20.41 | |||||
21 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.17 | 1:20.81 | |||||
22 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:21.19 | |||||
23 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.49 | 1:21.22 | |||||
24 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.89 | 1:22.02 | |||||
25 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.29 | 1:22.23 | |||||
26 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.02 | 1:22.85 | |||||
27 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 40.86 | 1:23.18 | |||||
28 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.62 | 1:23.23 | |||||
29 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.23 | 1:23.45 | |||||
29 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 42.37 | 1:23.45 | |||||
31 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.34 | 1:23.46 | |||||
32 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.04 | 1:23.66 | |||||
33 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.20 | 1:23.75 | |||||
34 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.60 | 1:23.78 | |||||
35 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.80 | 1:23.84 | |||||
36 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 41.69 | 1:24.19 | |||||
36 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 41.18 | 1:24.19 | |||||
38 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.57 | 1:25.40 | |||||
39 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.05 | 1:25.64 | |||||
40 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.75 | 1:25.74 | |||||
41 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.32 | 1:25.83 | |||||
42 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 41.89 | 1:26.73 | |||||
43 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.77 | 1:27.08 | |||||
44 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.53 | 1:27.41 | |||||
45 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 43.43 | 1:28.99 | |||||
46 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.24 | 1:30.10 | |||||
47 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.08 | 1:31.67 | |||||
48 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.09 | 1:33.81 | |||||
49 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.60 | 1:33.84 | |||||
- | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Svøm på mave v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.93 | 1:19.86 | 2:02.46 | 2:44.24 | |||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.76 | 1:20.28 | 2:03.56 | 2:46.62 | |||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.49 | 1:24.44 | 2:09.23 | 2:53.47 | |||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.91 | 1:24.75 | 2:10.38 | 2:56.07 | |||
5 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.50 | 1:26.40 | 2:13.19 | 3:00.55 | |||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.38 | 1:27.42 | 2:14.49 | 3:00.65 | |||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.27 | 1:28.34 | 2:15.32 | 3:01.17 | |||
8 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 42.29 | 1:28.05 | 2:14.83 | 3:03.41 | |||
9 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.12 | 1:29.70 | 2:18.53 | 3:08.69 | |||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 41.83 | 1:29.48 | 2:19.62 | 3:08.90 | |||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.98 | 1:33.06 | 2:22.26 | 3:10.72 | |||
12 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.36 | 1:31.51 | 2:20.71 | 3:11.07 | |||
13 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.18 | 1:32.32 | 2:23.48 | 3:12.44 | |||
14 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.60 | 1:33.11 | 2:24.01 | 3:13.01 | |||
15 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.88 | 1:36.67 | 2:27.62 | 3:17.05 | |||
16 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.36 | 1:36.59 | 2:28.93 | 3:19.98 | |||
17 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 47.40 | 1:39.38 | 2:31.56 | 3:21.68 | |||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.61 | 1:39.55 | 2:31.26 | 3:23.11 | |||
19 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 47.95 | 1:42.76 | 2:38.15 | 3:32.56 | |||
20 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 48.24 | 1:42.02 | 2:36.71 | 3:32.58 | |||
21 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 47.53 | 1:42.28 | 2:38.40 | 3:34.60 | |||
22 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 47.54 | 1:43.11 | 2:39.14 | 3:35.70 | |||
23 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.18 | 1:49.12 | 2:46.49 | 3:41.27 | |||
24 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 54.97 | 1:55.65 | 2:57.26 | 3:56.15 | |||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Wegener | 1997 | 454 | 37.51 | 1:18.97 | 2:01.99 | 2:45.19 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:42.54 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 521 | 36.24 | 1:16.30 | 1:57.29 | 2:37.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.52 | |||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 511 | 36.73 | 1:16.78 | 1:58.01 | 2:38.82 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:42.37 | |||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 500 | 36.46 | 1:17.71 | 1:59.61 | 2:39.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.57 | |||||||||
4 | Kristian Torp | 2000 | 489 | 37.19 | 1:17.88 | 1:58.68 | 2:41.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.18 | |||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 405 | 39.70 | 1:23.32 | 2:07.44 | 2:51.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.15 | |||||||||
6 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 401 | 39.56 | 1:23.62 | 2:07.86 | 2:52.10 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:47.43 | |||||||||
7 | Matthæus Vámosi | 2000 | 371 | 39.95 | 1:25.58 | 2:11.98 | 2:56.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:50.68 | |||||||||
8 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 221 | 48.99 | 1:42.36 | 2:36.64 | 3:30.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:51.49 | |||||||||
- | Laurids Holme | 2000 | DSQ | To flyben v start | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:10.24 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 499 | 36.72 | 1:17.48 | 1:59.34 | 2:40.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.30 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 488 | 37.11 | 1:18.46 | 1:59.95 | 2:41.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.93 | |||||||||
3 | Daniel Hartkopf | 2001 | 455 | 37.68 | 1:19.32 | 2:02.40 | 2:45.11 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.40 | |||||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | 431 | 39.71 | 1:21.86 | 2:05.16 | 2:48.08 | |||
Køge Svømmeklub | 2:50.89 | |||||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 413 | 38.34 | 1:21.53 | 2:05.99 | 2:50.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.05 | |||||||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 385 | 38.76 | 1:22.65 | 2:08.62 | 2:54.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:51.55 | |||||||||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | 374 | 40.05 | 1:24.81 | 2:10.99 | 2:56.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.53 | |||||||||
8 | Mikkel Gummer | 2002 | 349 | 40.65 | 1:26.58 | 2:13.55 | 3:00.36 | |||
Greve Svømmeklub | 3:08.81 | |||||||||
9 | Mattias Houen | 2002 | 337 | 42.62 | 1:29.77 | 2:17.17 | 3:02.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.75 | |||||||||
10 | Casper Koch | 2002 | 332 | 41.70 | 1:28.02 | 2:15.87 | 3:03.36 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:00.82 | |||||||||
11 | Karl August B. Balle | 2003 | 319 | 43.71 | 1:31.63 | 2:19.18 | 3:05.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.00 | |||||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 314 | 41.24 | 1:29.15 | 2:18.47 | 3:06.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.23 | |||||||||
13 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 312 | 43.92 | 1:31.87 | 2:20.39 | 3:07.18 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 296 | 42.62 | 1:31.92 | 2:21.68 | 3:10.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:29.77 | |||||||||
15 | Mikkel Hansen | 2003 | 282 | 45.06 | 1:35.19 | 2:25.91 | 3:13.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.70 | |||||||||
16 | Jesper Schiødt | 2001 | 256 | 45.85 | 1:36.49 | 2:29.21 | 3:19.85 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
17 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 241 | 47.96 | 1:40.49 | 2:32.92 | 3:23.83 | |||
Greve Svømmeklub | 3:37.32 | |||||||||
18 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 241 | 44.32 | 1:37.02 | 2:31.01 | 3:24.07 | |||
Greve Svømmeklub | 3:16.89 | |||||||||
19 | Nicklas Taylor | 2002 | 222 | 46.70 | 1:40.85 | 2:36.05 | 3:29.45 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:36.89 | |||||||||
20 | Lucas Burmester | 2002 | 206 | 49.73 | 1:44.98 | 2:40.12 | 3:34.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:22.91 | |||||||||
21 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 198 | 49.08 | 1:44.39 | 2:41.30 | 3:37.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | 535 | 29.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.67 | |||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 521 | 29.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
3 | Josefine Boisen | 1996 | 467 | 30.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.87 | |||||||||
4 | Stine Boe Gad | 1997 | 412 | 31.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.24 | |||||||||
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | 582 | 28.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | |||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 574 | 28.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
3 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 519 | 29.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.77 | |||||||||
4 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 512 | 29.65 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.13 | |||||||||
5 | Thit Bondo | 2000 | 501 | 29.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.07 | |||||||||
6 | Camilla Feldmann | 1999 | 500 | 29.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
7 | Amalie Frederiksen | 2001 | 493 | 30.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
8 | Christina Christensen | 2001 | 486 | 30.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.16 | |||||||||
9 | Emilie Larsen | 2001 | 480 | 30.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.32 | |||||||||
10 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 478 | 30.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
11 | Anna Andersen | 2001 | 475 | 30.40 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 30.63 | |||||||||
12 | Freja Petersen | 2000 | 470 | 30.50 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.46 | |||||||||
13 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 464 | 30.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.20 | |||||||||
14 | Cassandra Thimmer | 1999 | 454 | 30.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.09 | |||||||||
15 | Pernille Pedersen | 2001 | 417 | 31.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
16 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 417 | 31.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.80 | |||||||||
17 | Karoline Kjær | 2000 | 411 | 31.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
18 | Volena Dimitrova | 1999 | 410 | 31.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.12 | |||||||||
19 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 404 | 32.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
20 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 402 | 32.14 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.90 | |||||||||
21 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 402 | 32.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.46 | |||||||||
22 | SIF Salomonsen | 2000 | 397 | 32.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.00 | |||||||||
23 | Line Helene Jensen | 2001 | 378 | 32.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
24 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | 259 | 37.22 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.94 | |||||||||
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 565 | 28.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.63 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 504 | 29.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 497 | 29.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 495 | 29.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 466 | 30.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 460 | 30.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | 452 | 30.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.43 | |||||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | 439 | 31.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.73 | |||||||||
9 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 435 | 31.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.32 | |||||||||
10 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 421 | 31.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.98 | |||||||||
11 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 408 | 31.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
12 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 407 | 32.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.47 | |||||||||
13 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 402 | 32.13 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | 396 | 32.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
15 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 395 | 32.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
16 | Fiona Burmester | 2003 | 390 | 32.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
17 | Amanda Hietala | 2002 | 389 | 32.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
18 | Frederikke Falk-List | 2004 | 381 | 32.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.03 | |||||||||
19 | Anne Sofie Evald | 2004 | 381 | 32.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.58 | |||||||||
20 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 380 | 32.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
21 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 380 | 32.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.33 | |||||||||
22 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 368 | 33.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.50 | |||||||||
23 | Julie Wolter | 2003 | 362 | 33.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.23 | |||||||||
24 | Cornelia Vámosi | 2004 | 361 | 33.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
25 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 355 | 33.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.99 | |||||||||
26 | Nønne Christensen | 2004 | 354 | 33.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.67 | |||||||||
27 | Astrid Permin | 2003 | 352 | 33.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.95 | |||||||||
28 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 349 | 33.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.14 | |||||||||
29 | Signe Krag Andersen | 2004 | 347 | 33.75 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.51 | |||||||||
30 | Clara Toft | 2004 | 346 | 33.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
31 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 345 | 33.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.16 | |||||||||
32 | Pil Sylvander | 2003 | 343 | 33.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
33 | Mathilde Hedager | 2004 | 339 | 34.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
34 | Ellen A. Skov | 2003 | 339 | 34.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
35 | Norah Szczepanski | 2003 | 332 | 34.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
36 | Freja Søndergaard | 2004 | 316 | 34.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.26 | |||||||||
37 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 315 | 34.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.19 | |||||||||
38 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 314 | 34.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.56 | |||||||||
39 | Emma F. Rouse | 2004 | 309 | 35.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
40 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 307 | 35.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.85 | |||||||||
41 | Liva Lund Hansen | 2005 | 303 | 35.31 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.18 | |||||||||
42 | Caroline Gerlach | 2002 | 297 | 35.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.06 | |||||||||
43 | Clara Schmedes | 2004 | 295 | 35.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.11 | |||||||||
44 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 289 | 35.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
45 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 284 | 36.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.16 | |||||||||
46 | Emma Clausen | 2003 | 283 | 36.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
47 | Annika Britt Larsen | 2005 | 270 | 36.71 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.21 | |||||||||
48 | Ida Mørk | 2004 | 264 | 36.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.36 | |||||||||
49 | Caroline Villum Færch | 2005 | 264 | 36.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.98 | |||||||||
50 | Lærke Blond | 2003 | 261 | 37.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.64 | |||||||||
51 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 260 | 37.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
52 | Mathilde Svendsen | 2004 | 258 | 37.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | 36.91 | |||||||||
53 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 257 | 37.32 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.54 | |||||||||
54 | Celina Mehr | 2003 | 252 | 37.52 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.49 | |||||||||
55 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 230 | 38.73 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
- | Asta Poulsen Dolan | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 510 | 26.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.61 | |||||||||
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Galving | 1998 | 556 | 25.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.09 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 555 | 25.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.01 | |||||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | 554 | 25.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 460 | 27.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 456 | 27.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.50 | |||||||||
6 | Christian K. Jensen | 2000 | 443 | 27.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.90 | |||||||||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 433 | 27.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.46 | |||||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | 429 | 27.71 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 27.50 | |||||||||
9 | Phillip Riis | 1998 | 425 | 27.80 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.27 | |||||||||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | 420 | 27.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.80 | |||||||||
11 | Thor B. Hansen | 2000 | 413 | 28.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
12 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 406 | 28.22 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 29.16 | |||||||||
13 | Johan Theis Møller | 2000 | 401 | 28.35 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.40 | |||||||||
14 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 390 | 28.60 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.39 | |||||||||
15 | August Hertz Bugge | 2000 | 380 | 28.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.90 | |||||||||
16 | Daniel Brylov | 2000 | 379 | 28.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.56 | |||||||||
16 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 379 | 28.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
18 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 374 | 29.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
19 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 372 | 29.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
20 | Jacob Holm | 2000 | 366 | 29.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
21 | Andreas Norup | 1999 | 363 | 29.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.22 | |||||||||
22 | Magnus Nygaard | 2000 | 347 | 29.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
23 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 319 | 30.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
24 | Laurids Holme | 2000 | 308 | 30.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 461 | 27.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.97 | |||||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | 447 | 27.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.25 | |||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 419 | 27.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 404 | 28.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.54 | |||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 397 | 28.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
6 | August Becktor | 2001 | 392 | 28.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.04 | |||||||||
7 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 383 | 28.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
8 | Mikkel Ringer | 2001 | 381 | 28.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.22 | |||||||||
9 | Marcus Ipsen | 2002 | 367 | 29.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 366 | 29.22 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.34 | |||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 366 | 29.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.78 | |||||||||
12 | Kevin Liang | 2002 | 365 | 29.24 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 29.19 | |||||||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | 359 | 29.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.78 | |||||||||
14 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 355 | 29.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.76 | |||||||||
15 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 354 | 29.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
16 | Marco Knudsen | 2003 | 349 | 29.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
17 | Mads Enghave | 2002 | 345 | 29.81 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 30.04 | |||||||||
18 | Casper Koch | 2002 | 344 | 29.83 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.92 | |||||||||
19 | Christopher G. Trandum | 2003 | 342 | 29.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.44 | |||||||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 339 | 29.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.61 | |||||||||
21 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 332 | 30.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.14 | |||||||||
22 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 332 | 30.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
23 | Jesper Schiødt | 2001 | 328 | 30.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
24 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 323 | 30.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.78 | |||||||||
25 | Mikkel Gummer | 2002 | 318 | 30.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
26 | Mattias Houen | 2002 | 317 | 30.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
27 | Mads Baltzer | 2002 | 316 | 30.67 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
28 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 306 | 31.01 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.80 | |||||||||
29 | Simon Bergendorff | 2002 | 303 | 31.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.43 | |||||||||
30 | Nicklas Taylor | 2002 | 301 | 31.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.16 | |||||||||
30 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 301 | 31.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
32 | Andreas Holst Lange | 2002 | 293 | 31.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.62 | |||||||||
33 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 291 | 31.53 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.15 | |||||||||
34 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 289 | 31.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.59 | |||||||||
35 | Anders Hvidt | 2002 | 287 | 31.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.65 | |||||||||
36 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 280 | 31.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.56 | |||||||||
37 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 274 | 32.17 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 33.33 | |||||||||
38 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 270 | 32.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.93 | |||||||||
39 | Lucas Burmester | 2002 | 268 | 32.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
40 | Mikkel Hansen | 2003 | 263 | 32.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.55 | |||||||||
41 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 260 | 32.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.25 | |||||||||
42 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 259 | 32.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
43 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 258 | 32.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
44 | Harald Riisager | 2003 | 256 | 32.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
45 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 255 | 32.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.00 | |||||||||
46 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 250 | 33.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.47 | |||||||||
47 | Marius Bugge | 2003 | 244 | 33.42 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
48 | Oliver Madsen | 2003 | 244 | 33.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.53 | |||||||||
49 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 236 | 33.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.88 | |||||||||
50 | Nicholas Svane | 2002 | 232 | 34.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.43 | |||||||||
51 | Nicolai Quist | 2003 | 231 | 34.05 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 34.52 | |||||||||
52 | Emil Søby | 2004 | 229 | 34.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.34 | |||||||||
53 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 224 | 34.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
54 | Karl August B. Balle | 2003 | 222 | 34.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.90 | |||||||||
55 | Bertram Nyegaard | 2004 | 221 | 34.58 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.69 | |||||||||
56 | Eigil Sigfusson | 2004 | 216 | 34.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
57 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 210 | 35.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.98 | |||||||||
58 | Oscar Jensen | 2003 | 209 | 35.18 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.72 | |||||||||
59 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 209 | 35.23 | ||||||
Greve Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
60 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 199 | 35.79 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
61 | Penghao Ji | 2003 | 181 | 36.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.84 | |||||||||
62 | Matias Buus Hansen | 2003 | 162 | 38.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.74 | |||||||||
- | Affou Adlouni | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 32.84 | |||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.89 | |||||||||
- | Gustav B. Frederiksen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.59 | |||||||||
- | Michael Elliks | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 35, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:42.78 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 34.96 | 1:10.24 | 1:10.24 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 36.12 | 1:16.89 | 2:27.13 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 33.85 | 1:13.28 | 3:40.41 | ||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 29.55 | 1:02.37 | 4:42.78 | ||||||
2 | Køge Piger 1 | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:52.75 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 37.74 | 1:17.46 | 1:17.46 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 35.51 | 1:17.19 | 2:34.65 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 33.32 | 1:14.29 | 3:48.94 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 31.14 | 1:03.81 | 4:52.75 | ||||||
3 | Stv 1 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:54.62 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 36.39 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 37.64 | 1:20.45 | 2:33.26 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 32.51 | 1:10.90 | 3:44.16 | ||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 33.67 | 1:10.46 | 4:54.62 | ||||||
4 | Køge Piger 2 | 2001 | Køge Svømmeklub | 5:06.87 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 38.33 | 1:18.86 | 1:18.86 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 39.64 | 1:24.75 | 2:43.61 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.15 | 1:17.43 | 4:01.04 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.90 | 1:05.83 | 5:06.87 | ||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:10.54 | ||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 37.28 | 1:16.04 | 1:16.04 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 40.21 | 1:28.35 | 2:44.39 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 34.21 | 1:14.32 | 3:58.71 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 34.21 | 1:11.83 | 5:10.54 | ||||||
6 | Mk 31 Piger 1 | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:16.91 | ||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 38.34 | 1:18.50 | 1:18.50 | ||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 40.40 | 1:28.18 | 2:46.68 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 36.08 | 1:20.55 | 4:07.23 | ||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 32.40 | 1:09.68 | 5:16.91 | ||||||
7 | Gentofte Piger 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:21.23 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 37.44 | 1:17.53 | 1:17.53 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 41.62 | 1:28.89 | 2:46.42 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 37.62 | 1:23.58 | 4:10.00 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 33.30 | 1:11.23 | 5:21.23 | ||||||
8 | Super Sild | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:24.20 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 36.04 | 1:15.79 | 1:15.79 | ||||||
Lærke Blond | 2003 | 43.74 | 1:32.31 | 2:48.10 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 37.67 | 1:22.17 | 4:10.27 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 33.93 | 1:13.93 | 5:24.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 36, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:13.04 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 30.62 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 34.98 | 1:14.34 | 2:17.34 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 26.57 | 58.34 | 3:15.68 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 27.00 | 57.36 | 4:13.04 | ||||||
2 | Køge Drenge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:25.37 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 34.40 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 36.15 | 1:18.54 | 2:29.55 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.63 | 1:02.21 | 3:31.76 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 25.61 | 53.61 | 4:25.37 | ||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:27.03 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 33.22 | 1:08.60 | 1:08.60 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 34.54 | 1:14.88 | 2:23.48 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 30.12 | 1:06.11 | 3:29.59 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 27.55 | 57.44 | 4:27.03 | ||||||
4 | Mk 31 Drenge 1 | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:38.98 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 34.22 | 1:09.84 | 1:09.84 | ||||||
Andreas Norup | 1999 | 35.69 | 1:17.37 | 2:27.21 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 32.49 | 1:11.18 | 3:38.39 | ||||||
Daniel Brylov | 2000 | 29.35 | 1:00.59 | 4:38.98 | ||||||
5 | Køge Drenge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:41.06 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 35.23 | 1:12.51 | 1:12.51 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 35.90 | 1:17.29 | 2:29.80 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 30.55 | 1:07.42 | 3:37.22 | ||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 29.96 | 1:03.84 | 4:41.06 | ||||||
6 | Drenge Gti | 2002 | GTI | 4:43.49 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 35.55 | 1:13.43 | 1:13.43 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 34.18 | 1:13.11 | 2:26.54 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 32.95 | 1:11.89 | 3:38.43 | ||||||
Casper Koch | 2002 | 31.25 | 1:05.06 | 4:43.49 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:54.37 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 35.43 | 1:13.77 | 1:13.77 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 40.37 | 1:27.56 | 2:41.33 | ||||||
August Becktor | 2001 | 32.50 | 1:13.04 | 3:54.37 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 28.72 | 1:00.00 | 4:54.37 | ||||||
8 | Medley Racers | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:56.52 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 38.11 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 37.94 | 1:22.87 | 2:40.65 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.49 | 1:13.13 | 3:53.78 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.56 | 1:02.74 | 4:56.52 | ||||||
9 | Stv 2 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 5:01.39 | ||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 38.03 | 1:17.21 | 1:17.21 | ||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 36.19 | 1:19.77 | 2:36.98 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 31.46 | 1:07.83 | 3:44.81 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 36.44 | 1:16.58 | 5:01.39 | ||||||
10 | Mk 31 Drenge 2 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:14.48 | ||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 34.74 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Simon Bergendorff | 2002 | 46.18 | 1:37.55 | 2:49.17 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 35.36 | 1:17.43 | 4:06.60 | ||||||
Michael Elliks | 2002 | 31.97 | 1:07.88 | 5:14.48 | ||||||
11 | Gentofte Drenge 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:17.18 | ||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 39.85 | 1:20.03 | 1:20.03 | ||||||
Karl August B. Balle | 2003 | 42.61 | 1:29.83 | 2:49.86 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 35.38 | 1:15.87 | 4:05.73 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 34.04 | 1:11.45 | 5:17.18 | ||||||
- | Stv 1 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:42 |