2019-10-22   01:54:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Gentofte Open 2016 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open Forår 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            33.49   
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub            34.30   
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            34.54   
Cassandra Thimmer  1999  Gentofte Svømme Klub            34.92   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning            35.09   
Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub            35.28   
Emilie Larsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.14   
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub            37.67   
Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            39.22   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            32.25   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            32.42   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            33.37   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            33.63   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            34.13   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            34.38   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            34.72   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            34.76   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            35.49   
10  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            36.45   
11  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            36.50   
12  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.58   
12  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            36.58   
14  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            36.85   
15  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            37.54   
16  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            37.57   
17  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            37.58   
18  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            37.75   
19  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.06   
20  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            38.18   
21  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub            38.21   
22  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            38.28   
23  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            38.34   
24  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            38.51   
25  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            38.85   
26  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub            39.03   
27  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            39.06   
28  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            39.13   
29  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.69   
30  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            39.72   
31  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            39.77   
32  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.59   
33  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            41.07   
34  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.18   
35  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.30   
36  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            41.35   
37  Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            41.84   
37  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.84   
39  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            41.93   
40  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            43.05   
41  Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            43.25   
42  Tate Green  2006  Gentofte Svømme Klub            43.80   
43  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.41   
44  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            44.53   
45  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub            44.55   
46  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            44.66   
47  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            44.95   
48  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub            46.24   
49  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub            46.39   
50  Alma Bendix Dahl  2005  Helsingør Svømmeklub            46.48   
51  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            48.36   
Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:56 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark