Tulokset Jöns Svanbergsimmet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
09:39 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
32.57 |
1:07.81 |
1:43.42 |
|
2:18.88 |
|
2 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.42 |
1:10.47 |
1:49.65 |
|
2:28.44 |
|
3 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.38 |
1:10.82 |
1:49.76 |
|
2:28.61 |
|
4 |
Anna Krysén |
2003 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.18 |
1:13.59 |
1:51.92 |
|
2:29.19 |
|
5 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.43 |
1:13.66 |
1:54.89 |
|
2:33.69 |
|
6 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
34.72 |
1:14.98 |
1:56.64 |
|
2:34.58 |
|
7 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.13 |
1:17.13 |
1:58.54 |
|
2:35.79 |
|
8 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
36.89 |
1:17.71 |
1:58.93 |
|
2:37.28 |
|
9 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
35.94 |
1:17.95 |
2:00.40 |
|
2:40.55 |
|
10 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.50 |
1:17.88 |
2:01.71 |
|
2:41.52 |
|
11 |
Amanda Viksten |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
36.59 |
1:18.50 |
2:02.33 |
|
2:42.09 |
|
12 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
36.41 |
1:18.03 |
2:01.19 |
|
2:42.30 |
|
13 |
Emma Westermark |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
36.31 |
1:18.87 |
2:02.10 |
|
2:44.10 |
|
14 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
36.89 |
1:19.43 |
2:03.02 |
|
2:44.25 |
|
15 |
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
36.52 |
1:19.31 |
2:04.34 |
|
2:45.22 |
|
16 |
Celina Hoffner |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
37.46 |
1:21.64 |
2:07.30 |
|
2:46.30 |
|
17 |
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
36.59 |
1:20.01 |
2:05.55 |
|
2:48.27 |
|
18 |
Tuva Mattsson |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
38.77 |
1:23.15 |
2:08.55 |
|
2:50.47 |
|
19 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
38.67 |
1:22.24 |
2:08.02 |
|
2:52.85 |
|
20 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
38.30 |
1:23.67 |
2:11.57 |
|
2:56.67 |
|
21 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
38.90 |
1:25.14 |
2:12.37 |
|
2:56.70 |
|
22 |
Elina Widén |
2003 |
Gimo Simsällskap |
|
39.17 |
1:24.91 |
2:13.12 |
|
2:57.78 |
|
23 |
Tilde Lantz |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
39.97 |
1:25.77 |
2:13.10 |
|
2:58.17 |
|
24 |
Viktoria Lautmann |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
39.43 |
1:26.24 |
2:13.19 |
|
2:58.51 |
|
25 |
Leah Schöneberg |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
40.01 |
1:27.20 |
2:16.56 |
|
2:59.18 |
|
26 |
Lena Hachem |
2003 |
IF Åland |
|
37.61 |
1:23.62 |
2:12.89 |
|
2:59.22 |
|
27 |
Emma Järnebrink |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
38.19 |
1:23.81 |
2:13.46 |
|
2:59.47 |
|
28 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.38 |
1:24.69 |
2:13.02 |
|
2:59.57 |
|
29 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.28 |
1:25.74 |
2:15.66 |
|
3:05.06 |
|
30 |
Matilda Tukler |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.50 |
1:27.68 |
2:18.29 |
|
3:05.36 |
|
31 |
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
41.54 |
1:30.18 |
2:20.03 |
|
3:06.22 |
|
32 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.71 |
1:26.50 |
2:17.81 |
|
3:07.02 |
|
- |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
31.10 |
1:05.36 |
1:41.14 |
|
2:16.63 |
|
2 |
Joyce Muzito |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
31.32 |
1:06.37 |
1:42.77 |
|
2:18.32 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
31.82 |
1:07.41 |
1:43.98 |
|
2:19.13 |
|
4 |
Tova Magnusson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
31.90 |
1:08.23 |
1:45.39 |
|
2:20.13 |
|
5 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
32.28 |
1:08.35 |
1:45.53 |
|
2:20.89 |
|
6 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.46 |
1:09.96 |
1:46.55 |
|
2:21.60 |
|
7 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.90 |
1:09.51 |
1:46.61 |
|
2:22.20 |
|
8 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
32.52 |
1:08.68 |
1:46.94 |
|
2:23.73 |
|
9 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.45 |
1:10.19 |
1:47.09 |
|
2:23.75 |
|
10 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
32.20 |
1:08.47 |
1:46.58 |
|
2:24.38 |
|
11 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
32.18 |
1:08.79 |
1:46.97 |
|
2:24.80 |
|
12 |
Stina Byström |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
33.05 |
1:09.59 |
1:47.91 |
|
2:26.41 |
|
13 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.83 |
1:09.89 |
1:48.04 |
|
2:26.67 |
|
14 |
Melina Sundström |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
32.92 |
1:10.58 |
1:49.43 |
|
2:27.31 |
|
15 |
Emmy Östling |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
33.19 |
1:10.30 |
1:48.75 |
|
2:27.35 |
|
16 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
32.34 |
1:08.63 |
1:47.77 |
|
2:27.36 |
|
17 |
Alva Wikström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.72 |
1:12.14 |
1:51.08 |
|
2:28.18 |
|
18 |
Elina Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
33.19 |
1:10.91 |
1:50.44 |
|
2:28.52 |
|
19 |
Cornelia Norén-Vosfeldt |
2001 |
Härnösands Simsällskap |
|
33.40 |
1:11.67 |
1:51.71 |
|
2:30.03 |
|
20 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.38 |
1:13.24 |
1:52.81 |
|
2:31.71 |
|
21 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
35.20 |
1:14.16 |
1:53.52 |
|
2:32.29 |
|
22 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.85 |
1:14.47 |
1:55.04 |
|
2:32.92 |
|
23 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
33.20 |
1:12.84 |
1:54.53 |
|
2:33.40 |
|
24 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Köpings Simsällskap |
|
33.04 |
1:10.27 |
1:52.17 |
|
2:35.22 |
|
25 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.39 |
1:16.05 |
1:57.98 |
|
2:36.37 |
|
26 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.56 |
1:13.95 |
1:56.44 |
|
2:36.51 |
|
27 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
35.21 |
1:15.69 |
1:57.07 |
|
2:37.37 |
|
28 |
Ani Helin Öncu |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.86 |
1:15.31 |
1:56.20 |
|
2:37.69 |
|
29 |
Victoria Cantar |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
33.87 |
1:12.06 |
1:54.44 |
|
2:37.76 |
|
30 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
36.04 |
1:17.45 |
1:59.10 |
|
2:37.88 |
|
31 |
Astrid Gustafsson |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
35.47 |
1:15.85 |
1:58.26 |
|
2:39.33 |
|
32 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.56 |
1:15.70 |
1:58.16 |
|
2:40.18 |
|
33 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.72 |
1:16.79 |
2:00.22 |
|
2:41.15 |
|
34 |
Petra Wennberg |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
36.45 |
1:17.11 |
2:00.02 |
|
2:41.54 |
|
35 |
Nicolina Heed |
2001 |
Härnösands Simsällskap |
|
36.77 |
1:18.98 |
2:00.83 |
|
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.85 |
1:05.02 |
1:40.00 |
|
2:14.67 |
|
2 |
Frida Hedlund |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
31.28 |
1:05.69 |
1:40.80 |
|
2:15.23 |
|
3 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.77 |
1:06.08 |
1:41.12 |
|
2:16.14 |
|
4 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.91 |
1:06.37 |
1:41.38 |
|
2:16.25 |
|
5 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.12 |
1:05.96 |
1:42.20 |
|
2:16.54 |
|
6 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.88 |
1:06.84 |
1:42.15 |
|
2:16.67 |
|
7 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
31.35 |
1:06.02 |
1:41.84 |
|
2:16.73 |
|
8 |
Klara Eriksson |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
30.98 |
1:06.34 |
1:42.70 |
|
2:17.34 |
|
9 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.91 |
1:08.09 |
1:44.47 |
|
2:20.44 |
|
10 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.54 |
1:07.91 |
1:44.51 |
|
2:20.54 |
|
11 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
32.79 |
1:09.37 |
1:46.19 |
|
2:22.05 |
|
12 |
Ronja Rantanen |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
32.15 |
1:08.67 |
1:46.37 |
|
2:22.23 |
|
13 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.63 |
1:08.36 |
1:46.14 |
|
2:23.63 |
|
14 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.82 |
1:08.89 |
1:46.75 |
|
2:25.08 |
|
15 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
33.33 |
1:10.36 |
1:48.24 |
|
2:25.17 |
|
16 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
32.30 |
1:08.86 |
1:48.42 |
|
2:26.62 |
|
17 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.57 |
1:10.14 |
1:49.65 |
|
2:26.86 |
|
18 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.22 |
1:08.98 |
1:48.16 |
|
2:27.39 |
|
19 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.39 |
1:09.80 |
1:49.44 |
|
2:29.31 |
|
20 |
Julia Danielsson |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
33.17 |
1:11.56 |
1:51.47 |
|
2:31.35 |
|
21 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.71 |
1:11.50 |
1:51.27 |
|
2:31.60 |
|
22 |
Amanda Malmsten |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
33.90 |
1:12.55 |
1:52.76 |
|
2:31.71 |
|
23 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
34.93 |
1:14.10 |
1:54.21 |
|
2:32.95 |
|
24 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.06 |
1:13.25 |
1:53.27 |
|
2:33.69 |
|
25 |
Klara Öhlin |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
35.47 |
1:17.56 |
2:01.61 |
|
2:43.52 |
|
26 |
Martina Dahlbom |
1998 |
Härnösands Simsällskap |
|
35.79 |
1:17.69 |
2:02.31 |
|
2:45.60 |
|
27 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
36.32 |
1:19.31 |
2:05.23 |
|
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
09:39 |
|