2019-08-20   19:16:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    31.34  1:06.56  1:43.28    2:19.28   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    35.29  1:15.71  1:55.46    2:31.86   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    34.45  1:14.20  1:54.47    2:31.99   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    34.68  1:14.72  1:55.14    2:35.65   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    35.60  1:15.82  1:57.77    2:37.40   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    34.39  1:15.62  1:57.26    2:37.41   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    35.36  1:16.73  2:00.69    2:44.33   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    36.86  1:21.14  2:04.73    2:46.49   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    37.25  1:20.73  2:04.88    2:47.15   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    37.12  1:19.55  2:04.63    2:48.80   
11  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    37.37  1:19.58  2:05.79    2:49.55   
12  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    37.08  1:19.43  2:06.63    2:51.79   
13  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    37.46  1:22.42  2:09.24    2:53.79   
14  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    37.10  1:21.27  2:08.15    2:54.63   
15  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    39.40  1:25.08  2:12.51    2:57.63   
16  Rasmus Kalvik  2004  IF Åland    39.26  1:25.38  2:12.56    2:58.45   
17  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    39.84  1:28.12  2:15.82    3:00.87   
18  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    39.09  1:26.70  2:16.65    3:01.81   
19  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    42.16  1:29.96  2:18.55    3:03.19   
20  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    41.15  1:28.87  2:17.94    3:04.99   
21  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    42.35  1:33.87  2:21.81    3:08.92   
22  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    43.54  1:34.32  2:24.71    3:11.08   
23  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    45.95  1:40.87  2:35.20    3:28.14   
24  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    42.92  1:38.03  2:36.45    3:30.42   
25  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    49.06  1:49.85  2:53.32    3:54.38   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    28.53  59.80  1:32.58    2:04.85   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    30.77  1:02.54  1:35.52    2:08.33   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    30.96  1:05.95  1:40.15    2:13.06   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    31.19  1:05.58  1:40.55    2:14.20   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    31.60  1:06.70  1:41.54    2:14.33   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    30.43  1:04.58  1:40.17    2:14.85   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    30.40  1:05.54  1:41.58    2:16.33   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    32.26  1:08.26  1:44.50    2:19.26   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    32.05  1:07.99  1:44.59    2:20.13   
10  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    31.86  1:07.73  1:44.38    2:20.66   
11  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.33  1:09.81  1:45.57    2:20.83   
12  Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    32.12  1:08.59  1:47.14    2:22.13   
13  Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    32.42  1:09.46  1:46.92    2:22.41   
14  Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    33.58  1:10.05  1:47.57    2:22.88   
15  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    31.61  1:07.69  1:45.57    2:23.23   
16  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.99  1:10.83  1:50.67    2:29.05   
17  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    33.21  1:10.95  1:50.60    2:29.39   
18  Gustav Jonsson  2002  Södertörns Simsällskap    32.74  1:10.14  1:51.10    2:30.17   
19  Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    32.25  1:11.71  1:52.07    2:31.54   
20  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    33.72  1:13.64  1:54.57    2:33.69   
21  Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    33.86  1:13.89  1:56.21    2:35.62   
22  Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    35.53  1:15.85  1:56.87    2:37.42   
23  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    35.73  1:16.15  1:57.48    2:38.51   
24  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    36.56  1:19.38  2:02.72    2:40.17   
25  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    37.00  1:19.19  2:01.29    2:40.80   
26  Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    35.08  1:16.59  2:00.14    2:41.87   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    26.84  57.37  1:28.20    1:58.84   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    28.24  58.79  1:30.16    2:01.28   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    28.89  59.87  1:30.73    2:01.87   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens IF SF    28.25  59.36  1:31.15    2:03.35   
Emil Östrand  1998  Stockholmspolisens IF SF    28.81  1:01.73  1:33.79    2:05.39   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.49  1:00.99  1:34.09    2:05.39   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens IF SF    29.27  1:00.68  1:33.04    2:05.49   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    29.01  1:01.06  1:33.88    2:05.96   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    29.53  1:02.10  1:35.44    2:07.91   
10  Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF    27.70  58.86  1:32.97    2:08.11   
11  Dennis Bädicker  1999  Falu Simsällskap    30.20  1:03.73  1:38.82    2:12.21   
12  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    30.16  1:04.11  1:39.29    2:13.30   
13  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF    30.03  1:04.20  1:39.24    2:13.72   
14  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    30.47  1:04.56  1:39.84    2:15.55   
15  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    31.13  1:06.33  1:42.10    2:16.49   
16  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    31.42  1:06.44  1:42.87    2:16.90   
17  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    32.02  1:08.36  1:43.84    2:17.84   
18  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.11  1:04.05  1:42.35    2:18.05   
19  Carlandrea Puoti  1999  Stockholmspolisens IF SF    29.70  1:03.96  1:40.96    2:18.51   
20  Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    30.48  1:06.48  1:43.86    2:20.55   
21  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    32.08  1:08.70  1:46.06    2:22.41   
22  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    32.36  1:09.23  1:48.43    2:27.31   
23  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    31.74  1:08.83  1:50.19    2:30.62   
24  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    34.45  1:14.42  1:54.97    2:31.62   
25  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap    34.78  1:14.19  1:53.66    2:32.86   
26  Axel Strömsöe  2000  Falu Simsällskap    33.67  1:12.39  1:53.47    2:33.54   
27  Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    33.89  1:13.40  1:54.90    2:34.09   
28  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    39.08  1:24.66  2:10.71    2:56.74   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner