2019-08-23   09:42:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    33.93        1:10.14   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    36.12        1:14.18   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    35.80        1:14.64   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.55        1:14.68   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    39.49        1:20.96   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    39.36        1:21.55   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    40.93        1:24.47   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    41.63        1:25.19   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    42.08        1:26.32   
10  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    42.41        1:26.61   
11  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    43.28        1:28.72   
12  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    43.73        1:30.16   
13  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    43.94        1:30.17   
14  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    45.02        1:31.03   
15  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    44.52        1:31.11   
16  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    44.40        1:31.37   
17  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    45.71        1:31.60   
18  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    44.13        1:32.34   
19  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    46.87        1:33.40   
20  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    48.10        1:36.73   
21  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    47.89        1:37.26   
22  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    48.26        1:37.87   
23  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    48.47        1:38.23   
24  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    49.05        1:39.19   
25  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    47.85        1:40.96   
26  Thomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap    54.23        1:48.47   
27  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    54.75        1:49.96   
28  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    55.25        1:51.47   
29  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap    57.25        1:59.78   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    31.75        1:04.92   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    34.72        1:13.54   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.66        1:13.95   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    36.58        1:14.65   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    35.92        1:15.70   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    35.88        1:15.87   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.69        1:16.04   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    37.79        1:17.68   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    37.28        1:19.40   
10  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    39.13        1:20.29   
11  Gustav Jonsson  2002  Södertörns Simsällskap    39.11        1:22.29   
12  Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    40.23        1:23.38   
13  Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.07        1:24.40   
14  Elof Kjellberg Olsson  2001  Wisby Simsällskap    40.97        1:24.49   
15  Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.02        1:24.74   
16  Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    42.40        1:26.27   
17  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    42.08        1:27.54   
18  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    42.40        1:27.81   
19  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    42.62        1:29.21   
20  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap    47.77        1:38.03   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    30.03        1:01.58   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    30.47        1:02.70   
Emil Östrand  1998  Stockholmspolisens IF SF    31.59        1:05.29   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.80        1:06.15   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.82        1:07.57   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    33.50        1:08.27   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    33.77        1:08.88   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    33.10        1:09.42   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    33.89        1:09.85   
10  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    33.81        1:11.25   
11  Dennis Bädicker  1999  Falu Simsällskap    34.53        1:11.79   
12  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    36.60        1:15.73   
13  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap    38.70        1:19.73   
14  Max Josefsson  2000  IF Åland    38.66        1:20.84   
15  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    39.60        1:21.28   
16  Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap    42.40        1:27.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner