2019-06-19   03:52:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:49   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    36.99  1:20.13  2:08.22    2:45.83   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    35.48  1:22.12  2:17.56    2:53.54   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    38.98  1:25.37  2:16.99    2:56.66   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    40.64  1:31.47  2:19.15    2:58.80   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.12  1:27.97  2:20.23    3:00.77   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    40.16  1:30.12  2:23.40    3:03.92   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    40.32  1:25.98  2:25.90    3:05.90   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    41.95  1:31.42  2:25.00    3:07.58   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    40.68  1:30.65  2:22.45    3:08.90   
10  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    46.10  1:34.03  2:27.57    3:09.30   
11  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    40.86  1:30.11  2:28.93    3:10.20   
12  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    44.32  1:34.03  2:31.65    3:11.53   
13  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    43.68  1:33.59  2:28.34    3:11.67   
14  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    41.84  1:34.55  2:33.54    3:12.41   
15  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    44.94  1:33.99  2:33.13    3:12.46   
16  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    41.89  1:31.20  2:30.79    3:12.65   
17  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    45.07  1:33.40  2:34.28    3:14.22   
18  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    46.78  1:36.34  2:30.79    3:14.83   
19  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    44.20  1:36.51  2:29.56    3:15.85   
20  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    45.04  1:38.00  2:32.19    3:16.20   
21  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    40.29  1:32.06  2:36.81    3:16.29   
22  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    43.40  1:39.64  2:33.41    3:16.83   
23  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    45.88  1:36.56  2:33.72    3:18.35   
24  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    47.38  1:38.51  2:34.30    3:19.58   
25  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    51.74  1:44.67  2:37.60    3:20.47   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.08  1:13.33  1:55.75    2:31.84   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    33.98  1:14.76  1:59.65    2:35.62   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    34.50  1:17.06  2:04.94    2:38.09   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    34.03  1:17.31  2:02.15    2:39.20   
Adelina Walldén  2002  Västerås Simsällskap    37.42  1:21.84  2:06.69    2:41.53   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.72  1:18.63  2:03.59    2:41.89   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    34.93  1:17.87  2:06.29    2:42.07   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    33.49  1:19.02  2:04.14    2:42.27   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    36.58  1:19.44  2:06.14    2:44.76   
10  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    35.54  1:19.16  2:06.42    2:45.17   
11  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    36.26  1:18.66  2:07.74    2:45.31   
12  Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.81  1:18.68  2:07.44    2:45.52   
13  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    35.76  1:21.14  2:08.72    2:45.85   
14  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    36.24  1:21.17  2:11.22    2:48.08   
15  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.35  1:15.53  2:09.44    2:48.80   
16  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    38.91  1:23.66  2:14.35    2:51.80   
17  Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    34.75  1:19.90  2:15.82    2:51.86   
18  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    38.15  1:24.58  2:14.04    2:52.19   
19  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    36.76  1:23.74  2:14.56    2:52.54   
20  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.60  1:22.04  2:16.36    2:53.64   
21  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.40  1:22.53  2:14.25    2:54.37   
22  Elina Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    36.05  1:24.40  2:18.17    2:54.98   
23  Ellen Woivalin  2001  IF Åland    39.46  1:25.94  2:13.28    2:55.21   
24  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    34.99  1:21.65  2:13.70    2:55.84   
25  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    39.34  1:25.65  2:18.88    2:58.44   
26  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    38.57  1:27.84  2:18.42    3:00.53   
27  Alice Ericson  2001  Gävle Simsällskap    39.52  1:28.37  2:25.29    3:07.42   
28  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.57  1:30.85  2:23.37    3:07.96   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    31.62  1:11.08  1:55.30    2:30.07   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.33  1:14.90  1:57.85    2:32.56   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.68  1:14.74  1:59.69    2:33.85   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.81  1:13.49  2:00.83    2:37.93   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    34.04  1:17.40  2:03.22    2:38.23   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.73  1:14.27  2:03.94    2:40.27   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    33.75  1:15.53  2:05.51    2:41.64   
Jenny Ek  1999  IF Åland    35.58  1:18.26  2:07.11    2:42.35   
Fanny Ek  1999  IF Åland    38.82  1:18.53  2:08.19    2:45.06   
10  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.26  1:20.36  2:14.93    2:51.59   
11  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    36.91  1:20.70  2:14.50    2:51.66   
12  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    37.67  1:23.79  2:13.39    2:53.16   
13  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    35.73  1:20.75  2:15.47    2:54.88   
14  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    40.47  1:30.79  2:18.68    2:57.73   
15  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF    38.84  1:26.54  2:19.49    3:00.35   
16  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    44.46  1:28.63  2:24.23    3:04.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner