2019-10-19   02:43:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  15 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            36.21   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            36.22   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            36.25   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            37.98   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            38.16   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            38.65   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            38.71   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            38.86   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            38.87   
10  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            39.88   
11  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            40.10   
12  Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            40.15   
13  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            40.47   
14  Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            40.65   
15  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            41.34   
16  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            41.41   
17  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            41.42   
18  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            41.50   
19  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            41.90   
20  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            42.39   
21  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            42.41   
22  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            42.52   
23  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            42.62   
24  Lena Hachem  2003  IF Åland            42.85   
25  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            42.86   
26  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            43.11   
27  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            43.31   
28  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            43.32   
29  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            43.34   
30  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            43.37   
31  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            43.57   
32  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            44.13   
33  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            44.21   
34  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            44.24   
35  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            44.33   
36  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            44.67   
37  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            45.13   
38  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            45.28   
39  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            45.35   
40  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            45.39   
41  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            45.45   
42  Céline Flöjt  2005  IF Åland            45.71   
43  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            45.84   
44  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            46.68   
45  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            46.69   
46  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            46.82   
47  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            47.39   
48  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            48.60   
49  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            49.38   
50  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            50.17   
51  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            50.43   
52  Emelie Måtar  2004  IF Åland            51.00   
53  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            57.61   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            34.13   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            34.26   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            34.32   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            34.35   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            34.77   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            34.87   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            35.05   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            35.69   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            36.10   
10  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            36.14   
11  Ellen Woivalin  2001  IF Åland            36.33   
11  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            36.33   
13  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            36.35   
14  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            36.39   
15  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            36.46   
16  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            36.72   
17  Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            36.77   
18  Adelina Walldén  2002  Västerås Simsällskap            36.85   
18  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            36.85   
20  Alice Ericson  2001  Gävle Simsällskap            37.15   
21  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            37.21   
22  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            37.53   
23  Stella Donning  2002  IF Åland            37.59   
24  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            37.63   
25  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            38.00   
26  Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            38.22   
27  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            38.23   
28  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            38.33   
29  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            38.51   
30  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            38.91   
31  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            39.12   
32  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap            39.15   
33  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            39.29   
34  Emma Marcus  2002  IF Åland            39.31   
35  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            39.65   
36  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            39.70   
37  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            40.10   
38  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            40.47   
39  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap            40.72   
40  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            40.77   
41  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            40.78   
42  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            40.86   
43  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            40.95   
44  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            41.97   
45  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb            41.99   
46  Maja Ehlin  2002  Köpings Simsällskap            42.03   
47  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            43.00   
48  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.02   
49  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            44.75   
50  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap            45.45   
51  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            48.61   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            32.63   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsällskap            32.73   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            32.75   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            33.03   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            33.09   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            33.53   
Jenny Ek  1999  IF Åland            33.89   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            34.47   
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap            34.51   
10  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            35.11   
11  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            35.58   
12  Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            35.69   
12  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            35.69   
14  Fanny Ek  1999  IF Åland            35.84   
15  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            36.09   
16  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            36.71   
17  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            37.32   
18  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            37.56   
19  Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            38.00   
20  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            38.11   
21  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            38.27   
22  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            38.63   
23  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb            38.92   
24  Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap            38.95   
25  Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora            39.23   
26  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            39.70   
27  Vilma Rönning  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            40.70   
28  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            41.28   
29  Julia From  1999  Södertörns Simsällskap            42.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  15 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner