2019-10-15   02:04:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    39.66        1:20.75   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    39.58        1:21.20   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    39.56        1:23.21   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    41.00        1:24.42   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    42.34        1:24.69   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    41.45        1:25.04   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    42.71        1:26.29   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    42.24        1:27.15   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    42.25        1:28.45   
10  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    42.94        1:29.03   
11  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    43.54        1:29.10   
12  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.18        1:29.21   
13  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    43.70        1:29.68   
14  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    44.37        1:29.82   
15  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    44.25        1:30.59   
16  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    44.75        1:30.72   
17  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    45.84        1:30.99   
18  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    45.98        1:32.28   
19  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    46.49        1:32.49   
20  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    44.80        1:32.60   
21  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    45.05        1:32.63   
22  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    46.62        1:33.99   
23  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.09        1:34.36   
24  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    46.59        1:34.38   
25  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    45.60        1:34.76   
26  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.46        1:35.92   
27  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    47.97        1:37.98   
28  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    47.79        1:38.67   
29  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    48.13        1:38.85   
30  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.00        1:39.03   
31  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    48.83        1:39.43   
32  Jenny Larsson  2003  Köpings Simsällskap    47.68        1:39.84   
33  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    49.03        1:40.87   
34  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    48.87        1:41.31   
35  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    47.50        1:41.33   
36  Céline Flöjt  2005  IF Åland    49.78        1:42.28   
37  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    50.11        1:43.06   
38  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    53.50        1:48.45   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    35.88        1:13.38   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    35.47        1:14.06   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    36.60        1:14.83   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    37.24        1:14.97   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    37.23        1:15.42   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    36.75        1:15.73   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.34        1:15.89   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland    36.74        1:16.48   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    37.34        1:16.74   
10  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    37.54        1:17.98   
11  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens IF SF    38.12        1:18.00   
12  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    38.34        1:18.69   
13  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.47        1:18.86   
14  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    37.92        1:19.15   
15  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    38.23        1:19.18   
16  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    39.21        1:19.78   
17  Alice Ericson  2001  Gävle Simsällskap    38.29        1:20.78   
18  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    38.82        1:20.87   
19  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF    38.97        1:21.29   
20  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    38.51        1:21.31   
21  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    38.84        1:21.38   
21  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    38.72        1:21.38   
23  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    40.00        1:21.94   
24  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    41.15        1:22.28   
25  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    40.21        1:22.33   
26  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.72        1:22.65   
27  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    40.36        1:23.00   
28  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    40.47        1:23.39   
29  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    40.64        1:23.43   
30  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    41.80        1:24.76   
31  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.52        1:25.11   
32  Emma Marcus  2002  IF Åland    41.66        1:27.13   
33  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    42.86        1:27.90   
34  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    43.69        1:28.26   
35  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    43.77        1:28.42   
36  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    43.41        1:29.09   
37  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    43.67        1:29.26   
38  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    43.09        1:30.64   
39  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    45.47        1:31.65   
40  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsällskap    45.75        1:33.81   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lovisa Königsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.71        1:10.74   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    34.14        1:10.87   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.52        1:11.47   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.02        1:11.74   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsällskap    34.80        1:12.78   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.31        1:14.15   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    35.59        1:15.47   
Fanny Ek  1999  IF Åland    36.70        1:15.56   
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    36.39        1:16.16   
10  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    37.65        1:16.36   
11  Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    36.53        1:17.21   
12  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.65        1:17.30   
13  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.72        1:17.42   
14  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    38.82        1:19.17   
15  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    37.28        1:19.39   
16  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.52        1:19.41   
17  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    38.25        1:20.10   
18  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    39.19        1:20.14   
19  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    40.11        1:20.71   
20  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    39.74        1:21.09   
21  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    40.03        1:22.51   
22  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    40.47        1:22.64   
23  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    40.05        1:22.71   
24  Vinona Bothe  1999  Södertörns Simsällskap    39.10        1:22.74   
25  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF    40.70        1:24.21   
26  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    40.89        1:25.44   
27  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    39.61        1:26.12   
28  Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap    41.13        1:27.09   
29  Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    41.43        1:27.77   
30  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    43.32        1:32.29   
Vilma Rönning  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner