2019-10-19   05:15:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  15 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    35.22  1:14.77  1:55.67    2:35.88   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    37.88  1:19.28  2:00.56    2:39.41   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    37.60  1:18.89  2:01.35    2:43.71   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    41.44  1:25.48  2:09.78    2:53.74   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    40.83  1:25.50  2:11.46    2:57.96   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    41.53  1:28.91  2:16.88    3:00.50   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    42.23  1:29.67  2:17.55    3:03.77   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    45.53  1:34.54  2:21.99    3:06.53   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    46.98  1:37.93  2:28.40    3:14.16   
10  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    45.59  1:35.76  2:25.91    3:15.43   
11  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    48.33  1:40.38  2:30.61    3:19.35   
12  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    46.99  1:38.00  2:29.34    3:20.33   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    32.48  1:08.35  1:46.19    2:21.69   
Joel Larsson  2001  Sala Simsällskap    35.16  1:15.57  1:57.25    2:38.05   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    37.08  1:18.00  2:00.18    2:40.40   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    36.62  1:16.96  1:59.02    2:40.53   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    37.22  1:18.30  1:59.91    2:40.78   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    38.19  1:20.71  2:01.65    2:41.26   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    37.62  1:19.68  2:02.66    2:43.89   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    40.13  1:22.76  2:05.76    2:47.55   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    41.74  1:26.53  2:10.86    2:53.66   
10  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    40.01  1:24.45  2:09.87    2:54.51   
11  Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    41.41  1:27.11  2:12.75    2:57.71   
12  Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    42.12  1:30.40  2:18.69    2:59.63   
13  Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    42.02  1:30.11  2:18.51    3:00.86   
14  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    42.05  1:29.29  2:17.96    3:04.24   
15  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    41.39  1:29.51  2:19.66    3:06.97   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    32.12  1:08.32  1:46.03    2:21.96   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    33.81  1:10.41  1:47.13    2:22.23   
Emil Östrand  1998  Stockholmspolisens IF SF    32.55  1:08.63  1:45.96    2:22.36   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    34.02  1:11.07  1:49.10    2:25.48   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens IF SF    34.92  1:12.30  1:50.32    2:28.19   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.67  1:13.30  1:52.77    2:31.79   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    35.84  1:15.37  1:55.75    2:34.18   
Dennis Bädicker  1999  Falu Simsällskap    35.30  1:15.61  1:57.22    2:36.74   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    38.61  1:19.88  2:02.27    2:41.44   
10  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    39.24  1:22.15  2:06.05    2:48.50   
11  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    40.18  1:24.13  2:07.95    2:49.87   
12  Max Josefsson  2000  IF Åland    40.21  1:25.04  2:10.75    2:53.02   
13  Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    41.46  1:26.68  2:13.04    2:58.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  15 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner