2019-06-27   11:36:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 8, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  Eskilstuna Simklubb            8:35.63   
  Karl Lindoff  1998      1:00.35  2:07.89      2:07.89   
  William Brand  1998      59.01  2:03.07      4:10.96   
  Axel Brorsson  1996      1:01.41  2:08.30      6:19.26   
  Eldin Kadic  1999      1:03.47  2:16.37      8:35.63   
                     
Falun Herrar Lag 1  1999  Falu Simsällskap            9:08.16   
  Henrik Bransell  1999      1:06.22  2:17.65      2:17.65   
  David Hambraeus  1999      1:07.08  2:20.49      4:38.14   
  Dennis Bädicker  1999      1:04.01  2:14.69      6:52.83   
  Tim Hansson  2001      1:04.46  2:15.33      9:08.16   
                     
Sundsvall Herrar  Sundsvalls Simsällskap            9:11.24   
  Johan Ekengren  2001      1:05.14  2:14.54      2:14.54   
  Felix Balkerud  2001      1:09.06  2:22.91      4:37.45   
  Viktor Näslund  2001      1:01.48  2:08.70      6:46.15   
  Albin Hedlund  2003      1:09.40  2:25.09      9:11.24   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 2  1991  Skuru Idrottsklubb            9:11.80   
  Ludvig Grape Glennhage  2001      1:07.06  2:21.36      2:21.36   
  Gabriel Henkel  2001      1:03.88  2:10.97      4:32.33   
  Axel Flykt-Rosén  2002      1:06.31  2:19.11      6:51.44   
  Johan Allberg  2002      1:06.52  2:20.36      9:11.80   
                     
Upsala S Herrar [1999]1  1999  Upsala Simsällskap            9:22.39   
  Philip Rosvall  2001      1:06.98  2:22.14      2:22.14   
  Jonatan Fischer  2001      1:09.00  2:28.04      4:50.18   
  Mikael Söderberg  2003      1:06.72  2:19.81      7:09.99   
  Johan Ljunggren  2001      1:04.29  2:12.40      9:22.39   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  Eskilstuna Simklubb            10:30.30   
  Elias Paulson  2000      1:18.17  2:42.03      2:42.03   
  Sam Thai  1999      1:10.38  2:29.52      5:11.55   
  Arman Dumanyan  2002      1:17.31  2:44.99      7:56.54   
  Adam Fröjdfeldt  1999      1:12.94  2:33.76      10:30.30   
                     
Borlänge Herr Små Stora  Borlänge Simsällskap            10:43.00   
  Marcus Tägtström  2002      1:10.49  2:30.66      2:30.66   
  Hannes Gustavsson  2002      1:18.99  2:49.99      5:20.65   
  Daniel Ruijs  2004      1:17.97  2:44.01      8:04.66   
  Elias Gustavsson  2002      1:12.17  2:38.34      10:43.00   
                     
IF Åland Herrar  IF Åland            10:48.96   
  Max Josefsson  2000      1:14.75  2:43.43      2:43.43   
  Eddie Eriksson  1999      1:09.19  2:25.10      5:08.53   
  Frej-Oskar Wikström  1999      1:17.77  2:45.42      7:53.95   
  Rasmus Kalvik  2004      1:23.83  2:55.01      10:48.96   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner