2019-08-18   14:16:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 9, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvall Damer Lag 1  1999  Sundsvalls Simsällskap            4:15.26   
  Frida Hedlund  1999      30.15  1:02.57      1:02.57   
  Maja Bollbring  1999      30.79  1:04.51      2:07.08   
  Amelia Lundblom  1999      32.00  1:06.17      3:13.25   
  Joyce Muzito  2001      29.36  1:02.01      4:15.26   
                     
Eskilstuna Damer Lag 1  1999  Eskilstuna Simklubb            4:15.99   
  Rebecka Loikala  2000      30.44  1:03.98      1:03.98   
  Sofia Bjälevik  1999      30.70  1:05.38      2:09.36   
  Jennie Isaksen  2000      30.33  1:05.56      3:14.92   
  Linnea Fundberg  1999      28.88  1:01.07      4:15.99   
                     
Falun Damer Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:18.09   
  Elin Svärd  1998      30.13  1:02.59      1:02.59   
  Julia Nordlund  1998      30.27  1:03.68      2:06.27   
  Ronja Rantanen  1999      31.06  1:04.98      3:11.25   
  Hilda Sander  2002      31.70  1:06.84      4:18.09   
                     
Ludvika SS Damer  Ludvika Simsällskap            4:22.38   
  Frida Lannhard  2000      30.20  1:03.05      1:03.05   
  Anna Krysén  2003      31.35  1:06.30      2:09.35   
  Moa Holmström  2001      31.90  1:08.23      3:17.58   
  Cecilia Czarnecki  1999      30.63  1:04.80      4:22.38   
                     
Gävle SS Damer [2001]  2001  Gävle Simsällskap            4:22.39   
  Clara Florén  2002      31.06  1:05.29      1:05.29   
  Amie Molin Richtnér  2001      30.05  1:02.89      2:08.18   
  Elina Carlsson  2001      31.77  1:06.49      3:14.67   
  Helmi Swanson  2004      31.87  1:07.72      4:22.39   
                     
IF Åland F15  IF Åland            4:24.25   
  Jessica Lindholm  2001      31.01  1:04.40      1:04.40   
  Stella Donning  2002      31.93  1:06.72      2:11.12   
  Olivia Weuro  2002      29.85  1:02.69      3:13.81   
  Ellen Woivalin  2001      33.34  1:10.44      4:24.25   
                     
Sundsvall Damer Lag 2  2003  Sundsvalls Simsällskap            4:27.99   
  Melina Sundström  2002      32.01  1:08.00      1:08.00   
  Hanna Mattsson  1998      31.97  1:07.53      2:15.53   
  Julia Danielsson  2000      31.28  1:06.61      3:22.14   
  Sofie Tolf  2002      31.35  1:05.85      4:27.99   
                     
Eskilstuna Damer Lag 2  2000  Eskilstuna Simklubb            4:30.25   
  Katarina Lindoff  2000      31.58  1:06.45      1:06.45   
  Emilia Loikala  2000      31.14  1:06.67      2:13.12   
  Amanda Kullman  2000      31.97  1:06.89      3:20.01   
  Nora Laine  2000      33.46  1:10.24      4:30.25   
                     
Södertörn Damer 2  Södertörns Simsällskap            4:31.40   
  Josefin Bering  1999      31.41  1:05.28      1:05.28   
  Klara Possman  2003      31.86  1:07.01      2:12.29   
  Maya Lindhe  2000      30.29  1:04.25      3:16.54   
  Veronika Hiram  2004      34.11  1:14.86      4:31.40   
                     
10  Upsala S Damer [1999]lag1  1999  Upsala Simsällskap            4:33.12   
  Victoria Cantar  2002      32.55  1:08.32      1:08.32   
  Ani Helin Öncu  2001      33.19  1:10.85      2:19.17   
  Matilda Lantz  2002      32.50  1:07.10      3:26.27   
  Stina Byström  2002      31.95  1:06.85      4:33.12   
                     
11  Skuru Ik Damer Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            4:35.21   
  Felicia Östlund  2002      32.43  1:07.59      1:07.59   
  Tilda Eklund  2000      32.89  1:09.03      2:16.62   
  Nelly Åkerblom  2000      33.00  1:09.46      3:26.08   
  Josefin Almgren  2002      32.98  1:09.13      4:35.21   
                     
12  Härnösand Damer [1916]  1999  Härnösands Simsällskap            4:37.35   
  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001      31.67  1:05.58      1:05.58   
  Nicolina Heed  2001      33.60  1:09.72      2:15.30   
  Tove Wikström  2001      32.14  1:07.38      3:22.68   
  Martina Dahlbom  1998      35.23  1:14.67      4:37.35   
                     
13  Eskilstuna Damer Lag 3  Eskilstuna Simklubb            4:38.04   
  Tilda Wik  2001      31.73  1:06.25      1:06.25   
  Frida Gustafsson  2001      31.92  1:09.58      2:15.83   
  Cecilia Ahnlund  2001      33.61  1:11.45      3:27.28   
  Maja Gustafsson  2001      33.35  1:10.76      4:38.04   
                     
14  Hk Sim Damer  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            4:39.62   
  Josefine Stenman  2002      33.54  1:11.82      1:11.82   
  Jennie Lundgren  2001      33.26  1:10.69      2:22.51   
  Elsa Jansson  2002      32.74  1:08.75      3:31.26   
  Ellen Eriksson  2001      33.39  1:08.36      4:39.62   
                     
15  SK Ena Damer  2002  Simklubben Ena            4:42.28   
  Emilia Boberg  2002      33.39  1:09.51      1:09.51   
  Sara Randerstedt  2004      34.23  1:13.82      2:23.33   
  Matilda Olausson  2004      34.41  1:13.94      3:37.27   
  Tova Magnusson  2002      30.62  1:05.01      4:42.28   
                     
16  SS Mora Damer  Simsällskapet Mora            4:42.64   
  Lisen Hill  2002      34.74  1:12.42      1:12.42   
  Klara Öhlin  1999      33.13  1:11.45      2:23.87   
  Femke van Zonneveld  2002      33.99  1:11.09      3:34.96   
  Marit van Zonneveld  1999      32.48  1:07.68      4:42.64   
                     
17  Falun Damer Yngre Lag 1  2001  Falu Simsällskap            4:43.19   
  Alva Wikström  2002      33.03  1:08.66      1:08.66   
  Jessika Borbos  2001      33.32  1:11.39      2:20.05   
  Nelly Antlöv  2002      34.41  1:11.78      3:31.83   
  Julia Lindgren  2004      33.21  1:11.36      4:43.19   
                     
18  IF Åland Damer  IF Åland            4:44.71   
  Jenny Ek  1999      31.03  1:04.55      1:04.55   
  Fanny Ek  1999      31.88  1:06.98      2:11.53   
  Emma Marcus  2002      35.66  1:14.51      3:26.04   
  Ellen Melin  2002      38.01  1:18.67      4:44.71   
                     
19  Södertörn Damer  Södertörns Simsällskap            4:50.70   
  Signe Rönn  2001      31.81  1:08.63      1:08.63   
  Alwa Widmark  2002      32.50  1:08.72      2:17.35   
  Elin Lundgren  2003      34.14  1:10.83      3:28.18   
  Rebecka Axelmalm  2003      36.95  1:22.52      4:50.70   
                     
20  Norrtälje Damer [2001]  2001  Norrtälje Simklubb            5:11.97   
  Emma Pettersson  2001      37.02  1:17.95      1:17.95   
  Tuva Mattsson  2004      37.55  1:19.13      2:37.08   
  Linnea Jonsson  2002      35.65  1:19.04      3:56.12   
  Thindra Åkerblom  2003      35.27  1:15.85      5:11.97   
                     
21  Norrtälje Damer [2003]  2003  Norrtälje Simklubb            5:17.90   
  Leah Schöneberg  2004      38.35  1:21.80      1:21.80   
  Lina Carlsson  2002      36.11  1:19.23      2:41.03   
  Emma Järnebrink  2003      36.88  1:20.03      4:01.06   
  Bonnie Ingemarson  2002      35.90  1:16.84      5:17.90   
                     
22  IF Åland F13  IF Åland            5:59.16   
  Isabella Karlsson  2005      43.07  1:30.28      1:30.28   
  Lena Hachem  2003      37.64  1:20.67      2:50.95   
  Céline Flöjt  2005      44.09  1:34.08      4:25.03   
  Emelie Måtar  2004      45.55  1:34.13      5:59.16   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner