Tulokset Ungdoms-GP 2, Löddeköpinge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2016 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tyra Littorin |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.52 |
1:10.92 |
1:48.42 |
|
2:23.75 |
|
2 |
Elsa Bitzén |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
33.13 |
1:10.36 |
1:48.00 |
|
2:24.67 |
|
3 |
Alice Persson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.52 |
1:12.58 |
1:50.28 |
|
2:26.65 |
|
4 |
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
34.25 |
1:11.30 |
1:49.58 |
|
2:26.93 |
|
5 |
Alicia Johansson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.13 |
1:12.54 |
1:50.41 |
|
2:26.94 |
|
6 |
Vilma Andersson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
34.43 |
1:12.69 |
1:52.12 |
|
2:27.98 |
|
7 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
34.90 |
1:12.82 |
1:51.51 |
|
2:28.08 |
|
8 |
Angelina Agrell |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.95 |
1:11.74 |
1:51.10 |
|
2:28.58 |
|
9 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
32.68 |
1:09.91 |
1:50.46 |
|
2:28.65 |
|
10 |
Ella Jeppsson |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
34.12 |
1:12.05 |
1:51.38 |
|
2:28.81 |
|
11 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
Simsällskapet Iden |
|
34.40 |
1:13.18 |
1:52.62 |
|
2:30.39 |
|
12 |
Matilda Hoff |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.31 |
1:13.00 |
1:52.36 |
|
2:30.52 |
|
13 |
Filippa Dihle |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
35.09 |
1:14.73 |
1:54.60 |
|
2:31.99 |
|
14 |
Katja Haglund |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.81 |
1:15.95 |
1:56.52 |
|
2:34.47 |
|
15 |
Hanna Pettersson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.70 |
1:16.89 |
1:57.73 |
|
2:36.26 |
|
16 |
Anna Nilsson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.45 |
1:14.70 |
1:56.36 |
|
2:36.35 |
|
17 |
Johanna Melin |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
36.05 |
1:16.22 |
1:57.33 |
|
2:36.62 |
|
18 |
Tilde Thorsson |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
36.62 |
1:17.35 |
1:58.68 |
|
2:39.02 |
|
19 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
36.24 |
1:17.60 |
1:59.98 |
|
2:39.94 |
|
19 |
Tilde Röiseth |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.94 |
1:16.92 |
1:59.16 |
|
2:39.94 |
|
21 |
Erma Duratovic |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
37.93 |
1:19.07 |
2:01.76 |
|
2:41.80 |
|
22 |
Alicia Sjögren |
2005 |
Trelleborg Sim |
|
37.02 |
1:18.79 |
2:01.12 |
|
2:42.42 |
|
23 |
Josefin Dellhede |
2003 |
Simsällskapet Iden |
|
37.13 |
1:18.66 |
2:01.31 |
|
2:42.55 |
|
24 |
Hanna Barnell |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
36.36 |
1:18.33 |
2:01.78 |
|
2:42.94 |
|
25 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.48 |
1:20.00 |
2:03.66 |
|
2:44.64 |
|
26 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
39.23 |
1:23.12 |
2:07.64 |
|
2:50.54 |
|
27 |
Tova Kjellberg |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
38.14 |
1:22.00 |
2:06.88 |
|
2:50.97 |
|
28 |
Hanne Husby |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
38.87 |
1:23.13 |
2:07.80 |
|
2:51.24 |
|
29 |
Cecilia Pettersson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.02 |
1:22.24 |
2:07.66 |
|
2:51.83 |
|
30 |
Hilma Mårtensson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
38.53 |
1:23.18 |
2:09.74 |
|
2:52.14 |
|
31 |
Clara Huston |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
38.10 |
1:22.91 |
2:09.09 |
|
2:55.10 |
|
32 |
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
38.99 |
1:23.74 |
2:11.39 |
|
2:56.88 |
|
33 |
Milla Andersson |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
39.18 |
1:26.64 |
2:14.30 |
|
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nobrell |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
31.15 |
1:06.44 |
1:43.02 |
|
2:18.99 |
|
2 |
Ebba Jälminger |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.86 |
1:09.37 |
1:46.74 |
|
2:21.97 |
|
3 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
32.98 |
1:09.30 |
1:46.07 |
|
2:22.14 |
|
4 |
Lina Ostreus |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
34.57 |
1:13.05 |
1:52.23 |
|
2:28.77 |
|
5 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
34.96 |
1:13.37 |
1:52.59 |
|
2:31.66 |
|
6 |
Sofia Juliusson |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.30 |
1:14.92 |
1:54.22 |
|
2:31.86 |
|
7 |
Maja Åkesson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
34.41 |
1:13.63 |
2:35.90 |
|
2:35.90 |
|
8 |
Embla Luani |
2002 |
Simklubben Ran |
|
36.79 |
1:19.58 |
2:02.93 |
|
2:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
30.64 |
1:04.32 |
1:38.46 |
|
2:12.92 |
|
2 |
Ida Sandwång |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.86 |
1:04.95 |
1:39.85 |
|
2:14.12 |
|
3 |
Isabella Revstedt |
2001 |
Simklubben Ran |
|
32.31 |
1:09.10 |
1:46.52 |
|
2:21.39 |
|
4 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
32.56 |
1:08.94 |
1:46.53 |
|
2:23.83 |
|
5 |
Moa Törneman |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
32.39 |
1:09.18 |
1:48.28 |
|
2:24.92 |
|
6 |
Anna Berisha |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
34.99 |
1:13.74 |
1:53.96 |
|
2:33.39 |
|
7 |
Felicia Schubert |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
35.91 |
1:15.23 |
1:54.95 |
|
2:34.50 |
|
8 |
Anna Lapadatovic |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.11 |
1:14.16 |
1:54.49 |
|
2:34.65 |
|
9 |
Emilia Eek |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
34.38 |
1:13.27 |
1:54.02 |
|
2:35.17 |
|
10 |
Amanda Önnestam |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
36.55 |
1:15.68 |
1:56.66 |
|
2:36.86 |
|
11 |
Elin Sjö |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
36.42 |
1:16.08 |
1:57.28 |
|
2:38.83 |
|
12 |
Sonja Boos |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
37.32 |
1:18.40 |
2:01.76 |
|
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
16:55 |
|