2021-04-16   04:59:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Årgangsmesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Årgangsmesterskaber 201    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bredal Larsen  2002    514  30.59        1:03.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
My Phuong Bui  2003    490  31.11        1:04.67   
  O.S.L.F.                   
                     
Caroline Mogensen  2002    443  32.78        1:06.88   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anna Broe  2002    442  32.22        1:06.95   
  O.S.L.F.                   
                     
Christine Krogh  2003    408  33.52        1:08.77   
  O.S.L.F.                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    365  33.40        1:11.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anna Skovmand Rasmussen  2003    362  34.56        1:11.56   
  Frem Odense                   
                     
Helga Bak  2004    359  33.81        1:11.72   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Alma Burgaard  2003    355  34.48        1:11.99   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Julie T. Sørensen  2003    354  34.65        1:12.08   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Mai Jørgensen  2003    352  34.80        1:12.20   
  Frem Odense                   
                     
12  Karen Hazell Brink  2002    350  33.96        1:12.35   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Johanne A Andersson  2003    349  34.77        1:12.42   
  Frem Odense                   
                     
14  Jenny Cao  2003    347  34.61        1:12.56   
  Frem Odense                   
                     
15  Ghita Ross Rasmussen  2003    343  34.30        1:12.82   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
15  Maibritt Skjoldborg  2002    343  34.91        1:12.82   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    343  35.03        1:12.83   
  O.S.L.F.                   
                     
18  Line Vestergaard Hansen  2003    343  34.26        1:12.87   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
19  Amalie Ringkvist  2002    340  34.56        1:13.08   
  Odense Svømme Klub                   
                     
20  Katrine Brolykke Madsen  2003    323  35.55        1:14.31   
  O.S.L.F.                   
                     
21  Thea Inge Madsen  2003    313  36.09        1:15.09   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
22  Veronika Larsen  2003    291  37.23        1:16.93   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Ida Juul Grønning  2004    289  36.31        1:17.07   
  Odense Svømme Klub                   
                     
24  Kaya Yang Eisensee  2004    286  36.27        1:17.37   
  Odense Svømme Klub                   
                     
25  Kristine Kipper Pedersen  2004    273  39.15        1:18.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
26  Nikoline Andersen  2003    269  37.71        1:19.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
27  Ida Kristensen  2004    259  39.20        1:19.98   
  Frem Odense                   
                     
28  Julie Nguyen  2004    257  38.57        1:20.13   
  Frem Odense                   
                     
29  Amanda Siomone Witte  2003    255  38.29        1:20.42   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
30  Caroline R. Andersen  2004    244  39.48        1:21.55   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
31  Emma Saby Hansen  2003    238  39.07        1:22.30   
  Frem Odense                   
                     
32  Karoline Elholm Juliussen  2004    235  39.05        1:22.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
33  Klara Anna Mathisen  2003    232  40.21        1:22.97   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
34  Laura Riber Memborg  2004    229  39.80        1:23.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
35  Klara Schier  2002    227  39.82        1:23.61   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
36  Pernille Juul Jensen  2003    215  39.26        1:25.13   
  O.S.L.F.                   
                     
37  Freja Tscherning Hald  2003    206  1:26.30        1:26.30   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
38  Josefine S Jørgensen  2004    196  41.63        1:27.81   
  O.S.L.F.                   
                     
39  Julie Holm Johansen  2004    190  39.88        1:28.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
40  Laura Juul  2004    181  40.11        1:30.03   
  Odense Svømme Klub                   
                     
41  Maja Rasmussen  2003    161  43.41        1:33.59   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
42  Marie Mühring-Nielsen  2004    135  46.96        1:39.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
43  Veronika Krogh  2004    118  1:43.75        1:43.75   
  Frem Odense                   
                     
Jenni Nguyen  2004              DNS   
  Frem Odense                   
                     
Kathrine H Mackeprang  2004              DNS   
  Frem Odense                   
                     
Alma Thrige Dyrehauge  2002              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Heidi Glintborg  2002              DSQ  tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004              DSQ  tyvstart 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mia Andersen  2002              DSQ  tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
Trine Johansen  2002              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner