2019-10-22   01:43:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:53   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kertu Kann  2006    228          44.23   
  Ujumisklubi Briis  46.50                 
Ester Hirvonen  2006    212          45.36   
  Helsingfors Simsällskap  47.37                 
Annaliina Mänttäri  2006    198          46.40   
  Cetus Espoo  46.36                 
Henrietta Lippus  2006    168          49.03   
  Ujumisklubi Briis  53.15                 
Aino Ruotsalainen  2007    153          50.59   
  Lappeenrannan Uimarit  50.90                 
Jenni Korkeamäki  2007    149          50.93   
  Cetus Espoo  49.90                 
Lily Päivänen  2006    148          51.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jeanette Ingberg  2006    147          51.21   
  Octopus Lohja  48.90                 
Pinja Pakkanen  2006    146          51.38   
  Kankaanpään Uimarit  52.82                 
10  Iina Vänttinen  2006    139          52.18   
  Vanders  56.37                 
11  Maija Häkkinen  2006    130          53.40   
  Octopus Lohja  56.42                 
12  Kia Mäennenä  2006    125          54.03   
  Cetus Espoo  55.06                 
13  Oona Hento  2006    109          56.60   
  HTU Stadi  57.45                 
14  Ninja Brelo  2006    98          58.61   
  Cetus Espoo  55.98                 
15  Milma Tammikorpi  2006    87          1:00.85   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Vitsut  2004    384          37.20   
  Ujumisklubi Briis  37.15                 
Veera Säämänen  2004    363          37.90   
  Helsingfors Simsällskap  36.96                 
Nicole Yisrael  2004    352          38.32   
  Vanders  39.22                 
Alina Antila  2004    346          38.51   
  Tuusulan Uimaseura  39.67                 
Tinja Lasonen  2004    334          38.98   
  Porin Uimaseura  41.76                 
Iida Heikkinen  2004    314          39.78   
  Uinti Imatra  38.97                 
Henni Havén  2004    303          40.27   
  Vanders  41.41                 
Nanna Sinerkari  2004    284          41.16   
  Keravan Uimarit  45.80                 
Sonja Salmimies  2004    281          41.31   
  Nurmijärven Uinti  41.57                 
10  Inger Isaksen  2005    271          41.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.95                 
11  Emily Priidel  2005    252          42.81   
  Ujumisklubi Briis  42.81                 
12  Elina Ryynänen  2005    250          42.90   
  Vanders  40.82                 
13  Iida Herrala  2004    248          43.03   
  Vanders  44.95                 
14  Sofia Kraptsak  2005    236          43.73   
  ORCA Helsinki  47.45                 
15  Iida Vesa  2005    227          44.30   
  ORCA Helsinki  50.34                 
16  Ida Kauppinen  2005    222          44.68   
  Lappeenrannan Uimarit  43.95                 
17  Tatiana Sukhareva  2005    221          44.73   
  Vanders  46.57                 
18  Ella Vilenius  2004    219          44.83   
  Vanders  46.78                 
19  Ilona Marleen Koppel  2005    218          44.94   
  Ujumisklubi Briis  43.93                 
20  Pinja Kallio  2004    217          44.97   
  Kankaanpään Uimarit  44.99                 
21  Iina Rissanen  2005    208          45.61   
  Vanders  46.82                 
22  Aino Jäkärä  2005    202          46.07   
  Lappeenrannan Uimarit  44.64                 
23  Elina Syvänne  2004    196          46.53   
  Tuusulan Uimaseura  49.52                 
24  Essi Loponen  2004    184          47.50   
  Vanders  51.46                 
25  Milla Strandberg  2005    183          47.64   
  Vanders  47.92                 
26  Anni Holm  2004    180          47.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
27  Katarina Kobycheva  2004    164          49.40   
  Cetus Espoo  48.64                 
28  Ankia Meintjes  2005    148          51.05   
  Lappeenrannan Uimarit  51.66                 
29  Milja Aarnivuo  2005    142          51.79   
  Simmis Wanda  51.54                 
30  Jasmine Errehani  2004    140          52.05   
  Vanders  54.46                 
31  Siiri Hintikka  2004    137          52.40   
  ORCA Helsinki  51.44                 
32  Sofi Andström  2005    134          52.85   
  Simmis Wanda  52.04                 
33  Isabella Juhola  2005    123          54.28   
  Cetus Espoo                   
34  Mandi Lindroos  2004    117          55.31   
  Simmis Wanda  1:02.04                 
34  Veera Mikkonen  2004    117          55.31   
  Tuusulan Uimaseura  55.77                 
36  Ella Trebs  2005    115          55.55   
  Simmis Wanda  55.02                 
37  Karla Roslund  2005    74          1:04.20   
  HTU Stadi  1:03.12                 
Vilma Leppähaara  2005              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  39.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Svetlana Poslanchik  2002    602          32.04   
  Vovis  30.50                 
Laura Kellberg  2003    569          32.64   
  Cetus Espoo  34.55                 
Emmi Kaunisto  2002    498          34.13   
  Porin Uimaseura  36.50                 
Helene Hirvonen  2001    475          34.67   
  Helsingfors Simsällskap  35.27                 
Iiris Himanto  2001    470          34.79   
  Gladius Kirkkonummi  35.53                 
Ekaterina Savelieva  2002    462          35.00   
  Vovis  32.00                 
Roosa Lehtola  2001    448          35.35   
  Tuusulan Uimaseura  35.66                 
Senni Mattila  2003    444          35.45   
  Porin Uimaseura  34.85                 
Helene Kind Wensink  2003    417          36.21   
  Raufoss IL  36.10                 
10  Petra Uusikumpu  2001    395          36.86   
  Vanders  36.44                 
11  Maija Nurmi  2003    386          37.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.95                 
12  Hilda Harle  2001    377          37.44   
  ORCA Helsinki  51.23                 
13  Kerttu Nurmi  2003    372          37.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.30                 
14  Juulia Käräjämies  2003    368          37.73   
  Nummelan Kisaajat  38.81                 
15  Sofia Långström  2003    367          37.79   
  Cetus Espoo  39.92                 
16  Henrietta Löfgren  2003    345          38.55   
  Keravan Uimarit  37.41                 
17  Anni Manninen  2001    336          38.90   
  Simmis Wanda  44.19                 
18  Essi Salokorpi  2003    310          39.96   
  Cetus Espoo  39.24                 
19  Liisa Nurm  2003    306          40.14   
  ORCA Helsinki                   
20  Edla Wuori  2003    306          40.15   
  Nurmijärven Uinti  42.42                 
21  Oona Lehtola  2003    303          40.27   
  Tuusulan Uimaseura  41.13                 
22  Julia Peltola  2003    282          41.23   
  Cetus Espoo  40.47                 
23  Lilja Pakaslahti  2002    279          41.40   
  Vanders  41.83                 
24  Martina Uusitalo  2003    272          41.76   
  Cetus Espoo  42.62                 
25  Veera Laakkonen  2003    269          41.88   
  Kampuksen Plaani  42.61                 
26  Sanna Pajula  2003    268          41.92   
  Kankaanpään Uimarit  41.30                 
27  Emma Aarnikoivu  2002    259          42.41   
  Simmis Wanda  47.45                 
28  Siiri Haanpää  2001    247          43.08   
  Porin Uimaseura  43.67                 
29  Fanny Talonpoika  2001    236          43.74   
  Simmis Wanda  42.29                 
30  Siiri Kokko  2003    234          43.88   
  Helsingfors Simsällskap  46.93                 
31  Sini Aarnivuo  2003    223          44.57   
  Simmis Wanda  49.01                 
32  Sanni Hakkarainen  2003    220          44.82   
  Nummelan Kisaajat  47.79                 
33  Aava Mattila  2003    212          45.34   
  Vanders  46.53                 
34  Jenna Saarinen  2001    197          46.43   
  Simmis Wanda  43.74                 
35  Siiri Hargreaves  2003    194          46.71   
  Cetus Espoo                   
36  Sanna Valkonen  2003    192          46.83   
  Cetus Espoo  54.60                 
37  Edit Kull  2003    169          48.87   
  Cetus Espoo                   
38  Kia Kivelä  2003    167          49.09   
  Nummelan Kisaajat  52.37                 
39  Inkeri Aunesluoma  2003    167          49.13   
  ORCA Helsinki                   
40  Amanda Mielty  2003    146          51.31   
  Simmis Wanda  50.31                 
41  Eeva Nousiainen  2003    114          55.68   
  Lappeenrannan Uimarit  58.24                 
Iris Erten  2003              DNS   
  Simmis Wanda  51.50                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea-Amanda Heinola  2000    682          30.73   
  Nummelan Kisaajat  30.40                 
Aleksandra Koreshkova  2000    667          30.96   
  Ekran  31.50                 
Janina Ollikainen  2000    551          33.00   
  Porin Uimaseura  33.57                 
Saara Vesa  1999    468          34.84   
  ORCA Helsinki  33.32                 
Noora Kanerva  2000    346          38.54   
  Simmis Wanda  39.41                 
Ida Wagner  2000    319          39.57   
  Simmis Wanda  38.01                 
Tara Hintsanen  2000    272          41.72   
  Simmis Wanda  42.59                 
Emmi Kima  2000    247          43.08   
  Gladius Kirkkonummi  42.31                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:53 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:53   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hans Herman Männik  2005    273          37.02   
  Ujumisklubi Briis  36.72                 
Mio Heinola  2005    227          39.36   
  Nummelan Kisaajat  40.33                 
Aapo Tuhkanen  2005    193          41.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tomi Silander  2006    183          42.31   
  Cetus Espoo  43.74                 
Samuel Halminen  2005    182          42.42   
  Helsingfors Simsällskap  45.34                 
Kennert Jõgis  2006    173          43.09   
  Ujumisklubi Briis  44.45                 
Sampo Nord  2005    171          43.24   
  Vanders  45.12                 
Hugo Johannes Maranik  2005    166          43.68   
  Ujumisklubi Briis  43.50                 
Tanel Moor  2005    162          44.03   
  Ujumisklubi Briis  44.50                 
10  Jarko Miller  2006    154          44.76   
  Ujumisklubi Briis  41.79                 
11  Matti Penttinen  2006    132          47.19   
  Nummelan Kisaajat  48.47                 
12  Ricco Põldveer  2006    130          47.39   
  Ujumisklubi Briis  47.78                 
13  Heikki Ianes  2005    124          48.14   
  Simmis Wanda  46.94                 
14  Ilja Belov  2007    117          49.07   
  Simmis Wanda  50.22                 
15  Leo Heinola  2006    112          49.82   
  Cetus Espoo  48.79                 
16  Nikita Shishinin  2006    100          51.69   
  ORCA Helsinki                   
17  Anton Sarvilahti  2005    99          51.82   
  Lappeenrannan Uimarit  51.39                 
18  Nico Kulju  2006    99          51.88   
  Simmis Wanda  51.14                 
19  Anton Kettunen  2005    98          52.00   
  Gladius Kirkkonummi  53.83                 
20  Samuli Seger  2005    81          55.43   
  Octopus Lohja  1:01.69                 
21  Ivan Gavrilov  2005    71          57.97   
  Cetus Espoo  53.82                 
22  Anton Koronen  2005    56          1:02.63   
  HTU Stadi  1:05.29                 
23  Ilmari Silventoinen  2005    34          1:13.64   
  Simmis Wanda  1:02.91                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aki Hakkarainen  2003    324          34.98   
  Keravan Uimarit  35.40                 
Aleksi Koprinen  2003    310          35.52   
  Helsingfors Simsällskap  42.67                 
Markus Nuorinko  2003    293          36.17   
  Nummelan Kisaajat  39.55                 
Sami Uusikumpu  2003    291          36.25   
  Vanders  38.17                 
Dang Le Nhut  2003    272          37.10   
  Vanders  41.13                 
Aleksei Dmitriev  2003    258          37.73   
  Nevskaya Volna  35.90                 
Leo Parviainen  2003    214          40.14   
  Nummelan Kisaajat  39.93                 
Sami Pönkä  2003    180          42.53   
  Vanders  43.23                 
Oscar Taht  2003    167          43.58   
  Simmis Wanda  44.69                 
10  Endrik Einberg  2004    167          43.60   
  Ujumisklubi Briis  44.60                 
11  Nikita Batluk  2003    149          45.30   
  ORCA Helsinki  47.41                 
12  Martti Karesjoki  2004    144          45.82   
  Tuusulan Uimaseura  47.52                 
13  Miko Mikkola  2004    141          46.08   
  Simmis Wanda  46.91                 
14  Juho Jäkärä  2003    141          46.12   
  Lappeenrannan Uimarit  45.83                 
15  Konsta Ketola  2003    124          48.14   
  ORCA Helsinki                   
16  Nuutti Laitinen  2004    118          48.98   
  Cetus Espoo  47.39                 
17  Samuli Kärkkäinen  2003    111          49.99   
  Simmis Wanda  49.10                 
18  Grigory Poryadin  2004    90          53.50   
  Cetus Espoo  55.57                 
Lauri Pyykkö  2004              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oliver Annus  2003              DSQ   
  Ujumisklubi Briis  39.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Semen Griuntal  2002    500          30.28   
  Dolphin St. Petersburg                   
Georgy Babenov  2000    455          31.25   
  ORCA Helsinki  31.65                 
Leevi Luhtanen  2000    438          31.64   
  Porin Uimaseura  32.75                 
Joona Mikkola  2001    412          32.30   
  Vanders  31.84                 
Aleksej Belfer  2000    389          32.92   
  ORCA Helsinki  33.58                 
Leevi Lehti  2000    380          33.17   
  Porin Uimaseura  34.65                 
Ruslan Panschin  2001    374          33.36   
  ORCA Helsinki  34.59                 
Aleksei Kharitonov  2002    350          34.09   
  Vovis  34.56                 
Jiri Järvinen  2001    338          34.49   
  Swimming Jyväskylä  34.76                 
10  Lukas Vahtera  2001    337          34.53   
  Simmis Wanda  34.44                 
11  Pyry Nurminen  2001    332          34.69   
  ORCA Helsinki  37.97                 
12  Veeti Vainionpää  2001    329          34.82   
  Simmis Wanda  36.94                 
13  Niklas Laine  2002    292          36.23   
  Kampuksen Plaani  38.77                 
14  Patrik Pihlajamäki  2002    156          44.61   
  Kankaanpään Uimarit  45.25                 
15  Tuomas Tolppala  2002    126          47.94   
  ORCA Helsinki  49.75                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Ravintola Oklahoma 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Seppälä  1999    492          30.44   
  Simmis Wanda  29.83                 
Jon Lundgren  1998    471          30.89   
  Simmis Wanda  31.04                 
Sasa Seppälä  1998    312          35.42   
  Haminan Uimaseura  33.71                 
Aleksei Belov  1998    224          39.53   
  Porin Uimaseura  37.78                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:53 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:58   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Pälsi  2004    423  1:14.49        2:42.19   
  Helsingfors Simsällskap  2:41.54                 
                     
Katriin Hansalu  2003    399  1:15.58        2:45.36   
  Ujumisklubi Briis  2:47.90                 
                     
Sonja Lehtinen  2003    255  1:21.97        3:11.95   
  Helsingin Uimarit  3:00.55                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    160  1:43.60        3:44.19   
  ORCA Helsinki  3:36.31                 
                     
Nicole Yisrael  2004    155  1:45.55        3:46.50   
  Vanders                   
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emmi Laitinen  2001    244  1:23.46        3:14.88   
  Helsingin Uimarit  2:58.46                 
                     
Agneta Kallas  2002    206  1:29.22        3:25.98   
  Vanders                   
                     
Jenni Rantanen  2001              DNF   
  HTU Stadi  2:50.72                 
                     
Venla Suihkonen  2002              DSQ   
  Octopus Lohja  3:13.41                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Viivi Vaajanen  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  2:59.88                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Sottinen  2000    388  1:17.60        2:46.98   
  Porin Uimaseura  2:43.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:58 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Filippovits  2002    245  1:13.55        2:58.01   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Georgy Babenov  2000    318  1:13.59        2:43.32   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Strandberg  2005    287          1:37.55   
  Vanders  1:37.42                 
Elina Ryynänen  2005    272          1:39.27   
  Vanders  1:37.51                 
Emilia Niemi  2005    265          1:40.10   
  Octopus Lohja  1:44.01                 
Ada Hakkarainen  2005    235          1:44.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.87                 
Nicole Haakana  2005    232          1:44.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.42                 
Veera Korsoff  2005    228          1:45.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:49.30                 
Karla Tiainen  2005    225          1:45.67   
  Vanders  1:48.04                 
Vilma Leppähaara  2005    224          1:45.88   
  Nummelan Kisaajat  1:51.19                 
Mari Ann Marran  2005    211          1:48.05   
  Ujumisklubi Briis  1:49.30                 
10  Ester Hirvonen  2006    190          1:51.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:55.48                 
11  Inger Isaksen  2005    189          1:51.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.01                 
12  Ida Kauppinen  2005    184          1:52.96   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.95                 
13  Milja Aarnivuo  2005    183          1:53.21   
  Simmis Wanda  1:51.70                 
14  Erika Pajo  2006    180          1:53.84   
  Ujumisklubi Briis  1:54.20                 
15  Isabella Juhola  2005    180          1:53.93   
  Cetus Espoo                   
16  Laura Turunen  2005    177          1:54.61   
  Cetus Espoo                   
17  Jasmin Savonen  2005    174          1:55.17   
  Cetus Espoo  1:57.43                 
18  Roosa Tuomola  2005    170          1:55.99   
  Tuusulan Uimaseura  1:55.51                 
19  Säde Ryynänen  2005    169          1:56.19   
  Cetus Espoo  2:02.87                 
20  Aino Jäkärä  2005    167          1:56.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:57.35                 
21  Sofia Kraptsak  2005    167          1:56.79   
  ORCA Helsinki  1:59.95                 
22  Sara Stenbacka  2005    167          1:56.80   
  Octopus Lohja  2:00.41                 
23  Jenni Kurki  2005    164          1:57.49   
  Simmis Wanda  1:56.46                 
24  Hilla Wiemers  2005    161          1:58.07   
  ORCA Helsinki  1:57.36                 
25  Essi Ahvenainen  2005    154          2:00.03   
  Vanders  1:59.07                 
26  Jessica Åström  2006    147          2:01.77   
  ORCA Helsinki  2:12.82                 
27  Ankia Meintjes  2005    146          2:02.15   
  Lappeenrannan Uimarit  2:09.43                 
28  Sofi Andström  2005    144          2:02.77   
  Simmis Wanda  2:07.75                 
29  Heta Hakkarainen  2005    122          2:09.40   
  Keravan Uimarit                   
30  Milma Tammikorpi  2006    121          2:10.04   
  Simmis Wanda                   
31  Oona Hento  2006    121          2:10.10   
  HTU Stadi  2:07.13                 
32  Ella Trebs  2005    119          2:10.57   
  Simmis Wanda  2:01.55                 
33  Nella Saarela  2005    98          2:19.57   
  HTU Stadi  2:18.02                 
34  Eevi Hirsi  2007    87          2:25.21   
  HTU Stadi                   
Aino Ruotsalainen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Anna Triin Reilent  2005              DSQ   
  Ujumisklubi Briis  1:50.10                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Tatiana Sukhareva  2005              DSQ   
  Vanders  1:52.65                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Einiö  2003    493          1:21.43   
  Gladius Kirkkonummi  1:24.16                 
Vilhelmiina Leppänen  2003    469          1:22.81   
  Cetus Espoo  1:23.81                 
Lotta Pälsi  2004    404          1:27.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.11                 
Helmiina Toivonen  2004    401          1:27.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.59                 
Sofia Långström  2003    382          1:28.61   
  Cetus Espoo  1:27.19                 
Siiri Reiniluoto  2003    381          1:28.70   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.58                 
Hilla Kuuva  2003    370          1:29.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.55                 
Veera Laakkonen  2003    365          1:30.02   
  Kampuksen Plaani  1:30.42                 
Senni Mattila  2003    332          1:32.88   
  Porin Uimaseura  1:31.78                 
10  Sonja Salmimies  2004    332          1:32.89   
  Nurmijärven Uinti  1:30.81                 
11  Iida Heikkinen  2004    314          1:34.67   
  Uinti Imatra  1:35.93                 
12  Josephine Otis  2004    307          1:35.31   
  Cetus Espoo  1:37.35                 
13  Kerttu Nurmi  2003    300          1:36.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.34                 
14  Emmi Partanen  2003    287          1:37.45   
  Cetus Espoo  1:34.81                 
15  Henni Havén  2004    282          1:38.10   
  Vanders  1:37.69                 
16  Iida Herrala  2004    276          1:38.81   
  Vanders  1:39.77                 
17  Stefania Pavlidi  2003    275          1:38.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:37.75                 
18  Laura Nissi  2004    273          1:39.08   
  Vanders  1:42.80                 
19  Veera Säämänen  2004    272          1:39.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.10                 
20  Tinja Lasonen  2004    270          1:39.49   
  Porin Uimaseura  1:40.87                 
21  Oona Lehtola  2003    269          1:39.66   
  Tuusulan Uimaseura  1:44.05                 
22  Liisa Nurm  2003    266          1:39.95   
  ORCA Helsinki  1:44.03                 
23  Emilia Myllykoski  2003    260          1:40.74   
  Simmis Wanda  1:43.83                 
24  Sini Tiussa  2003    256          1:41.26   
  Uinti Imatra  1:40.74                 
25  Hanna Kangur  2004    252          1:41.82   
  Ujumisklubi Briis  1:38.19                 
26  Sylvia Siltainsuu  2003    248          1:42.32   
  Vanders  1:37.26                 
27  Henrietta Löfgren  2003    244          1:42.91   
  Keravan Uimarit  1:40.16                 
28  Peppi Siurola  2004    243          1:43.05   
  Vanders  1:48.76                 
29  Aliina Karvonen  2004    241          1:43.33   
  Simmis Wanda  1:41.64                 
30  Wilma Savonen  2004    241          1:43.39   
  Cetus Espoo  1:42.72                 
31  Nanna Sinerkari  2004    237          1:43.87   
  Keravan Uimarit  1:42.74                 
32  Sini Aarnivuo  2003    234          1:44.32   
  Simmis Wanda  1:44.03                 
33  Anna Mattila  2004    233          1:44.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.34                 
34  Jasmine Errehani  2004    228          1:45.32   
  Vanders  1:51.62                 
35  Edla Wuori  2003    225          1:45.71   
  Nurmijärven Uinti  1:42.90                 
36  Martina Uusitalo  2003    225          1:45.74   
  Cetus Espoo  1:42.27                 
37  Diana Seiger  2003    220          1:46.44   
  Cetus Espoo  1:47.48                 
38  Kia Kivelä  2003    217          1:46.95   
  Nummelan Kisaajat  1:50.07                 
39  Liisa Penttinen  2003    217          1:46.99   
  Nummelan Kisaajat  1:45.07                 
40  Cecilia Serovuo  2004    214          1:47.48   
  Helsingfors Simsällskap  1:42.05                 
41  Ella-Maija Syväniemi  2004    211          1:47.97   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.26                 
41  Essi Salokorpi  2003    211          1:47.97   
  Cetus Espoo  1:47.76                 
43  Aava Mattila  2003    211          1:48.03   
  Vanders  1:50.03                 
44  Delia Helena Aho  2003    208          1:48.54   
  Cetus Espoo  1:47.75                 
45  Sara Pantsu  2003    207          1:48.65   
  Vanders  1:50.09                 
46  Lotta Heinimäki  2003    206          1:48.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.49                 
47  Siiri Tevä  2003    205          1:49.06   
  Cetus Espoo  1:48.45                 
48  Siiri Hintikka  2004    202          1:49.58   
  ORCA Helsinki  1:50.55                 
49  Sara Myller  2003    198          1:50.25   
  Tuusulan Uimaseura  1:59.46                 
50  Inkeri Aunesluoma  2003    188          1:52.30   
  ORCA Helsinki  1:56.57                 
51  Pinja Kallio  2004    186          1:52.64   
  Kankaanpään Uimarit  1:52.51                 
52  Alina Antila  2004    181          1:53.64   
  Tuusulan Uimaseura  2:08.81                 
53  Ella Vilenius  2004    181          1:53.68   
  Vanders  1:53.01                 
54  Essi Loponen  2004    177          1:54.42   
  Vanders  1:57.85                 
55  Gabriella Linna  2004    173          1:55.32   
  Vanders  1:55.67                 
56  Anastasia Kotova  2003    173          1:55.36   
  Vanders  1:55.23                 
57  Sanni Hakkarainen  2003    173          1:55.48   
  Nummelan Kisaajat  1:53.28                 
58  Vilma Saarinen  2004    170          1:55.95   
  Octopus Lohja  1:58.13                 
59  Oona Eriksson  2004    165          1:57.11   
  Vanders  2:03.53                 
60  Veera Mikkonen  2004    161          1:58.20   
  Tuusulan Uimaseura  2:01.42                 
61  Eeva Nousiainen  2003    160          1:58.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.74                 
62  Diana Valero de la Iglesia  2004    155          1:59.68   
  Cetus Espoo  2:04.37                 
63  Katarina Kobycheva  2004    149          2:01.13   
  Cetus Espoo  1:56.43                 
64  Lotta Florström  2004    124          2:08.97   
  Gladius Kirkkonummi                   
65  Oona Kupari  2004    122          2:09.68   
  Octopus Lohja  2:16.95                 
66  Mandi Lindroos  2004    122          2:09.72   
  Simmis Wanda  2:01.03                 
Hanna Kauhanen  2003              DNS   
  Simmis Grani  1:55.69                 
Iris Erten  2003              DNS   
  Simmis Wanda                   
Yasmin AIS  2003              DNS   
  ORCA Helsinki  1:59.93                 
Nea Kovalainen  2003              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    590          1:16.72   
  Porin Uimaseura  1:15.57                 
Annika Lepistö  2001    448          1:24.08   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:22.74                 
Helene Hirvonen  2001    429          1:25.32   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.49                 
Roosa Lehtola  2001    391          1:27.99   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.74                 
Hilda Harle  2001    380          1:28.80   
  ORCA Helsinki  1:25.35                 
Emmi Kaunisto  2002    355          1:30.86   
  Porin Uimaseura  1:26.71                 
Ellen-Maria Neiramaa  2002    354          1:30.93   
  Porin Uimaseura  1:30.27                 
Liis Soon  2002    352          1:31.06   
  Ujumisklubi Briis  1:32.40                 
Venla Hämäläinen  2001    335          1:32.63   
  Octopus Lohja  1:30.93                 
10  Mette Konttila  2001    332          1:32.92   
  Octopus Lohja  1:35.79                 
11  Lotta Linnea Partanen  2001    318          1:34.18   
  Nummelan Kisaajat  1:42.17                 
12  Jade Huhtamaa  2002    310          1:34.98   
  Helsingin Uimarit  1:27.41                 
13  Jenny Kareinen  2002    306          1:35.48   
  Keravan Uimarit  1:26.67                 
14  Anni Manninen  2001    300          1:36.06   
  Simmis Wanda  1:35.05                 
15  Hilla Mäkivuokko  2001    276          1:38.78   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.87                 
16  Miisa Mäkelä  2002    271          1:39.33   
  Helsingin Uimarit  1:37.48                 
17  Oona Malinen  2001    268          1:39.80   
  Octopus Lohja  1:38.97                 
18  Marianne Uusitalo  2001    253          1:41.62   
  Octopus Lohja  1:39.06                 
19  Sofia Harju  2002    241          1:43.38   
  Keravan Uimarit  1:41.81                 
20  Laura Hautamäki  2002    177          1:54.42   
  Vanders  1:58.64                 
Maria Pesso  2002              DNS   
  Simmis Grani  1:52.59                 
Pippi Nordström  2001              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:22.43                 
Sarah Tepponen  2001              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:28.94                 
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emmi Kima  2000    291          1:37.02   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.17                 
Tara Hintsanen  2000    285          1:37.70   
  Simmis Wanda  1:36.38                 
Annika Niemi  2000    284          1:37.88   
  Simmis Wanda  1:35.21                 
Ida Heino  2000    267          1:39.93   
  Porin Uimaseura  1:40.14                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Ollikainen  2004    245          1:32.55   
  Porin Uimaseura  1:34.49                 
Karl Christopher Teder  2004    217          1:36.37   
  Ujumisklubi Briis  1:37.51                 
Mio Heinola  2005    205          1:38.14   
  Nummelan Kisaajat  1:46.51                 
Miska Törmi  2004    197          1:39.45   
  Octopus Lohja  1:47.04                 
Jesse Lintusalo  2004    195          1:39.84   
  Vanders  1:43.25                 
Tanel Moor  2005    169          1:44.67   
  Ujumisklubi Briis  1:48.20                 
Waldemar Palombi  2004    158          1:47.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.21                 
Antti Musikka  2005    156          1:47.55   
  Vanders  1:48.06                 
Lucas Lönnblad  2004    150          1:48.81   
  Cetus Espoo  1:50.80                 
10  Alvar Aho  2004    150          1:48.98   
  Cetus Espoo  1:53.48                 
11  Joona Kuitu  2004    148          1:49.48   
  Vanders  1:47.80                 
12  Tomi Silander  2006    132          1:53.51   
  Cetus Espoo  1:54.10                 
13  Veeti Salminen  2004    131          1:53.81   
  Simmis Wanda  2:09.68                 
14  Veikko Kauhanen  2005    124          1:56.12   
  Simmis Grani                   
15  Martti Karesjoki  2004    123          1:56.36   
  Tuusulan Uimaseura  1:57.38                 
16  Matti Penttinen  2006    123          1:56.44   
  Nummelan Kisaajat  1:57.28                 
17  Yufei Meng  2004    110          2:00.61   
  Cetus Espoo  2:05.77                 
18  Sampo Nord  2005    108          2:01.27   
  Vanders  2:04.04                 
19  Nico Kulju  2006    75          2:17.21   
  Simmis Wanda                   
20  Ilmari Silventoinen  2005    63          2:25.17   
  Simmis Wanda                   
21  Aleksandr Khannolainen  2006    59          2:27.99   
  HTU Stadi                   
Anton Petrov  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.54                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Leo Hautaniemi  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niklas Laine  2002    436          1:16.38   
  Kampuksen Plaani  1:16.27                 
Mihkel Melker Marran  2003    361          1:21.27   
  Ujumisklubi Briis  1:19.40                 
Aleksei Dmitriev  2003    359          1:21.45   
  Nevskaya Volna  1:20.50                 
Aleksi Koprinen  2003    298          1:26.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.93                 
Sami Uusikumpu  2003    298          1:26.71   
  Vanders  1:25.18                 
Antti Oinonen  2003    297          1:26.79   
  Uinti Imatra  1:29.30                 
Max Åström  2002    271          1:29.46   
  Cetus Espoo  1:29.50                 
Markus Nuorinko  2003    263          1:30.36   
  Nummelan Kisaajat  1:34.74                 
Juuso Rahikainen  2003    253          1:31.54   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.74                 
10  Matias Ola  2002    238          1:33.42   
  ORCA Helsinki  1:36.51                 
11  Georg Närjä  2002    234          1:33.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.40                 
12  Tatu Saareks  2003    216          1:36.47   
  Nurmijärven Uinti  1:39.75                 
13  Leo Parviainen  2003    216          1:36.48   
  Nummelan Kisaajat  1:38.10                 
14  Lauri-Luukas Jäntti  2002    216          1:36.53   
  Porin Uimaseura  1:39.66                 
15  Oliver Hanhimäki  2003    214          1:36.82   
  Octopus Lohja  1:38.46                 
16  Juuso Korhonen  2002    207          1:37.76   
  Octopus Lohja  1:41.17                 
17  Markus Ridal  2003    207          1:37.78   
  Heinolan Isku  1:35.74                 
18  Aki Hakkarainen  2003    206          1:38.07   
  Keravan Uimarit  1:35.67                 
19  Elis Fokin  2003    204          1:38.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.34                 
20  Lasse Saarinen  2002    200          1:38.92   
  Octopus Lohja  1:40.72                 
21  Santeri Berggren  2003    199          1:39.08   
  Octopus Lohja  1:57.00                 
22  Rasmus Mykkänen  2003    198          1:39.24   
  Cetus Espoo  1:41.69                 
23  Sebastian Stenbacka  2002    195          1:39.77   
  Octopus Lohja  1:43.75                 
24  Ville Kuusimäki  2002    192          1:40.34   
  Porin Uimaseura  1:36.50                 
25  Joona Lehtonen  2003    188          1:40.98   
  Vanders  1:47.32                 
26  Janne Mononen  2002    181          1:42.29   
  Vanders  1:48.75                 
27  Heikki Väkeväinen  2002    178          1:42.95   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.23                 
28  Nikita Batluk  2003    174          1:43.67   
  ORCA Helsinki  1:46.15                 
29  Atte Poikela  2003    165          1:45.39   
  Cetus Espoo  1:44.98                 
30  Daniil Lukasin  2002    164          1:45.67   
  Simmis Wanda  1:52.28                 
31  Sami Pönkä  2003    163          1:45.91   
  Vanders  1:49.71                 
32  Mio Munsterhjelm  2002    156          1:47.54   
  Simmis Grani  1:53.05                 
33  Eemeli Nylund  2003    150          1:48.85   
  Heinolan Isku  1:46.79                 
34  Elias Jääskeläinen  2002    148          1:49.30   
  Cetus Espoo  1:49.94                 
35  Santtu Kosunen  2003    143          1:50.56   
  Cetus Espoo  1:54.02                 
36  Tuomas Peltola  2003    132          1:53.50   
  Cetus Espoo  1:56.32                 
37  Miska Sinivalo  2003    132          1:53.71   
  ORCA Helsinki  1:58.44                 
38  Samuli Surakka  2003    128          1:54.76   
  Vanders  2:02.84                 
39  Juho Jäkärä  2003    128          1:54.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.80                 
40  Konsta Ketola  2003    127          1:55.00   
  ORCA Helsinki  1:57.40                 
41  Oscar Taht  2003    120          1:57.11   
  Simmis Wanda  1:49.26                 
Juho Elia Marjala  2003              DSQ   
  Keravan Uimarit  1:38.45                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Matias Rasinmäki  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:51.97                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Sam Zamanimehr  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Tuomas Tolppala  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:58.91                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pyry Nurminen  2001    464          1:14.78   
  ORCA Helsinki  1:14.83                 
Eetu Nyrhinen  2000    434          1:16.49   
  Porin Uimaseura  1:17.48                 
Niklas Linnanen  2001    377          1:20.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.55                 
Aleksi Seger  2001    352          1:21.98   
  Octopus Lohja  1:24.31                 
Teemu Ihanamäki  2001    326          1:24.10   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.79                 
Oskari Ovaskainen  2000    315          1:25.06   
  Porin Uimaseura  1:22.57                 
Juho Laukkanen  2001    297          1:26.79   
  Simmis Wanda  1:28.75                 
Veeti Vainionpää  2001    285          1:27.96   
  Simmis Wanda  1:38.71                 
Ville Aaltonen  2001    281          1:28.39   
  Porin Uimaseura  1:34.39                 
10  Leevi Luhtanen  2000    274          1:29.15   
  Porin Uimaseura  1:25.06                 
11  Aku Ovaskainen  2000    274          1:29.16   
  ORCA Helsinki  1:22.91                 
12  Joni Löytökorpi  2000    252          1:31.64   
  Vanders  1:29.84                 
13  Roni Lönnqvist  2000    220          1:35.93   
  Uinti Imatra  1:32.74                 
14  Lukas Vahtera  2001    202          1:38.58   
  Simmis Wanda  1:37.50                 
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sasa Seppälä  1998    470          1:14.45   
  Haminan Uimaseura  1:12.95                 
Juho Seppälä  1999    446          1:15.77   
  Simmis Wanda  1:13.29                 
Rami Rissanen  1999    445          1:15.85   
  Porin Uimaseura  1:14.93                 
Raul Heinikangas  1998    361          1:21.27   
  Porin Uimaseura  1:23.83                 
Aleksei Belov  1998    269          1:29.72   
  Porin Uimaseura  1:27.64                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: DB Schenker 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katriin Hansalu  2003    480  1:19.70  2:44.22  4:22.29    5:42.65   
  Ujumisklubi Briis  5:59.40                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    452  1:26.94  2:56.27  4:30.78    5:49.55   
  Nummelan Kisaajat  5:55.92                 
                     
Laura Kellberg  2003    405  1:27.66  2:55.90  4:42.65    6:02.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    394  1:32.02  3:10.25  4:46.58    6:06.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Julia Peltola  2003    392  1:22.40  2:56.95  4:41.71    6:06.65   
  Cetus Espoo                   
                     
Siiri Reiniluoto  2003    386  1:28.83  3:07.58  4:46.46    6:08.52   
  Helsingfors Simsällskap  6:18.82                 
                     
Hanne Grete Hanvere  2003    386  1:28.36  2:59.65  4:42.02    6:08.54   
  Ujumisklubi Briis  6:07.50                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    378  1:25.22  2:57.38  4:51.37    6:10.95   
  ORCA Helsinki  6:18.47                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003    376  1:29.54  3:03.67  4:50.05    6:11.79   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Emma Johansson  2003    344  1:33.30  3:08.55  4:57.15    6:22.99   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Nicole Sundell  2003    335  1:26.28  3:11.43  4:57.47    6:26.21   
  Cetus Espoo  7:19.27                 
                     
12  Cindy Palm  2003    329  1:34.22  3:17.51  5:02.62    6:28.46   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Iina von Schrowe  2003    270  1:39.06  3:15.24  5:25.65    6:55.28   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Ada-Maj Saarinen  2004    206  1:42.72  5:48.13  7:33.89    7:33.89   
  ORCA Helsinki                   
                     
Ekaterina Yakhnina  2003              DSQ   
  Vovis  6:15.00                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: DB Schenker 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heta Känkänen  2001    500  1:19.95  2:48.66  4:21.48    5:38.10   
  Porin Uimaseura  5:38.02                 
                     
Charlotte Ingberg  2002    415  1:16.63  2:48.10  4:34.43    5:59.71   
  Octopus Lohja  6:14.94                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    382  1:26.87  3:05.83  4:50.34    6:09.89   
  ORCA Helsinki  6:12.16                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    357  1:26.97  3:00.09  4:51.63    6:18.05   
  Nummelan Kisaajat  6:14.99                 
                     
Jenny Kareinen  2002              DSQ   
  Keravan Uimarit  6:18.02                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: DB Schenker 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea-Amanda Heinola  2000    677  1:07.06  2:26.94  3:57.00    5:05.63   
  Nummelan Kisaajat  5:03.12                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: DB Schenker 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oscar Skjäl  2002    379  1:20.98  2:48.08  4:24.07    5:36.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Elias Filippovits  2002    378  1:15.58  2:47.27  4:23.49    5:36.99   
  ORCA Helsinki  5:52.69                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    350  1:21.41  2:50.74  4:29.82    5:45.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Leo Mikkonen  2002    342  1:20.85  2:48.87  4:31.21    5:48.62   
  Cetus Espoo                   
                     
Verneri Viisanen  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: DB Schenker 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Theo Girlin  2001    334  1:25.49  2:55.08  4:33.63    5:51.18   
  Ujumisklubi Briis  5:59.50                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ester Hirvonen  2006    205          40.19   
  Helsingfors Simsällskap  41.79                 
Kertu Kann  2006    205          40.21   
  Ujumisklubi Briis  40.40                 
Annaliina Mänttäri  2006    201          40.49   
  Cetus Espoo  41.86                 
Henrietta Lippus  2006    173          42.53   
  Ujumisklubi Briis  43.76                 
Eevi Hirsi  2007    172          42.64   
  HTU Stadi  45.64                 
Aino Ruotsalainen  2007    171          42.74   
  Lappeenrannan Uimarit  39.76                 
Lily Päivänen  2006    164          43.35   
  Helsingfors Simsällskap  47.94                 
Jenni Korkeamäki  2007    159          43.79   
  Cetus Espoo  44.61                 
Kia Mäennenä  2006    157          43.90   
  Cetus Espoo  50.04                 
10  Erika Pajo  2006    154          44.20   
  Ujumisklubi Briis  47.60                 
11  Milma Tammikorpi  2006    97          51.55   
  Simmis Wanda  50.16                 
12  Jessica Åström  2006    94          52.15   
  ORCA Helsinki  54.18                 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Pälsi  2004    490          30.09   
  Helsingfors Simsällskap  31.28                 
Laura Vitsut  2004    455          30.85   
  Ujumisklubi Briis  30.44                 
Veera Säämänen  2004    405          32.07   
  Helsingfors Simsällskap  31.63                 
Helmiina Toivonen  2004    404          32.08   
  Helsingfors Simsällskap  32.23                 
Aamu Änkilä  2004    391          32.45   
  Helsingfors Simsällskap  33.18                 
Tinja Lasonen  2004    355          33.51   
  Porin Uimaseura  33.56                 
Nicole Yisrael  2004    352          33.59   
  Vanders  33.82                 
Aino Koskelo  2005    351          33.61   
  Nurmijärven Uinti  34.99                 
Sonja Salmimies  2004    349          33.68   
  Nurmijärven Uinti  33.83                 
10  Iida Heikkinen  2004    328          34.38   
  Uinti Imatra  35.52                 
11  Aliina Karvonen  2004    313          34.92   
  Simmis Wanda  35.33                 
11  Heta Hakkarainen  2005    313          34.92   
  Keravan Uimarit  38.22                 
13  Elina Ryynänen  2005    306          35.18   
  Vanders  35.00                 
14  Anni Holm  2004    273          36.57   
  Helsingfors Simsällskap  38.99                 
15  Ella Vilenius  2004    258          37.27   
  Vanders  39.59                 
16  Iina Rissanen  2005    243          38.00   
  Vanders  40.05                 
17  Pinja Kallio  2004    237          38.31   
  Kankaanpään Uimarit  38.08                 
18  Elina Syvänne  2004    236          38.38   
  Tuusulan Uimaseura  38.49                 
19  Ilona Marleen Koppel  2005    224          39.03   
  Ujumisklubi Briis  38.67                 
20  Sanni Valtanen  2004    219          39.33   
  Vanders  42.25                 
21  Ida Kauppinen  2005    201          40.49   
  Lappeenrannan Uimarit  41.34                 
22  Saara Seppälä  2005    193          41.05   
  Nummelan Kisaajat  43.05                 
23  Milja Aarnivuo  2005    185          41.62   
  Simmis Wanda  41.69                 
24  Siiri Vesanen  2004    183          41.73   
  Vanders  45.06                 
25  Nella Honkanen  2005    181          41.95   
  HTU Stadi  43.39                 
26  Sara Elena Martenson  2005    164          43.29   
  Simmis Wanda  41.93                 
27  Karla Roslund  2005    156          44.04   
  HTU Stadi  51.06                 
27  Mandi Lindroos  2004    156          44.04   
  Simmis Wanda  44.06                 
29  Ankia Meintjes  2005    137          46.02   
  Lappeenrannan Uimarit  47.32                 
30  Nella Saarela  2005    119          48.23   
  HTU Stadi  49.55                 
31  Ella Trebs  2005    101          50.87   
  Simmis Wanda  49.86                 
32  Sofi Andström  2005    100          50.97   
  Simmis Wanda  53.73                 
Anniina Ahonen  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  36.89                 
Fionna Barnes  2005              DNS   
  HTU Stadi  44.81                 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Svetlana Poslanchik  2002    616          27.88   
  Vovis  27.00                 
Kiia Kärkkäinen  2003    545          29.05   
  Heinolan Isku  29.08                 
Emmi Kaunisto  2002    538          29.17   
  Porin Uimaseura  29.14                 
Ekaterina Savelieva  2002    517          29.56   
  Vovis  28.50                 
Janna Appelberg  2001    515          29.60   
  Tuusulan Uimaseura  29.61                 
Laura Kellberg  2003    509          29.71   
  Cetus Espoo  31.07                 
Helene Hirvonen  2001    501          29.87   
  Helsingfors Simsällskap  30.99                 
Veera Heikkinen  2001    497          29.94   
  Helsingfors Simsällskap  31.07                 
Anniina Murto  2001    486          30.17   
  Porin Uimaseura  29.43                 
10  Vera Vartiainen  2002    476          30.38   
  Järvenpään Uintiklubi  31.02                 
11  Tiina Britt Kaljuvald  2003    470          30.51   
  Ujumisklubi Briis  30.52                 
12  Iiris Himanto  2001    470          30.52   
  Gladius Kirkkonummi  30.66                 
13  Saana Karell  2002    463          30.66   
  Tuusulan Uimaseura  30.87                 
14  Senni Mattila  2003    452          30.92   
  Porin Uimaseura  30.89                 
15  Sofia Långström  2003    439          31.22   
  Cetus Espoo  31.11                 
16  Petra Uusikumpu  2001    434          31.33   
  Vanders  30.75                 
17  Hilda Harle  2001    423          31.60   
  ORCA Helsinki  31.72                 
18  Maija Nurmi  2003    410          31.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.97                 
19  Wilma Walther  2001    406          32.04   
  HTU Stadi  32.33                 
20  Anni Manninen  2001    390          32.46   
  Simmis Wanda  33.22                 
21  Sini Tiussa  2003    372          32.97   
  Uinti Imatra  39.92                 
22  Lotta Lehtoila  2003    356          33.47   
  ORCA Helsinki  34.85                 
23  Julia Peltola  2003    354          33.53   
  Cetus Espoo  35.19                 
24  Hilla Mäkivuokko  2001    347          33.74   
  Gladius Kirkkonummi  34.19                 
25  Veera Anna Lastovskaia  2003    339          34.01   
  HTU Stadi  34.74                 
26  Diana Seiger  2003    337          34.08   
  Cetus Espoo  35.07                 
27  Jenny Kareinen  2002    325          34.51   
  Keravan Uimarit  33.99                 
28  Lilja Pakaslahti  2002    308          35.12   
  Vanders  35.38                 
29  Annika Alanen  2003    299          35.47   
  Helsingfors Simsällskap  35.83                 
30  Siiri Hargreaves  2003    296          35.58   
  Cetus Espoo                   
31  Sanna Pajula  2003    291          35.80   
  Kankaanpään Uimarit  36.33                 
32  Siiri Haanpää  2001    288          35.93   
  Porin Uimaseura  35.62                 
33  Sini Aarnivuo  2003    284          36.07   
  Simmis Wanda  36.86                 
34  Saara Sauranen  2002    278          36.33   
  Tuusulan Uimaseura  37.66                 
35  Siiri Kokko  2003    274          36.50   
  Helsingfors Simsällskap  37.30                 
36  Delia Helena Aho  2003    268          36.78   
  Cetus Espoo  38.31                 
37  Siiri Tevä  2003    261          37.09   
  Cetus Espoo  42.54                 
38  Sanni Hakkarainen  2003    250          37.65   
  Nummelan Kisaajat  37.74                 
39  Jenna Saarinen  2001    242          38.04   
  Simmis Wanda  36.94                 
40  Sanna Valkonen  2003    235          38.43   
  Cetus Espoo  39.39                 
41  Henna Saarela  2002    235          38.45   
  HTU Stadi  40.74                 
42  Kia Kivelä  2003    233          38.51   
  Nummelan Kisaajat  42.92                 
43  Senni Räikkönen  2003    227          38.90   
  Lappeenrannan Uimarit  38.89                 
44  Nea Kovalainen  2003    226          38.92   
  ORCA Helsinki                   
45  Eeva Nousiainen  2003    190          41.26   
  Lappeenrannan Uimarit  39.94                 
46  Aino Vepsäläinen  2001    185          41.61   
  HTU Stadi  43.50                 
Anita Mickelsson  2001              DNS   
  ORCA Helsinki  34.20                 
Iris Erten  2003              DNS   
  Simmis Wanda  47.92                 
Meysa Bakkali  2001              DNS   
  Simmis Wanda  39.28                 
Edit Kull  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  45.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea-Amanda Heinola  2000    684          26.93   
  Nummelan Kisaajat  26.91                 
Aleksandra Koreshkova  2000    542          29.10   
  Ekran  28.00                 
Saara Vesa  1999    503          29.82   
  ORCA Helsinki  29.30                 
Tara Hintsanen  2000    407          32.02   
  Simmis Wanda  32.18                 
Noora Kanerva  2000    405          32.07   
  Simmis Wanda  31.35                 
Annika Niemi  2000    402          32.14   
  Simmis Wanda  32.48                 
Ida Wagner  2000    369          33.06   
  Simmis Wanda  32.42                 
Ronja Ryyti  2000    368          33.10   
  HTU Stadi  37.83                 
Nea Wirtanen  2000    328          34.39   
  Gladius Kirkkonummi  34.68                 
10  Ida Heino  2000    238          38.28   
  Porin Uimaseura  37.58                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Samuel Halminen  2005    240          33.62   
  Helsingfors Simsällskap  34.87                 
Hugo Johannes Maranik  2005    211          35.11   
  Ujumisklubi Briis  35.20                 
Tanel Moor  2005    181          36.90   
  Ujumisklubi Briis  39.20                 
Kennert Jõgis  2006    177          37.24   
  Ujumisklubi Briis  39.80                 
Sampo Nord  2005    174          37.42   
  Vanders  37.45                 
Jarko Miller  2006    165          38.10   
  Ujumisklubi Briis  39.00                 
Tomi Silander  2006    155          38.87   
  Cetus Espoo  38.06                 
Nico Kulju  2006    147          39.61   
  Simmis Wanda  41.52                 
Anton Sarvilahti  2005    143          39.96   
  Lappeenrannan Uimarit  41.95                 
10  Heikki Ianes  2005    142          40.06   
  Simmis Wanda  40.59                 
11  Leo Heinola  2006    133          40.95   
  Cetus Espoo  42.41                 
12  Matti Penttinen  2006    120          42.28   
  Nummelan Kisaajat  41.72                 
13  Ricco Põldveer  2006    118          42.56   
  Ujumisklubi Briis  47.77                 
14  Ilja Belov  2007    107          43.97   
  Simmis Wanda  45.79                 
15  Anton Koronen  2005    56          54.55   
  HTU Stadi  51.17                 
16  Ilmari Silventoinen  2005    54          55.25   
  Simmis Wanda  56.74                 
Aleksandr Khannolainen  2006              DSQ   
  HTU Stadi  51.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ivan Gavrilov  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  53.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mihkel Melker Marran  2003    390          28.61   
  Ujumisklubi Briis  28.70                 
Aleksi Koprinen  2003    372          29.06   
  Helsingfors Simsällskap  29.82                 
Dang Le Nhut  2003    331          30.22   
  Vanders  31.03                 
Markus Ridal  2003    324          30.42   
  Heinolan Isku  30.75                 
Sami Uusikumpu  2003    318          30.61   
  Vanders  30.79                 
Johan Krister Fredriksson  2003    307          30.97   
  HTU Stadi  33.36                 
Aki Hakkarainen  2003    293          31.45   
  Keravan Uimarit  31.96                 
Aleksei Dmitriev  2003    276          32.11   
  Nevskaya Volna  29.50                 
Henri Korpi  2004    273          32.20   
  Octopus Lohja  35.08                 
10  Juho Elia Marjala  2003    243          33.50   
  Keravan Uimarit  33.85                 
11  Henry Nyman  2003    238          33.72   
  Helsingfors Simsällskap  34.38                 
12  Otto Mikkonen  2003    234          33.93   
  Joensuun Uimaseura  34.77                 
13  Alexander Nyman  2004    233          33.96   
  Hyvinkään Uimaseura  34.19                 
14  Matias Rasinmäki  2003    227          34.26   
  Cetus Espoo  37.25                 
15  Oliver Annus  2003    225          34.34   
  Ujumisklubi Briis  34.20                 
16  Roope Ollikainen  2004    224          34.38   
  Porin Uimaseura  34.40                 
17  Eemeli Nylund  2003    221          34.54   
  Heinolan Isku  34.91                 
18  Tuomas Peltola  2003    221          34.55   
  Cetus Espoo  34.98                 
19  Sami Pönkä  2003    209          35.20   
  Vanders  36.40                 
20  Sam Zamanimehr  2003    209          35.22   
  Cetus Espoo  38.18                 
20  Tomi Suoknuuti  2004    209          35.22   
  Octopus Lohja  36.84                 
22  Rony Kulju  2004    208          35.27   
  Vanders  37.09                 
23  Matti Nätti  2004    205          35.42   
  Vanders  37.12                 
24  Oscar Taht  2003    193          36.13   
  Simmis Wanda  35.64                 
25  Rasmus Mykkänen  2003    193          36.18   
  Cetus Espoo  39.07                 
26  Juho Jäkärä  2003    188          36.49   
  Lappeenrannan Uimarit  37.62                 
27  Otso Kurikka  2003    183          36.83   
  Keravan Uimarit  37.33                 
28  Anton Petrov  2004    166          38.00   
  Helsingfors Simsällskap  40.51                 
29  Endrik Einberg  2004    159          38.52   
  Ujumisklubi Briis  38.50                 
30  Nuutti Laitinen  2004    159          38.59   
  Cetus Espoo  41.68                 
31  Lauri Pyykkö  2004    144          39.86   
  ORCA Helsinki  48.53                 
32  Samuli Kärkkäinen  2003    130          41.26   
  Simmis Wanda  41.25                 
33  Grigory Poryadin  2004    112          43.37   
  Cetus Espoo  45.34                 
34  Leo Hautaniemi  2004    111          43.50   
  Cetus Espoo                   
Samuel Räty  2003              DSQ   
  Keravan Uimarit  34.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksej Belfer  2000    543          25.63   
  ORCA Helsinki  25.63                 
Georgy Babenov  2000    517          26.04   
  ORCA Helsinki  27.07                 
Leevi Luhtanen  2000    483          26.65   
  Porin Uimaseura  26.51                 
Leevi Lehti  2000    431          27.67   
  Porin Uimaseura  27.00                 
Veeti Vainionpää  2001    400          28.36   
  Simmis Wanda  28.15                 
Matias Pennanen  2001    387          28.67   
  Porin Uimaseura  27.04                 
Ruslan Panschin  2001    378          28.91   
  ORCA Helsinki  29.75                 
Oscar Skjäl  2002    367          29.20   
  Cetus Espoo  29.53                 
Teemu Ihanamäki  2001    365          29.25   
  Kankaanpään Uimarit  29.52                 
10  Pyry Nurminen  2001    364          29.27   
  ORCA Helsinki  28.71                 
11  Matias Vikman  2001    352          29.61   
  ORCA Helsinki  30.40                 
12  Niklas Laine  2002    351          29.64   
  Kampuksen Plaani  30.87                 
13  Aleksei Kharitonov  2002    346          29.77   
  Vovis  30.98                 
14  Lukas Vahtera  2001    345          29.80   
  Simmis Wanda  30.33                 
15  Dorian Sadojevic Jelacik  2002    341          29.91   
  Cetus Espoo  31.86                 
16  Jiri Järvinen  2001    324          30.44   
  Swimming Jyväskylä  31.19                 
17  Max Åström  2002    312          30.81   
  Cetus Espoo  31.53                 
18  Lauri-Luukas Jäntti  2002    296          31.35   
  Porin Uimaseura  32.18                 
19  Kalle Kauppinen  2002    295          31.39   
  ORCA Helsinki  33.24                 
20  Juho Laukkanen  2001    295          31.40   
  Simmis Wanda  30.89                 
21  Roni Lönnqvist  2000    289          31.61   
  Uinti Imatra  32.32                 
22  Ville Aaltonen  2001    284          31.80   
  Porin Uimaseura  30.85                 
23  Patrik Pihlajamäki  2002    263          32.60   
  Kankaanpään Uimarit  33.62                 
24  Kristian Kanerva  2002    256          32.90   
  ORCA Helsinki  37.15                 
25  Max Kallio  2002    256          32.93   
  ORCA Helsinki  37.43                 
26  Ville Kuusimäki  2002    220          34.61   
  Porin Uimaseura  35.68                 
27  Georg Närjä  2002    219          34.64   
  Helsingfors Simsällskap  35.11                 
Elias Jääskeläinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  34.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Hakunilan Huolto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Seppälä  1999    539          25.68   
  Simmis Wanda  24.94                 
Joona Kärkkäinen  1998    537          25.72   
  Heinolan Isku  25.45                 
Sasa Seppälä  1998    482          26.66   
  Haminan Uimaseura  26.16                 
Rami Rissanen  1999    450          27.28   
  Porin Uimaseura  26.77                 
Raul Heinikangas  1998    386          28.70   
  Porin Uimaseura  28.80                 
Aleksei Belov  1998    327          30.34   
  Porin Uimaseura  29.55                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Einiö  2003    457  1:27.14        3:00.51   
  Gladius Kirkkonummi  3:03.94                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003    395  1:29.69        3:09.44   
  Helsingfors Simsällskap  3:09.67                 
                     
Katriin Hansalu  2003    384  1:33.12        3:11.30   
  Ujumisklubi Briis  3:12.90                 
                     
Hanne Grete Hanvere  2003    370  1:33.55        3:13.74   
  Ujumisklubi Briis  3:12.80                 
                     
Veera Laakkonen  2003    361  1:34.91        3:15.29   
  Kampuksen Plaani  3:19.09                 
                     
Milla Hyttinen  2003    360  1:34.78        3:15.43   
  Helsingfors Simsällskap  3:16.74                 
                     
Sonja Salmimies  2004    344  1:35.34        3:18.53   
  Nurmijärven Uinti  3:15.76                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    311  1:38.43        3:25.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:21.47                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003    311  1:40.33        3:25.16   
  Cetus Espoo  3:29.24                 
                     
10  Aino Koskelo  2005    296  1:41.48        3:28.56   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
11  Iida Herrala  2004    291  1:41.22        3:29.77   
  Vanders                   
                     
12  Josephine Otis  2004    288  1:43.17        3:30.44   
  Cetus Espoo  3:26.29                 
                     
13  Emmi Partanen  2003    285  1:42.17        3:31.17   
  Cetus Espoo  3:25.13                 
                     
14  Hanna Kangur  2004    262  1:44.30        3:37.14   
  Ujumisklubi Briis  3:43.25                 
                     
15  Sylvia Siltainsuu  2003    249  1:46.39        3:40.92   
  Vanders                   
                     
16  Kia Kivelä  2003    233  1:49.08        3:45.78   
  Nummelan Kisaajat  3:48.33                 
                     
17  Liisa Penttinen  2003    221  1:50.98        3:49.95   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
18  Aino Jäkärä  2005    188  2:02.11        4:02.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
19  Sanni Hakkarainen  2003    160  2:00.78        4:16.02   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Juulia Käräjämies  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  2:52.88                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    532  1:23.99        2:51.59   
  Porin Uimaseura  2:50.70                 
                     
Saija Mikkonen  2001    511  1:23.17        2:54.00   
  Tuusulan Uimaseura  3:02.33                 
                     
Janna Appelberg  2001    484  1:26.98        2:57.13   
  Tuusulan Uimaseura  3:18.38                 
                     
Annika Lepistö  2001    440  1:26.91        3:02.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:58.64                 
                     
Liis Soon  2002    372  1:34.25        3:13.27   
  Ujumisklubi Briis  3:16.20                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002    346  1:36.03        3:18.11   
  Porin Uimaseura  3:13.25                 
                     
Agneta Kallas  2002    328  1:37.75        3:21.71   
  Vanders                   
                     
Jenny Kareinen  2002    321  1:37.24        3:23.03   
  Keravan Uimarit  3:09.34                 
                     
Hilla Mäkivuokko  2001    271  1:41.65        3:34.77   
  Gladius Kirkkonummi  3:29.05                 
                     
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Sottinen  2000    498  1:24.28        2:55.45   
  Porin Uimaseura  2:53.78                 
                     
Annika Niemi  2000    288  1:40.63        3:30.42   
  Simmis Wanda  3:40.11                 
                     
Ida Heino  2000    272  1:42.60        3:34.53   
  Porin Uimaseura  3:44.58                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:55   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niklas Laine  2002    413  1:22.34        2:50.43   
  Kampuksen Plaani                   
                     
Mihail Khanoukaev  2002    337  1:28.02        3:02.39   
  Cetus Espoo  3:06.62                 
                     
Antti Oinonen  2003    301  1:31.51        3:09.50   
  Uinti Imatra                   
                     
Aapo Liljaniemi  2002    286  1:33.19        3:12.73   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Matias Ola  2002    268  1:34.85        3:16.96   
  ORCA Helsinki  3:25.82                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    201  1:46.17        3:36.75   
  Porin Uimaseura  3:43.14                 
                     
Sebastian Stenbacka  2002    193  1:44.79        3:39.68   
  Octopus Lohja  3:41.68                 
                     
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Nyrhinen  2000    431  1:20.18        2:48.02   
  Porin Uimaseura  2:46.44                 
                     
Aleksi Seger  2001    359  1:25.52        2:58.60   
  Octopus Lohja  2:56.28                 
                     
Teemu Ihanamäki  2001    311  1:29.58        3:07.37   
  Kankaanpään Uimarit  3:03.84                 
                     
Christofor Pavlidi  2001    289  1:33.54        3:11.96   
  Helsingfors Simsällskap  3:14.43                 
                     
Aku Ovaskainen  2000              DSQ   
  ORCA Helsinki  3:09.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oskari Ovaskainen  2000              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:10.13                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raul Heinikangas  1998    360  1:26.43        2:58.47   
  Porin Uimaseura  3:00.48                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:55 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:55   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: DHL Freight Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Leppähaara  2005    357          1:21.89   
  Nummelan Kisaajat  1:23.03                 
Emilia Niemi  2005    297          1:27.10   
  Octopus Lohja  1:32.11                 
Veera Korsoff  2005    258          1:31.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.12                 
Inger Isaksen  2005    258          1:31.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heta Hakkarainen  2005    254          1:31.69   
  Keravan Uimarit  1:31.08                 
Alma Hörkkö  2005    240          1:33.45   
  Vanders                   
Ida Kauppinen  2005    233          1:34.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.90                 
Mari Ann Marran  2005    230          1:34.84   
  Ujumisklubi Briis  1:34.40                 
Elina Ryynänen  2005    226          1:35.28   
  Vanders  1:32.17                 
10  Siri Kaskeala  2005    221          1:36.00   
  Cetus Espoo                   
11  Nicole Haakana  2005    219          1:36.28   
  Helsingfors Simsällskap  1:37.23                 
12  Iida Vesa  2005    218          1:36.53   
  ORCA Helsinki  1:38.21                 
13  Anna Triin Reilent  2005    206          1:38.26   
  Ujumisklubi Briis  1:40.20                 
14  Iina Rissanen  2005    196          1:39.93   
  Vanders  1:42.39                 
15  Säde Ryynänen  2005    191          1:40.83   
  Cetus Espoo  1:42.78                 
16  Milla Strandberg  2005    185          1:41.98   
  Vanders  1:42.33                 
17  Saara Seppälä  2005    168          1:45.29   
  Nummelan Kisaajat  1:44.02                 
18  Jenni Kurki  2005    158          1:47.37   
  Simmis Wanda  1:56.10                 
19  Laura Turunen  2005    158          1:47.47   
  Cetus Espoo                   
20  Hilla Wiemers  2005    145          1:50.49   
  ORCA Helsinki  1:47.14                 
21  Ankia Meintjes  2005    142          1:51.34   
  Lappeenrannan Uimarit  2:10.35                 
22  Sofi Andström  2005    134          1:53.44   
  Simmis Wanda  2:01.01                 
23  Milja Aarnivuo  2005    131          1:54.15   
  Simmis Wanda                   
24  Roosa Tuomola  2005    122          1:57.04   
  Tuusulan Uimaseura  1:58.66                 
25  Ella Trebs  2005    112          2:00.22   
  Simmis Wanda  2:04.04                 
26  Amanda Lehtonen  2005    109          2:01.62   
  Octopus Lohja  1:57.78                 
27  Sara Elena Martenson  2005    101          2:04.59   
  Simmis Wanda  1:57.08                 
28  Karla Roslund  2005    84          2:12.67   
  HTU Stadi                   
29  Nella Saarela  2005    82          2:13.54   
  HTU Stadi                   
30  Milma Tammikorpi  2006    78          2:15.98   
  Simmis Wanda                   
Fionna Barnes  2005              DNS   
  HTU Stadi  2:09.64                 
Eevi Hirsi  2007              DSQ   
  HTU Stadi  2:01.60                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: DHL Freight Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katriin Hansalu  2003    537          1:11.49   
  Ujumisklubi Briis  1:11.40                 
Lotta Pälsi  2004    475          1:14.48   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.91                 
Senni Mattila  2003    434          1:16.71   
  Porin Uimaseura  1:13.93                 
Heta Veikkola  2003    412          1:18.06   
  Lapuan Virkiä  1:17.75                 
Tiina Britt Kaljuvald  2003    395          1:19.15   
  Ujumisklubi Briis  1:17.00                 
Helene Kind Wensink  2003    391          1:19.46   
  Raufoss IL                   
Kiia Kärkkäinen  2003    390          1:19.54   
  Heinolan Isku  1:15.68                 
Ethel Piksilä  2003    387          1:19.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.30                 
Emma Johansson  2003    387          1:19.72   
  Cetus Espoo  1:19.19                 
10  Hanne Grete Hanvere  2003    375          1:20.53   
  Ujumisklubi Briis  1:17.50                 
11  Juulia Käräjämies  2003    375          1:20.56   
  Nummelan Kisaajat  1:16.78                 
12  Kerttu Nurmi  2003    360          1:21.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.20                 
13  Lotta Lehtoila  2003    358          1:21.80   
  ORCA Helsinki  1:20.66                 
14  Veera Säämänen  2004    358          1:21.83   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.37                 
15  Maija Nurmi  2003    352          1:22.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.25                 
16  Henrietta Löfgren  2003    338          1:23.39   
  Keravan Uimarit  1:22.91                 
17  Stefania Pavlidi  2003    327          1:24.31   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.19                 
18  Aamu Änkilä  2004    320          1:24.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.19                 
19  Essi Salokorpi  2003    316          1:25.27   
  Cetus Espoo  1:24.37                 
20  Laura Nissi  2004    305          1:26.33   
  Vanders  1:32.03                 
21  Julia Peltola  2003    294          1:27.31   
  Cetus Espoo  1:26.80                 
22  Iida Heikkinen  2004    282          1:28.58   
  Uinti Imatra  1:23.89                 
23  Siiri Reiniluoto  2003    273          1:29.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:31.89                 
24  Veera Anna Lastovskaia  2003    268          1:30.07   
  HTU Stadi  1:33.79                 
25  Veera Laakkonen  2003    256          1:31.47   
  Kampuksen Plaani  1:30.94                 
26  Roona Karola  2004    256          1:31.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.59                 
27  Annika Alanen  2003    252          1:31.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.84                 
28  Sara Pantsu  2003    251          1:32.11   
  Vanders  1:36.45                 
29  Sanna Pajula  2003    249          1:32.36   
  Kankaanpään Uimarit  1:28.14                 
30  Vilma Puisto  2003    244          1:32.91   
  Uinti Imatra  1:35.78                 
31  Beata Niskanen  2004    242          1:33.22   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.44                 
32  Senni Räikkönen  2003    237          1:33.82   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.45                 
33  Anna Mattila  2004    235          1:34.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:36.35                 
34  Oona Kupari  2004    228          1:35.08   
  Octopus Lohja  1:34.83                 
35  Sanni Valtanen  2004    227          1:35.15   
  Vanders  1:34.25                 
36  Lotta Heinimäki  2003    227          1:35.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.93                 
37  Pinja Kallio  2004    216          1:36.74   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.15                 
38  Sini Aarnivuo  2003    204          1:38.66   
  Simmis Wanda  1:35.46                 
39  Delia Helena Aho  2003    198          1:39.67   
  Cetus Espoo  1:41.91                 
40  Anastasia Kotova  2003    195          1:40.07   
  Vanders  1:42.15                 
41  Lotta Florström  2004    192          1:40.72   
  Gladius Kirkkonummi                   
42  Aava Mattila  2003    188          1:41.40   
  Vanders                   
43  Sanna Valkonen  2003    186          1:41.80   
  Cetus Espoo  1:38.90                 
44  Elina Syvänne  2004    180          1:42.92   
  Tuusulan Uimaseura  1:46.92                 
45  Oona Eriksson  2004    178          1:43.15   
  Vanders  1:51.30