2019-10-18   16:48:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu klo 9.30

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Ollikainen  2004    245          1:32.55   
  Porin Uimaseura  1:34.49                 
Karl Christopher Teder  2004    217          1:36.37   
  Ujumisklubi Briis  1:37.51                 
Mio Heinola  2005    205          1:38.14   
  Nummelan Kisaajat  1:46.51                 
Miska Törmi  2004    197          1:39.45   
  Octopus Lohja  1:47.04                 
Jesse Lintusalo  2004    195          1:39.84   
  Vanders  1:43.25                 
Tanel Moor  2005    169          1:44.67   
  Ujumisklubi Briis  1:48.20                 
Waldemar Palombi  2004    158          1:47.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.21                 
Antti Musikka  2005    156          1:47.55   
  Vanders  1:48.06                 
Lucas Lönnblad  2004    150          1:48.81   
  Cetus Espoo  1:50.80                 
10  Alvar Aho  2004    150          1:48.98   
  Cetus Espoo  1:53.48                 
11  Joona Kuitu  2004    148          1:49.48   
  Vanders  1:47.80                 
12  Tomi Silander  2006    132          1:53.51   
  Cetus Espoo  1:54.10                 
13  Veeti Salminen  2004    131          1:53.81   
  Simmis Wanda  2:09.68                 
14  Veikko Kauhanen  2005    124          1:56.12   
  Simmis Grani                   
15  Martti Karesjoki  2004    123          1:56.36   
  Tuusulan Uimaseura  1:57.38                 
16  Matti Penttinen  2006    123          1:56.44   
  Nummelan Kisaajat  1:57.28                 
17  Yufei Meng  2004    110          2:00.61   
  Cetus Espoo  2:05.77                 
18  Sampo Nord  2005    108          2:01.27   
  Vanders  2:04.04                 
19  Nico Kulju  2006    75          2:17.21   
  Simmis Wanda                   
20  Ilmari Silventoinen  2005    63          2:25.17   
  Simmis Wanda                   
21  Aleksandr Khannolainen  2006    59          2:27.99   
  HTU Stadi                   
Anton Petrov  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.54                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Leo Hautaniemi  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niklas Laine  2002    436          1:16.38   
  Kampuksen Plaani  1:16.27                 
Mihkel Melker Marran  2003    361          1:21.27   
  Ujumisklubi Briis  1:19.40                 
Aleksei Dmitriev  2003    359          1:21.45   
  Nevskaya Volna  1:20.50                 
Aleksi Koprinen  2003    298          1:26.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.93                 
Sami Uusikumpu  2003    298          1:26.71   
  Vanders  1:25.18                 
Antti Oinonen  2003    297          1:26.79   
  Uinti Imatra  1:29.30                 
Max Åström  2002    271          1:29.46   
  Cetus Espoo  1:29.50                 
Markus Nuorinko  2003    263          1:30.36   
  Nummelan Kisaajat  1:34.74                 
Juuso Rahikainen  2003    253          1:31.54   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.74                 
10  Matias Ola  2002    238          1:33.42   
  ORCA Helsinki  1:36.51                 
11  Georg Närjä  2002    234          1:33.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.40                 
12  Tatu Saareks  2003    216          1:36.47   
  Nurmijärven Uinti  1:39.75                 
13  Leo Parviainen  2003    216          1:36.48   
  Nummelan Kisaajat  1:38.10                 
14  Lauri-Luukas Jäntti  2002    216          1:36.53   
  Porin Uimaseura  1:39.66                 
15  Oliver Hanhimäki  2003    214          1:36.82   
  Octopus Lohja  1:38.46                 
16  Juuso Korhonen  2002    207          1:37.76   
  Octopus Lohja  1:41.17                 
17  Markus Ridal  2003    207          1:37.78   
  Heinolan Isku  1:35.74                 
18  Aki Hakkarainen  2003    206          1:38.07   
  Keravan Uimarit  1:35.67                 
19  Elis Fokin  2003    204          1:38.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.34                 
20  Lasse Saarinen  2002    200          1:38.92   
  Octopus Lohja  1:40.72                 
21  Santeri Berggren  2003    199          1:39.08   
  Octopus Lohja  1:57.00                 
22  Rasmus Mykkänen  2003    198          1:39.24   
  Cetus Espoo  1:41.69                 
23  Sebastian Stenbacka  2002    195          1:39.77   
  Octopus Lohja  1:43.75                 
24  Ville Kuusimäki  2002    192          1:40.34   
  Porin Uimaseura  1:36.50                 
25  Joona Lehtonen  2003    188          1:40.98   
  Vanders  1:47.32                 
26  Janne Mononen  2002    181          1:42.29   
  Vanders  1:48.75                 
27  Heikki Väkeväinen  2002    178          1:42.95   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.23                 
28  Nikita Batluk  2003    174          1:43.67   
  ORCA Helsinki  1:46.15                 
29  Atte Poikela  2003    165          1:45.39   
  Cetus Espoo  1:44.98                 
30  Daniil Lukasin  2002    164          1:45.67   
  Simmis Wanda  1:52.28                 
31  Sami Pönkä  2003    163          1:45.91   
  Vanders  1:49.71                 
32  Mio Munsterhjelm  2002    156          1:47.54   
  Simmis Grani  1:53.05                 
33  Eemeli Nylund  2003    150          1:48.85   
  Heinolan Isku  1:46.79                 
34  Elias Jääskeläinen  2002    148          1:49.30   
  Cetus Espoo  1:49.94                 
35  Santtu Kosunen  2003    143          1:50.56   
  Cetus Espoo  1:54.02                 
36  Tuomas Peltola  2003    132          1:53.50   
  Cetus Espoo  1:56.32                 
37  Miska Sinivalo  2003    132          1:53.71   
  ORCA Helsinki  1:58.44                 
38  Samuli Surakka  2003    128          1:54.76   
  Vanders  2:02.84                 
39  Juho Jäkärä  2003    128          1:54.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.80                 
40  Konsta Ketola  2003    127          1:55.00   
  ORCA Helsinki  1:57.40                 
41  Oscar Taht  2003    120          1:57.11   
  Simmis Wanda  1:49.26                 
Juho Elia Marjala  2003              DSQ   
  Keravan Uimarit  1:38.45                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Matias Rasinmäki  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:51.97                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Sam Zamanimehr  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Tuomas Tolppala  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:58.91                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pyry Nurminen  2001    464          1:14.78   
  ORCA Helsinki  1:14.83                 
Eetu Nyrhinen  2000    434          1:16.49   
  Porin Uimaseura  1:17.48                 
Niklas Linnanen  2001    377          1:20.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.55                 
Aleksi Seger  2001    352          1:21.98   
  Octopus Lohja  1:24.31                 
Teemu Ihanamäki  2001    326          1:24.10   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.79                 
Oskari Ovaskainen  2000    315          1:25.06   
  Porin Uimaseura  1:22.57                 
Juho Laukkanen  2001    297          1:26.79   
  Simmis Wanda  1:28.75                 
Veeti Vainionpää  2001    285          1:27.96   
  Simmis Wanda  1:38.71                 
Ville Aaltonen  2001    281          1:28.39   
  Porin Uimaseura  1:34.39                 
10  Leevi Luhtanen  2000    274          1:29.15   
  Porin Uimaseura  1:25.06                 
11  Aku Ovaskainen  2000    274          1:29.16   
  ORCA Helsinki  1:22.91                 
12  Joni Löytökorpi  2000    252          1:31.64   
  Vanders  1:29.84                 
13  Roni Lönnqvist  2000    220          1:35.93   
  Uinti Imatra  1:32.74                 
14  Lukas Vahtera  2001    202          1:38.58   
  Simmis Wanda  1:37.50                 
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: iFind Mobiilisovellus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sasa Seppälä  1998    470          1:14.45   
  Haminan Uimaseura  1:12.95                 
Juho Seppälä  1999    446          1:15.77   
  Simmis Wanda  1:13.29                 
Rami Rissanen  1999    445          1:15.85   
  Porin Uimaseura  1:14.93                 
Raul Heinikangas  1998    361          1:21.27   
  Porin Uimaseura  1:23.83                 
Aleksei Belov  1998    269          1:29.72   
  Porin Uimaseura  1:27.64                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner