Results for TYR Vantaa Junior Meet 2016
Below are all results from the competition shown by session.
La ilta klo 16.00
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR VANTAA JUNIOR MEET 2016 | Tulostuspäivämäärä | 07 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:55 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: DHL Freight Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Hans Herman Männik | 2005 | 304 | 1:17.22 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:18.21 | |||||||||
2 | Jesse Lintusalo | 2004 | 228 | 1:24.98 | ||||||
Vanders | 1:26.73 | |||||||||
2 | Karl Christopher Teder | 2004 | 228 | 1:24.98 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:21.73 | |||||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | 187 | 1:30.77 | ||||||
Vanders | 1:32.12 | |||||||||
5 | Tomi Silander | 2006 | 175 | 1:32.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.74 | |||||||||
6 | Matti Nätti | 2004 | 167 | 1:34.28 | ||||||
Vanders | 1:53.08 | |||||||||
7 | Rony Kulju | 2004 | 164 | 1:34.89 | ||||||
Vanders | 1:39.37 | |||||||||
8 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 157 | 1:36.08 | ||||||
Octopus Lohja | 1:38.84 | |||||||||
9 | Yufei Meng | 2004 | 157 | 1:36.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.61 | |||||||||
10 | Henri Korpi | 2004 | 155 | 1:36.61 | ||||||
Octopus Lohja | 1:41.31 | |||||||||
11 | Veeti Salminen | 2004 | 147 | 1:38.22 | ||||||
Simmis Wanda | 1:35.00 | |||||||||
12 | Miko Mikkola | 2004 | 142 | 1:39.44 | ||||||
Simmis Wanda | 1:46.09 | |||||||||
13 | Aapo Ahlroos | 2004 | 126 | 1:43.56 | ||||||
Vanders | 1:42.62 | |||||||||
14 | Anton Sarvilahti | 2005 | 107 | 1:49.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Nico Kulju | 2006 | 105 | 1:49.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Alvar Aho | 2004 | 104 | 1:50.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.12 | |||||||||
17 | Lucas Lönnblad | 2004 | 96 | 1:53.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Grigory Poryadin | 2004 | 89 | 1:55.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Ivan Gavrilov | 2005 | 64 | 2:09.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aleksandr Khannolainen | 2006 | 58 | 2:13.73 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Anton Petrov | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.66 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Arttu Valonen | 2004 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 1:43.95 | |||||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Endrik Einberg | 2004 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | 1:33.90 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ilmari Silventoinen | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nuutti Laitinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: DHL Freight Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Semen Griuntal | 2002 | 476 | 1:06.52 | ||||||
Dolphin St. Petersburg | 1:05.00 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 360 | 1:12.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
3 | Leo Mikkonen | 2002 | 317 | 1:16.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.49 | |||||||||
4 | Martti Rautell | 2002 | 295 | 1:17.94 | ||||||
Octopus Lohja | 1:17.66 | |||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 294 | 1:18.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.83 | |||||||||
6 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 286 | 1:18.81 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.15 | |||||||||
7 | Sami Uusikumpu | 2003 | 278 | 1:19.54 | ||||||
Vanders | 1:17.92 | |||||||||
8 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 270 | 1:20.29 | ||||||
HTU Stadi | 1:27.85 | |||||||||
8 | Oliver Annus | 2003 | 270 | 1:20.29 | ||||||
Ujumisklubi Briis | 1:19.90 | |||||||||
10 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 270 | 1:20.32 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.47 | |||||||||
11 | Iivari Tuomola | 2002 | 262 | 1:21.07 | ||||||
Simmis Wanda | 1:18.65 | |||||||||
12 | Markus Nuorinko | 2003 | 261 | 1:21.23 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.85 | |||||||||
13 | Kalle Kauppinen | 2002 | 245 | 1:22.96 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.83 | |||||||||
14 | Leo Parviainen | 2003 | 243 | 1:23.23 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:23.25 | |||||||||
15 | Juuso Rahikainen | 2003 | 240 | 1:23.49 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.06 | |||||||||
16 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 226 | 1:25.21 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:31.06 | |||||||||
17 | Samuel Syrjänen | 2002 | 219 | 1:26.08 | ||||||
Vanders | 1:31.58 | |||||||||
18 | Elis Fokin | 2003 | 217 | 1:26.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.38 | |||||||||
19 | Tatu Saareks | 2003 | 208 | 1:27.58 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:25.22 | |||||||||
20 | Kasper Holopainen | 2003 | 206 | 1:27.88 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:27.54 | |||||||||
21 | Antti Malmberg | 2003 | 195 | 1:29.49 | ||||||
Octopus Lohja | 1:30.71 | |||||||||
22 | Kristian Kanerva | 2002 | 193 | 1:29.85 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:31.40 | |||||||||
23 | Henry Nyman | 2003 | 187 | 1:30.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.44 | |||||||||
24 | Matias Rasinmäki | 2003 | 184 | 1:31.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.89 | |||||||||
25 | Atte Poikela | 2003 | 184 | 1:31.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.62 | |||||||||
26 | Birger Niskanen | 2002 | 184 | 1:31.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.34 | |||||||||
27 | Lasse Saarinen | 2002 | 170 | 1:33.69 | ||||||
Octopus Lohja | 1:38.31 | |||||||||
28 | Oscar Taht | 2003 | 163 | 1:34.97 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.82 | |||||||||
29 | Santtu Kosunen | 2003 | 152 | 1:37.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.73 | |||||||||
30 | Samuli Surakka | 2003 | 151 | 1:37.52 | ||||||
Vanders | 1:47.17 | |||||||||
31 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 150 | 1:37.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 1:40.80 | |||||||||
32 | Nikita Batluk | 2003 | 148 | 1:38.05 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:37.70 | |||||||||
33 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 141 | 1:39.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.17 | |||||||||
34 | Juho Jäkärä | 2003 | 139 | 1:40.14 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:41.71 | |||||||||
35 | Max Kallio | 2002 | 139 | 1:40.26 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
36 | Sam Zamanimehr | 2003 | 137 | 1:40.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.76 | |||||||||
37 | Otso Kurikka | 2003 | 135 | 1:41.13 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:38.47 | |||||||||
38 | Joona Lehtonen | 2003 | 126 | 1:43.50 | ||||||
Vanders | 1:44.58 | |||||||||
- | Rasmus Söderholm | 2002 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.52 | |||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: DHL Freight Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Leevi Luhtanen | 2000 | 417 | 1:09.48 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:09.75 | |||||||||
2 | Joona Mikkola | 2001 | 413 | 1:09.74 | ||||||
Vanders | 1:07.02 | |||||||||
3 | Georgy Babenov | 2000 | 401 | 1:10.43 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:08.47 | |||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 397 | 1:10.64 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:11.04 | |||||||||
5 | Aleksej Belfer | 2000 | 371 | 1:12.26 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:13.72 | |||||||||
6 | Ruslan Panschin | 2001 | 343 | 1:14.19 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.83 | |||||||||
7 | Jiri Järvinen | 2001 | 341 | 1:14.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:14.56 | |||||||||
8 | Pyry Nurminen | 2001 | 303 | 1:17.31 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.96 | |||||||||
9 | Lukas Vahtera | 2001 | 297 | 1:17.80 | ||||||
Simmis Wanda | 1:19.91 | |||||||||
10 | Joni Löytökorpi | 2000 | 204 | 1:28.20 | ||||||
Vanders | 1:26.74 | |||||||||
11 | Matias Vikman | 2001 | 203 | 1:28.32 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:37.44 | |||||||||
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: DHL Freight Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jon Lundgren | 1998 | 431 | 1:08.71 | ||||||
Simmis Wanda | 1:07.28 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 20:55 |