Resultat för Forever Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:59 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 342 | 43.76 | 1:31.96 | |||||
Vanders | 1:34.87 | |||||||||
2 | Pinja Nieminen | 2004 | 328 | 43.46 | 1:33.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.38 | |||||||||
3 | Sonja Salmimies | 2004 | 326 | 43.83 | 1:33.47 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:30.81 | |||||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | 324 | 44.48 | 1:33.67 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.62 | |||||||||
5 | Iida Heikkinen | 2004 | 321 | 44.07 | 1:33.91 | |||||
Uinti Imatra | 1:35.93 | |||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 316 | 43.84 | 1:34.43 | |||||
Vanders | 1:37.34 | |||||||||
7 | Helmi Haverinen | 2004 | 312 | 44.16 | 1:34.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.47 | |||||||||
8 | Jessika Liimatta | 2004 | 310 | 45.53 | 1:34.99 | |||||
TaTu Tampere | 1:38.01 | |||||||||
9 | Milla Strandberg | 2005 | 308 | 43.93 | 1:35.28 | |||||
Vanders | 1:37.42 | |||||||||
10 | Henni Havén | 2004 | 303 | 45.12 | 1:35.78 | |||||
Vanders | 1:37.69 | |||||||||
11 | Iida Herrala | 2004 | 298 | 44.74 | 1:36.30 | |||||
Vanders | 1:39.77 | |||||||||
12 | Wilma Långström | 2004 | 294 | 45.97 | 1:36.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:36.11 | |||||||||
13 | Ellen Kettunen | 2005 | 282 | 47.81 | 1:38.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.91 | |||||||||
14 | Auri Keurulainen | 2004 | 273 | 48.09 | 1:39.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.37 | |||||||||
15 | Aamu Änkilä | 2004 | 272 | 48.09 | 1:39.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.71 | |||||||||
16 | Aliina Karvonen | 2004 | 269 | 48.58 | 1:39.65 | |||||
Simmis Wanda | 1:41.64 | |||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 258 | 48.99 | 1:40.98 | |||||
Vanders | 1:46.14 | |||||||||
18 | Vlada Guljajeva | 2004 | 256 | 48.78 | 1:41.24 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.93 | |||||||||
19 | Elina Ryynänen | 2005 | 251 | 47.65 | 1:42.00 | |||||
Vanders | 1:37.51 | |||||||||
20 | Cecilia Serovuo | 2004 | 237 | 49.16 | 1:43.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.34 | |||||||||
21 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 233 | 50.44 | 1:44.55 | |||||
Uinti Imatra | 1:55.14 | |||||||||
22 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 231 | 50.07 | 1:44.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.06 | |||||||||
23 | Senni Partanen | 2004 | 228 | 51.67 | 1:45.24 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:44.42 | |||||||||
24 | Jasmine Errehani | 2004 | 228 | 50.60 | 1:45.33 | |||||
Vanders | 1:45.32 | |||||||||
25 | Karla Tiainen | 2005 | 220 | 50.86 | 1:46.48 | |||||
Vanders | 1:45.67 | |||||||||
26 | Aava Aula | 2004 | 219 | 49.96 | 1:46.72 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:44.13 | |||||||||
27 | Nelli Vihola | 2005 | 219 | 52.75 | 1:46.73 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:49.57 | |||||||||
28 | Ada Hakkarainen | 2005 | 214 | 52.44 | 1:47.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.25 | |||||||||
29 | Sini Kaivola | 2005 | 212 | 50.30 | 1:47.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:50.69 | |||||||||
30 | Anniina Ahonen | 2005 | 210 | 51.98 | 1:48.16 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.06 | |||||||||
31 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 209 | 51.52 | 1:48.30 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:47.26 | |||||||||
32 | Peppi Siurola | 2004 | 205 | 51.51 | 1:48.98 | |||||
Vanders | 1:43.05 | |||||||||
33 | Veera Korsoff | 2005 | 203 | 51.52 | 1:49.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.29 | |||||||||
34 | Melissa Miettinen | 2005 | 202 | 51.51 | 1:49.56 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:48.48 | |||||||||
35 | Tuuli Kammonen | 2004 | 201 | 53.49 | 1:49.79 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:51.09 | |||||||||
36 | Anna Hakkarainen | 2005 | 199 | 53.14 | 1:50.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.85 | |||||||||
37 | Hilda Mäkelä | 2005 | 197 | 52.34 | 1:50.48 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:52.98 | |||||||||
38 | Tilla Saarentaus | 2005 | 194 | 55.06 | 1:51.02 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:52.18 | |||||||||
39 | Alina Antila | 2004 | 191 | 51.61 | 1:51.73 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:53.64 | |||||||||
40 | Essi Loponen | 2004 | 189 | 53.53 | 1:51.95 | |||||
Vanders | 1:54.42 | |||||||||
41 | Ronja Ruottinen | 2005 | 186 | 54.10 | 1:52.61 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:50.88 | |||||||||
42 | Vilma Saarinen | 2004 | 184 | 54.73 | 1:53.10 | |||||
Octopus Lohja | 1:55.51 | |||||||||
43 | Janica Nieminen | 2005 | 179 | 54.45 | 1:54.17 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:56.87 | |||||||||
44 | Elina Ruha | 2005 | 178 | 55.95 | 1:54.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:56.08 | |||||||||
45 | Ella Vilenius | 2004 | 175 | 55.08 | 1:55.04 | |||||
Vanders | 1:53.01 | |||||||||
46 | Rauha Heikkinen | 2005 | 174 | 55.25 | 1:55.19 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:01.47 | |||||||||
47 | Siiri Pekkala | 2005 | 172 | 53.55 | 1:55.65 | |||||
Vanders | 1:43.97 | |||||||||
48 | Roona Karola | 2004 | 170 | 55.10 | 1:56.00 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:55.05 | |||||||||
49 | Oona Eriksson | 2004 | 170 | 57.04 | 1:56.03 | |||||
Vanders | 1:57.11 | |||||||||
50 | Anni Jutila | 2004 | 169 | 55.36 | 1:56.33 | |||||
Simmis Grani | 2:02.65 | |||||||||
51 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 167 | 56.01 | 1:56.83 | |||||
Vanders | 1:52.65 | |||||||||
52 | Gabriella Linna | 2004 | 165 | 54.87 | 1:57.21 | |||||
Vanders | 1:55.67 | |||||||||
53 | Milla Kiviranta | 2006 | 163 | 55.82 | 1:57.58 | |||||
Vanders | 1:53.75 | |||||||||
53 | Roosa Tuomola | 2005 | 163 | 55.90 | 1:57.58 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:55.51 | |||||||||
55 | Veera Mikkonen | 2004 | 163 | 57.97 | 1:57.78 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:58.20 | |||||||||
56 | Ada Oila | 2005 | 159 | 55.84 | 1:58.55 | |||||
Vanders | 2:03.15 | |||||||||
57 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 159 | 57.06 | 1:58.61 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:03.34 | |||||||||
58 | Amanda Lehtonen | 2005 | 156 | 55.92 | 1:59.32 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
59 | Essi Ahvenainen | 2005 | 146 | 57.54 | 2:02.05 | |||||
Vanders | 1:59.07 | |||||||||
60 | Lotta Florström | 2004 | 139 | 58.69 | 2:04.01 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 2:08.97 | |||||||||
61 | Sofia Lepistö | 2006 | 128 | 1:01.05 | 2:07.61 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 2:01.21 | |||||||||
62 | Oona Kupari | 2004 | 115 | 1:02.42 | 2:12.28 | |||||
Octopus Lohja | 2:09.68 | |||||||||
63 | Nella Saarela | 2005 | 97 | 1:07.37 | 2:19.81 | |||||
HTU Stadi | 2:18.02 | |||||||||
- | Anastasia Naumova | 2007 | DNS | |||||||
Kasatka | 1:57.13 | |||||||||
- | Ekaterina Toropkova | 2004 | DNS | |||||||
Kasatka | 1:35.96 | |||||||||
- | Lilja Lehto | 2004 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Lotta Pälsi | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.11 | |||||||||
- | Silja Lehtonen | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 2:06.28 | |||||||||
- | Heidi Nurminen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:02.60 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ada Aartela | 2002 | 421 | 39.23 | 1:25.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.66 | |||||||||
2 | Tuisku Grundström | 2002 | 406 | 40.91 | 1:26.87 | |||||
Vanders | 1:23.85 | |||||||||
3 | Hanni Riikonen | 2002 | 389 | 41.11 | 1:28.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.87 | |||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 388 | 42.25 | 1:28.18 | |||||
Vanders | 1:30.86 | |||||||||
5 | Jenny Kareinen | 2002 | 355 | 43.37 | 1:30.83 | |||||
Keravan Uimarit | 1:26.67 | |||||||||
6 | Agneta Kallas | 2002 | 335 | 43.90 | 1:32.64 | |||||
Vanders | 1:35.27 | |||||||||
7 | Nelli Vartiainen | 2002 | 310 | 44.99 | 1:35.05 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:38.47 | |||||||||
8 | Emma Loponen | 2003 | 297 | 45.67 | 1:36.37 | |||||
Vanders | 1:35.26 | |||||||||
9 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 280 | 47.37 | 1:38.29 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:39.45 | |||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 273 | 47.32 | 1:39.18 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.07 | |||||||||
11 | Emilia Myllykoski | 2003 | 254 | 47.55 | 1:41.50 | |||||
Simmis Wanda | 1:40.74 | |||||||||
12 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 251 | 48.61 | 1:41.92 | |||||
Vanders | 1:37.26 | |||||||||
13 | Rosalia Turunen | 2002 | 245 | 48.27 | 1:42.80 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:43.10 | |||||||||
14 | Sara Myller | 2003 | 231 | 48.28 | 1:44.74 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:50.25 | |||||||||
15 | Julia Laine | 2002 | 231 | 50.15 | 1:44.82 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:47.85 | |||||||||
16 | Ella Happonen | 2003 | 220 | 51.21 | 1:46.49 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.56 | |||||||||
17 | Saara Sauranen | 2002 | 215 | 50.44 | 1:47.33 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:48.70 | |||||||||
18 | Laura Hautamäki | 2002 | 214 | 51.48 | 1:47.49 | |||||
Vanders | 1:54.42 | |||||||||
19 | Sara Pantsu | 2003 | 214 | 50.61 | 1:47.57 | |||||
Vanders | 1:48.65 | |||||||||
20 | Aava Mattila | 2003 | 207 | 52.15 | 1:48.63 | |||||
Vanders | 1:48.03 | |||||||||
21 | Henna Saarela | 2002 | 178 | 54.27 | 1:54.31 | |||||
HTU Stadi | 1:56.03 | |||||||||
22 | Ella Parviainen | 2003 | 178 | 52.74 | 1:54.39 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:52.71 | |||||||||
- | Miia Niinimäki | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | 2:00.92 | |||||||||
- | Aino Kemppainen | 2003 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:52.25 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Milla Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.68 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Sofia Blomfelt | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.84 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kristina Maria Jaamul | 2000 | 565 | 36.26 | 1:17.83 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:17.10 | |||||||||
2 | Saija Mikkonen | 2001 | 468 | 38.28 | 1:22.87 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:22.02 | |||||||||
3 | Kirke Penter | 2001 | 465 | 38.65 | 1:23.01 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:21.65 | |||||||||
4 | Eevi Kotiranta | 2001 | 421 | 39.42 | 1:25.85 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:20.78 | |||||||||
5 | Linda Simula | 2001 | 380 | 41.96 | 1:28.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.39 | |||||||||
6 | Liia Louhikoski | 2001 | 379 | 41.01 | 1:28.92 | |||||
Vanders | 1:27.02 | |||||||||
7 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 375 | 41.21 | 1:29.17 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:26.84 | |||||||||
8 | Petra Uusikumpu | 2001 | 351 | 42.51 | 1:31.21 | |||||
Vanders | 1:27.03 | |||||||||
9 | Mette Konttila | 2001 | 327 | 44.67 | 1:33.33 | |||||
Octopus Lohja | 1:35.79 | |||||||||
10 | Iida Jantunen | 2000 | 316 | 43.35 | 1:34.43 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:41.65 | |||||||||
11 | Maria Suihko | 2001 | 314 | 44.26 | 1:34.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:37.10 | |||||||||
12 | Tara Hintsanen | 2000 | 301 | 44.26 | 1:36.00 | |||||
Simmis Wanda | 1:36.38 | |||||||||
13 | Enni Kanerva | 2000 | 295 | 45.66 | 1:36.56 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:35.03 | |||||||||
14 | Mariel Mylly | 2001 | 295 | 45.26 | 1:36.65 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:39.11 | |||||||||
15 | Oona Malinen | 2001 | 272 | 48.19 | 1:39.27 | |||||
Octopus Lohja | 1:38.97 | |||||||||
16 | Yasmin Laouari | 2001 | 263 | 47.36 | 1:40.42 | |||||
Vanders | 1:42.64 | |||||||||
17 | Jenny Pulli | 2001 | 172 | 55.69 | 1:55.62 | |||||
Vanders | 2:01.22 | |||||||||
- | Annika Tietz | 2001 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 1:21.04 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Hämäläinen | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:30.93 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 440 | 39.81 | 1:24.57 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Jenni Kukkonen | 1999 | 398 | 41.41 | 1:27.42 | |||||
Keravan Uimarit | 1:25.29 | |||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 397 | 40.62 | 1:27.53 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Lotta Koskinen | 1974 | 366 | 41.41 | 1:29.91 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.63 | |||||||||
5 | Mirja Liehunen | 1966 | 172 | 54.55 | 1:55.69 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:51.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:59 |