Tulokset DM-L/DJM-L og Danish Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thijs van Valkengoed | 1983 | 832 | 30.07 | 1:03.38 | |||||
Wvz - Holland | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 828 | 30.54 | 1:03.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 780 | 30.11 | 1:04.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Kristensen | 1982 | 761 | 30.53 | 1:05.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Andersen | 1991 | 757 | 29.65 | 1:05.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 749 | 30.84 | 1:05.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Morten Klarskov | 1992 | 742 | 31.70 | 1:05.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Jesper Hansen | 1989 | 739 | 31.03 | 1:05.92 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Klingberg | 1987 | 730 | 31.27 | 1:06.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Mads Pedersen | 1991 | 712 | 31.21 | 1:06.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jon Pommersgaard | 1990 | 712 | 31.11 | 1:06.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Sefeld | 1989 | 702 | 31.13 | 1:07.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Adelskov | 1987 | 701 | 31.04 | 1:07.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niklas Hedegaard | 1990 | 699 | 31.29 | 1:07.16 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kenneth Nielsen | 1991 | 698 | 32.08 | 1:07.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 695 | 31.90 | 1:07.27 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Daniel Svendsen | 1990 | 694 | 32.03 | 1:07.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Simon Panduro | 1988 | 684 | 31.46 | 1:07.63 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Sainis | 1992 | 680 | 30.99 | 1:07.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 677 | 30.85 | 1:07.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Peter Skotte | 1991 | 671 | 32.10 | 1:08.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Outinen | 1983 | 656 | 31.86 | 1:08.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Christian Christensen | 1991 | 640 | 32.09 | 1:09.17 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 639 | 32.35 | 1:09.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Joachim Mortensen | 1995 | 634 | 32.12 | 1:09.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marc Sørensen | 1982 | 633 | 32.11 | 1:09.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
27 | Lars Merl | 1993 | 629 | 33.20 | 1:09.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nick Niebling | 1988 | 627 | 32.72 | 1:09.63 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
29 | Henrik Lagoni | 1991 | 623 | 32.55 | 1:09.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christopher Kok | 1992 | 618 | 32.42 | 1:09.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 604 | 32.62 | 1:10.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sebastian Storm | 1990 | 604 | 32.52 | 1:10.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
33 | Morten Rasmussen | 1989 | 604 | 33.26 | 1:10.51 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
34 | Rasmus Koch | 1992 | 604 | 32.85 | 1:10.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Boaz Talsky | 1989 | 586 | 32.97 | 1:11.21 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
36 | Christian Jensen | 1987 | 586 | 33.99 | 1:11.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Nicolai Andersen | 1990 | 581 | 33.49 | 1:11.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
38 | Jonas Olczyk | 1994 | 578 | 33.02 | 1:11.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Frederik Højholt | 1990 | 577 | 33.32 | 1:11.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
40 | Rasmus Dufour | 1993 | 569 | 33.72 | 1:11.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 564 | 33.72 | 1:12.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
42 | Søren Jungersen | 1993 | 560 | 33.80 | 1:12.29 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
43 | Mark Halding | 1991 | 556 | 33.61 | 1:12.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
44 | Mads Møller | 1991 | 539 | 34.75 | 1:13.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Jón Hofgaard | 1992 | 531 | 34.07 | 1:13.59 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
46 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 530 | 33.66 | 1:13.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
47 | Christian Warm | 1992 | 530 | 34.29 | 1:13.66 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mads Christensen | 1994 | 527 | 34.62 | 1:13.77 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Nour Hermiz | 1994 | 522 | 34.83 | 1:14.02 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
50 | Jesper Gemke | 1993 | 520 | 34.71 | 1:14.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Christian Blom Jensen | 1994 | 516 | 34.68 | 1:14.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
52 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 485 | 34.98 | 1:15.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 461 | 35.58 | 1:17.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Robin van Aggele | 1984 | DNS | |||||||
Zwemlust Den Hommel | ||||||||||
- | Philip Halding | 1986 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |