Results for DM-L/DJM-L og Danish Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Onsdag
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 08 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | West Swim og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 858 | 30.17 | 1:02.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 840 | 30.99 | 1:02.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Line Møller Pedersen | 1989 | 744 | 32.00 | 1:05.31 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Yasmin Saud | 1994 | 739 | 32.09 | 1:05.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | 723 | 31.37 | 1:05.94 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
6 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 707 | 33.03 | 1:06.43 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
7 | Mette Pedersen | 1993 | 702 | 32.43 | 1:06.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | 697 | 32.21 | 1:06.75 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Eleonor Lindborg | 1992 | 689 | 32.52 | 1:07.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Erika Tuvike | 1991 | 684 | 32.66 | 1:07.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 670 | 32.80 | 1:07.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 667 | 32.94 | 1:07.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mie Refn | 1993 | 667 | 32.50 | 1:07.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Mouritzen | 1993 | 665 | 33.07 | 1:07.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 662 | 33.43 | 1:07.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Christine Pedersen | 1993 | 660 | 33.61 | 1:07.99 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 657 | 33.62 | 1:08.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Klara Strand Olesen | 1995 | 653 | 32.95 | 1:08.21 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Annelouise Dolleris | 1995 | 652 | 33.31 | 1:08.26 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 649 | 33.32 | 1:08.38 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josephine Grønning | 1991 | 645 | 32.80 | 1:08.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 638 | 33.38 | 1:08.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Cecilie Hansen | 1995 | 636 | 33.03 | 1:08.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marina Heller Hansen | 1994 | 631 | 34.25 | 1:09.02 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
25 | Christine M. Pedersen | 1993 | 625 | 33.61 | 1:09.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Grønlund | 1993 | 624 | 33.30 | 1:09.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kaya Koziol | 1992 | 622 | 33.18 | 1:09.34 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Anastasia Korotkov | 1990 | 619 | 33.48 | 1:09.46 | |||||
Hapoel Jerusalem | ||||||||||
29 | Kamma Christensen | 1994 | 618 | 33.59 | 1:09.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Eliana Jørgensen | 1993 | 618 | 33.81 | 1:09.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 611 | 34.00 | 1:09.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 605 | 33.82 | 1:09.99 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Runa Dalby | 1993 | 604 | 33.79 | 1:10.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 600 | 33.32 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
35 | Katja Løje | 1993 | 594 | 33.82 | 1:10.40 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
36 | Malene Westergaard | 1993 | 592 | 33.87 | 1:10.49 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
37 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 592 | 33.99 | 1:10.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Janni Overgaard | 1993 | 592 | 33.92 | 1:10.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Freja Østergaard | 1995 | 590 | 34.73 | 1:10.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Caroline Eskildsen | 1995 | 588 | 33.97 | 1:10.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maika Larsson | 1993 | 587 | 34.21 | 1:10.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
42 | Stephanie Møller | 1992 | 586 | 33.72 | 1:10.75 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | 584 | 34.37 | 1:10.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Bettina Caspersen | 1992 | 583 | 34.55 | 1:10.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Susanne D. Johansen | 1995 | 582 | 34.09 | 1:10.91 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 581 | 33.87 | 1:10.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
47 | Natascha Rasmussen | 1989 | 579 | 34.39 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
48 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 565 | 34.68 | 1:11.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Josephine Uhrbrand | 1991 | 563 | 34.61 | 1:11.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
50 | Sarah Bro | 1996 | 563 | 34.43 | 1:11.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Christine Bjerre | 1991 | 560 | 34.41 | 1:11.81 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
52 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 554 | 35.12 | 1:12.08 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
53 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 546 | 34.67 | 1:12.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
54 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 543 | 34.91 | 1:12.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
55 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 543 | 35.07 | 1:12.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Gigi W. Larsen | 1995 | 540 | 35.38 | 1:12.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
57 | Julie Christiansen | 1993 | 536 | 34.36 | 1:12.88 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
58 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 531 | 35.31 | 1:13.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
59 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 524 | 35.60 | 1:13.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
60 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 523 | 34.90 | 1:13.45 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
61 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 503 | 36.03 | 1:14.41 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
62 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 503 | 36.13 | 1:14.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
63 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 502 | 35.85 | 1:14.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 497 | 35.97 | 1:14.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Cecilie Christiansen | 1995 | 495 | 35.44 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
66 | Sanne Poulsen | 1992 | 495 | 35.73 | 1:14.85 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
67 | Poula Ø. Mohr | 1995 | 494 | 35.76 | 1:14.89 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifela | ||||||||||
68 | Mette Grauballe | 1995 | 472 | 36.44 | 1:16.01 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
69 | Tine Trolle | 1991 | 454 | 37.23 | 1:17.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |